Mājas par dzīvokļa cenu: 10 jautājumi par ekonomiskajām un glītajām SIP mājām

Sapnis par savu māju, kas var piepildīties arī tad, ja sākotnēji šķiet, ka budžets pietiek vien pieklājīgam dzīvoklim – tas ir stāsts par SIP paneļu mājām. Ne velti vieni no vadošajiem SIP māju būvniekiem Latvijā www.sipmaja.lv savā mājaslapā pauž, ka tā ir ekoloģiski tīra māja par dzīvokļa cenu, un klientu loks viņiem ir visdažādākais - no dārza mājas līdz pat 400 m2 lielai villai. "SIP māja" speciālisti saka, ka grūti iedomāties tādu vietu, kur šo māju nevarētu uzbūvēt. Tā, piemēram, viena no SIP mājam atrodas uz purva, kura ir ārpus jebkādas civilizācijas, bez ārējiem tīkliem un saimnieku vienīgais rēķins par pakalpojumiem ir mobilā telefona rēķins.

Jā, SIP panelis patiešām ir viens no lētākajiem materiāliem, no kā uzbūvēt māju un, tam nonākot profesionāļu rokās, tas kļūst par ne vien ekonomisku, bet arī veiksmīgu risinājumu būvniecībai, jo dod iespēju daudzām ģimenēm par kopējo pieejamo budžetu iegādāt gan zemi, gan nosegt būvniecības izmaksas. 

Kur slēpjas  SIP paneļa noslēpums? To jautājām www.sipmaja.lv  - profesionāļiem, kuri šobrīd ir SIP māju būvniecības kultūras līderi un pirmsācēji Latvijā.

Cik mājas jau esat uzbūvējuši Latvijas iedzīvotājiem?

Savā darbības laikā esam uzbūvējuši apmēram 50 mājas un 20 no tām ir tapušas tieši iepriekšējās sezonas laikā. Tas liecina, ka SIP mājas mēdz izvēlēties arvien biežāk. Ja skatāmies tuvākajā nākotnē, tad nākamās sezonas plāns ir 35 mājas vietējam tirgum un 50 mājas eksportam.  

Pirmā māja no SIP paneļiem tika uzbūvēta 1937. gadā ASV. Sanāk, ka māju būvniecībai no SIP paneļiem ir jau cienījams vecums. Vai ir zināms, kurš uz Latviju atveda vai šeit izgatavoja pirmo SIP moduli?

Pirmā māja Latvijā varētu būt uzbūvēta 2000. gadu sākumā. Pa šo laiku daudz kas ir mainījies un tehnoloģijas strauji attīstās. Ja salīdzinām ar periodu pirms 10 gadiem, ir mainījušies izejmateriālu kvalitātes standarti un šobrīd tie ir ļoti stingri. Īpaša uzmanība tiek pievērsta materiālu ietekmei uz cilvēka veselību. Pirms 50 gadiem par to neviens īpaši nedomāja un to arī nepārbaudīja. Tagad visi izejmateriāli tiek rūpīgi pārbaudīti un sertificēti, tiem ir jāiekļaujās Eiropas augstajos standartos.

Kādiem cilvēkiem SIP māja būs vispiemērotākais variants?

Klientu loks mums ir ļoti plašs. Esam būvējuši gan dārza mājas, gan 400 m2 lielu villu. Tā arī ir viena no SIP mājas lielākajām priekšrocībām – projekti var būt ļoti dažādi un klients pats izvēlas sev tīkamu dizainu, mājas lielumu, vēstījumu. Savukārt mēs esam atvērti un entuziastiski tos realizēt. Kādas vēl ir SIP mājas priekšrocības?

Es teiktu, ka galvenie ieguvumi ir mājas būvniecības ātrums un pieņemamā cena. Noteikti arī tas, ka māja ir ļoti silta (putu polistirols ir siltuma izolācijas materiāls, tādēļ nav nepieciešama papildus siltumizolācija) un tai ir izcila skaņas izolācija, kas bieži cilvēkiem ir teju pats galvenais nosacījums, domājot par savu īpašumu. Galu galā, ja dzīvojam privātmājā, mērķis ir dzīvot mierā un klusumā, citādi jau tas pats dzīvoklis ar kaimiņu aiz sienas vien sanāk. 

Jūs sakāt – būvniecības ātrums. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai uzbūvētu vidējas sarežģītības projekt māju no SIP paneļiem?

Ja projekts un visas citas būvniecības uzsākšanas vajadzīgās nianses ir gatavas, Jūsu jaunā māja varētu būt gatava pēc nedēļas. SIP paneļiem ir viegla un ātra montāža, tāpēc māju var samontēt ļoti ātri. 

Kas ir šis panelis, no kura tik ātrā laikā var tikt pie jauna mājokļa? Kā SIP panelis atšķiras no citiem paneļiem? 

SIP paneļi tiek gatavoti no speciāla blīvuma EPS materiāla. Tas ir vislabākas sienu siltināšanas materiāls, kurš zem spiediena saspiests starp divām mitrumizturīgām kokskaidu (OSB) plāksnēm.

SIP panelis, atšķirībā no citiem paneļiem, ir daudz siltāks, kā rezultātā, iegūstam ievērojamus ietaupījumus uz apkures rēķiniem, kad mājā jau esam ievākušies un dzīvojam. Tāpat var ietaupīt uz būvniecības un darbaspēka izmaksām, jo māju uzstādot, nav vajadzīga speciāla tehnika.  

SIP paneļu tehnoloģija nav karkasa, bet gan paneļu māju būvniecība, kas nozīmē, ka celtniecībā neizmanto atsevišķi būvējamu ēkas karkasu, bet paši SIP paneļi ir galvenais nesošais konstrukcijas elements.  Būvniecībā izmantoto paneļu veidi ir dažādi un nereti cilvēki neizprot to būtību. Kāds ir vislielākais mīts par SIP māju, kuru esat dzirdējuši?

SIP panelis ir ekoloģisks un ekonomisks būvmateriāls. Paneļiem izmantotie izejmateriāli ir atzīmēti ar zaļo sertifikātu, kas nozīmē, ka tie ražoti kā videi draudzīgs materiāls. Bet pastāv mīts, ka māja izdala kaitīgas vielas. Man uz to ir tikai viena atbilde, kas izsaka visu - ja Jūs kādreiz dzīvē esat nopīpējis vienu cigareti, tas būs daudz kaitīgāk, nekā nodzīvot visu dzīvi SIP mājā. 

Vēl mēdz uzskatīt, ka māja "neelpo", taču mēs visi zinām, ka neviena labi nosiltināta māja "neelpos". Tāpēc nebūtu korekti šo attiecināt uz kādu vienu māju veidu. SIP mājai ventilācijas sistēma, uzbūve un citi rādītāji ir tieši tādi paši, kā pasīvajai mājai.

Vai SIP māju var uzcelt jebkurā vietā Latvijā?

Grūti iedomāties tādu vietu, kur to nevarētu uzbūvēt…

Kādi ir bijuši interesantākie vai izaicinošākie projekti Jūsu pieredzē?

Mums bija kāds projekts, kur māju būvējām uz purva. Tā bija vieta, kura ir ārpus jebkādas civilizācijas, bez ārējiem tīkliem. Projekts bija ļoti īpašs un netipisks, ko pierādā fakts, ka jauno saimnieku vienīgais rēķins par pakalpojumiem joprojām ir mobilā telefona rēķins.

Vai Jūs paši arī dzīvojat SIP mājā?

Diemžēl, vēl nē, bet viss ir procesā un māja jau top…


Vairāk par SIP mājām uzzini uzņēmuma mājaslapā www.sipmaja.lv.

 

 

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

09.03.2021

alt
alt

Sagatavošanās darbi, lai ar pirmo piegājienu saņemtu hipotekāro kredītu

12.03.2021

Saistītās ziņas

alt

Jaunums! MOHO PARK "torņi" virs Mežaparka koku galotnēm

alt

Samazinātas īpašuma reģistrācijas nodevas veicinās investīcijas īres namos un dzīvokļos

alt

Spāru svētki "Green City" trešajai mājai

alt

"Bonava Latvija" jauns projekts Imantā: "Vertikāles"

alt

Rezervācijai pieejamas jaunas privātmājas Ādažos, Carnikavā un Salaspilī

alt

Luminor aicina uz bezmaksas vebināru par zemes iegādi privātmājas būvniecībai

alt

Jaunās ģimenes izvēlas Āgenskalnu!

alt

Skaidro eksperts: kam pievērst uzmanību, iegādājoties remontējamu mājokli?

alt

Saeimas pieņemtie grozījumi Civilprocesa likumā "iedzīvinās" jauno īres regulējumu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Spāru svētki "Green City" trešajai mājai

2

Nedēļas dzīvoklis: dzīvošanai kā luksusa viesnīcā

3

Jaunums! MOHO PARK "torņi" virs Mežaparka koku galotnēm

4

Samazinātas īpašuma reģistrācijas nodevas veicinās investīcijas īres namos un dzīvokļos

5

Pavasara atlaide garāžām jaunajā projektā "Rīgas Vārti"

City24 redaktora izvēle

alt

Labo cenu mājas: jaunākās rindu un dvīņu mājas Pierīgā!

alt

Nedēļas māja: jauno tehnoloģiju un moderna dizaina nams Mārupē

alt

"Konfektes" spožākajos papīros: TOP lepnākās mājas Mārupē