Imanta

Strauji augošā Pārdaugavas pērle

Pēc iedzīvotāju skaita, Imanta ir lielākais Pārdaugavas rajons - par savu dzīvesvietu to izvēlējušies vairāk kā 47 310 iedzīvotāju, turklāt aptaujas rāda, ka Imanta rīdzinieku vērtējumā ir trešā viņiem pievilcīgākā apkaime. 

Rajons ir sācis savu augšupeju, par ko liecina tas, ka tieši šeit tiek celti vairāki jauni projekti, plānojas jaunas dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, attīstās arī sabiedriskā transporta un ceļu infrastruktūra.

Lai gan varētu šķist, ka Imantu teju vai pārņēmusi daudzdzīvokļu ēku apbūve, tās aizņem tikai 17% jeb 153 ha no visas apkaimes teritorijas, kas atrodas starp Kurzemes prospektu un Anniņmuižas bulvāri. Pārējo teritoriju aizņem savrupmāju apbūve, jauktas apbūves teritorijas un ceļu trases. Zaļo zonu jeb dabas un apstādījumu teritorijas Imantā aizņem 14,2% jeb 127,8 ha, kas ir ievērojami daudz, salīdzinot ar citiem Rīgas rajoniem.

Mūsdienās pazīstamā Imanta ir izveidojusies no četru muižu teritorijām - Zolitūdes muižas, Anniņmuižas, Lielās Dammes muižas un Mazās Dammes muižas, taču šobrīd pieņemtās apkaimes teritorijā atradušās arī Zeibarta muiža un Šulcmuiža. Vienīgā, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ir Anniņmuižas kunga māja - tagad tur atrodas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte. Pārējās muižu ēkas nav saglabājušās, taču to nosaukumi iemūžināti Imantas ielu nosaukumos.

Arvien vairāk šajā apkaimē aktualizējas jauno projektu būvniecība, kas šobrīd pārstāvēti acīmredzamā mazākumā. Šobrīd "svaigākie" jaunie projekti Imantā ir Akācijas, Anniņmuižas Parka Rezidence, Annas Parks un Imanta Garden. 

Akācijas - šajā projektā katrs dzīvoklis ir plānots atbilstoši cilvēku vajadzībām dažādos dzīves ciklos. Dzīvokļi ir ergonomiski izplānoti un tajos nav lieku kvadrātmetru, kas ietekmētu mājokļa izmaksas. Ērtākai saimniekošanai katram dzīvoklim ir noliktavas telpa pagrabstāvā. Projektā ir četras deviņstāvu dzīvojamās mājas, kurās izvietoti 216 dzīvokļi.

Anniņmuižas Parka Rezidence atradīsies blakus Anniņmuižas parkam. Tas būs oriģināli projektēts daudzdzīvokļu nams, kurš iekļaujas vidē ar dabīgiem eksterjera apdares materiāliem, bet projekta dzīvokļu īpašās iezīmes būs 2,90 m augstie griesti un lielie panorāmas logi, pa kuriem paveras skats uz plašo parku.

Dzīvojamo kompleksu Annas Parks veido divas četru stāvu dzīvojamās mājas. Projekta jaunie iedzīvotāji varēs baudīt zaļās apkaimes priekšrocības - pastaigu parku, veloceliņu, priežu meža svaigo gaisu, kā arī, pavadīt ikdienu kvalitatīvi un pārdomāti būvētajos dzīvokļos.

Imanta Garden - mūsdienīgs dzīvojamo ēku komplekss, kas iekļauj sevī trīsstāvu dzīvojamo māju ar 15 dzīvokļiem un 8 dvīņu māju sekcijas, katra ar savu privāto zemes gabalu. Projekts kopumā ir veidots kā viens arhitektūras ansamblis, kas organiski iekļaujas Imantas privātmāju zaļajā apkārtnē. Veiksmīgā atrašanās vieta spēj nodrošināt tik nepieciešamo miera sajūtu pie dabas, tajā pašā laikā, nodrošinot attīstītu infrastruktūru.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
50% Zaļā zona, mežs
45% Laba sabiedriskā transporta un dzelzceļa satiksme
35% Veikali, to atrašanās vieta
 

Karstākie jaunie projekti Imantā

Paslēpt

 

Statistika

Jaunie projekti

62 560 - 135 286 €
SEB Mēneša maksājums no 211 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

39 - 79 m², 2 - 4 istabas

 • Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju komplekss Akācijas atrodas Imantā, Akāciju ielā. Projektā ir četras deviņstāvu dzīvojamās mājas, kurās izvietoti 216 dzīvokļi ar vienu, divām un trim guļamistabām. Dzīvokļi tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari un aprīkoti ar visām mūsdienīgai dzīvei nepieciešamajām ērtībām. Ērtākai saimniekošanai, pagrabstāvā katram dzīvoklim ir izvietotas noliktavas telpas.

Andris Dzirnieks

andris.dzirnieks@kbo.lv

tel: +371 2733 0063

Sūtīt ziņojumu
 
Atvērto durvju diena 27.aprīlī
67 800 - 155 800 €
SEB Mēneša maksājums no 228 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

33 - 86 m², 1 - 4 istabas

 • Projekts ANNAS PARKS atrodas vienā no zaļākajām Kurzemes priekšpilsētas vietām – Anniņmuižas bulvārī 21 un 21a. Tajā ietilpstošās celtnes nepārsniegs 4 stāvu augstumu, kas radīs harmoniskas un cilvēkam piemērotas vides sajūtu.
 • Katrā namā, kas tiks celts, plānoti 44 dzīvokļi un visiem no tiem paredzēts balkons. Būs pieejamas autostāvvietas, un starp dzīvojamajām ēkām tiks iekārtoti apzaļumoti pagalmi ar bērnu spēļu un sporta laukumiem. Vide simpatizēs cilvēkiem, kuri savā ikdienā vēlas just līdzsvaru starp pilsētas kņadu un dabas mieru, ko sniegs lēni līgojošas priedes namu tuvumā.

Zane Dimanta

zane.dimanta@yit.lv

tel: +371 2652 5185

Sūtīt ziņojumu

Zane Kaupere

zane.kaupere@yit.lv

tel: +371 2631 0633

Sūtīt ziņojumu
 
Mūsdienīgs dzīvojamo ēku komplekss
SEB Mēneša maksājums no 295 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

89 800 - 329 100 €

 • 15 dzīvokļi un 8 dvīņu māju sekcijas
 • Dzīvokļi pieejami ar pilnu apdari
 • Dvīņu mājas pieejamas ar pelēku, baltu vai pilnu apdari
 • Slēgta teritorija ar video novērošanu
 • Dzīvokļiem un mājām - gāzes apkure
 • Dzīvokļiem papildus ir pieejemas gan virszemes, gan pazemes stāvvietas
 • Dvīņu mājām ir garāža 2 auto, papildus pieejamas virszemes stāvvietas
 • Projekta mazajiem iedzīvotājiem – mūsdienīgs bērnu laukums
 • Izveidota īpaša piknika zona un pastaigu celiņi

Raivo Bairamovs

IMANTA GARDEN

info@imantagarden.lv

tel: +371 2941 1609

Sūtīt ziņojumu

Diāna Dzalbe

IMANTA GARDEN

info@imantagarden.lv

tel: +371 2950 8019

Sūtīt ziņojumu
 
57 545 - 174 029 €
SEB Mēneša maksājums no 193 € Mēneša maksājums aprēķināts, ņemot vērā lētāko īpašuma cenu un pieņemot, ka kredīta termiņš ir 30 gadi, procentu likme 2.5% un Jūsu līdzdalība 15%.Materiāla saturam ir tikai informatīvs raksturs. Piemēros norādītās procentu likmes un cita skaitliskā informācija ir aptuvena. Lai uzzinātu precīzāku informāciju, iesakām pieteikties konsultācijai pie AS „SEB banka” kredītspeciālista. Pieteikties konsultācijai
 

33 - 102 m²

 • Jaunais dzīvokļu projekts šobrīd tiek būvēts Rīgas zaļākajā rajonā – Imantā, blakus Anniņmuižas parkam, 15 minūšu attāluma braucienā no pilsētas centra.
 • Projekta dzīvokļu īpašās iezīmes ir 2,90 m augstie griesti un lielie, plašie panorāmas logi, kas īpaši labi piemēroti pievilcīgā skata uz apkārtni baudīšanai. Kā arī, dzīvokļos apkures sistēma veidota, iebūvējot siltās grīdas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas zemgrīdas apkures risinājumos.

Imants Priževoits

imants.prizevoits@ober-haus.lv

tel: +371 2027 8006

Sūtīt ziņojumu

Daiga Maniķe

daiga.manike@ober-haus.lv

tel: +371 2823 2009

Sūtīt ziņojumu
 
Mājokļa kredīta kalkulators
Jums ir iespēja izmantot īpašu kredīta piedāvājumu
 • Kredīta noformēšana 0,5% no kredīta summas (standarta cenrādis – 1,5%)
 • Darījuma konts 50 EUR (standarta cenrādis 0,4% no darījuma summas)
 • Bezmaksas vērtējums
 • Zelta klienta statuss uz 12 mēnešiem
 • Finansējuma apjoms: līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības
 • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95%

Mājokļa kredīta kalkulators

%
%
Pirmā iemaksa
24 200 €
Aizdevums
96 800
Komisijas maksa
0
Mēneša maksājums
435
Kopējā summa apmaksai
0
GPL (gada procentu likme)
0 %

Fakti

 • 900.3 ha Platība
 • 47310 Iedzīvotāju skaits
 • 16082 Nodarbinātie
 • 11 Pirmsskolas izglītības iestādes
 • 5 Vispārējās izglītības iestādes
 • 20 Ārstniecības iestādes
 • 8 Sporta būves
 • 2 Reliģiskās iestādes
 

Karte

Attīstītāji un projektu pārdevēji

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte

Karte