Imanta

Strauji augošā Pārdaugavas pērle

Pēc iedzīvotāju skaita, Imanta ir lielākais Pārdaugavas rajons - par savu dzīvesvietu to izvēlējušies vairāk kā 47 310 iedzīvotāju, turklāt aptaujas rāda, ka Imanta rīdzinieku vērtējumā ir trešā viņiem pievilcīgākā apkaime. 

Rajons ir sācis savu augšupeju, par ko liecina tas, ka tieši šeit tiek celti vairāki jauni projekti, plānojas jaunas dzīvojamās un sabiedriskās ēkas, attīstās arī sabiedriskā transporta un ceļu infrastruktūra.

Lai gan varētu šķist, ka Imantu teju vai pārņēmusi daudzdzīvokļu ēku apbūve, tās aizņem tikai 17% jeb 153 ha no visas apkaimes teritorijas, kas atrodas starp Kurzemes prospektu un Anniņmuižas bulvāri. Pārējo teritoriju aizņem savrupmāju apbūve, jauktas apbūves teritorijas un ceļu trases. Zaļo zonu jeb dabas un apstādījumu teritorijas Imantā aizņem 14,2% jeb 127,8 ha, kas ir ievērojami daudz, salīdzinot ar citiem Rīgas rajoniem.

Mūsdienās pazīstamā Imanta ir izveidojusies no četru muižu teritorijām - Zolitūdes muižas, Anniņmuižas, Lielās Dammes muižas un Mazās Dammes muižas, taču šobrīd pieņemtās apkaimes teritorijā atradušās arī Zeibarta muiža un Šulcmuiža. Vienīgā, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ir Anniņmuižas kunga māja - tagad tur atrodas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte. Pārējās muižu ēkas nav saglabājušās, taču to nosaukumi iemūžināti Imantas ielu nosaukumos.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
50% Zaļā zona, mežs
45% Laba sabiedriskā transporta un dzelzceļa satiksme
35% Veikali, to atrašanās vieta
 

Paslēpt

 

  • 900.3 ha Platība
  • 47310 Iedzīvotāju skaits
  • 16082 Nodarbinātie
  • 11 Pirmsskolas izglītības iestādes
  • 5 Vispārējās izglītības iestādes
  • 20 Ārstniecības iestādes
  • 8 Sporta būves
  • 2 Reliģiskās iestādes
 

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte