Saliena

Dabas ieskautā republika Rīgas pievārtē

Jau vairāku gadu garumā starp Rīgu un Jūrmalu, vien 8 kilometru attālumā no starptautiskās lidostas "Rīga", top vērienīgs projekts Saliena. Tā 455 hektāru lielajā platībā, kas sākta no nulles un veidota uz bezgalīgi zaļiem laukiem, tiek attīstīts mūsdienīgs koncepts ar augstvērtīgu dzīvojamo, darba un izklaides vidi. Lai arī Saliena ir daļa no Piņķu apdzīvotās vietas, kas atrodas Babītes novadā, arvien augošajā apkaimē tiek aizvadīta no visiem neatkarīga, autonoma ikdiena. Varētu pat teikt, ka šeit, ciešā galvaspilsētas tuvumā ir izveidota pašiem sava dabas ieskauta republika, kur vienlaikus izbaudīt gan mieru, gan komfortu un eiropeisku dzīvesveidu.

Nekustamā īpašuma kompleksa Saliena būvniecība tika uzsākta 2004.gadā. Kopš tā laika pagājuši jau vairāk nekā desmit gadi, kuru laikā šajā ģeogrāfiski izdevīgajā vietā tapis unikāls projekts ar attīstītu infrastruktūru – lielākais šāda veida nekustamā īpašuma projekts Baltijas valstīs. Zaļo lauku vietā nu ir izveidojusies neliela pilsētiņa, kurā iekļauts viss ērtai un mūsdienīgai dzīvei nepieciešamais – kvalitatīvi dažādu veidu mājokļi (plašas savrupmājas, elegantas rindu mājas, mājīgi dzīvokļi un zemes apbūvei), komercplatības, koplietošanas teritorijas, atpūtas zonas, sporta laukumi un teritorijas brīvā laika pavadīšanai. Ērtā attālumā atrodas arī mācību iestādes un izklaides kompleksi.

Rezervē dzīvokli projektā Saliena Park Apartments un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vertībā!

Ģimeņu un uzņēmēju magnēts

Saliena ir ekskluzīva dzīves telpa, kurā apvienots plašums, daba, klusums un drošība, ko ļoti novērtē šeit dzīvojošie. Tā ir vieta, kur pēc aktīvām, dinamiskām un cilvēku piepildītām darba šeit dzīvojošie var atgriezties dabas un klusuma skavās. Sava īpašā mikroklimata, draudzīgās atmosfēras un savstarpējās izpratnes dēļ projekts gluži kā magnēts turpina pievilkt arvien jaunus iedzīvotājus no dažādām pasaules malām. Rezultātā šobrīd Salienā dzīvo jau apmēram 350 ģimenes no 11 dažādām valstīm, kas kopsummā sastāda 1000 latviešu un ārzemju rezidentus.

Īpaši šo vietu, kuras vārdā, starp citu, kādreiz dēvēti paši Piņķi, iemīļojušas jaunās ģimenes ar bērniem. Tieši viņiem projektā ir izveidoti visi priekšnosacījumi labvēlīgai dzīves videi. Kamēr Rīgā pircēji bieži vien saskaras ar lielu un labas kvalitātes standartiem atbilstošu dzīvokļu deficītu, Salienā plašu trīs un četru istabu dzīvokļi piedāvājumā ir, savukārt pavisam lielām ģimenēm ir iespēja iegādāties arī kādu no rindu mājām vai privātmājām. Papildu ieguvums ir arī tas, ka tepat, Salienas teritorijā ir trīs prestižas starptautiskās izglītības skolas, kurās skolot savus bērnus: 1994. gadā dibinātā International School of Latvija (Latvijas Starptautiskā skola), Exupéry International School un King`s College British school of Latvia – pirmā britu izglītības programmas skola Latvijā. Pateicoties šīm skolām ar mācībām angļu valodā, Saliena ir kļuvusi par starptautiskās izglītības centru Latvijā. Netālu ir arī valsts izglītības iestādes un bērnudārzi, mūzikas skola, sporta komplekss ar baseiniem, ledus halle, futbola laukums un ezers.

Jaunajā projektā, kas vēl tikai turpina savu attīstību, labprāt izvēlas dzīvot arī dažādu lielu Eiropas uzņēmumu vadītāji un dažādu valstu diplomāti. Viņus Saliena valdzina un ir piesaistījusi vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, vienus pievilinājusi ērtā atrašanās vieta, bet citus – iespēja atpūsties no milzīgajām metropolēm, baudot svaigu gaisu un mierīgu, līdzsvarotu dzīvi.

Saliena rūpējas par to, lai tās iedzīvotāji iepazītos un kopīgi pavadītu laiku. Tieši tādēļ ik gadu tiek rīkots Salienas Vasaras Festivāls. Tas norisinās Salienas Dārza Parkā, ar dzīvo mūziku un dažādām spēlēm bērniem. Svētku apmeklētājiem iespējams piedalīties interesantās meistardarbnīcās, baudīt glāzi vīna un uzkodas, un neformālā gaisotnē satikt savus kaimiņus un jaunpienākušās ģimenes. Katru gadu šis sirsnīgais pasākums pulcē un saliedē arvien vairāk iedzīvotājus.

Alternatīva galvaspilsētai

Saliena ir īsta potenciālo mājokļu meklētāju paradīze, jo šeit ir pieejams gandrīz viss, ko vien nekustamo īpašumu jomā var nopirkt – sākot no kompaktiem dzīvokļiem līdz pat plašām villām. Īpaši liels pieprasījums ir pēc dzīvokļiem, kas sastāda 65% no kopējā darījumu skaita. Lielā interese par dzīvokļiem Salienā skaidrojama ar to, ka cilvēki vēlas dzīvot ārpus pilsētas, taču tajā pašā laikā nevēlas justies nogriezti no civilizācijas. Saliena to veiksmīgi nodrošina.

Liela interese ir arī par privātai apbūvei paredzēto zemes gabalu iegādi – tie veido 20% no kopējā darījumu skaita. Iegādei pieejamie zemes gabali ir jau labiekārtoti un aprīkoti ar visām pilsētas komunikācijām – ūdeni, elektrību, gāzi, kanalizāciju un optisko internetu. Tas nozīmē, ka uzreiz pēc zemes iegādes uz tās var uzsākt savas jaunās privātmājas būvniecības darbus. Gan Salienā, gan citviet Pierīgā pieprasījums pēc šādiem būvniecībai gataviem zemes gabaliem ir liels, jo tirgū šādu īpašumu trūkst.

Jau vairākus gadus Salienā saglabājušies augsti pārdošanas rādītāji - apliecinājums tam ir fakts, ka 50% no visa apjoma šeit pārdoti tieši pēdējo piecu gadu laikā. 85% darījumu summa bijusi līdz 200 000 eiro. 80% no visiem pircējiem bijuši vecumā no 25 līdz 50 gadiem, 65% pircēju nekustamā īpašuma iegādei izmantojuši hipotekāro kredītu.

Plašas atpūtas un sporta iespējas

Saliena var lepoties ne vien ar pieprasītiem, moderniem mājokļiem, bet arī mūsdienīgu infrastruktūru. Projekta apsargātajā un ar diennakts novērošanu aprīkotajā teritorijā iedzīvotāju atpūtai un ērtībām izveidoti trīs parki un divi bērnu rotaļu laukumi. Kopumā tie aizņem 14 hektārus: 11 hektāru platībā plešas Salienas Meža Parks jeb priežu mežs, kur izbūvēti celiņi pastaigām un sportam, tad vēl ir krāšņais Dārza Parks ar strūklaku, kā arī pati jaunākā atpūtas zona – 0,3 hektārus plašais Augļudārza parks. Tajā izveidota piknika zona ar ugunskuru un grila vietām, dīķis, uzlikti soliņi, izbruģēti celiņi, kā arī veikta apzaļumošana.

Projektā Saliena Park Apartments pēdējie 7 dzīvokļi!

Īpaša uzmanība projektā pievērsta ceļu satiksmes drošībai, nodrošinot plašas iebrauktuves, kā arī gājēju un velosipēdistu celiņus.

Salienas iedzīvotājiem paveras plašas sporta un aktīvās atpūtas iespējas gan pašā ciematā, gan tā apkārtnē. Piemēram, jau pieminētajā Meža Parkā ir iespēja nodarboties ar skriešanu vai doties relaksējošā pastaigā. Jūrmalas Golfa laukumā un Kluba mājā iespējams atpūsties SPA centrā, izmantot trenažieru zāli un tenisa kortus. Tikmēr Exupery starptautiskā skola savās modernajās telpās piedāvā apgūt tādas aktivitātes kā džudo, baletu, hip-hop, balles dejās, wushu un paukošanos. Tāpat plašas aktīvās atpūtas iespējas pieejamas netālu esošajos sporta centros un Inbox.lv ledus hallē.

Tikmēr iepirkties iespējams netālu esošajā "Spice" un "Spice Home", bet jau pavisam drīz, 2019. gadā, Salienā tiks atvērts liels prestižu zīmolu outlets "Via Jurmala Design Outlet Village", kas būs piepilsētas iepirkšanās centrs ar vairāk nekā 100 zināmu zīmolu veikaliem par pieejamām cenām.

Karstākie jaunie projekti Salienā

 

Piedāvājumi

115 500 - 149 500 €

Pēdējie 7 dzīvokļi!

  • Zaļa, parku ieskauta, sakārtota apkārtne
  • Mazstāvu apbūve, plašas terases un balkoni
  • Estētiski un moderni iekšējās apdares materiāli
  • Interjers izplānots pēc IKEA mēbeļu kataloga
  • Rūpīgs telpu plānojums un energoefektivitāte
  • Maksimāls privātums
  • Atrodas starp Rīgu un Jūrmalu

Evita Čentoricka

evita.centoricka@propertyexperts.lv

tel: +371 2787 7000, +371 6760 0888

Sūtīt ziņojumu

Ieva Sitenkova

ieva.sitenkova@propertyexperts.lv

tel: +371 2543 6000, +371 6760 0888

Sūtīt ziņojumu
 
44 900 - 125 900 €

Labiekārtoti zemes gabali apbūvei ar savu projektu.

  • Salienā ir iespēja būvēt māju pēc sava individuāla projekta.
  • Jebkurš no zemes gabaliem, kuri labiekārtoti ar visām pilsētas komunikācijām, turklāt ar izbūvētu jaunu un modernu infrastruktūru tam apkārt, tagad var kļūt Jūsu.
  • Visi zemes gabali ir ideāli izvietoti, to ieskauj regulāri kopta un zaļa apkārtējā teritorija un atrodas tuvu Salienas parkiem un aktīvās atpūtas zonām.

Evita Čentoricka

evita.centoricka@propertyexperts.lv

tel: +371 2787 7000

Sūtīt ziņojumu

Ieva Sitenkova

ieva.sitenkova@propertyexperts.lv

tel: +371 2543 6000

Sūtīt ziņojumu
 

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.