Teika

Zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

Viena no respektablākajām un rīdzinieku iecienītākajām Rīgas apkaimēm ir Teika. Šis zaļais, mūsdienīgais dzīvojamais rajons, kam draudzīgi piekļaujas pilsētas centrs un Biķernieku mežs, pilsētnieku, tajā skaitā arī mājokļu meklētāju interesi, saistījis jau kopš tā pastāvēšanas pirmsākumiem.

Šobrīd Teika uzņem jaunus apgriezienus un Rīgas apkaimju stāstos savu vārdu ieraksta ar moderniem jaunajiem projektiem un vērienīgiem nākotnes attīstības plāniem. Teika kļuvusi par moderno pilsētas epicentru - šeit ir mūsdienīgi biroji, dzīvojamās mājas, nozīmīgas kultūras iestādes un vēl un vēl.

Teika ir viena no jaunākajām Rīgas apkaimēm, un, kas interesanti, ilgus gadus tā bija Rīgas pilsētas daļa, kurai nebija nosaukuma. Pie sava vārda tā tika, pateicoties arhitektam Teodoram Hermanovskim, pēc kura veidotā projekta 1937.gadā Zemitāna laukumā 2 tika uzcelts un atvērts moderns platekrāna kinoteātris. 

Tieši Teikas apkaime ir mājvieta vairākiem ievērojamiem uzņēmumiem, kurus ne viens vien atminas un ar labu vārdu piemin arī mūsdienās - 1932.gadā dibinātā Valsts elektrotehniskā fabrika jeb VEF, kas līdz pat tās pastāvēšanas beigām 90.gados ražoja, šķiet, it visu, kas bija aktuāls un nepieciešams - radio, telefonus, fotoaparātus, kabatas lukturīšu baterijas, automašīnas un pat sporta lidmašīnas. Apkaimē darbojās arī citi zināmi uzņēmumi, piemēram, Rīgas vagonbūves rūpnīca "Vairogs", velosipēdu ražotne "Ērenpreiss", Vidzemes maiznīca un citi.

Pozitīvais, kas patīk apkaimes iedzīvotājiem
66% Laba satiksme un centra tuvums
45% Daba, zaļā zona un mežs
38% Veikali, tirgus, tirdzniecības centri
 

Paslēpt

  • 468.2 ha Platība
  • 29990 Iedzīvotāju skaits
  • 22425 Nodarbinātie
  • 6 Pirmsskolas izglītības iestādes
  • 7 Dažādas izglītības iestādes
  • 29 Ārstniecības iestādes
  • 6 Sporta būves
  • 9 Sociālās aprūpes iestādes
 

Ziņas

Citas apkaimes

Izmantotie resursi

www.saliena.eu, lv.wikipedia.org, www.apkaimes.lv, www.citariga.lv, www.jaunateika.lv, www.irpirkums.lv, www.riga.lv, www.marupe.lv, www.bisumuiza.lv, www.kekava.lv, www.balozipilseta.lv, www.la.lv/apskaties-kadu-parbuvi-plano-balozu-vidusskola-kekavas-novada, www.kekavasnovads.lv, www.liveriga.com/lv/9173-jurmala, www.visitjurmala.lv, www.jurmala.lv, www.jpd.gov.lv, www.rigassalas.lv, www.rdpad.lv, www.rtu.lv; “Rīgas arhitektūra: stili, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, izdevniecība “Jumava”, 2000.gads, autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c.; Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, izdevniecība “Avots”, 1989.gads; www.stopini.lv; www.bonava.lv; “Rīga, pilsēta un arhitektūra 2006.-2009”, “Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments”, 2009.gads; Rcb.lv; “Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, Andris Caune, Rīga, 2013.gads; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads; Raidījums “Adreses” ar Māru Upmani – Holšteinu – meiteni no Maskačkas, Latvijas Televīzija, 2017.gada 6.raidījums; www.lsm.lv publikācija “Maskvas forštate atdzimst! Lēni gan”; www.jauns.lv publikācija “Maskavas forštate: Vai tiešām tik bīstams rajons?”; “Rīgas arhitektūra”, Jānis Lejnieks, Rīga “Avots” 1989.gads.; www.merks.lv; “Rīgas arhitektūra. Stils, ēkas, interjeri XXI gadsimtā”, apgāds “Jumava” Autori: Anita Antenišķe, Vita Banga, Jānis Krastiņš u.c. 2000.gads.; Žurnāla “Rīgas laiks” publikācijas elekotroniskā versija, 2000.gads

Karte

Meklē izcilu īpašumu?

Lūdzu aizpildiet obligāto lauku!

Pieprasījums ir nosūtīts

Mēs esam nosūtījuši Tavu pieprasījumu jaunā projekta pārdošanas komandai.

Karte