Padomi, kā izvēlēties un mājokļa interjerā iekļaut paklāju

Par vienu no nozīmīgākajiem un burvīgākajiem mājokļa interjera elementiem nešaubīgi uzskatāms paklājs. Tas pilda vairākas funkcijas vienlaikus, piemēram, padara mājokli omulīgāku, uztur tajā siltumu un slāpē trokšņus. Pareizi izvietots, paklājs arī organizē telpu, vizuāli to apvienojot vai sadalot. Kā no plašā piedāvājumu klāsta izvēlēties savam mājoklim piemērotāko paklāju, un ko ņemt vērā, to iekļaujot interjerā? Padomos dalās interjera veikala ALANDEKO mārketinga vadītāja Ilze Mortukāne un mārketinga speciāliste Sintija Grigule. 

1. Sāc ar paklāja materiāla izvēli

Uzsākot jauna paklāja "medības", interjera veikala ALANDEKO speciālistes vispirms iesaka izvēlēties, no kāda materiāla tas būs izgatavots: "Paklājus iedala divās kategorijās – ir sintētiskie un ir dabīgie paklāji, kas izgatavoti, piemēram, no vilnas vai zīda. Protams, katram no šiem veidiem ir savas pozitīvās un negatīvās īpašības, kuras izsvērt izvēles izdarīšanas brīdī".

Ekspertes stāsta, ka vilnas grīdas seguma priekšrocības ir materiāla dabīgums, kā arī lielāka aukstuma izolācija nekā sintētiskajiem paklājiem. Taču tajā pašā laikā ir arī vairāki mīnusi. Piemēram, vilnas paklāji lietošanas laikā mēdz pūkoties, uzkrāt sevī putekļus un izraisīt alerģisku reakciju. Tāpat, līdzīgi kā zīda paklāju gadījumā, arī no vilnas grīdas klājumiem ir grūtāk iztīrīt traipus. Protams, svarīgs aspekts ir arī izmaksas – jārēķinās, ka dabīgo paklāju iegādē un uzturēšanā būs jāiegulda lielāki finansiālie līdzekļi. 

Savukārt sintētiskie grīdas klājumi, kuru ražošanā lielākoties tiek izmantotas poliamīda (neilona), polipropilēna, poliakrila un poliestera šķiedras, alerģijas neizraisa un arī cenas ziņā ir ievērojami lētāki par dabīgajiem paklājiem. Tie ir pieejami spilgtākās, košākās krāsās, ir mīkstāki un patīkamāki pieskārienam, tik ļoti nepūkojas, kā arī vieglāki, kas nozīmē, ka tos ērtāk pārvietot un iztīrīt. Tiesa, sintētiskie paklāji nav tik siltumizolējoši kā dabīgās šķiedras grīdas klājumi. Kā arī, tie ir neizturīgāki pret slodzi, kā rezultātā deformējas paklāja šķiedras – veidojas nospiedumi no mēbelēm un "iestaigājas taciņas". 

2. Nosaki paklāja izmēru

Kad ir noskaidrots, kāda materiāla paklāju vēlies, jānosaka otrs būtiskākais aspekts - izmērs! "Ja materiālu un krāsu mēs varam pielāgot savām vēlmēm vai aktuālajām modes tendencēm, tad paklāju izmēru nepieciešams izvēlēties, atbilstoši telpas lielumam un izkārtojumam.  Ar pareiza izmēra paklāju telpā var radīt wow efektu, savukārt ar nepareiza – pilnībā izjaukt telpas estētisko koptēlu," zina teikt I.Mortukāne un S.Grigule. 

3. Iekļauj mājokļa interjerā

Paklājs ir interjera dizaina elements, kas apvieno, ierāmē, ierobežo un organizē. Līdz ar to tas ir fantastisks līdzeklis kā atdalīt, piemēram, ēdamzonu no pārējās dzīvojamās telpas, izveidot rotaļu stūrīti bērnistabā vai atpūtas zonu viesistabā. 

Ēdamzona. Lai izvēlētos pareizu paklāju izmēru ēdamzonai, svarīgi ir ņemt vērā krēslu un galda lielumu, kā arī to izvietojumu. "Paklājs nedrīkst beigties teju pie galda kājām, jo tas vizuāli var radīt saspiestības un šaurības sajūtu. Vislabāk izvēlies paklāju, kas  nosedz grīdu arī tad, kad krēsls ir atvilkts no ēdamgalda. Ja jārunā par paklāja veidu, tad noteikti šajā telpā iesakam izmantot stingrāku paklāju ar īsām cilpām," pamāca ALANDEKO speciālistes. 

Guļamistaba. Guļamistabā vislabāk izvēlēties tādu paklāju, kas vai nu visā garumā un platumā sniedzas zem gultas vai arī līdz nakts skapīšu atrašanās vietai, lai ejot apkārt gultai vai izkāpjot no tās, var baudīt paklāja burvību. Guļamistabai piestāv arī mazi paklāji, kas lieliski iederēsies gultas sānos un/vai kājgalī! 

Viesistaba. Visvairāk apdzīvotajā mājokļa telpā viesistabā paklāja izmēra izvēle ir atkarīga no telpas izvietojuma, mēbelēm un to grupām, jo ar paklāju var radīt zonējumu. Klasiski tiek izvēlēts paklājs, kas piekļaujas dīvānam, atpūtas krēslam un žurnālgaldiņam. Svarīgi atcerēties, ka paklājs vieno, līdz ar ko būtiski, lai uz tā būtu novietotas visas šīs mēbeles. Labus piemēru kā darīt un kā labāk nedarīt, vari apskatīt šeit.  

ALANDEKO padomi, izvēloties paklāju:

• Liels paklājs vienmēr pievērsīs uzmanību, tādēļ piesātinātā interjerā, kurā ir daudz oriģinālu mēbeļu un skaistu detaļu, vislabāk iederēsies paklājs vienā tonī ar minimāli pamanāmu zīmējumu.

Mazi, pūkaini paklāji ir lielisks aksesuārs, ko var izmantot jebkurā telpā kā interjera akcentu. Tie lieliski izskatās gan pie kamīna un krēsliem, gan, protams, guļamistabā pie  gultas. 

• Lai arī tradicionāli guļamistaba tiek uztverta ka telpa, kurā piemērots liels un pūkains paklājs, ņem vērā, ka tieši tur veidojas vislielākais putekļu slānis (katrs zina, ka zem gultas "ne no kurienes" uzrodas lieli putekļu vīkšķi). Tāpēc, iespējams, vairāki nelieli un viegli izpurināmi paklājiņi gultas malās būs ērtāks un veselībai drošāks risinājums nekā liels paklājs. It sevišķi, ja ir nosliece uz dažādu veidu alerģijām.

• Lielu uzmanību jāpievērš paklāja krāsai, īpaši, ja ir vēlme iegādāties lielizmēra paklāju, jo toņa iespaidā telpas lielums vizuāli var izmainīties.

• Tumšām istabām piestāvēs paklājs siltos toņus, savukārt gaišās istabās – aukstos toņos.

• Uz tumšas grīdas pamanāmi un ekstravaganti izskatīsies paklājs kontrastējošā krāsā.

• Izvēloties lielo paklāju, jāņem vērā svarīgs nosacījums – attālumam no sienām līdz paklāja malām ir jābūt 15 līdz 20 cm.

• Sintētiskie paklāji mūsdienās ir gana pieejami cenas ziņā, tāpēc tos var izmantot un mainīt arī sezonāli. Piemēram, vasarā dekorēt telpu ar jautrāku un spilgtāku paklāju, bet aukstajā sezonā -  pūkaināku grīdas klājumu mierīgos toņos. Šis ieteikums gan derēs tikai tiem, kam ir pietiekami vietas neizmantotā paklāja ieziemošanai.

 

City24.lv iesaka:

APSKATIES HOMER.LV ALANDEKO PROFILU UN IZSTAIGĀ VIRTUĀLO SALONU ŠEIT !

Lai iegādātais nekustamais īpašums neizrādās "kaķis maisā"

27.09.2017

alt
alt

Karstie piedāvājumi jaunajos projektos: atrodi savas jaunās mājas!

02.10.2017

Saistītās ziņas

alt

7 aktuālas tendences flīžu dizainā

alt

Fototapetes - tava mājokļa interjera "odziņa"

alt

Kā izveidot ērtu un skaistu vannas istabu: ko ņemt vērā to iekārtojot un kādas ir visbiežākās kļūdas?

alt

Viesistaba kā dzīvesstila apliecinājums – ieteikumi mājokļa centrālās telpas iekārtošanai

alt

Guļamistabas iekārtojums atpūtai un saldam miegam

alt

Praktiski un mājīgi – padomi bērnistabas iekārtošanā

alt

Ieteikumi, kā rudenī savā mājoklī radīt mājīgu noskaņu

alt

"ARCO REAL ESTATE" noslēdz sadarbības līgumu par "Rīgas Vārtu" dzīvokļu pārdošanu

alt

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: dzīvokļi ar terasi vai privātu dārzu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

2

Zemesgabali Daugavas labajā krastā: lieliskas vietas Tavai privātmājai!

3

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

4

Perspektīvajā Krasta ielas apkaimē ekspluatācijā nodota "Krasta kvartāla" otrā ēka

5

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

6

Nesaskaņota mājokļa pārbūve: kam jāpievērš uzmanība

City24 redaktora izvēle

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Koka dārgumi: mājas, ar kurām lepojas paaudzēs