Uzkrājumus ēkas uzturēšanai nākotnē jāveido jau laikus!

Kā redzams, šobrīd nekustamā īpašuma tirgū ir daudz piedāvājumu iegādāties nekustamo īpašumu jaunuzceltos projektos. Iegādājoties tajos dzīvokli, jaunie īpašnieki rēķinās, ka tuvākajā nākotnē tie savu īpašumu varēs lietot bez raizēm, nebaidoties par neparedzētiem finanšu ieguldījumiem remontdarbos. Protams, sākotnēji garantijas remontdarbus ēkā veiks projekta būvnieks. Tomēr brīdī, kad beigsies būvnieka garantijas termiņš, izmaksas būs jāsedz dzīvokļu īpašniekiem, tādēļ jau laikus ieteicams veidot nākotnes uzkrājumu fondu ēkas turpmākai apsaimniekošanai un uzturēšanai. 

Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā sākas jauns būves dzīves cikls, kurā liela nozīme ir tās tālākai uzturēšanai un apsaimniekošanai. Tas arīdzan ir īstais brīdis, kad jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, sadarbībā ar pārvaldnieku, būtu vēlams izstrādāt sava īpašuma ilgtermiņa pārvaldīšanas plānu, jau iepriekš paredzot, kā optimizēt finanšu līdzekļu izlietošanu, samērojot šī brīža ieguldījumus ar nepieciešamajiem ieguldījumiem nākotnē.

Jaunajos projektos pirmos gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā spēkā ir būvnieka garantija. Sākotnēji dzīvokļu īpašnieki var neplānot finanšu ieguldījumus kārtējiem remontdarbiem, jo, ja vien visas inženierkomunikācijas un iekārtas ēkā tiek apsaimniekotas un uzturētas pareizi, šajā laikā darbojas būvnieka garantija. Proti, ja tiek konstatēti defekti iekārtu vai komunikāciju darbībā, tos novērš objekta būvnieks.

Beidzoties ēkas būvniecības garantijas termiņam, nereti tajā ir nepieciešams veikt lielākus remontdarbus vai uzlabojumus, taču izrādās, ka mājas kopējā kasē līdzekļu nav, jo netika veidoti uzkrājumi. Šādā situācijā dzīvokļu īpašniekiem ir jālemj par finanšu līdzekļu nodrošināšanu pārvaldniekam darbu veikšanai. Lielākoties tas ir vienreizējs maksājums, kura apmērs ir atkarīgs no nepieciešamā ieguldījuma.

Nereti ekonomisku nolūku vadīti, pirmajos gados dzīvokļu īpašnieki jaunajos projektos izvēlas neaprēķināt izdevumus ēkas plānotajiem remontdarbiem, taču var arī rīkoties prātīgāk un savlaicīgi sākt veidot nākotnes uzkrājuma fondu. Situācijas mēdz būt ļoti dažādas, tomēr pieredze rāda, ka pareizi plānojot mājas budžetu un paredzot uzkrājuma fonda izveidošanu, dzīvokļu īpašnieki nākotnē būs tikai ieguvēji. 

Lai to varētu izdarīt, jau pirms īpašuma iegādes ir svarīgi noskaidrot, kāds ir ēkas pārvaldīšanas darbību apjoms, apsaimniekošanas maksas apmērs un maksas sadalījums. Nereti dzīvokļu īpašniekiem noteicošais ir pēc iespējas zemāka maksa par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Tomēr, lai arī iegādājoties mājokli, apsaimniekošanas maksas apmērs ir būtisks apstāklis, ne mazāk svarīgi ir izprast, kādas izmaksas tajā ietvertas un cik paredzēts novirzīt uzkrājumu veidošanai.

 Atgādināsim, ka profesionāli izvēlētas pārvaldīšanas metodes un pareizi sastādīts darba plāns ir garantija ēkas dzīves cikla pagarināšanai un dzīvokļu īpašnieku finanšu līdzekļu ekonomiski pamatotai izlietošanai nākotnē.

Lai veicinātu dzīvokļu īpašnieku iesaistīšanu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesos un rastu izpratni par dzīvokļu īpašnieku tiesību realizēšanu, SIA ORDO Property Management rīko bezmaksas semināru dzīvokļu īpašniekiem.

Seminārs notiks 28.oktobrī (sestdien), Rīgas Ķengaraga vidusskolā, Maskavas ielā 273, no plkst 13:00 līdz 16:00. Iepriekšēja reģistrācija, zvanot pa tālruni: 678 555 05, vai sūtot epastu uz: info@ordoproperty.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Ogrē un Kauguros palielinājušas sērijveida dzīvokļu cenas

13.10.2017

alt
alt

Pārdošanā nonākusi Skultes Muiža ar simtgadīgu ozolu parku teritorijā

13.10.2017

Saistītās ziņas

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

alt

Kur virzās nekustamo īpašumu pārdošanas un īres cenas

alt

Interese par nekustamo īpašumu sludinājumiem atgriežas pirmskrīzes līmenī

alt

City24.lv piedāvā: JAUTĀ EKSPERTAM!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

2

Zemesgabali Daugavas labajā krastā: lieliskas vietas Tavai privātmājai!

3

Perspektīvajā Krasta ielas apkaimē ekspluatācijā nodota "Krasta kvartāla" otrā ēka

4

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

5

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

6

Nesaskaņota mājokļa pārbūve: kam jāpievērš uzmanība

City24 redaktora izvēle

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Koka dārgumi: mājas, ar kurām lepojas paaudzēs