Uzkrājumus ēkas uzturēšanai nākotnē jāveido jau laikus!

Kā redzams, šobrīd nekustamā īpašuma tirgū ir daudz piedāvājumu iegādāties nekustamo īpašumu jaunuzceltos projektos. Iegādājoties tajos dzīvokli, jaunie īpašnieki rēķinās, ka tuvākajā nākotnē tie savu īpašumu varēs lietot bez raizēm, nebaidoties par neparedzētiem finanšu ieguldījumiem remontdarbos. Protams, sākotnēji garantijas remontdarbus ēkā veiks projekta būvnieks. Tomēr brīdī, kad beigsies būvnieka garantijas termiņš, izmaksas būs jāsedz dzīvokļu īpašniekiem, tādēļ jau laikus ieteicams veidot nākotnes uzkrājumu fondu ēkas turpmākai apsaimniekošanai un uzturēšanai. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Notikumi, Remonts, ordo

Pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā sākas jauns būves dzīves cikls, kurā liela nozīme ir tās tālākai uzturēšanai un apsaimniekošanai. Tas arīdzan ir īstais brīdis, kad jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem, sadarbībā ar pārvaldnieku, būtu vēlams izstrādāt sava īpašuma ilgtermiņa pārvaldīšanas plānu, jau iepriekš paredzot, kā optimizēt finanšu līdzekļu izlietošanu, samērojot šī brīža ieguldījumus ar nepieciešamajiem ieguldījumiem nākotnē.

Jaunajos projektos pirmos gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā spēkā ir būvnieka garantija. Sākotnēji dzīvokļu īpašnieki var neplānot finanšu ieguldījumus kārtējiem remontdarbiem, jo, ja vien visas inženierkomunikācijas un iekārtas ēkā tiek apsaimniekotas un uzturētas pareizi, šajā laikā darbojas būvnieka garantija. Proti, ja tiek konstatēti defekti iekārtu vai komunikāciju darbībā, tos novērš objekta būvnieks.

Beidzoties ēkas būvniecības garantijas termiņam, nereti tajā ir nepieciešams veikt lielākus remontdarbus vai uzlabojumus, taču izrādās, ka mājas kopējā kasē līdzekļu nav, jo netika veidoti uzkrājumi. Šādā situācijā dzīvokļu īpašniekiem ir jālemj par finanšu līdzekļu nodrošināšanu pārvaldniekam darbu veikšanai. Lielākoties tas ir vienreizējs maksājums, kura apmērs ir atkarīgs no nepieciešamā ieguldījuma.

Nereti ekonomisku nolūku vadīti, pirmajos gados dzīvokļu īpašnieki jaunajos projektos izvēlas neaprēķināt izdevumus ēkas plānotajiem remontdarbiem, taču var arī rīkoties prātīgāk un savlaicīgi sākt veidot nākotnes uzkrājuma fondu. Situācijas mēdz būt ļoti dažādas, tomēr pieredze rāda, ka pareizi plānojot mājas budžetu un paredzot uzkrājuma fonda izveidošanu, dzīvokļu īpašnieki nākotnē būs tikai ieguvēji. 

Lai to varētu izdarīt, jau pirms īpašuma iegādes ir svarīgi noskaidrot, kāds ir ēkas pārvaldīšanas darbību apjoms, apsaimniekošanas maksas apmērs un maksas sadalījums. Nereti dzīvokļu īpašniekiem noteicošais ir pēc iespējas zemāka maksa par dzīvojamās platības kvadrātmetru. Tomēr, lai arī iegādājoties mājokli, apsaimniekošanas maksas apmērs ir būtisks apstāklis, ne mazāk svarīgi ir izprast, kādas izmaksas tajā ietvertas un cik paredzēts novirzīt uzkrājumu veidošanai.

 Atgādināsim, ka profesionāli izvēlētas pārvaldīšanas metodes un pareizi sastādīts darba plāns ir garantija ēkas dzīves cikla pagarināšanai un dzīvokļu īpašnieku finanšu līdzekļu ekonomiski pamatotai izlietošanai nākotnē.

Lai veicinātu dzīvokļu īpašnieku iesaistīšanu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesos un rastu izpratni par dzīvokļu īpašnieku tiesību realizēšanu, SIA ORDO Property Management rīko bezmaksas semināru dzīvokļu īpašniekiem.

Seminārs notiks 28.oktobrī (sestdien), Rīgas Ķengaraga vidusskolā, Maskavas ielā 273, no plkst 13:00 līdz 16:00. Iepriekšēja reģistrācija, zvanot pa tālruni: 678 555 05, vai sūtot epastu uz: info@ordoproperty.lv.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Ogrē un Kauguros palielinājušas sērijveida dzīvokļu cenas

13.10.2017

alt
alt

Pārdošanā nonākusi Skultes Muiža ar simtgadīgu ozolu parku teritorijā

13.10.2017

Saistītās ziņas

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

alt

Par ko mēs nepadomājam, pērkot dzīvokli

alt

Dzīvokļi projektā "Dzirciema nams" – vieta, kur mājot jauniem un aktīviem pilsētniekiem

alt

Stāsta eksperti: vai un kādēļ iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā?

alt

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

alt

Dzīve uz balkona

alt

Īrpirkums - jauna iespēja pārvērst īri dzīvokļa pirkumā

alt

Laiks investēt! Izdevīgi piedāvā vērtīgus investīciju dzīvokļus Rīgas Klusajā centrā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā