Pārdaugava – jaunais radošais centrs

Pilsētai attīstoties, tā paplašinās un transformējas ne tikai fiziski, bet arī ideoloģiski – mainoties cilvēku priekšstatam par tās rajoniem. Tas rada arvien jaunas attīstības perspektīvas pilsētas teritorijām arī ārpus ierastā centra. Tādējādi izpratne par to, kur ir pilsētas centrs un kur ir labākā vieta pilsētnieku dzīvei, pastāvīgi mainās. «Šādu procesu pašlaik varam ļoti labi novērot arī Rīgā, kuras centrs ideoloģiski paplašinās, un iezīmējas skaidra tendence, ka nākamā aktuālā teritorija, ko pēc «klusā centra» un hipsterīgās Miera ielas apgūs pilsētnieki, ir Pārdaugava,» stāsta nekustamo īpašumu attīstītāja «R. Evolution City» valdes priekšsēdētājs Aleksejs Zagrebeļnijs. 

Ekspertu viedokļi, Redaktora izvēle

"10 līdz 15 gadus atpakaļ Vecrīga bija iekārojamākais rajons, kur dzīvot, taču reti kurš vairs vēlas tur apmesties uz pastāvīgu dzīvi. Tad nāca tā saucamais “klusais centrs” – Strēlnieku, Elizabetes un Antonijas ielas – kā vietas ērtai pilsētnieku dzīvei. Savukārt pašlaik modernākie pilsētnieki jau apgūst Miera ielu," novērojumos dalās A.Zagrebeļnijs, piebilstot, ka šādas tendences ļoti pozitīvi ietekmē dažādo pilsētas rajonu izaugsmi, jo piesaista interesi, investīcijas un pašvaldības uzmanību. Tādējādi pilsētas vide tiek sakopta un atdzimst jaunā kvalitātē, ko var novērtēt ikviens.

Pašlaik pilsētnieku meklējumi pēc ērtas vietas gan dzīvei, gan biznesam arvien aktīvāk sniedzas pāri Daugavas robežām. Pārdaugava piedāvā mierīgāku alternatīvu straujajam pilsētas darījumu centra ritmam. Vienlaikus tas ir kā solis ārpus pilsētas, bet nezaudējot saikni ar to. Arī cilvēki savos mājokļos vairāk meklē emocijas un sajūtas, ko sniedz vide ap tiem, nevis tikai praktisku un ērtu ēku. Cilvēks vēlas personisku vidi. Savukārt vide un arhitektūra Pārdaugavā ir daudz cilvēcīgāka – pārsvarā tā ir mazstāvu apbūve ar plašām zaļajām zonām, parkiem. 

R.Evolution City valdes priekšsēdētājs norāda, ka Pārdaugava piesaista ar savu inteliģenci un radošumu, ko apliecina arī šeit attīstītie projekti, kur prasības tam, lai darbotos šajā upes krastā, ir daudz augstākas. Tiem jāspēj arī ideoloģiski iekļauties šajā vidē. Tāpēc šeit izvietojas tādas ēkas kā Nacionālā bibliotēka, Valsts arhīvs, LU Dabaszinātņu fakultāte un galu galā Kalnciema kvartāls ar savu unikālo šarmu. Lielākais izaicinājums īpašumu attīstītājiem ir iekļauties Pārdaugavas ģenētikā, neizjaucot tās unikālo kodu, kas šo rajonu padara īpašu.

"Ir skaidrs, ka šis ir Rīgas rajons, kurā dominē interese par vēsturisko vērtību saglabāšanu. Tāpēc Pārdaugavas sirdī mēs neredzēsim jaunbūves. Savukārt kvartāli biznesam un tādām modernām ēkām kā Saules akmens, Z-torņi un pašlaik topošā Filozofu rezidence tiek saglabāti Daugavas krasta zonā, kur tie veido Rīgas jauno laiku siluetu, pašā Pārdaugavas sirdī atstājot vietu rekreācijai," uzskata A.Zagrebeļnijs. 

Viņš ir pārliecināts, ka tuvāko 5 līdz 10 gadu perspektīvā Pārdaugava turpinās piesaistīt savu sabiedrības daļu kā jauns kvalitatīvu mājokļu centrs, kas piedāvā radoši inteliģentu gaisotni: "Jau tagad ir jūtams, ka šis rajons ir attīstības lēciena atspēriena punktā un mazajās ieliņās arvien vairāk redzamas restaurētas ēkas. Savukārt Daugavas piekrastē arvien skaidrāk iezīmējas modernu ēku silueti, kas pamatīgāk savienos vēsturiskos rajonus ar Rīgas moderno centru. Tādējādi teritorija otrpus Daugavai jeb tuvā Pārdaugava ir nākamais loģiskais solis Rīgas attīstībā, kas faktiski radīs sava veida vārtus uz pilsētas aktīvo centru". 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 30.10.2017-05.11.2017

06.11.2017

alt
alt

Pienācis labvēlīgs laiks investīcijām nekustamajos īpašumos

06.11.2017

Saistītās ziņas

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Stāsta eksperti: vai un kādēļ iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā?

alt

Pieci pieredzē balstīti padomi – kas jāņem vērā, iegādājoties mājokli?

alt

Īres tirgū pieprasījums pārsniedz piedāvājumu

alt

Četri kritēriji, kas jāņem vērā, lai dzīvoklis būtu veiksmīga investīcija

alt

Premium īpašumu tirgus - arvien pieejamāks vietējam pircējam

alt

Tuvākajos gados sērijveida dzīvokļu cenas augs par 5-6% gadā

alt

Eksperta viedoklis: vai UNESCO Rīga sagrūs?

alt

Līdz ar valsts atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem savs dzīvoklis izmaksās lētāk nekā īrēts īpašums

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks