Lai laimīga bērnība! Ieteikumi, kā izvēlēties dzīvokli, ja ģimenē aug bērni

Ģimenes prieks un laime ir bērni, tāpēc dzīvesvietas meklējumos svarīgi ir ņemt vērā arī viņu vajadzības un vēlmes. Pirms iegādājies jaunu dzīvokli, apdomā, cik patīkama un komfortabla atvasēm būs vide mājoklī un tā apkārtnē. Mājām ir jābūt vietai, kur tiek aizvadīta laimīga bērnība, tādēļ Jaunās Teikas attīstītāja HANNER uzņēmumu grupas pārstāvji sniedz vērtīgus padomus, kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties dzīvokli, ja ģimenē aug bērni. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Jaunā TeikaĢimenēm draudzīga apkaime

Izvēlies dzīvokli ģimenēm draudzīgā apkaimē un projektā, kur iemājojušas jau daudzas citas ģimenes –  pat neticēsi, cik pozitīvi tas var ietekmēt tavu un, vēl jo vairāk, bērnu sociālo dzīvi! Piemēram, Jaunajā Teikā šobrīd dzīvo jau vairāk nekā 400 ģimeņu, tādēļ šeit bērniem ir iespēja iepazīties un spēlēties ar citiem vienaudžiem, pilnvērtīgi izbaudot bērnību. Arī jauno māmiņu ikdienas pastaigas kļūst daudz interesantākas, ja tajās var doties kopā ar citām māmiņām. 

Pagalms rotaļām un jautrībai

Meklējot jaunu mājvietu, domā ne tikai par paša mājokļa parametriem un apkaimi, kurā tas atrodas, bet arī par to, lai bērniem būtu teritorija, kur svaigā gaisā spēlēties un socializēties ar saviem vienaudžiem no mācībām un pulciņiem brīvajā laikā. Zaļš, sakārtots pagalms, labiekārtots basketbola vai rotaļu laukums – izvēlies dzīvokli vietā, kur bērniem ir iespējams pavadīt laiku ārpus mājām, izskraidīties svaigā gaisā, iegūt jaunus draugus un izbaudīt it visu, ko sniedz nebeidzamas rotaļas un jautrība brīvā dabā.

Apskatot apkārtni, padomā arī par sevi – vai tev būs ērta vieta, kur uzgaidīt, kamēr mazais rotaļājas? Kā norāda Jaunās Teikas pārstāvji, domājot par bērnu laukumu iekārtojumu, jāņem vērā gan par bērnu, gan vecāku vai pieskatītāju labsajūtu. Jo vairāk būs vietu, kur vecāki var ērti uzgaidīt, kamēr mazie spēlējas, vai atrakcijas, kurās var iesaistīties arī vecāki, jo vairāk laika mazie varēs pavadīt šajos rotaļu laukumos.

Mācību iestāžu tuvums un iespējas attīstīties

Viens no būtiskākajiem faktoriem mājokļa izvēlē ir tā atrašanās vieta un apkaimes piedāvātās iespējas. Tā kā bērniem ir jāiet skolā vai bērnu dārzā, pirms dzīvokļa iegādes noskaidro, kādas izglītības iestādes pieejamas vai tiek plānotas tuvākajā laikā apkārtnē? Cik tālu no mājām tās atrodas? Cik droši un ērti tās ir sasniedzamas? Ģimenēm piemērota būs mājvieta, kurai tuvumā ir piemērota vide pastaigām, veloceliņi, tāpat arī vietas, kur var paēst vakariņas vai apmeklēt sev interesējošus pasākumus.

Svarīgas ir arī dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī bērna interešu attīstīšana. Piemēram, dzīvojot Jaunajā Teikā, vecāki var vest savas atvases uz dažādiem pulciņiem nupat atjaunotajā VEF kultūras pilī. Savukārt Jaunās Teikas pasākumu zālē un restorānā regulāri notiek dažādiem vecumiem un interesēm piemēroti izklaides pasākumi.

Publiskā transporta pieejamība

Atvasēm augot, liela nozīme ir ērtai sabiedriskā transporta pieejamībai, lai vecākiem pusi dienas nevajadzētu pavadīt automašīnā, bet bērni varētu mācīties būt patstāvīgi. Pat, ja ikdienā neizmanto sabiedrisko transportu, tā tuvums un pieejamība ir svarīga, lai bērni paši saviem spēkiem var nokļūt no viena punkta uz otru, kā, piemēram, līdz skolai, treniņiem vai dažādiem pasākumiem. 

Droša vide mājoklī un ārpus tā

Bērni ir aktīvi un viņiem patīk iepazīt pasauli, tāpēc videi gan mājoklī, gan ārpus tā ir jābūt drošai un patīkamai. Pirms dzīvokļa iegādes pārliecinies, cik drošā apkaimē tas atrodas. Proti, vai tuvākajā apkārtnē ir padomāts par drošību, vai teritorija tiek apsargāta? Vai apkārtne un šeit dzīvojošie ir ģimenēm draudzīgi?

Pašā dzīvoklī pievērs uzmanību tā izkārtojumam, tehnikai un mēbelēm. Ja ģimenē aug mazāki bērni, mēģini dzīvokli apskatīt no viņu perspektīvas. Kā zināms, mazajiem gribas it visu pataustīt, pačamdīt, uzrāpties, izpētīt. Pārliecinies, vai tava mājokļa iekārtojums atbilst bērna vecumam.

Plānojuma nozīme

Izvēloties jauno mājokli, ļoti svarīgi ir redzēt tā plānojumu un izvērtēt, vai tas ir ērts un  atbilstošs tavas ģimenes vajadzībām un dzīves stilam. Apdomā, vai dzīvoklī visiem būs ērti? Vai katram ģimenes loceklim būs sava privātā telpa? Ērts un pārdomāts dzīvojamās istabas plānojums ļaus jums kvalitatīvi pavadīt laiku kopā. Piemēram, ja dzīvojamā istaba ir apvienota ar virtuvi, vakariņu gatavošanu var apvienot ar kādu jautru ģimenes rotaļu. Savukārt, lai visa dzīvojamā platība netiktu pārvērsta milzīgā spēļu laukumā un arī vecākiem būtu sava telpa, kur atpūsties, vēlams parūpēties, lai bērnam būtu pašam sava istaba. 

Kvalitatīvas grīdas un tīrāmas sienas

Bērni ir enerģijas pilni, tādēļ vislabāk izvēlēties tādu mājokli, kur jau ir padomāts par atvašu pastiprināto aktivitāti un vajadzībām. Ģimenēm ar bērniem ieteicams iegādāties dzīvokli, kurā ir kvalitatīvs, viegli kopjams grīdas segums, sienu krāsojums, kas viegli padodas tīrīšanai, īpaši izturīgi durvju fiksatori, lai novērstu caurumu rašanos sienā, un tamlīdzīgi.  

Līdz ar jaunās dzīvojamās mājas pabeigšanu, dinamiskajā un ģimenēm draudzīgajā Jaunās Teikas rajonā drīzumā tiks atklāts jaunais, jau otrais bērnu rotaļu laukums. Ja vēlies piedalīties bērnu laukuma atklāšanas svētkos, kā arī uzzināt, kādas atrakcijas plānotas trešajā bērnu laukumā, piesakies informācijas saņemšanai par to.  

 

City24.lv iesaka:

APSKATI JAUNO PROJEKTU PIEDĀVĀJUMU UN ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Vienā no Jūrmalas skaistākajiem atjaunotajiem namiem notiks Atvērto durvju diena

05.12.2017

alt
alt

"Ziemassvētku egļu ceļš" mākslas objekti būs apskatāmi arī Centrus kvartālā

07.12.2017

Saistītās ziņas

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

alt

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

alt

Īpašumi Vidzemē tiem, kas alkst pēc dabas ainavām un vecpilsētu valdzinājuma

alt

Soli pa solim: iekārtojam viesistabu

alt

Iedvesmojošas idejas vasaras terases iekārtošanai

alt

Argumenti, kādēļ savai virtuvei izvēlēties keramisko izlietni

alt

Četri kritēriji, kas jāņem vērā, lai dzīvoklis būtu veiksmīga investīcija

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda