Pielabini Dzelteno Suni! Saules, citrona un smilšu toņu iekļaušana interjerā

Saskaņā ar ķīniešu kalendāru, 2018. gada 16. februārī Ugunīgā Gaiļa vietā gada simbola posteni ieņems Dzeltenais Zemes Suns. Par godu nākamā gada saimniekam iedvesmojošo interjera un dizaina ideju portāls Homer.lv apkopojis dažas patiesības par dzeltenās krāsas iekļaušanu interjerā.

Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Homer.lv, Interjers un dizainsNo vienas puses, dzeltenai krāsai piemīt virkne labu īpašību – tā vairo optimismu un enerģiju, rada pacilājošu noskaņojumu un veicina darba ražību. Košas krāsas interjerā liecina arī par īpašnieka neordināro gaumi un drosmi spēlēties ar akcentiem. Tomēr no otras puses, lieks raibums dezorganizē, nogurdina un citreiz pat balansē uz bezgaumības robežas. Tik duāls raksturojums ir izskaidrojams ar to, ka dzeltenā krāsa ir aktīva (turklāt visspilgtākā no krāsu apļa), tāpēc dizaineri to uzskata par vienu no sarežģītākajām, ko iekļaut interjerā. 

Likumsakarīgi, dzeltenās krāsas izmantošana interjerā drīzāk ir izņēmums nekā likums. Ja vēlies pārkāpt standartus un ielaist mājoklī spilgtas saules un košu citronu toņu raisītās pozitīvās emocijas, dari to prasmīgi.

Ir trīs galvenie principi dzeltenās krāsas iekļaušanai interjerā: izvēlies to piemērotām telpām, dari to dozēti un saskaņo ar citām krāsām.

1. Drosmīgajai krāsai piemērotās telpas

Dzeltenās krāsas īpašības jau pasaka priekšā, kur to vislabāk izmantot. Balstoties uz šīs spilgtās krāsas uzmundrinošām spējām, tā jāizvēlas aktīvām telpām. Novērots, ka dzeltenais tonis veicina apetīti, tāpēc tas pat ieteicams virtuves un ēdamistabas noformējumā. Tāpat dzelteno krāsu iesaka integrēt birojos un darba kabinetos, jo tā paaugstina darba spējas, stimulē smadzeņu darbību un veicina jaunas informācijas uzņemšanu. Dzeltenās krāsas izmantošana pieļaujama arī vannas istabā ik rīta mundruma un enerģijas devas saņemšanai.

Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Homer.lv, Interjers un dizainsSavukārt guļamistaba un bērnu istaba ir tabu telpas. Tajās dzelteno krāsu nav ieteicams iekļaut, jo tā atpūtas un miega vietā tikai veicinās uzbudināmību. Pasīvās telpās dizaineri dzelteno krāsu iesaka lietot tikai aksesuāros, kurus iespējams paslēpt.

Ņem vērā, ka dzeltenā krāsa ietekmē siltuma izjūtas arī fiziskā līmenī. Proti, telpās ar vienādu gaisa temperatūru, bet dažādu krāsu sienām, piemēram, bēšu un dzeltenu, pēdējā liksies siltāka. Tā kā dzeltenie toņi gandrīz vai absorbē drūmumu, tie būs iederīgi tumšās un aukstās telpās. Un pretēji – tie ļoti uzmanīgi jāizmanto saules apgaismotās telpās.

2. Dzeltenums pareizās devās

Dzeltenā krāsa ir dominējoša un ar to nedrīkst pārspīlēt. Izvēloties interjerā iekļaut dzeltenās krāsas toņus, vienmēr paturi prātā - labāk mazāk, nekā vairāk.  Lielos apjomos dzeltenā krāsa spēj radīt nospiedošu sajūtu un aizkaitinājumu, tāpēc dizaineri to neiesaka izvēlēties horizontālām virsmām, kā, piemēram, grīdai, griestiem un flīzējumiem. 

Uz dzeltenās krāsas toņa izvēli var attiecināt universālo likumu – jo lielāks laukums, jo gaišākam tam jābūt. Un otrādi – jo mazāks laukums, jo spilgtāks tonis. 

Dzeltens dīvāns vai aizkari būs pietiekami spilgts akcents, lai nevajadzētu domāt par vēl citiem telpas dekoratīvajiem elementiem. Izvēlies vienu iespaidīgu dzeltenu akcentu un apstājies pie tā, iesaka profesionāļi.

Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Homer.lv, Interjers un dizains

3. Dzeltenās krāsas labākie draugi 

Lai dzeltenā krāsa nekļūtu pārāk uzbāzīga, to vēlams līdzsvarot. Vislabākie dzeltenās krāsas draugi ir pelēks, melns un balts.

Dzeltens apvienojumā ar baltu vizuāli paplašina telpu, piešķirot tai vieglumu un gaisīgumu. Tāpat balts veiksmīgi neitralizē dzelteno toņu pārmērīgumu. Melna krāsa pasvītro dzeltenā toņa dziļumu, savukārt pelēkā ir krāsa – hameleons, kas izcili pielāgojas citām krāsām un maina savas nokrāsas atkarībā no tām. Modernos interjeros novērots, ka dzeltenā krāsu gamma izcili kontrastē ar kopumā dominējošo pelēko toņu paleti. Īpaši gaumīgi tā izskatās savienojumā ar melnbaltu rakstu aksesuāriem.

Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Homer.lv, Interjers un dizainsVairāk veiksmīgu piemēru dzeltenās krāsas iekļaušanai interjerā skaties pašmāju interjera un dizaina portāla Homer.lv ideju grāmatā!

 

City24.lv iesaka:

IEDVESMOJOŠAS IDEJAS MĀJOKĻA IEKĀRTOŠANAI IKDIENAI UN SVĒTKIEM SMELIES INTERJERA UN DIZAINA PORTĀLĀ HOMER.LV!

TOP 10 populārākie jaunie projekti 2017.gadā

27.12.2017

alt
alt

Daudzbērnu ģimenes Jelgavā saņems nekustamā īpašuma nodokļa atlaides

02.01.2018

Saistītās ziņas

alt

Šarmants mansarda dzīvoklis Alpu stilistikā Siguldas "Mazajā Šveicē"

alt

6 dabas iedvesmoti krāsu un materiālu salikumi mājokļa interjeram

alt

Kā iekārtosim mājokli 2018.gadā? 10 galvenās interjera dizaina tendences

alt

Kā interjerā uzburt Ziemassvētku pasaku bez eglītes? Viegli!

alt

Māksla izvēlēties aizkarus: špikeris no dizaineres, lai neaizšautu greizi

alt

Dabas pieskāriens tavā mājoklī – atdzīvini interjeru ar telpaugiem!

alt

Lai top gaisma! Jaunākās tendences un padomi mājokļa izgaismošanai

alt

Rotaļīga uzdrīkstēšanās: kā interjerā iekļaut trendīgos sārtā toņus

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Atklāj slavenās Māra Gaiļa mājas "Lieldienu sala" pārdošanas cenu

2

Šarmants mansarda dzīvoklis Alpu stilistikā Siguldas "Mazajā Šveicē"

3

6 dabas iedvesmoti krāsu un materiālu salikumi mājokļa interjeram

4

Šahs un mats! Ko ņemt vērā, veidojot melnbaltu interjeru

5

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 08.01.2018-14.01.2018

6

Pāvilostas novadā jūras krastā uzbūvēta māja, kas juridiski atzīta par kuģi

City24 redaktora izvēle

alt

Atklāj slavenās Māra Gaiļa mājas "Lieldienu sala" pārdošanas cenu

alt

Šarmants mansarda dzīvoklis Alpu stilistikā Siguldas "Mazajā Šveicē"

alt

6 dabas iedvesmoti krāsu un materiālu salikumi mājokļa interjeram