Emocionālā labklājība – galvenā 2018. gada interjera dizaina aktualitāte

Urbanizācijas laikmets un dzīves telpu nepietiekamība lielpilsētās pieprasa iztikt ar mazākām platībām. Attīstītāji visā pasaulē samazina dzīvokļu izmērus, dzīvesvietām pilsētās kļūstot arvien kompaktākām. Interjera dizaina studijas INTRANTE radītāja un vadītāja Lolita Freidmane stāsta, ka arī mūsdienu cilvēks ir sapratis, ka patiesībā mums nemaz tik daudz nav nepieciešams: ne kvadrātmetru, ne mēbeļu, ne trauku. Ir tikai viens, no kā mēs neesam gatavi atteikties - no sava personīgā komforta. 

Homer.lv, Interjers un dizains, Redaktora izvēle, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

Interjera dizaina studijas INTRANTE vadītāja Lolita Freidmane stāsta, ka par 2018. gada aktualitāti, turklāt, visās tās izpausmēs, kļūs emocionālā labklājība: "Palielinās vēlme pēc mierīga, neuzbāzīga dzīvesveida, kurā mūsu mājas ir galvenais patvērums no straujās un skaļās ikdienas. Visvairāk mēs novērtējam to, kas nodrošina visaugstāko personīgā komforta līmeni, mājīgumu un mieru." Tieši tāpēc īpaša uzmanība tiek pievērsta tam, kas nepieciešams mūsdienīgam, mobilam cilvēkam, un ietilpst nelielā platībā, tajā pašā laikā saglabājot komfortu. 

Pasaulē šobrīd iezīmējas trīs galvenās dizaina tendences: 

1. Individualizācija - mēbeļu transformeri un moduļu mēbeles

"Patērētājs vairs nevēlas dzirdēt stāstus - viņš izvēlas tos stāstīt. Viņš pats vēlas visu piedzīvot un izbaudīt ar jaunu pieredzi," tā saka dizainers Vincent Gregoire. Interjerā, kas tiek īpaši pielāgots īpašnieka vajadzībām, atradīsies unikāli, ekskluzīvi priekšmeti - lietas, kas ir paredzētas tieši mums un atspoguļo mūsu individuālo stilu un personību. Tieši tāpēc aktuāli ir elastīgi un mobili risinājumi, piemēram, mēbeles - transformeri, moduļu dīvāni, saliekamie un izvelkamie galdiņi, izlokāmas gultas un slēptas virtuves.

Homer.lv, Interjers un dizains, Redaktora izvēle, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

Luksusa prece mūsdienās nav arī pēc individuāliem izmēriem veidoti dīvāni, jo tirgus pielāgojas patērētājam un piedāvā mīksto un korpusa mēbeļu modulāciju pēc izvēles. Dizaineri arvien vairāk izvēlas radīt eklektiskus interjerus -  stilu sajaukumu, kas vislabāk spēj parādīt īpašnieka personību. "2018. gada sauklis skan šādi: ignorējiet tendences un atklājiet savu personību!" zina teikt INTRANTE vadītāja. Īpašā uzmanības centrā - mēbeles, kas tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma.

2. Harmoniskas mājas  - kvalitatīva apdare un materiālu greznība

Šobrīd, kā nekad iepriekš, aktuāls ir dizains, kurš mūs māk noskaņot uz dvēseles un ķermeņa atbrīvošanos – tā, kā mēs jūtamies, ietinoties pledā, pie kamīna, lasot grāmatu vai baudot vīnu sveču gaismā. Modē ir atslābinošas, atvēsinātas, mierpilnas telpas. Skaidri silueti, bāli toņi, caurspīdīgas un bezsvara struktūras, smalkas kontūras, abstrakta grafika, neliels skaits priekšmetu un brīvi laukumi starp objektiem. Proti, no interjera tiek izņemts viss kaitinošais un liekais. 

Homer.lv, Interjers un dizains, Redaktora izvēle, Noderīgi zināt, Interjers un dizainsJaunā prioritāte - drošība, neitralitāte un izolācija no apkārtējām skaņām. Piemēram, mīksto mēbeļu ražotāji plašā klāstā piedāvā universāli transformējamus atpūtas krēslus un dīvānus (tiem ir vairāki modulāciju scenāriji). "Atpūtas krēsli un dīvāni kļūst par mājokļa miera un relaksācijas oāzi. Krēsliem ir regulējami sēdekļa slīpumi, kas nodrošina ergonomiski sēdvietu komfortu - mehānismi, kas nodrošina optimālu pozīciju maksimāli ērtai atpūtai. Savukārt dīvāniem ir vairāki modulāciju scenāriji – viens dīvāns var piedāvāt līdz pat trīs un četriem izvietojuma variantiem," skaidro L.Freidmane. 

Rūpēs par emocionālo komfortu, apdarē ienāk mīksti, taustei tīkami materiāli. Īpaši izcelts tiek samts, kas mūsu ikdienai piešķir greznību, bet pieskārienam – siltumu. Modē ir arī visi dārgakmeņu toņi - safīrs, citrīns, smaragds, ametists un rozā granāts. Tos vari izmantot akcentos. 

Homer.lv, Interjers un dizains, Redaktora izvēle, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

3. Digitalizācija - funkcionalitāte un jaunākās tehnoloģijas

INTRANTE vadītāj norāda, ka par nepieciešamību kļūst tehnoloģiskās inovācijas - digitalizācija, kur īpašu lomu spēlē procesu automatizācija, uzraudzība un inženierkomunikāciju vadība, kā arī energoapgādes drošība. Dizaina priekšmetos aktuālas ir mēbeles, kas ir radītas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un materiālus.

Ideāls risinājumus nelielās telpās - mobilas, funkcionālas mēbeles, transformējamas ar ultra - mūsdienīgu komplektāciju: pielāgojamu augstumu, apgaismojumu intensitāti, kājiņām, tāpat arī bezvadu lādēšanas iespējām gudrajiem telefoniem (smartphone) un tamlīdzīgi.

Homer.lv, Interjers un dizains, Redaktora izvēle, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

Plašāku ieskatu 2018. gada dizaina tendencēs gūsti INTRANTE sagatavotajā galerijā interjera un dizaina portālā Homer.lv!

 

City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

Pircēji arvien biežāk izvēlas iegādāties dārgākus mājokļus

30.01.2018

alt
alt

Aptauja: 23% iedzīvotāju vēlētos mainīt mājokli, bet nevar to atļauties

30.01.2018

Saistītās ziņas

alt

Lai garderobe nebūtu tikai parasts drēbju skapis

alt

Iedvesmojošas idejas vasaras terases iekārtošanai

alt

Ieteikumi veiksmīgai industriālā dizaina elementu ieviešanai mājvietā

alt

Soli pa solim: iekārtojam guļamistabu

alt

Interjera dizaina aktualitātes 2018. gadā: atskats uz Salone del Mobile 2018

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

Kādu interjeru izvēlas introvertas un ekstravertas personas?

alt

Kā iekārtot māju tā, lai justos laimīgi? Iesaka lietpratējas

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem