Ar Ņujorkas garšu Rīgā: iepazīsti unikālos loftu apartamentus "Promenāde"

Katrai pilsētai ir savs noteikts ritms, kurā tā pulsē ikdienā, un savi biroja, atpūtas un radošie rajoni. Visaugstāk pasaulē šobrīd vērtē tieši radošos kvartālus, kur darba un atpūtas iespējas mijas ar plašu piedāvājumu izsmalcināti baudīt dzīvi. Vislielāko ievērību gūst un pieprasītākie ir kvartāli, kas atrodas ūdens tilpņu malās, jo to attīstības potenciāls ir teju neizsmeļams. Tur atdzimst vēsturiskās fabrikas un noliktavas, kas pārtop par loftu apartamentiem. Tas notiek Hamburgā, Amsterdamā, Ņujorkā, un tagad - arī Rīgā. 

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādeLatvijas galvaspilsētas dzīvojamo apartamentu klāstu ir papildinājis neparasts un aizraujošs projekts, kas īstenots Daugavas kreisajā krastā, paralēli Mūkusalas ielai un topošajai pastaigu promenādei gar Daugavu. Divi rūpnieciskie korpusi, kuru apkārtnē ir daudz modernu biroju, tiek pārbūvēti par ēkām ar loftiem, kam piemīt visas izteikti kvalitatīvas dzīves vides iezīmes. 

Pārbūvēto korpusu dzīves stāsts ir dažādos posmos atšķirīgs. Sākotnēji tie būvēti kā rūpnieciskie apjomi pagājušā gadsimta vidū, tad laika un varas maiņas gados pārtapuši par biroju ēkām, kur viens otru nomainot mitinājušies vairāk un mazāk zināmi Latvijas uzņēmumi. Taču ilgu laiku neviens tā arī netika saskatījis ēku plašo attīstības potenciālu un iespēju tām sākt jaunu dzīvi kā mītnes vietai ekskluzīviem loftu apartamentiem. Vajadzēja nākt īstajam nekustamo īpašumu projektu attīstītājam, palūkoties uz trīssstāvu ēkām ar ievērojamu griestu augstumu un aiz tā visa saskatīt iedvesmojošas nākotnes iespējas. 

Vieta, vieta un vēl reizi vieta ir abu projekta "Promenāde" ēku pievilcības pamatā. Nosaukums "Promenāde" ir cieši saistīts ar projekta saturu un atrašanās vietu. Lielākā daļa no apartamentiem lūkojas pāri Daugavai uz Rīgas siluetu – šādu iespēju sniedz vien nedaudzas mūsu galvaspilsētas ēkas. 

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādePieejamība – tas ir viens no atslēgas vārdiem, lai izvēlētos dzīvot loftos Mūkusalas ielā. No šejienes rokas stiepiena attālumā ir Rīgas centrs, starptautiskā lidosta "Rīga", Āgenskalns, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Lucavsalas aktīvās atpūtas zona un Dienvidu tilta satiksmes mezgls, no kura ceļš tālāk jau ved uz jebkuru no Latvijas vietām un arī aiz tās robežām. Tepat netālu no projekta "Promenāde" atrodas arī mākslas galerija, piedāvājot apskatei unikālas mākslas kolekcijas. Attīstītā apkārtējā infrastruktūra, iespējas ēkas rekonstruēt un izveidot radoši pievilcīgu vidi bija tie faktori, kas noteica attīstītāja izvēli iedvest ēkām jaunu dzīvi. Nākamajiem iemītniekiem šī būs nekļūdīga izvēle, ja tiek meklēta kvalitatīva dzīves telpa ar pievienoto vērtību, kas iekļauj neaizmirstamus skatus pa dzīvokļa logiem, augstus griestus, līdzās esošu kafejnīcu, radošo telpu, bērnu rotaļu laukumu, autostāvvietu un labiekārtotu apkaimi ar augstu attīstības potenciālu.

Projekta "Promenāde" ēkas nav kultūras pieminekļi, līdz ar to tās neskar daudzi attīstības ierobežojumi. Pārbūvi projekta attīstītājs tās varēja īstenot tā, kā bija iecerējis, lai piedāvātu modernus, laikmetīgus, pievilcīgus apartamentus tiem, kuri mīl plašumu un tā pavadoni - iedvesmu. Te ir vieta, kur ar vērienu realizējamas idejas. Dzīvojot tik tuvu pie Daugavas, katra diena un mirklis ir īpašs, jo ūdens ņirboņa rada savu atmosfēru, burtiski dzidrinot gaisu. Saules lēkti un rieti pie upes ļauj sajust dabas tuvumu un smelties tajā spēku ikdienas gaitām.

Pirmais loftu projekts "Promenāde" tiek īstenots adresē Mūkusalas iela 29. Kopskaitā ēkā top 41 unikāli vienstāvu, divstāvu un trīsstāvu dzīvokļi, kas izvietoti četros stāvos. Atsevišķiem dzīvokļiem īpaši palaimējies, jo tiem bijusi iespēja izbūvēt plašas terases ar panorāmas skatu uz Daugavu un pilsētu.

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādeCeturto no gāzbetona izbūvēto stāvu, kas nedaudz atkāpies no fasādes plaknes, ēka ieguvusi pārbūves rezultātā. Pārdomātais plānojums un siluets ir tikai uzlabojis ēkas koptēlu un piešķīris vairāk telpas, jo netrūkst to, kuri vēlētos apmesties loftos. Ēkas stils attaisno tās atrašanās vietu un tā ar lieliem burtiem ierakstāma unikālo un ekskluzīvo projektu kategorijā. Īpašs projekta ieguvums ir augstie griesti, kas ļauj realizēt pārdrošas un vienlaicīgi arī modernas, mājīgas interjera stila idejas. 

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, Promenāde

Dzīvokļi nav tipveida. Katra dzīvokļa plānojums ir bijis kā mazs, radošs projekts attīstītājiem, kuri pārdomājuši katru sīkumu un detaļu, lai dzīvokļi būtu ērti, omulīgi un laikmetīgi. Pateicoties augstajiem griestiem, katru dzīvokli var iekārtot divos līmeņos, pirmajā līmenī ieplānojot ikdienas dzīvi un viesu uzņemšanu, bet otrajā ir iespēja izveidot kabinetu vai guļamistabu.

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādePadomju industriālais mantojums nav bijis pats sliktākais savās izpausmes formās, tāpēc daļu no tā laika elementiem ir bijusi iespēja un arī vajadzība saglabāt - tie ir pārdomāti, universāli risinājumi, kas laika gaitā nenoveco. Kā jau loftiem raksturīgi, ēkām ir milzīgi logi. Tie visi ir saglabāti, atjaunoti un piepilda telpas ar bagātīgu dienas gaismu. Par jauko skatu pa logiem varēs priecāties ne tikai dzīvokļu iemītnieki, bet arī biroju darbinieki, jo ēkas pirmā stāva platības ir atvēlētas komercdarbībai. 

Ēkas ķieģeļu fasāde ir apmesta ar gaišu dekoratīvo apmetumu, bet fragmentos ar augstajiem logiem izcelts tumšs ķieģeļu ritms, kas ēkai piešķir arhitektonisku eleganci un pievilcību.

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādeLīdz ar dzīvokļu ēkas pārbūvi tiek īstenota arī tai pieguļošo divu nelielo ēku pārbūve. Vienā no tām atradīsies kafejnīca – sasniedzama un ērta ēkas iemītniekiem un arī citiem tuvējā apkaimē dzīvojošajiem. Otrai, ielai tuvākajai ēkai vēl tiek plānota funkcionālā izmantošana, bet viens ir skaidrs – tā būs radošas funkcijas, lai tuvējā apkaimē ienestu dzīvību un mākslinieciskus akcentus, veidojot īpašu atmosfēru. Nelielais namiņš ir vēsturiska ēka ar gandrīz 100 gadu garu mūžu. To atjaunojot ir pilnībā attīrīta fasāde no kultūrslāņa, ļaujot izcelties raksturīgajai ķieģeļu faktūrai un senajam ēkas tēlam, kas, atrokot cokola daļu, nu izskatās krietni augstāks. Apgaismojums naktī maina ēkas siluetu, padarot to par romantisku apjomu un norādot uz plānoto ēkas radošo saturu.

Jēgpilns nekustamā īpašuma attīstības scenārijs ietver izpratni cilvēciskām vērtībām un vides kvalitāti. To visu acumirklī iespējams sajust projekta "Promenāde" teritorijā, jo šeit dominē cilvēciski mērogi, šarmanta arhitektūra, plašums un ērtības. Šiem uzstādījumiem pieskaņojas arī izvēlētās materiālu grupas – marmora apdares plātnes plašajās koplietošanas telpās, kvalitatīvas ārdurvis, īsta cēlkoka grīdas segumi un citi.

Līdzīgi kā pirmā projekta "Promenāde" atjaunotā ēka, tiek rekonstruēta arī otra projekta ēka, kas izvietojusies adresē Mūkusalas iela 25 un ietvers kopskaitā 63 dzīvokļus. Padomju laika rūpnieciskais korpuss tiek demontēts līdz pat karkasam un pārsegumiem, norobežojošām konstrukcijām izvēloties energoefektīvus paneļus, bet iekštelpām - kvalitatīvu apdari. Lielie logi telpās iepludinās bagātīgu dienas gaismu, bet augstie griesti dzīvokļus padarīs plašus un radīs iespēju izveidot neparastus interjerus ar loftiem piemītošo atmosfēru.

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādeProjekta "Promenāde" sētas puse arī slēpj kādu pārsteigumu – bijusī katlu māja pārtapusi par modernu biroja ēku, kļūstot par vienu no kompleksa sastāvdaļām.

Rūpīgi veidotais un ekskluzīvais "Promenāde" projekts iekļaujas jaunajā krasta ainavā, kļūstot par vērtīgu un izsmalcinātu pilsētvides industriālā mantojuma daļu. Šajā pilsētas pusē sev mājvietu raduši daudzi ārvalstu vēstnieki un diplomāti, kas novērtē kā mieru un klusumu, tā arī harmoniskās vides detaļas un drošo vidi, ko sniedz līdzīgi projekti.

Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Interjers un dizains, PromenādeVienistabas dzīvokļi

Projekta "Promenāde" vienistabas dzīvokļu platība ir aptuveni 42 kvadrātmetrus plaši, un tie ir izbūvēti divos līmeņos. Pirmajā līmenī ir atvērtā plānojuma dzīvojamā istaba un ēdamistaba/virtuve, kur pēc spraigas darba dienas atpūsties un pagatavot gardu maltīti sev un mīļajiem. Te ir iekārtota ergonomiski plānota vannas istaba, bet ieejas mezglā izbūvēts ietilpīgs iebūvējamais sienas skapis. Otrajā līmenī pēc vēlēšanās var iekārtot atsevišķu guļamzonu vai izmantot to personīgo mantu glabāšanai. Dzīvokļi ir aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas sistēmām, veļas mašīnām, TV pieslēgumu, ātru internetu un daudzām citām mūsdienīgām ekstrām - lai mājas būtu miera osta.

Interjera koncepts

Visu divstāvu jaunās paaudzes dzīvokļu interjera stilā dominē klusināta krāsu gamma, kas piešķir savdabīgu un oriģinālu eleganci. Funkcionālais un pārdomātais plānojums ļauj racionāli izmantot visu pieejamo platību. Dzīvokļa neparastie arhitektūras elementi – augstie griesti, plašie logi, ozolkoka kāpnes uz otro līmeni, ķieģeļu mūra faktūra – rada šarmantu noskaņu, kādu citur Rīgā atrast būs grūti.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI JAUNO PROJEKTU PIEDĀVĀJUMU UN ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Ieviešot paaugstināto NĪN likmi, Liepājā samazinājies "tukšo" dzīvokļu skaits

31.01.2018

alt
alt

Pērnā gada nogalē Rīgā darījumu skaits ar zemēm pārsniedzis gada vidējos rādītājus

01.02.2018

Saistītās ziņas

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

alt

Pēdējās iespējas kļūt par lieliska īpašuma saimnieku: 85% "Bišumuižas" dzīvokļu izpārdoti

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Projekts "Zasulauka 28": trīsistabu dzīvokļi Pārdaugavā no 80 000 EUR!

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

4

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

5

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem