Nekustamo īpašumu bezmaksas konsultāciju maratons apliecina, cik noderīgs ir uzticama profesionāļa padoms

Darījumos ar nekustamo īpašumu profesionāla nekustamā īpašuma aģenta palīdzība ir tikpat noderīga un šādu ekspertu padoms ir tikpat nozīmīgs un nepieciešams kā finanšu konsultantu palīdzība bankā. Ar šādiem vārdiem pēc saņemtās konsultācijas no sertificētiem NĪ aģentiem atvadījās cilvēki, kas bija ieradušies uz tradicionālo Nekustamo īpašumu bezmaksas konsultāciju maratonu tirdzniecības centrā «Spice».

Notikumi

Šī gada 24. februārī visas dienas garumā Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA ar tās partneri - Luminor banku -  tirdzniecības centrā "Spice"  organizēja bezmaksas konsultāciju maratonu par jautājumiem, saistītiem ar nekustamo īpašumu. Tā laikā interesentiem bija iespēja saņemt konsultācijas no kompetentiem ekspertiem: sertificētiem nekustamo īpašumu (NĪ) aģentiem, kā arī no finanšu jomas profesionāļiem. Cilvēki uz šo bezmaksas konsultāciju "maratonu" bija braukuši pat no Liepājas un Ventspils.

Kristīne Dakule, Baltic States direktore, kas sniedza savu padomu šajā pasākumā, atzina, ka bija ļoti daudz interesentu. "Cilvēki pārsvarā interesējās par iespējām iegādāties dzīvokļus, bija jautājumi par kredīta saņemšanu, izteikti liela interese bija par jaunajiem projektiem Imantā un Purvciemā," atceras viņa. K. Dakulei atmiņā palikusi kāda sieviete, kurai teju stundas garumā tika sniega konsultācija. "Sieviete savulaik bija vienu savu īpašumu samainījusi pret vairākiem citiem, un vienā no tiem bija veiktas izmaiņas: pārplānošana un remonts. Tāpēc viņa vēlējās uzzināt, kā legalizēt šādas pārmaiņas īpašumā, tāpat viņa interesējās, kāda pēc tam varētu būt šī īpašuma cena, kā arī par to, vai un cik liels kapitāla pieauguma nodoklis būs jāmaksā, un kādas ir iespējas saņemt kredītu," atminas eksperte. 

Pēc gandrīz četrām konsultāciju stundām, "ir tik patīkami, kad cilvēki, prom ejot, pateicas par noderīgu informāciju". Tomēr vislielākais gandarījums bijis, kad "ļaudis atzina un bija sapratuši: lai nepieļautu kādas kļūdas savas nezināšanas dēļ, pie īpašumu darījuma neiztikt bez profesionāla NĪ aģenta palīdzības, un, ka šāds speciālists ir tikpat nozīmīgs kā finanšu speciālists bankā", pēc konsultāciju "maratona" stāstīja K. Dakule.

Ilze Zīlniece, sertificēta NĪ aģente no Starlex Real Estate, novēroja, ka cilvēki uz šo pasākumu nāca pēc konkrētas problēmas risinājuma: "Dažiem pietika tā laika, ko pavadīja šajā konsultācijā, ar citiem klientiem, kuriem bija sarežģītāki jautājumi, turpināsim strādāt arī pēc šī pasākuma. Cilvēkiem bija ļoti konkrēti jautājumi un tikai viens klients interesējās vispārīgi par jaunajiem projektiem. Bija jautājums, kā labāk samainīt dzīvokli, par zemes apgrūtinājumiem, par īpašuma vērtību: cik konkrētais objekts varētu maksāt un tā tālāk."

Edgars Švecs (Riga Home Solutions) konsultāciju "maratonā" piedalās jau otro reizi, un novērojis, ka cilvēki esot bijuši labi informēti gan par LANĪDA, gan arī par to, kas ir sertificēti nekustamo īpašumu aģenti, tādēļ arī pasākums bija plaši apmeklēts.

E. Šveca konsultāciju fokusā bijuši dzīvokļu darījumi. Viņš atminas kādu interesentu, kurš atzinis, ka līdz šim esot piedzīvojis sāpīgu pieredzi ar kādu firmu, kura nav strādājusi pēc labākajiem ētikas standartiem, tādēļ vērsās pēc uzticamu profesionāļu palīdzības. Viens no populārākajiem jautājumiem, kuru esot uzdevusi puse no klientiem šajā konsultāciju pasākumā,  esot bijis par kapitāla pieauguma nodokli, un kādi ir nosacījumi tā nomaksai. "Šis bija ļoti produktīvs pasākums, jo interesenti bija mērķtiecīgi tam gatavojušies un jau nāca runāt par konkrētu lietu," saka Švecs.

Inga Miglāne-Ābele, Kivi Real Estate partnere un NĪ konsultante, secināja, ka cilvēkiem joprojām aktuāls jautājums ir kopīpašums. Bijis viens kungs, kurš gribēja uzzināt ekspertes padomu, ko darīt situācijā, kad viņš ir gatavs ieguldīt kopīpašumā savus līdzekļus un to atjaunot, bet otrs līdzīpašnieks nav ieinteresēts to darīt, neko nedara īpašuma uzturēšanā, vien knapi nomaksājot nekustamā īpašuma nodokli. Tādējādi īpašuma vērtība samazinās, jo tas netiek pietiekami uzturēts.

Daļa interesentu jautājuši par mantojuma lietām, piemēram, tēvs nolēmis uzdāvināt īpašumu dēlam, bet vēlāk pārdomāja un pieņēma lēmumu novēlēt īpašumu pa daļām visiem trim dēliem. Bijusi interese arī par jaunajiem projektiem, par kredīta saņemšanas iespējām. "Tāpēc ir ļoti labi, ka šajās konsultācijās darbojamies kopā ar Luminor bankas ekspertiem, kuri var jau detalizētāk sniegt informāciju par finanšu jomu, tādējādi šīs konsultācijas kļūst ļoti vērtīgas un pilnīgas, un klienti kļūst ne tikai zinošāki, bet arī iegūst sev jau gatavu "darba plānu"," saka viņa.  

Kārlis Knēziņš, Riga Brokerage Agency partneris, stāsta, ka cilvēki interesējušies gan par īpašumu pirkšanu un pārdošanu un finanšu jautājumiem, gan arī uzdeva komplicētus jautājumus, piemēram, par notariālajiem pakalpojumiem: kā rīkoties gadījumos, ja cilvēks netiek personīgi pie notāra. Šokējošs bijis kāda klienta stāstītais, ka viņam sanācis nopirkt pavisam citu īpašumu nekā to, ko pirms tam bija noskatījis. "Tad sekoja mūsu piebilde, ka, lai no šādām problēmām izvairītos, vajadzēja jautāt profesionāla, sertificēta, aģenta palīdzību," nosaka K. Knēziņš. Viena jaunā ģimene vēlējās savu pašreizējo īpašumu pārdot un iegādāties jaunu īpašumu, un interesējās par papildus kredīta iespējām.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

 

Ar atgriešanos! Dizaina pasauli iekaro krāsām bagātais itāļu terazzo un eksperimenti ar materiāliem

01.03.2018

alt
alt

Tuvāko trīs gadu laikā jaunajā "Altum" programmā paredzēts sniegt atbalstu vairāk nekā 3300 jaunajiem speciālistiem

02.03.2018

Saistītās ziņas

alt

Oktobra atvērto durvju dienas "Liepziedos"

alt

Rudens Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS

alt

Nāc un iepazīsti renovēto ēku kompleksu zaļajā Čiekurkalnā - projektu Šreienbušas nami!

alt

Renovēts nams Krišjāņa Barona ielā 30 - lieliska dzīvesvieta īsteniem pilsētniekiem!

alt

Dzīvokļi uz visiem 100 jaunajā mājā Stabu ielā

alt

Video: dzīve pie Mežaparka – pieejama izvēle!

alt

Jauns podkāsts! Ekspertu sarunas ar EstateGuru

alt

Pieprasītā Pierīga: ciemos aicina jaunie projekti!

alt

"Akācijas", "Filozofu rezidences" un citi projekti vērs durvis apmeklētājiem

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem