Privātmājas galvenokārt būvē savām vajadzībām

Rīgas un tās apkārtnes privātapbūves sektorā 2017. gadā novērots aktivitātes pieaugums – reģistrēto darījumu skaits palielinājās gan privātapbūves zemes, gan privātmāju segmentā. Turklāt joprojām tika novērota tendence privātmājas būvēt savām vajadzībām, proti, bez iepriekšēja nodoma tās realizēt tālāk, secina «Arco Real Estate» valdes loceklis Māris Laukalējs.

Mājokļu tirgus, Cenu izmaiņas, Redaktora izvēle, Arco Real Estate

"Par minēto segmentu aktivitātes palielināšanos skaidri norāda arī pērn izsniegto būvatļauju skaits, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, pieauga par 47%. 2017. gadā jaunu privātmāju būvniecībai izsniegtas 1948 būvatļaujas, un tas ir pēdējo deviņu gadu lielākais rādītājs," spriež nozares eksperts.

Mājokļu tirgus, Cenu izmaiņas, Redaktora izvēle, Arco Real EstateKā liecina "Arco Real Estate" tirgus pārskata dati, 2017. gadā apbūves zemes gabalu (virs 600 kvadrātmetriem) darījumu skaits Rīgā un tās apkārtnē kopumā pieauga par 17%, kamēr privātmāju darījumu aktivitāte, salīdzinot ar 2016. gadu, palielinājās par 7%.

Visvairāk privātapbūves zeme pērn tika pirkta Imantā (34 darījumi), Beberbeķos (18), Trīsciemā (12), Bieriņos (12), Jaunciemā (11), Āgenskalnā (8), Brekšos (8), Ziepniekkalnā (7), Šampēterī (5) un Vecdaugavā (5). Pārējos Rīgas privātmāju rajonos reģistrēto darījumu skaits bija mazāks nekā pieci. 

Apkopojot Valsts zemes dienesta datus par reģistrētajiem darījumiem ar privātmājām, secināts, ka 2017. gadā Rīgā un tās apkārtnē visvairāk darījumu notika Dārziņos (90 darījumi), Ziepniekkalnā (39), Imantā (35), Āgenskalnā (30) un Bieriņos (24). Šajos rajonos notika gandrīz puse no visiem 1959 pērn reģistrētajiem darījumiem. Citās Rīgas apkaimēs gada laikā bija mazāk par 20 darījumiem.

Lai arī privātapbūves zemes darījumu skaits 2017. gadā pieauga, Rīgas apkārtnē darījumos reģistrētās cenas samazinājās, darījumu vidējai vērtībai sarūkot par 5%. Pretēja aina tika novērota Rīgā, kur pērn darījumu vidējā cena nedaudz palielinājās (+ 1%). Lielākais 2017. gadā konstatētais privātapbūves zemes darījums notika Mežaparkā par 212 eiro kvadrātmetrā. Tikmēr lētākie zemes gabali konstatēti tādās Rīgas apkaimēs kā Dārziņi, Trīsciems, Šķirotava un Beberbeķi – tur darījumu vidējās cenas svārstījās no 10 līdz 15 eiro par kvadrātmetru.

Tāpat cenu izmaiņas pērn novērotas privātmāju segmentā: Rīgā cenām bija tendence palielināties (+ 9%), turpretī Rīgas apkārtnē tās, saglabājot stabilitāti, gandrīz nemainījās. Rīgā 2017. gadā lielākās privātmāju darījumu vidējās summas reģistrētas Ķīpsalā un Mežaparkā, tikmēr Rīgas apkārtnē darījumu lielākās summas pērn fiksētas Garkalnes novadā.

Analizējot pieprasījumu, konstatēts, ka 2017. gadā visbūtiskāk tas pieauga pēc privātmājām cenu amplitūdā no 100 000 līdz 175 000 eiro. Šajā cenu diapazonā palielinājās darījumu skaits gan Rīgā, gan Rīgas apkārtnē. Pagājušajā gadā pieprasītākās bija privātmājas platībā no 100 līdz 250 kvadrātmetriem (35% no darījumu kopskaita). Savukārt vispieprasītākie bija zemes gabali platībā no 500 līdz 1 250 kvadrātmetriem, un to darījumu skaits kopā veidoja gandrīz pusi (48%) no notikušo darījumu skaita gada laikā.

Plašāka informācija pieejama "Arco Real Estate" privātapbūves zemes un privātmāju tirgus pārskatā

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

"Colliers": Tuvākajos divos gados Rīga būs Baltijas līderis jaunajās tirdzniecības telpās

22.03.2018

alt
alt

"Gaiļezera nami" – mājokļi ezera krastā, kur enerģiju dzīvei sniedz daba

23.03.2018

Saistītās ziņas

alt

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

alt

Jūnijā apstājies Rīgas dzīvokļu cenu pieaugums

alt

Īres tirgū pieprasījums pārsniedz piedāvājumu

alt

Šogad Rīgas jauno projektu tirgus tiks papildināts ar 2000 jauniem dzīvokļiem

alt

Samazinājies Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu pieauguma temps

alt

Kādas vēsmas šopavasar valda Ventspils nekustamo īpašumu tirgū?

alt

Tuvākajos gados sērijveida dzīvokļu cenas augs par 5-6% gadā

alt

Dzīvokļu cenas Rīgā turpina pakāpeniski pieaugt

alt

Septembrī Rīgas mikrorajonos novērots zemākais dzīvokļu cenu pieaugums pēdējo divu gadu laikā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība