Mājokļa praktiskie aksesuāri – trauki. Padomi, kā ar tiem dzīves telpā ienest jaunas vēsmas

Sākoties pavasarim, rodas nepārvarama vēlme atbrīvoties no liekā, sakārtot domas un vidi sev apkārt. Lai ikdienā ieviestu jaunas vēsmas, dzīves telpu var bagātināt ar praktiskākajiem interjera aksesuāriem – keramikas vai stikla traukiem. Plašāk par to stāsta dizaina biroja Br.ook vides dizainere Ligita Breģe un interjera arhitekte Baiba Rūķe.

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Iittala trauku kolekcijas

Mūsdienās ir aktuāli veselīgas ēšanas paradumi un dažādi eksperimenti kulinārijas jomā, līdz ar to arī traukiem un galda piederumiem ir liela nozīme šādos garšu piedzīvojumos. Turklāt skaisti klāts galds ir vieta, kur pulcēties ģimenei un steidzīgajā dienas ritmā pabūt vienam ar otru. Savukārt vāzes ar ziediem ir akcentējošs interjera elements, kas telpā rada īpašu sajūtu.

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Alvar Aalto Collection, Iittala

Dizaina biroja Br.ook speciālistes norāda, ka, pirmkārt, trauku iegāde būtu jāuztver kā investīcija, jo ar tiem būs jāsaskaras ik dienu. Otrkārt, būtu jāizvēlas kvalitatīvi keramikas un stikla izstrādājumi, kuru dizains būs aktuāls vienmēr. Viens no šādiem piemēriem ir Somijas zīmols Iittala trauku kolekcijas, no kurām visatpazīstamākā ir Alvara Ālto ikoniskās vāzes. To dizains tika radīts 1936. gadā, un izgatavošanas process joprojām prasa vienlaicīgi vairāku prasmīgu meistaru roku darbu. Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Iittala trauku kolekcijas

"Šobrīd Iittala piedāvā savas kolekcijas plašā krāsu daudzveidībā, rosinot tās savstarpēji kombinēt. Kolekcijās variē arī faktūras, piemēram, zīmolam ļoti raksturīgie burbulīši stikla virsmā jeb tā saucamās "rasas lāsītes". Šāda pieeja ļauj katram veidot savu unikālo trauku kolekciju, kā arī spēlēties ar galda klājuma noskaņu," stāsta L.Breģe un B.Rūķe. 

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Stikla trauku kolekcija Moon, An&Angel

Kā augstvērtīga dizaina piemērs minamas latviešu stikla mākslinieka Arta Nīmaņa trauku kolekciju zīmols An&Angel, kur katrs trauks ir unikāls mākslas priekšmets. Speciālā tehnoloģijā uzklātais tērauda vai titāna pārklājums veido dzidro spoguļvirsmu, kas piešķir traukiem to raksturīgo mirdzumu. An&Angel guvis starptautisku atzinību un dizaina balvas, kas apliecina šī produkta kvalitāti. Šāds trauks noteikti būs viens no interjera centrālajiem elementiem, apliecina Br.ook pārstāves. 

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Laine Berina Ceramics trauku kolekcija

Laine Berina Ceramics piedāvā interpretāciju par porcelāna traukiem ar zelta maliņu. Trauku kolekcija iedarbojas uz asociācijām, atgādinot par porcelāna trauslumu, kāds tas bijis tradicionāli. To formā jūtams rokas pieskāriens un mākslinieciskums, kas liek katru kolekcijas priekšmetu lietot ar rūpību un uzmanību. Trauki pieejami gan klasiski balti, gan šobrīd aktuālajos pasteļtoņos, ikdienas lietošanā ienesot svētku noskaņu.

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Šķīvju kolekcija, Nuud Ceramics

Igauņu zīmols Nuud Ceramics rada keramikas un porcelāna traukus, bet to lakoniskais formas izpildījums ir tas, kas piešķir tiem unikalitāti. Atturīgs, ģeometrisks dizains ļauj atklāties īstajam materiāla raksturam. Raupjās keramikas struktūra un dūmakainā krāsu palete liek aizdomāties par pirmatnējo dabas spēku klātbūtni. 

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Krūze ar paplāti, Nuud Ceramics

Šajā kolekcijā trauku funkcionālais risinājums piedāvā servēt ēdienu kā rituālu, to izceļot un vēršot uzmanību uz detaļām. Te manāma japāņu galda kultūras elementu ietekme, bet sakausējumā ar Baltijas reģiona ziemeļniecisko skarbumu, veidojas laikmetīga dizaina keramikas priekšmeti.

Homer.lv, Redaktora izvēle, Interjers un dizains, Noderīgi zināt, Decco, Interjers un dizains Ruutu, Iittala

Trauki ir tie aksesuāri, kas var mainīt noskaņu telpā. Tā var mainīties līdzi gadalaikiem un citiem dzīves brīžiem vai būt līdzeklis noskaņojuma uzlabošanai. "Vai tie būtu trauki ēdienam, vai izteikti dekoratīvi priekšmeti, tos vajag lietot ikdienā. Un, ja tie ir īsteni kvalitatīvi dizaina aksesuāri, tos varēs lietot vairākās paaudzēs," zina teikt L.Breģe un B.Rūķe. 

Jauni, aktuāli dizaini, izdevīgas cenas un īpaši piedāvājumi Apskati Homer.lv kampaņas piedāvājumus un iedvesmo savu mājokli pavasara pārvērtībām! 

 

City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 19.03.2018-25.03.2018

26.03.2018

alt
alt

Vēsturiskais dzīvokļu nams Rīgas centrā, A. Briāna ielā, iegūst pasaules metropolēs iecienītus vaibstus

27.03.2018

Saistītās ziņas

alt

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

alt

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

alt

Kādu interjeru izvēlas introvertas un ekstravertas personas?

alt

Kā iekārtot māju tā, lai justos laimīgi? Iesaka lietpratējas

alt

Skandināvu dizaina bums: ienes ziemeļnieku vienkāršību arī savā mājoklī!

alt

Idejas un noderīgi triki, kā iekārtot nelielas telpas

alt

Mājas aroms – obligāta interjera sastāvdaļa un noslēpums?

alt

Ar atgriešanos! Dizaina pasauli iekaro krāsām bagātais itāļu terazzo un eksperimenti ar materiāliem

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

2

Ieteikumi, kā iekārtot mājokli, ja ģimenē aug bērni

3

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

4

Kur glabāt "dāmu ieročus"?

5

Tuvāk dabai - jaunajā projektā "Tuvidi" atvērto durvju diena

6

Ar ozolkoka smaržu un vēsturiskiem elementiem: aplūko unikālu dzīvokli Skolas ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdaugavas jaunie projekti vērs durvis mājokļu pircējiem

alt

TOP 5: dzīvokļi Rīgā, kuros īpaši piedomāts pie interjera

alt

Jaunie projekti Jūrmalā uzņems mājokļu pircējus - ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!