Kādas vēsmas šopavasar valda Ventspils nekustamo īpašumu tirgū?

Pēc Ober-Haus speciālistu vērojumiem, šī gada sākums Ventspils nekustamo īpašumu tirgū turpinās ar ievērojamu intereses pieaugumu no citu Latvijas pilsētu un novadu iedzīvotājiem, kā arī, no mūsu valsts kaimiņiem – lietuviešiem. 

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas, ober-haus-real-estate-latvia

Pēc Zemesgrāmatas datiem 2017. gadā ārvalstu pilsoņi veikuši 40 darījumus Ventspilī, jeb 5.1% no kopējā darījumu skaita. Lietuvas iedzīvotāji, novērtējot jūras tuvumu un pilsētas attīstību iegādājas dzīvokļus un privātmājas ar mērķi tās izīrēt saviem tautiešiem aktīvās vasaras sezonas laikā. Novērtējot Ventspils pilsētu ar tās ekonomisko un teritorijas izaugsmi, pielāgoto pilsētvidi ģimenei ar bērniem, tas rada vēlmi arī citu Latvijas pilsētu dzīvotājiem meklēt dzīvesvietu šajā pilsētā. Darba trūkuma dēļ, Ventspils apkārtējo novadu iedzīvotāji meklē darba iespējas Ventspilī, kurā lēnos tempos, bet tomēr palielinās darba vietu skaits. Pēc NVA datiem, 2018.gada martā pieejamas 129 vakances. Darbavietu skaita pieaugums galvenokāt ir staistīts ar Ventspils brīvostas attīstību, kā arī dažādi rūpniecības uzņēmumi piedāvā darba iespējas. Līdz ar to, tiek meklētas arī jaunas dzīvesvietas tuvāk darbam. Aizvien pieaugošā Venstpils pilsētas popularitāte, jūras tuvums, salīdzinoši zemākas mājokļu cenas, bet augsta dzīves kvalitāte tikai par daudz mazāku cenu, veicinās turpmāku tās attīstību. 

2017.gadā no visiem Venstpilī reģistrētajiem darījumiem, vairāk kā puse jeb 59% sastāda dzīvokļu darījumi.

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas, ober-haus-real-estate-latvia Avots: Tiesu administrācija, 2017.g.

Dzīvokļu segments

Pēc klientu izrādītās intereses, pieprasītāko sēriju dzīvokļi ir renovētās pirmskara ēkās ar augstiem griestiem un labā stāvoklī, specprojektu ēkās, renovētās 103.sērijas  un Brežņeva laikā celtās ēkās. Vispieprasītākie  ir 1-2 istabu dzīvokļi. 

Ņemot vērā plānveidīgu daudzdzīvokļu ēku renovāciju Inženieru ielas rajonā, kas ir dzīvojamais rajons tuvu pludmalei, ~10 min. gājiena attālumā, palielinās interese par dzīvokļiem 467.sērijas 9-stāvu paneļu ēkās.

Pēc Ober-Haus speciālistu vērojumiem, pieprasītākie rajoni dzīvokļa iegādei Ventspilī ir centra rajoni, Vecpilsēta, Inženieru ielas rajons, Pārventas centrs. Lai gan Pārventa tiek uzskatīta par industriālo pilsētas rajonu, pēdējā laikā ir vērojams cenu pieaugums aptuveni  par 10 % salīdzinot ar šo periodu gadu atpakaļ. Kā viens no iemesliem ir šīs teritorijas sakopšana un labiekārtošana, veloceliņa izbūve līdz Būšnieku ezeram un citas infrastruktūras attīstība. 

Dzīvokļu pārdošanas cenas sērijveida ēkās ir robežās no 350-650 eiro par kvadrātmetru, Staļina laika un pirmskara laika ēkās 450-650 eiro par kvadrātmetru. Cena ir atkarīga no atrašanās vietas, ēkas projekta, celtniecībā un apdarē izmantoto materiālu kvalitātes, dzīvokļa platības, inženiertehnisko komunikāciju nodrošinājuma, piemājas teritorijas labiekārtojuma u.c.

Banku un kredītiestāžu nekustamā īpašuma kreditēšanas aktivizēšana ir pozitīvi ietekmējusi darījumu skaitu Ventspilī. Pēc Zemesgrāmatu datiem 2016.gadā Ventspilī ir notikuši 352 dzīvokļu darījumi, bet 2017.gadā – 380, tas nozīmē, ka dzīvokļu darījumu skaits ir palielinājies par 7,95 %.

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas, ober-haus-real-estate-latvia  Avots: Tiesu administrācija 2016.,2017.g.

Privātmāju segments

Pēc Zemesgrāmatu datiem, 2016.gadā Venstpilī ir notikuši 151 privātmāju darījumi, bet 2017.gadā – 138, t.i. - 8,6% darījumu skaita samazināšanās, kas saistīta ar kvalitatīva piedāvājuma trūkumu tirgū. Ober-Haus speciālistu novērojumi liecina, ka pieprasītākie dzīvojamo ēku īpašumi ir cenu kategorijās:

a) Dzīvokļi no EUR 35 000 – EUR 60 000;

b) Privātmājām no EUR 50 000 – EUR 115 000.

Ņemot vērā dzīvokļu cenu pieaugumu renovētajās daudzdzīvokļu mājās Ventspilī, pircēji dod priekšroku nelielas remontējamās mājas iegādei, kas ļauj mazināt ekspluatācijas izdevumus, vienlaicīgi palielinot dzīves komforta līmeni. Vasaras periodā aktivizējas īres tirgus. Tiek izīrētas nelielas mājas vai māju daļas tūristiem. Šis faktors pozitīvi ietekmē māju cenas Ventspilī. Turpretim tuvojoties rudens sezonai, aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū samazinās. Individuālo dzīvojamo māju cenas galvenokārt ir atkarīgas no atrašanās vietas, ēku tehniskā stāvokļa, pieejamajām komunikācijām, apkārtējās infrastruktūras un zemes gabala lieluma. Potenciālie pircēji aprēķina mājas ekspluatācijas izdevumus, salīdzinot tos ar degvielas patēriņu, un vairāk izvēlas mājas tuvāk infrastruktūras un pakalpojumu objektiem. 

Pieprasījums pēc dzīvojamām mājam Jaunpilsētā, Vecpilsētā un Vasarnīcu ielas rajonā ir augstāks nekā citos Ventspils pilsētas rajonos. Tas izskaidrojams ar sakoptu apkārtni, pakalpojumu tuvumu un attīstītu infrastruktūru rajonā. Pircēju iecienīts privātmāju rajons ir Galiņciems un mājas Reņķa dārza apkārtnē, kas atrodas tuvu Ventspils centram un infrastruktūras objektiem. Iecienīts rajons ir Žažciems, kas atrodas tālāk no centra, bet tuvu Ventas upei, kā arī Tērauda ielas jaunais apbūves rajons ar jaunbūvētajām mājām, kas atrodas pie Ventspils robežas un samērā tālu no infrastruktūras objektiem, bet ar lielu attīstības potenciālu tuvākā nākotnē.

Neskatoties uz salīdzinoši lielo piedāvājumā esošo māju skaitu, joprojām ir nepietiekams daudzums kvalitatīvu un pircēja prasībām atbilstošu privātmāju piedāvājumu, jo esošais piedāvājums bieži vien ir zemas kvalitātes, lielākoties celts 20 gs. vidū, un mūsdienu prasībām neatbilstošs. 

Analizējot pašreizējo nekustamā īpašuma tirgu, Ober-Haus speciālisti secina, ka neremontētas individuālās dzīvojamās mājas ir iespējams iegādāties no 200 – 430 eiro par kvadrātmetru, jaunuzceltas un izremontētas mājas ar augstvērtīgiem celtniecības materiāliem maksā 430 – 800 eiro par kvadrātmetru. 

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas, ober-haus-real-estate-latvia Avots: Tiesu administrācija 2016.,2017.g.

Apbūves zemju segments

Ventspilī 2016.gadā ir notikuši 128 darījumi ar apbūves zemēm, bet 2017.gadā – 106, kas procentuāli ir par 17,19% mazāk. 

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas, ober-haus-real-estate-latvia Avots: Tiesu administrācija 2016.,2017.g.

Tas izskaidrojams ar to, ka bankas nevēlas kreditēt klientus pret zemes ķīlu, jo būvniecības izmaksas ir salīdzinoši lielas un zemesgabala cena nepietiekama kredīta nodrošināšanai. 

Ventspilī ir plašs zemes piedāvājumu spektrs privātmāju būvniecībai un piedāvājums pārsniedz pieprasījumu. Pieprasītākie ir zemes gabali Ventas upes krastā, ar labām piebraukšanas iespējām un inženiertehnisko komunikāciju nodrošinājumu, kas atrodas samērā tuvu pilsētas centram, vietās ar attīstītu infrastruktūru un sakoptu apkārtni, attīstītajos vai arī attīstības ziņā perspektīvajos rajonos. Salīdzinoši maz brīvo zemesgabalu pilsētas centrā, Vecpilsētā un Inženieru ielu rajonā. Vērojama esošo māju rekonstrukcijas procesi un jaunu māju būvniecība. Visvairāk brīvu zemesgabalu pilsētas nomalēs Tērauda ielas apkārtnē, Galiņciemā un Žazciemā, kur attīstās privātmāju rajons ar labas kvalitātes mājām. 

No ainaviskā viedokļa pievilcīgi zemes gabali Pārventā ir Būšnieku ezera un jūras tuvumā, bet šie rajoni sava attāluma dēļ nav nodrošināti ar pilsētas ūdensapgādi un kanalizāciju.  

Platības un izmantošanas iespēju ziņā zemes gabalu cenas pieprasītākajos rajonos ar platību 500 līdz 2500 kvadrātmetri, ir ~ 10 - 20 eiro par kvadrātmetru. Pārventā mazāks pieprasījums pēc zemesgabaliem, jo tas skaitās industriāls rajons, līdz ar to zemes cenas tur ir zemākas, ~ 5-10 eiro kvadrātmetrā. Būšnieku ezera un jūras tuvumā ar platību 500 līdz 2500 kvadrātmetri, ir ~ 10 - 15 eiro par kvadrātmetru, bet platības virs 2500 kvadrātmetriem ir cenu robežās ~2,5 – 5 eiro par kvadrātmetru.

Ober-Haus nekustamo īpašumu speciālisti un vērtētāji Ventspilī: 

Tatjana Laizāne, tālr. +371 28232022, e-pasts: tatjana.laizane@ober-haus.lv;

Ligita Freimane, tālr. +371 22005124, e-pasts: ligita.freimane@ober-haus.lv.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

Nulles šuves – kas tas ir? 5 priekšrocības, kādēļ tās izvēlēties interjeram

06.04.2018

alt
alt

ALTUM jauno speciālistu programma veicinās darījumu skaitu jaunajos projektos

09.04.2018

Saistītās ziņas

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā

alt

Divstāvu dzīvokļi Rīgā - īpašumi, par kādiem sapņo daudzi

alt

Četras pievilcīgas privātmājas Rīgas tuvumā, ko pārdod īpašnieki

alt

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

alt

Kuri ir populārākie 2018.gada jaunie projekti?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

alt

Lofta tipa dzīvokļi: elitāri mājokļi, kas piešķir brīvības sajūtu

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā