Vēsturiskā Kimmel kvartāla pārveidi mūsdienīgā biznesa kvartālā plānots sākt jau šogad

Noslēdzies nekustamo īpašumu attīstītāja AS «MCITY Holdings» rīkotais atklātais starptautiskais arhitektūras metu konkurss par nozīmīgu projektu Rīgas centra pilnveidošanai – bijušās alus darītavas Kymmel kvartāla pārveidei mūsdienīgā biznesa kvartālā. Vēsturiskajā Kimmel kvartālā, kas atrodas starp Skolas, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielām, pirmos darbus plānots uzsākt jau šogad.

Notikumi, Komercplatības

Savu projektu būs iespēja īstenot vienam no trim arhitektu birojiem, kuru izstrādātie projekti atbilda augstajām konkursa "Par labāko "Kimmel" kvartāla telpiskās attīstības vīzijas priekšlikumu Rīgā" prasībām. Izvēlēti tika Dānijas arhitektu biroja "Schmidt Hammer Lassen Architects", Lielbritānijas arhitektu biroja "Zaha Hadid Architects" sadarbībā ar Latvijas partneriem - arhitektu biroju "Sudraba Arhitektūra", ainavu arhitektūras biroju "ZALA Landscape" un inženieru biroju "REM PRO", kā arī Lietuvas arhitektu biroja "DO ARCHITECTS" izstrādātie projekti. Pašlaik notiek darbs ar uzvarētājiem, lai izvēlētos vienu atbilstošāko projektu gan kvalitātes, gan oriģinalitātes un funkcionalitātes ziņā. Konkursā interesi izrādīja 400 arhitektu biroju no visas pasaules, taču tika saņemti tikai 10 attīstības priekšlikumi, tā apliecinot pasūtītāja augstās prasības projekta īstenošanai. Konkursa priekšlikumus vērtēja atbilstošo jomu vadošie speciālisti, institūciju - Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta, Rīgas pilsētas Būvvaldes un Latvijas Arhitektu savienības - pārstāvji, kā arī starptautiski atzīti arhitekti.

"Konkursā lielākais izaicinājums arhitektiem bija piedāvājumā iekļaut vēsturisko ēku saglabāšanu, lai nepazaudētu Rīgas vēsturiskā centra apbūves principus. Arhitektūras metu konkursam tika veltīta liela uzmanība un apjomīgs finansiālais ieguldījums, lai piesaistītu starptautiskus un godalgotus arhitektus ar nopietnu pieredzi kvartāla tipu projektu izstrādē un atrastu kvalitatīvāko risinājumu. Protams, arhitektūra kā jau māksla ir uztverama subjektīvi, bet kvalitāte ir faktors, kurš paliek nemainīgs, tāpēc arī konkursā kvalitātes prasības tika uzstādītas augstas, un tās vēlamies redzēt realizējamies arī projekta īstenošanā," uzsver nekustamo īpašumu attīstītāja AS "MCITY Holdings" valdes loceklis Pēteris Antonovs.

Projekts "Kimmel Kvartāls" ir unikāls ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas valstu mērogā, jo aptver vesela vēsturiskas nozīmes kvartāla, kurš pašreiz ir atstāts novārtā un neizmantojams, transformēšanu daudzfunkcionālā biznesa kvartālā, saglabājot un atjaunojot vēsturiskā mantojuma ēkas. Kvartālā vienkopus plānoti A klases biroji, konferenču centrs, ēdināšanas un tirdzniecības zona, fitnesa zāle, viesnīca, SPA centrs un pat bērnudārzs. Nākotnes biroju ēkas darbiniekiem lielākā daļa ikdienai svarīgo pakalpojumu būs pieejami pārdesmit soļu attālumā. Papildus tam projektā tiks saglabāts un uzlabots vēsturiskais alus darītavas pagalms, kurā būs iespējams rīkot dažādus pasākumus. Kvartāls paredzēts caurstaigājams un publiski pieejams, nodrošinot gan dažādas ēdināšanas vietas, gan iespēju izmantot kopstrādāšanai paredzētās vietas.

"Īstenojot šo projektu, mēs vēlamies radīt būtisku pienesumu Rīgas arhitektūrai, ieguldot degradētās teritorijas atjaunošanā, paņemot labāko no vēstures un apvienojot to ar 21. gadsimta tendencēm un vajadzībām. Tāpēc arī tika veiktas ilgstošas pārrunas ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Rīgas pilsētas būvvaldi, un esam vienojušies par vēsturisko ēku saglabāšanu, un tas būs mūsu ieguldījums pilsētai raksturīgo kultūrvēsturisko vērtību saglabāšanai. Tas ir izaicinājums – apvienot vēsturiskās ēkas un mūsdienu risinājumus, tomēr tā ir arī iespēja radīt mūsu ambīcijām atbilstošu, inovatīvu un energoefektīvu projektu. "Kimmel Kvartāls" būs ne tikai jauns daudzfunkcionāls biznesa kvartāls, bet arī arhitektūras projekts, kas izraisīs pozitīvas diskusijas," papildina Pēteris Antonovs, AS "MCITY Holdings" valdes loceklis.

Līdztekus vēsturisko ēku saglabāšanai projektu plānots attīstīt ilgtspējīgi, ievērojot BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) sertifikāta standartus, kas tiek piešķirti ēkām, kas rada mazāko iespējamo negatīvo ietekmi uz vidi. BREEAM sistēma ļauj novērtēt dažāda tipa ēkas pēc ilgtspējības kritērijiem. Sertifikāciju pielieto kā labāko praksi ēku būvniecībā visā Eiropā. Kvartāla būvniecībā BREEAM standarti tiks ievēroti visos būves attīstības posmos, atbalstot mūsdienīgas un atbildīgas būvniecības principus. Jau pašlaik ir veiktas vairākas izpētes, teritorijā uzstādīti dažādi sensori, lai, projektējot ēku, ņemtu vērā to rādījumus un uzlabotu darba apstākļus nākotnes darbiniekiem. 

Tradicionālos uzņēmumu ēku kompleksus arvien vairāk papildina starptautiski biznesa pakalpojumu centri, ieņemot aizvien lielāku lomu Centrāleiropas un Baltijas reģiona ekonomikas izaugsmē. Lai veicinātu mērķtiecīgu sadarbību sektora attīstīšanā, Ekonomikas ministrija, Rīgas dome, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Nacionālā nekustamo īpašumu attīstītāju alianse, Latvijas Komercbanku asociācija un Ārvalstu investoru padome 26. aprīlī parakstīs sadarbības memorandu, apņemoties tuvāko piecu gadu laikā radīt vismaz 10 tūkstošus jaunu darbavietu starptautisko biznesa pakalpojumu centru jomā. "Kimmel Kvartālu" nākotnē plānots attīstīt kā nozīmīgu daudzfunkcionālu darījumu kvartālu, kas būs arī viens no stūrakmeņiem memoranda mērķu īstenošanai, nodrošinot modernu un ērtu darba vidi. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

Kad mākoņi ir teju aizsniedzami

26.04.2018

alt
alt

2018. gada sākums – komercplatību tirgū viss turpinās

27.04.2018

Saistītās ziņas

alt

Piņķos atvērs modes zīmolu outlet ciematu

alt

Nākamgad Piņķos plānots atvērt "outlet" veikalu pilsētu

alt

Būvkompānijai "Merks" uzticēta "Lidl" loģistikas centra izbūve Rīgā

alt

"Mežaparka Rezidencēs" jaunas biroju ēkas pamatos tiek iemūrēta laika kapsula

alt

Nekustamo īpašumu nozarē ir sācies jauns laikmets - PropTech

alt

Nekustamo īpašumu nozares forums BREL šogad pievērsīsies nākotnes tehnoloģiju tendencēm

alt

SEB piešķir 3,8 miljonus eiro biroju ēkas "Open Office" iegādei

alt

Jūrmalā atklāts pirmais A klases biroju nams "Citadele biroji"

alt

SWH Biroju centrā iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

3

Starlex Real Estate uzsāk jauna privātmāju ciemata pārdošanu Mārupē - "Soulful Village"

4

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

5

FOTO: "Mežaparka Rezidences" nodod ekspluatācijā arī 2. un 3. dzīvokļu māju

6

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem