Četri kritēriji, kas jāņem vērā, lai dzīvoklis būtu veiksmīga investīcija

Dzīvoklis, gluži kā jebkurš cits nekustamais īpašums, ir ļoti liels un atbildīgs pirkums. Arī mājokļa kredīts ir ilgtermiņa saistības, tādēļ, iegādājoties dzīvokli, ir jāizsver ne tikai tā atbilstība tavām šī brīža vajadzībām, bet arī tas, kāda būs dzīvokļa vērtība ilgtermiņā. Būvkompānijas «Merks» nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā dalās ar četriem svarīgiem aspektiem, kurus vajadzētu ņemt vērā, lai noskatītais dzīvoklis būtu veiksmīga un izdevīga ilgtermiņa investīcija. 

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Atrašanās vieta

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, izvēloties dzīvokli, ir tā atrašanās vieta. Kā zina teikt būvkompānijas "Merks" pārstāve Dace Tumšā, jo tuvāk centram investīciju objekts atradīsies, jo vērtīgāks tas būs. Centrs un centra tuvums paši par sevi nekustamo īpašumu tirgū ir pamatvērtības, tāpēc arī tirgus cenu svārstības centrā nebūs tik izteikti jūtamas kā mikrorajonos.

Laika griezumā centrā un tā tuvumā esošo īpašumu vērtība, visticamāk, pieaugs, jo ierobežotās zemes pieejamības dēļ šajā pilsētas daļā jaunu projektu izbūve ir iespējama krietni retāk, kā arī apbūvi ierobežo dažādi saistošie noteikumi. 

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Dzīvokļa izīrēšanas iespējas

Laikam ejot, var notikt dažādas pārmaiņas, tādēļ pirms pirkuma veikšanas ir svarīgi izsvērt, vai dzīvoklis un apkaime, kurā tas atrodas, būs interesants arī īrniekiem, ja pats pēc kāda laika tajā vairs nedzīvosi, bet pārdot negribēsi.

Piemēram, laba investīcija īres tirgū ir dzīvokļi projektā "Skanstes parks". Tā kā īres dzīvokļi jaunajos projektos ir maz, šādi īpašumi ir ļoti pieprasīti. Būvkompānijas "Merks" pārstāve stāsta, ka dzīvokļi "Skanstes parkā" ir ar mūsdienu dzīves prasībām atbilstošu platību, kur paredzētas vietas arī garderobēm, palīgtelpām un slēgtām autostāvvietām. “Projekta dzīvokļi ir vērtīga investīcija gan, lai dzīvotu pats, gan izīrēšanai, jo projektā tiek piedāvāti komfortabli un ļoti kvalitatīvi mājokļi. Tā ir izvēle cilvēkiem, kuri zina sevi un savu dzīves telpu,” uzsver D.Tumšā. 

Vienlīdz saistoša ir arī pati apkaime, kurā projekts atrodas – Skanste, Rīgas modernais centrs. Līdz ar jaunu biroja ēku būvniecību šeit kļūst plašākas iespējas atrast darbu. Tiek celtas arī jaunas dzīvokļu mājas, kas kopumā Skansti veido par arvien mūsdienīgāku apkaimi, kur viss ir blakus un viegli sasniedzams – darbs, mājas, mācību iestādes un atpūtas iespējas.  Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks Otrreizējā tirgus aktivitāte 

Ierobežotā piedāvājuma dēļ, īpaši jauno projektu dzīvokļi Rīgas centrā ir pieprasīti arī otrreizējā tirgū. Protams, pieprasīts var būt arī dzīvoklis mikrorajonā, taču mājoklis centrā – tā ir vērtība, kas tiek turēta godā jau gadu simtiem. 

Kā svarīgu faktoru Dace min arī to, ka vecās centra mājas, lai arī restaurētas, bieži vien tomēr nesniedz mūsdienu cilvēkam vajadzīgo komfortu – autostāvvietu, liftu, kurā ērti iebraukt ar bērnu ratiņiem, vietu, kur novietot velosipēdu u.tml. Līdz ar to dzīvoklis centrā - jaunajā projektā - noteikti ir izdevīgs ilgtermiņa ieguldījums un tam būs arī pieprasījums otrreizēja tirgū, ja nolemsi dzīvokli pārdot.

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Projekta attīstītājs

Lai dzīvoklis būtu veiksmīga nākotnes investīcija, svarīgi pievērst uzmanību arī tam, kas ir projekta attīstītājs un būvnieks, kāda ir tā reputācija tirgū un iepriekš realizētie projekti.   "Pērkot konkrēta modeļa automašīnu, mēs jau aptuveni nojaušam, ar kādām problēmām būs jārēķinās, taču iegādājoties dzīvokli, cilvēki nereti par šiem jautājumiem pat neaizdomājas. Pērkot mājokli, nevajadzētu aprobežoties tikai ar "patīk" vai "nepatīk" sajūtu. Pieņemot lēmumu, jānoskaidro arī tas, vai un kādas problēmas radīsies ilgtermiņā, jo tieši attīstītājs nosaka izvēlēto materiālu kvalitāti mājas būvniecībā. Piemēram, kādi konkrētajā projektā ir inženiertīkli – ūdensvadi, ventilācija un citas sistēmas? Kādu zīmolu apdares materiāli izvēlēti dzīvokļos? Ir jābūt pret sevi atbildīgam un jāuzdod jautājumi, lai noskaidrotu, kādu kvalitāti saņemsi par ieguldītajiem līdzekļiem," iesaka D.Tumšā.

Kā labu piemēru un pārbaudītu vērtību šajā ziņā var minēt būvkompāniju "Merks", kura jau 12 gadus Latvijā nodarbojas ar mājokļu būvniecību. 2006. gadā nodots pirmais projekts – "Viesturdārza mājas", kam sekoja " Jaunbiķeri", "Skanstes Virsotnes" un vairāki citi dzīvojamo māju projekti. "Merks" būvētajos  mājokļos Rīgā šobrīd dzīvo vairāk kā 1000 ģimenes, tādēļ iegūt atsauksmes par dzīvokļu kvalitāti tirgū ir viegli. Pieminētajā Skanstes apkaimē "Merks" ir izveidojis jau trešo dzīvojamo māju projektu -"Skanstes parks", kurā dzīvokļus nereti pērk arī cilvēki no agrāk celtajiem "Merks" projektiem.  

"Merks" atšķirības zīme tirgū ir tā, ka kompānija pati ir gan nekustamo īpašumu projektu attīstītājs, gan būvnieks, gan pārdevējs, gan arī garantijas sniedzējs. Iegādājoties dzīvokli "Merks" jaunajos projektos, īpašnieki iegūst pārliecību – pat ja radīsies kādas problēmas, tās risinās būvnieks, nevis starpnieks, kurš uz to laiku varbūt jau tirgū vairs nav atrodams.

 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK

Klientu diena MĀRSILOS: Apskati ciematu no cita skatpunkta

30.05.2018

alt
alt

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas izmaksas būs vismaz 49 miljoni eiro

30.05.2018

Saistītās ziņas

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Par ko mēs nepadomājam, pērkot dzīvokli

alt

Rīcības plāns jauna mājokļa iegādei

alt

Dzīvokļi projektā "Dzirciema nams" – vieta, kur mājot jauniem un aktīviem pilsētniekiem

alt

Stāsta eksperti: vai un kādēļ iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā?

alt

Īpašumi Vidzemē tiem, kas alkst pēc dabas ainavām un vecpilsētu valdzinājuma

alt

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

alt

Dzīve uz balkona

alt

Īrpirkums - jauna iespēja pārvērst īri dzīvokļa pirkumā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība