Četri kritēriji, kas jāņem vērā, lai dzīvoklis būtu veiksmīga investīcija

Dzīvoklis, gluži kā jebkurš cits nekustamais īpašums, ir ļoti liels un atbildīgs pirkums. Arī mājokļa kredīts ir ilgtermiņa saistības, tādēļ, iegādājoties dzīvokli, ir jāizsver ne tikai tā atbilstība tavām šī brīža vajadzībām, bet arī tas, kāda būs dzīvokļa vērtība ilgtermiņā. Būvkompānijas «Merks» nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā dalās ar četriem svarīgiem aspektiem, kurus vajadzētu ņemt vērā, lai noskatītais dzīvoklis būtu veiksmīga un izdevīga ilgtermiņa investīcija. 

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Atrašanās vieta

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, izvēloties dzīvokli, ir tā atrašanās vieta. Kā zina teikt būvkompānijas "Merks" pārstāve Dace Tumšā, jo tuvāk centram investīciju objekts atradīsies, jo vērtīgāks tas būs. Centrs un centra tuvums paši par sevi nekustamo īpašumu tirgū ir pamatvērtības, tāpēc arī tirgus cenu svārstības centrā nebūs tik izteikti jūtamas kā mikrorajonos.

Laika griezumā centrā un tā tuvumā esošo īpašumu vērtība, visticamāk, pieaugs, jo ierobežotās zemes pieejamības dēļ šajā pilsētas daļā jaunu projektu izbūve ir iespējama krietni retāk, kā arī apbūvi ierobežo dažādi saistošie noteikumi. 

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Dzīvokļa izīrēšanas iespējas

Laikam ejot, var notikt dažādas pārmaiņas, tādēļ pirms pirkuma veikšanas ir svarīgi izsvērt, vai dzīvoklis un apkaime, kurā tas atrodas, būs interesants arī īrniekiem, ja pats pēc kāda laika tajā vairs nedzīvosi, bet pārdot negribēsi.

Piemēram, laba investīcija īres tirgū ir dzīvokļi projektā "Skanstes parks". Tā kā īres dzīvokļi jaunajos projektos ir maz, šādi īpašumi ir ļoti pieprasīti. Būvkompānijas "Merks" pārstāve stāsta, ka dzīvokļi "Skanstes parkā" ir ar mūsdienu dzīves prasībām atbilstošu platību, kur paredzētas vietas arī garderobēm, palīgtelpām un slēgtām autostāvvietām. “Projekta dzīvokļi ir vērtīga investīcija gan, lai dzīvotu pats, gan izīrēšanai, jo projektā tiek piedāvāti komfortabli un ļoti kvalitatīvi mājokļi. Tā ir izvēle cilvēkiem, kuri zina sevi un savu dzīves telpu,” uzsver D.Tumšā. 

Vienlīdz saistoša ir arī pati apkaime, kurā projekts atrodas – Skanste, Rīgas modernais centrs. Līdz ar jaunu biroja ēku būvniecību šeit kļūst plašākas iespējas atrast darbu. Tiek celtas arī jaunas dzīvokļu mājas, kas kopumā Skansti veido par arvien mūsdienīgāku apkaimi, kur viss ir blakus un viegli sasniedzams – darbs, mājas, mācību iestādes un atpūtas iespējas.  Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks Otrreizējā tirgus aktivitāte 

Ierobežotā piedāvājuma dēļ, īpaši jauno projektu dzīvokļi Rīgas centrā ir pieprasīti arī otrreizējā tirgū. Protams, pieprasīts var būt arī dzīvoklis mikrorajonā, taču mājoklis centrā – tā ir vērtība, kas tiek turēta godā jau gadu simtiem. 

Kā svarīgu faktoru Dace min arī to, ka vecās centra mājas, lai arī restaurētas, bieži vien tomēr nesniedz mūsdienu cilvēkam vajadzīgo komfortu – autostāvvietu, liftu, kurā ērti iebraukt ar bērnu ratiņiem, vietu, kur novietot velosipēdu u.tml. Līdz ar to dzīvoklis centrā - jaunajā projektā - noteikti ir izdevīgs ilgtermiņa ieguldījums un tam būs arī pieprasījums otrreizēja tirgū, ja nolemsi dzīvokli pārdot.

Mājokļu tirgus, Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Merks, Ekspertu viedokļi, Skanstes Parks

Projekta attīstītājs

Lai dzīvoklis būtu veiksmīga nākotnes investīcija, svarīgi pievērst uzmanību arī tam, kas ir projekta attīstītājs un būvnieks, kāda ir tā reputācija tirgū un iepriekš realizētie projekti.   "Pērkot konkrēta modeļa automašīnu, mēs jau aptuveni nojaušam, ar kādām problēmām būs jārēķinās, taču iegādājoties dzīvokli, cilvēki nereti par šiem jautājumiem pat neaizdomājas. Pērkot mājokli, nevajadzētu aprobežoties tikai ar "patīk" vai "nepatīk" sajūtu. Pieņemot lēmumu, jānoskaidro arī tas, vai un kādas problēmas radīsies ilgtermiņā, jo tieši attīstītājs nosaka izvēlēto materiālu kvalitāti mājas būvniecībā. Piemēram, kādi konkrētajā projektā ir inženiertīkli – ūdensvadi, ventilācija un citas sistēmas? Kādu zīmolu apdares materiāli izvēlēti dzīvokļos? Ir jābūt pret sevi atbildīgam un jāuzdod jautājumi, lai noskaidrotu, kādu kvalitāti saņemsi par ieguldītajiem līdzekļiem," iesaka D.Tumšā.

Kā labu piemēru un pārbaudītu vērtību šajā ziņā var minēt būvkompāniju "Merks", kura jau 12 gadus Latvijā nodarbojas ar mājokļu būvniecību. 2006. gadā nodots pirmais projekts – "Viesturdārza mājas", kam sekoja " Jaunbiķeri", "Skanstes Virsotnes" un vairāki citi dzīvojamo māju projekti. "Merks" būvētajos  mājokļos Rīgā šobrīd dzīvo vairāk kā 1000 ģimenes, tādēļ iegūt atsauksmes par dzīvokļu kvalitāti tirgū ir viegli. Pieminētajā Skanstes apkaimē "Merks" ir izveidojis jau trešo dzīvojamo māju projektu -"Skanstes parks", kurā dzīvokļus nereti pērk arī cilvēki no agrāk celtajiem "Merks" projektiem.  

"Merks" atšķirības zīme tirgū ir tā, ka kompānija pati ir gan nekustamo īpašumu projektu attīstītājs, gan būvnieks, gan pārdevējs, gan arī garantijas sniedzējs. Iegādājoties dzīvokli "Merks" jaunajos projektos, īpašnieki iegūst pārliecību – pat ja radīsies kādas problēmas, tās risinās būvnieks, nevis starpnieks, kurš uz to laiku varbūt jau tirgū vairs nav atrodams.

 

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK

Klientu diena MĀRSILOS: Apskati ciematu no cita skatpunkta

30.05.2018

alt
alt

Mežaparka Lielās estrādes otrās kārtas izmaksas būs vismaz 49 miljoni eiro

30.05.2018

Saistītās ziņas

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

alt

Kur virzās nekustamo īpašumu pārdošanas un īres cenas

alt

Interese par nekustamo īpašumu sludinājumiem atgriežas pirmskrīzes līmenī

alt

City24.lv piedāvā: JAUTĀ EKSPERTAM!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem