Stāsta eksperti: vai un kādēļ iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā?

Vēl salīdzinoši nesen rezervēt dzīvokli ēkas celtniecības stadijā nebija visai populāri. Pēdējo gadu laikā šī tendence ir mainījusies, un šobrīd arvien vairāk mājokļu pircēji dzīvokļu rezervācijas veic jau projekta uzsākšanas posmā. Kādi no tā ir ieguvumi? Kā arī, ko ņemt vērā iegādājoties dzīvokli būvniecības stadijā? Par to stāsta būvniecības uzņēmuma un nekustamo īpašumu attīstītāja «YIT LATVIJA» nekustamo īpašumu projektu vadītāja Olga Puķe-Morozova un pārdošanas speciāliste Zane Kaupere.

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

Iespēja izvēlēties sev tīkamo

Cilvēkiem, kuri dzīvokli pērk agrāk, proti, kad tas vēl ir celtniecības stadijā, tiek dota ekskluzīva iespēja pirmajiem izvēlēties savu nākotnes mājokli. Tas nozīmē, ka viņi var atrast un rezervēt sev vispiemērotāko un tīkamāko dzīvokli, nevis samierināties ar to, kas ir palicis pāri. Turklāt, tas attiecas ne tikai uz dzīvokļiem, bet arī noliktavu telpām un autostāvvietām, kas parasti mājokļu projektos ir ierobežotā skaitā. "Lielākoties projektos autostāvvietu ir mazāk nekā dzīvokļu. Klients, kurš dzīvokli iegādājas būvniecības stadijā, gūst lielu priekšrocību – viņš var izvēlēties stāvvietu un noliktavu, turklāt, pašu labāko no tā, kas ir pieejams," skaidro O.Puķe-Morozova. 

Izmaiņas dzīvoklī

Nekustamo īpašumu attīstītāja "YIT LATVIJA" speciālistes stāsta, ka pērkot dzīvokli celtniecības stadijā, to ir iespējams pārveidot atbilstoši klienta vajadzībām un vēlmēm, bet nepārkāpjot normatīvus. Pircējam nav jāsamierinās ar gataviem risinājumiem – piemēram, ja projektā nav pieejams mājoklis ar viņam nepieciešamo platību, ir iespēja to apvienot ar otru, pārveidot divus dzīvokļus vienā vai veikt citas izmaiņas. "Cieši sadarbojoties ar mums, attīstītāju, līdz attiecīgam būvniecības posmam klienti var mainīt dzīvokļa platību, istabu skaitu un izvietojumu, sienu krāsu, kontaktu augstumus – proti, mazākas un lielākas nianses, kas viņiem ir svarīgas. Tajā skaitā, arī apdari – klientiem ir iespēja izvēlēties kādu no projektā piedāvātajiem apdares risinājumiem vai pirkt dzīvokli ar "baltu apdari". Tiesa, jāņem vērā, ka lielākas izmaiņas radīs arī dzīvokļa cenas palielināšanos," par pielāgošanos klientu vēlmēm būvniecības stadijas sākumposmā pastāsta Z.Kaupere, piebilstot, ka klienti ļoti novērtē šo iespēju. Viņu papildina kolēģe O.Puķe-Morozova, kura norāda, ka iegādāties dzīvokli būvniecības stadijā – tā ir iespēja ne tikai izveidot savu sapņu mājokli, bet arī apmierināt nepieciešamību: "Piemēram, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuriem vajag nestandarta durvju ailes, platākus koridorus, citādāk veidotus sanmezglus un vēl citas izmaiņas, der tikai būvniecības stadijā iegādāti dzīvokļi." 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

"YIT LATVIJA" šobrīd ir divi sākuma posmā esoši jaunie projekti, kuros ir iespējams rezervēt dzīvokli celtniecības stadijā un, ja ir vēlme, ir iespējams veikt dažādas izmaiņas. Viens no tiem ir jaunais dzīvojamais projekts "Green City"*, kas atradīsies Stirnu ielā 38B (Purvciems, Rīga) un sevī ietvers vienu daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ar iekoptu, labiekārtotu pagalmu. Šobrīd tas atrodas būvniecības sākuma stadijā, tāpēc potenciālajiem pircējiem ir iespējams izvēlēties sev tīkamāko mājokli, kā arī veikt tā pārplānošanu un citas izmaiņas. Pēc pāris mēnešiem, nākamajā būvniecības posmā, to izdarīt vairs nevarēs. Vai arī - būs jārēķinās ar augstākām izmaksām, lai kaut ko mainītu.

Dizains bez steigas

Iegādājoties dzīvokli būvniecības stadijā, pircējam ir laiks izdomāt, kā to iekārtot - nesteidzīgi vienoties ar dizaineri un pasūtīt mēbeles, lai brīdī, kad tiek parakstīti dokumenti, viss būtu gatavs mājokļa iekārtošanai. "Kā zināms, mēbeļu ražošanas un piegādes termiņš var sasniegt pat trīs mēnešus, tāpēc ir labi, ka būvniecības laikā, kamēr tiek kārtota dokumentācija, klients var uzmērīt telpas, pasūtīt mēbeles un tad, kad dzīvoklis ir gatavs, pieņemts, un dokumenti parakstīti, to var sākt labiekārtot. Tādējādi tiek paātrināts ievākšanās process," skaidro O.Puķe-Morozova. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

Izdevīgāka dzīvokļa cena

"YIT LATVIJA" pārdošanas speciāliste Z.Kaupere uzsver, ka tie klienti, kuri dzīvokli rezervēs vēl tā būvniecības stadijā, vienmēr būs uzvarētāji, jo viņi varēs sev tīkamo īpašumu iegādāties par zemāku cenu. "Piemēram, "YIT LATVIJA", kas Latvijā darbojas jau 25 gadus, kuru laikā uzbūvēti jau 13 projekti, pieci ir aktīvajā pārdošanā un vēl jauni tiek plānoti tuvākā nākotnē, ir izstrādāta tirgus situācijai piesaistīta cenu politika. Proti, pirmā cena tiek noteikta, kad uzsāk dzīvokļu rezervācijas un projekta būvniecība. Pēc tam, kad uzbūvēts ēkas karkass, tirgus situācija tiek pārskatīta vēlreiz, vērā ņem arī pieprasījumu. Ja tas ir augsts un ir pirktspēja, cena tiek paaugstināta. Vēlreiz tas tiek darīts, kad māja ir nodota ekspluatācijā," piemēru sniedz speciāliste. Pēdējo gadu laikā cena pieaugot par vidēji 5%. Tas nozīmē, ka tie, kuri mājokli pirkuši sākumā, ir ieekonomējuši 5% no kopējās pirkuma summas, ko viņi var ieguldīt dzīvokļa izmaiņās, atvēlēt interjeram vai iztērēt vēl kā citādi. 

Faktori, ko ņemt vērā, iegādājoties dzīvokli celtniecības stadijā:

Attīstītājs ar labu reputāciju

Lai izvairītos no iespējamiem riskiem, izvēloties dzīvokli būvniecības stadijā, svarīgi ir pirms tam noskaidrot, kas ir konkrētā projekta attīstītājs vai būvnieks, uzzināt par to atsauksmes no citiem klientiem, kā arī noskaidrot kādus projektus tas ir realizējis iepriekš. "Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams izvēlēties pārbaudītu, stabilu attīstītāju ar labu reputāciju tirgū," iesaka "YIT LATVIJA" pārstāves. Ja klients zinās, ko pērk, tas viņam dos pārliecību un drošības sajūtu par veikto pirkumu.

Projektu kvalitāte

Katram no būvniekiem un attīstītājiem var būt atšķirīgas prasības pret būvdarbu kvalitāti. Tādēļ, lai pircējs zinātu, ko sagaidīt gala rezultātā, jāpārliecinās par attīstītāja iepriekš būvēto projektu kvalitāti. "To var izdarīt, izstaigājot citus būvnieka veidotos projektus un apskatot, kā tie ir uzbūvēti," zina teikt O.Puķe-Morozova.

Apkārtnē plānotais

Pirms dzīvokļa iegādes ieteicams ieskatīties Rīgas rajonu attīstības plānā, lai zinātu, kas vēl taps projekta apkārtnē. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem – proti, tā gūsiet pārliecību, ka skaistais skats pa logu pēc pāris gadiem nepārtaps par dzīvojamo vai kādu citu ēku. 

*PAR "GREEN CITY"

Jaunbūvējamā ēka "Green City" būs mūsdienīga, ērta un mājīga celtne, kurā būs pieejami 100 vienas līdz četru istabu dzīvokļi ar pilnu apdari un racionāliem plānojumiem, kur varēsiet izvietot visu ērtai dzīvei nepieciešamo. Dzīvojamā nama nodošana ekspluatācijā plānota 2019.gada otrajā pusē, bet būvniecības stadijā esošo dzīvokļu rezervācija jau ir sākusies.

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

Jaunais projekts "Green City" būs laba mājvieta Purvciemā jau dzīvojošajiem, kas esošo dzīvesvietu vēlas nomainīt pret jaunu un uzlabot savas dzīves kvalitāti. Domājot par iemītnieku ērtībām un vajadzībām, ēkas puspagraba stāvā atradīsies auto stāvvietas un noliktavu telpas, kuras varēs iegādāties par atsevišķu samaksu. Vēl 26 āra auto stāvvietas atradīsies iekšpagalma teritorijā. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

Iedzīvotāju labsajūtas nodrošināšanā svarīgi ir ne vien paši mājokļi, bet arī apkārtējā vide, kurā tie atrodas – proti, projekta izveidē īpaša uzmanība tiek pievērsta apkārtējās teritorijas labiekārtošanai un apzaļumošanai, kā arī atpūtas un rotaļu zonu izveidei. Uzzināt vairāk par projektu "Green City"!

 

City24.lv iesaka:

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Ekspertu viedokļi, Green City, yit-latvija-sia

Komercplatību būvniecība uzņem apgriezienus

20.07.2018

alt
alt

Pieci īpašumi, kur piepildīt sapni par dzīvi jūras krastā

20.07.2018

Saistītās ziņas

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

alt

Par ko mēs nepadomājam, pērkot dzīvokli

alt

Dzīvokļi projektā "Dzirciema nams" – vieta, kur mājot jauniem un aktīviem pilsētniekiem

alt

9 pazīmes, ka īrpirkums ir tava iespēja iegādāties sev dzīvokli

alt

Dzīve uz balkona

alt

Īrpirkums - jauna iespēja pārvērst īri dzīvokļa pirkumā

alt

Laiks investēt! Izdevīgi piedāvā vērtīgus investīciju dzīvokļus Rīgas Klusajā centrā

alt

Līdz ar valsts atbalsta programmu jaunajiem speciālistiem savs dzīvoklis izmaksās lētāk nekā īrēts īpašums

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos