PropTech Riga speciālisti: Blokķēdes tehnoloģija pilnībā mainīs nekustamā īpašuma nozari

"Blokķēdes tehnoloģija agri vai vēlu parādīsies nekustamā īpašuma tirgū un pilnībā mainīs to, tomēr pats galvenais jautājums ir: kā un kad tiks izmantota šī jaunā, revolucionārā, tehnoloģija," saka profesors Mihails Trubešteins, kurš 27. un 28. septembrī piedalīsies Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA organizētā, starptautiskā konferencē, kas veltīta tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē – PropTech Riga. Konference notiek ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu.
Noderīgi zināt, Notikumi, Lanīda
Vairāku rakstu un grāmatu autora par NĪ investīciju un finanšu tematiku (aktīvu pārvaldība, kapitāla tirgi, īpašumu vērtēšana u.c.), Lucernas Lietišķās zinātnes un mākslas universitātes Nekustamā īpašuma zinātnes programmas vadītāja, profesora Mihaela Trubešteina (Michael Trübestein, Prof. Dr.), tēma PropTech konferencē būs "Blokķēdes tehnoloģiju pielietošana un izaicinājumi nekustamo īpašumu nozarē". Viņš konferencē iecerējis gan sniegt vispārēju ieskatu blokķēdes tehnoloģijā ((blockchain): izkliedēta, decentralizēta datu bāze - pastāvīgi augošs sakārtotu ierakstu bloks – red.), gan arī rosināt padomāt par kritiskiem šīs tehnoloģijas pielietošanas jautājumiem. 

"Jau pašlaik daudzi uzņēmumi ir sākuši veiksmīgi izmantot blokķēdes tehnoloģiju. Tomēr neviens precīzi nezina, kāds uzņēmējdarbības modelis būs veiksmīgs un kur var sagaidīt turpmāko attīstību. Tāpēc prezentācijas laikā es analizēšu izšķirošos kritērijus blokķēdes tehnoloģijas sekmīgai ieviešanai un nākotnes izaicinājumus. Kā piemērus izcelšu dažus interesantus projektus, tirgus segmentus un uzņēmējdarbības modeļus nekustamo īpašumu nozarē, kur jau izmanto blokķēdes tehnoloģiju, kā, piemēram, "Property DNA", blokķēdes tehnoloģijā balstītus zemes reģistrus vai juridisko nianšu risinājumus ar šo tehnoloģiju. Bez tam, nevar nepieskarties arī jautājumam par tokenos balstītu finansējumu (tas ir kupons, kas atkarībā no tam piešķirtajām īpašībām reprezentē virtuālu valūtu, vērtspapīru vai kaut kādu citu prasījuma tiesību pret emitentu. Tos uzskaita datu bāzē, balstoties uz blockchain tehnoloģiju, bet piekļuve pie tiem tiek īstenota caur speciālām lietojumprogrammām, izmantojot elektroniskā paraksta shēmas –red.), t.sk., ir jārunā par tokenu  tiesisko regulējumu un likumisko statusu, to klasifikācija un pielietojumu nekustamā īpašuma nozarē.

Noderīgi zināt, Notikumi, LanīdaForumā PropTech Riga mēģinās atbildēt uz jautājumu, kādas mācības, lietojot jaunās tehnoloģijas, esam guvuši, kāds ir redzējums uz jauniem biznesa modeļiem, kuri no tiem ir "dzīvotspējīgi" un kā to pierādīt?  Tāpat svarīgi ir saprast, kāda loma šajos pārmaiņu laikos būs "tradicionālai"  nekustamā īpašuma nozarei un kā tā reaģēs uz šīm izmaiņām, vai ir nepieciešami kaut kādi regulācijas mehānismi, kā arī  kuri biznesa modeļi izdzīvos un kuri segementi no pārmaiņām iegūs visvairāk? Savukārt Baltijas valstu kontekstā būtu svarīgi uzdot jautājumu, vai (un kā) Baltijas valstis var kļūt par vadošo nekustamo īpašumu kriptovalūtu centru pasaulē?" pirms konferences teica M. Trubešteins. 

PropTech konferences lieldrauga – Bill.me vadības komandas loceklis Valērijs Sičovs atzīst, ka PropTech joma Baltijas valstīs vēl ir pašā attīstības pirmsākumā un tirgus ir pieejams jauninājumiem, jo pagaidām dažādas operācijas ar nekustamo īpašumu un klientu apkalpošanu vēl norit diezgan konservatīvā garā. Aktīvākās nekustamā īpašuma kompānijas jau sāk attīstīties novatoriskā ziņā, mēs redzam dažādas jaunas un daudzsološas tendences e-vidē, automatizācijā un daudzi jau sāk tās ieviest. V. Sičovs norādīja, ka ir nepieciešams, lai Baltijas valstu bizness varētu mācīties no labākās pasaules prakses e-vides izmantošanas jomā savas efektivitātes uzlabošanai un PropTech Riga tam ir labākā platforma.

Bill.me ir universāla norēķinu platforma, ko efektīvai rēķinu sagatavošanai, nosūtīšanai un apmaksai var izmantot dažādās biznesa jomās jebkurā pasaules reģionā. Šodien tas ir starptautisks uzņēmums, kas aktīvi darbojas Baltijas valstīs, Lielbritānijā, Spānijā un Kiprā. 

27. un 28. septembrī pirmo reizi Latvijā notiks forums PropTech Riga 2018 (Property technology forum), kas veltīta inovāciju tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē. Vairāku Eiropas valstu speciālisti dalīsies savā pieredzē šajā jomā un novērtēs startup uzņēmumus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas. PropTech Riga organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu.

Vairāk informācijas par PropTech Riga – proptechriga.lv. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

16.08.2018

alt
alt

TOP5 ieteikumi, kas jāzina par sava īpašuma tiesību statusu

16.08.2018

Saistītās ziņas

alt

ARCO REAL ESTATE izstādes apmeklētājus informēs par aktualitātēm nozarē

alt

Āgenskalna tirgus nomnieki sagatavojuši tirgus atjaunošanas projektu un cer tur ierīkot arī lasītavu

alt

Atklās pirmo mūsdienīgo multifunkcionālo biroju centru Jūrmalā – "Citadele biroji"

alt

Svarīgi zināt: dalītais īpašums un ar to saistītās problēmas

alt

Uzkrājumus ēkas uzturēšanai nākotnē jāveido jau laikus!

alt

Eksperiments: kura sivēntiņa māja patiesībā nodeg ātrāk?

alt

Latvijā izstrādāts jauns portāls, kas ikvienam ļaus kļūt par sava mājokļa dizaineri

alt

Sāk darboties informatīvs tālrunis jautājumiem par ēku atjaunošanu

alt

Draugiem Group gudrās mājas risinājums Istabai.com būs pieejams arī uz nomaksu

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā