Pirms un pēc: kā lietderīgi izmantot dzīvokļa lodžiju un īstenot sapni par savu darba zonu

Doma par mājokļa remontu ienākusi prātā ikvienam no mums, taču bieži vien tam nav pietikuši finanšu līdzekļi vai radošas idejas. Lai motivētu cilvēkus pārmaiņām un sniegtu iedvesmu oriģināliem dzīvokļu remontu risinājumiem, kompānija Baltic Būves Centrs piedāvā iepazīties ar vienu no veikumiem kādā trīs istabu dzīvoklī 119. sērijas projektā Pļavnieku rajonā, Rīgā.  Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains
Darbinieku uzdevums -  veikt 75 kvadrātmetrus liela dzīvokļa telpu remontu, padarot to par gaumīgu, ērtu un siltu dzīvesvietu. Klientam bija svarīgi siltināt un izremontēt lodžijas, jo lodžiju demontāžu un daļu no remonta veica iepriekšējie dzīvokļu īpašnieki. Daļa darbu, piemēram, elektroinstalācija un grīdu izlīdzināšana pēc Estrich tehnoloģijas, šajā dzīvoklī bija jau izdarīti. Visu remontdarbu veikšanai tika atvēlēti divi mēneši. 

Plānošana un dizains
Dzīvokļa dizainu  pilnībā izstrādāja klients, kurš vēlējās, lai vienā no lodžijām ierīkotu darba zonu, savukārt koridoru pārplānotu par pusdienu zonu. Visu  remontdarbu veikšanai tika atvēlēti divi mēneši. Pirms remonta uzsākšanas visi kaimiņi kāpņu telpā tika brīdināti par plānotajiem darbiem klienta dzīvoklī un iespējamām neērtībām, kas saistītas, piemēram, ar paaugstinātu trokšņu līmeni darba dienas laikā.

Demontāža
Demontāžas darbi šajā projektā bija pavisam nelieli – tika demontēta starpsiena starp istabām un uzstādīta no jauna.

Starpsienas
Saskaņā ar klienta izdomāto telpu dizainu, tika uzstādītas jaunas starpsienas pēc Knauf C112 tehnoloģijas. Baltic Būves Centrs darbinieki izvēlējās interesantu un populāru risinājumu starpsienu noformēšanā starp virtuvi un zāli: divi taisnstūra caurumi tika papildināti ar stikla plauktiņiem dažādu dekora elementu izkārtošanai. Tāds populārs paņēmiens piesaista uzmanību un padara interjeru unikālu. Stikla plauktiņus šim projektam izgatavoja pēc pasūtījuma uzņēmumā VILORDS GM SIA. Bērnu istabā uzstādīja ģipškartona konstrukciju ar nišām ērtai rotaļlietu un citu sīkumu izkārtošanai. Līdzīgs princips tika izmantots vannas istabā.  Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains Ja remonta veikšanai plāno izmantot finanšu aizdevumu, noskaidro savas iespējas ar  kredītu salīdzināšanas portāla Altero.lv palīdzību!

Griesti
Lai mājokļa griestus padarītu gaumīgus, guļamistabā un bērnu istabā pa telpu parametru tika uzstādītas ģipškartona kārbas ar iebūvētiem LED paneļiem. Tā kā bērnu istabā būtiskas pārseguma paneļu atšķirības netika novērotas, meistari iztika bez griestu izlīdzināšanas ar ģipškartonu: griestus vienkārši apmeta un sagatavoja krāsošanai. Pēc klienta vēlēšanās zālē un guļamistabā tika uzstādīti balti, glancēti iestieptie griesti, kas vizuāli palielināja telpu un padarīja to svinīgu. Kā centrālais apgaismojums tika uzstādīta lampa LEDLIGHT 60W 3000K 4500lm.Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains Sienas
Visas dzīvokļa sienas, izņemot sanitāros mezglus, tika nokrāsotas. Pirms krāsošanas sienu virsma tika sagatavota, nošpaktelēta un noslīpēta. Daļai sienu nācās izmantot ģipša apmetumu Knauf MP75, it īpaši tas skāra stūrus un grīdlīstu uzstādīšanas vietas. Sienu krāsošanai Baltic Būves Centrs profesionāļi izmantoja krāsu Sadolin Bindo 7.

Caurules un radiatori
Pirms darbu uzsākšanas saimnieku dzīvoklī visi radiatori jau bija nomainīti pret jauniem. Līdz ar to pietika vien ar projektēšanas un cauruļu uzstādīšanas darbiem, kā arī ūdens skaitītāju nomaiņu. Lai saimniekiem būtu ērtāk nolasīt rādījumus, tika izveidota viegla piekļuve skaitītājiem. 

Elektroinstalācijas nomaiņa
Šajā dzīvoklī ierīkotā elektroinstalācija, kas tika veikta pirms tam, prasīja dažus uzlabojumus: elektroinstalācija bija ievilkta visās telpās, bet nebija savienota ar kontaktligzdām, apgaismes ierīcēm un slēdžiem. Tāpēc bija jāizstrādā šo momentu līdz galam un jāpabeidz elektroinstalācijas darbus.

Pirms ģipškartona likšanas uz griestiem klients vienojās ar kādu vietējo interneta pakalpojumu sniedzēju par optiskās šķiedras kabeļa ievilkšanu. Optika tika ievilkta tieši līdz vietai, kur pēc tam atradīsies Wi-Fi rūteris, kas ļāva paslēpt visus kabeļus.

Jauna grīda
Ņemot vērā, ka iepriekšējā dzīvokļa saimnieka grīdu izlīdzināšanās darbi ar tehnoloģiju Estrich tika izpildīti ar dažiem trūkumiem, nācās izlabot defektus un sagatavot grīdu flīžu un lamināta likšanai. Kā apdares materiālu grīdām viesistabā, guļamistabā, bērnu istabā un virtuves mēbeļu zonā klients izvēlējās laminātu Aurum Gusto Cayenne Walnut.

Priekštelpā, kā arī palīgtelpā, kuru nākotnē klients plāno pārveidot par saunu, uz grīdas tika uzliktas flīzes Pamesa Klim Nacar 316x452. Salaiduma pārklāšanai starp laminātu un flīzēm izmantoja sliekšņus.Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains Salīdzini aizdevumu iespējas kopā ar kredītu salīdzināšanas portālu Altero.lv!

Sanitārie mezgli
Tipiska parādība 119. sērijas dzīvokļos ir divi sanitārie mezgli, arī šis dzīvoklis nebija izņēmums. Pirmajā sanitārajā mezglā tika uzstādīta vannas istaba ar džakuzi funkciju, izlietne un veļas mazgājamā mašīna. Komfortablākai izmantošanai darbinieki pārvietoja vannas istabu, kas ļāva nedaudz paplašināt telpas platību. Lai džakuzi iekārtas pievienošana būtu maksimāli ērta, tika ievilkts elektrības kabelis un uztaisīta atsevišķa kontaktligzda. Lai ejot dušā nevajadzētu uztraukties par šļakatām, standarta aizkariņu vietā saimnieki bija izvēlējušies caurspīdīgu stikla sienu ar matētiem elementiem. Virs spoguļa tika uzstādīts apgaismojums, kas saimniekiem ļauj komfortabli izmantot šo telpu kosmētisko procedūru veikšanai. Spoguļi tika izgatavoti pēc pasūtījuma pie VILORDS GM SIA.

Otrs sanitārais mezgls aprīkots ar klozetpodu un modeļa Logis Bidette ljet, hrom bidetu. Vēlāk šeit plānots izvietot tualetes piederumu uzglabāšanas sistēmu. Sanitāro mezglu apdarei tika izmantotas flīzes Pamesa Urbana Gris 450х450, Pamesa Klim Vision Rlv 3D Mix 316x452, kas tika piemeklētas ar salona Metroks SIA speciālistu palīdzību.Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains Virtuve
Šajā projektā Baltic Būves centrs paši virtuvi neizgatavoja. Ērtai sadzīves tehnikas un virtuves ierīču izmantošanai, elektroinstalācijas izvadu un kontaktligzdu izkārtojuma detaļas virs darba zonas tika saskaņotas ar mēbeļu izgatavošanas uzņēmumu.

Virtuves fasāžu un galda virsmas materiālus izvēlējās dzīvokļa saimnieki. Viņiem pieder arī virtuves mēbeļu konfigurācijas ideja. 

Tā kā dzīvokļa saimnieki nolēma neatteikties no gāzes plīts, tika izvadīts ārā atsevišķs ventilācijas kanāls virtuves nosūcējam, iepriekš noformējot atbilstošu atļauju būvvaldē.Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains Kredītu salīdzināšanas portāls Altero.lv sniegs palīdzību aizdevumu salīdzināšanā, lai tev nebūtu jāpārmaksā par dzīvokļa remontu!

Lodžijas
Viens no galveniem uzdevumiem šajā projektā bija siltināt un izremontēt lodžijas, vienā no tiem organizējot darba zonu. Lai izvairītos no caursalšanas, nācās nosiltināt lodžiju sienas un griestus no iekšpuses ar putuplasta kārtu, virsū uzklāt apmetuma kārtu, to nostiegrojot ar fasādes tīklu.

Griesti tika izlīdzināti, izmantojot mitrumizturīgo ģipškartonu pēc tehnoloģijas Knauf D113. Tie ir griesti ar viena līmeņa metāla konstrukciju — strādājot pēc šīs tehnoloģijas, tiek "apēsti" tikai 5-7 cm augstuma. Sienu un griestu virsmu apmeta un nokrāsoja.

Pie pievienotajām lodžijām tika ierīkota elektroinstalācija, lai būtu iespējams izmantot elektroierīces. Tāpat ierīkoti LED paneļi lodžiju apgaismošanai. Pa perimetru uzstādītas optimāla platuma palodzes. Komfortablas temperatūras uzturēšanai telpā tika uzstādīta plānslāņa infrasarkanā siltā grīda.
Noderīgi zināt, Remonta idejas-Buvescentrs.lv, Redaktora izvēle, City24, Būvniecība, Altero, Interjers un dizains
Durvis
Pēc grīdas seguma ieklāšanas dzīvokļa telpās Baltic Būves Centrs meistari uzstādīja uzņēmumā Prodex SIA iegādātās Merini 800 venge markas durvis starp istabām. Durvju konstrukcijas tika pirktas izjauktā veidā, darbinieki tās samontēja paši tieši uzstādīšanas vietā. Izvēloties šādu risinājumu, var pielāgot durvju rāmi un apmales, ja tas ir nepieciešams. Daļai durvju tika uzstādītas atdures. Otrajām ieejas durvīm uzstādīts papildu slieksnis, lai uzlabotu skaņas un siltuma izolāciju.

Pēc durvju uzstādīšanas pa visu dzīvokļa perimetru tika uzstādītas plastmasas grīdlīstes. Speciālisti atrada interesantu modeli, kurā kabeļu nostiprināšanai un ielikšanai var noņemt visu priekšējo daļu, nevis tikai vidusdaļu, turklāt tas ir augstāks par parastajām plastmasas grīdlīstēm – tādēļ izskatās masīvāk un dārgāk.

Pēc remontdarbu pabeigšanas uzņēmuma darbinieki veica pilnvērtīgu ģenerāltīrīšanu, pēc kuras dzīvoklis izskatījās sakopts un patīkams. 

 

Ja remonta veikšanai plāno izmantot finanšu aizdevumu, noskaidro savas iespējas ar kredītu salīdzināšanas portāla Altero.lv palīdzību!

Trīs īpašumi Pierīgā, kur dzīve šķitīs kā miera osta

23.08.2018

alt
alt

"Skonto Plan" sāk projekta izpildi Lielbritānijā topošai augstākajai ķieģeļu dzīvojamai ēkai

23.08.2018

Saistītās ziņas

alt

Kļūdas, no kurām virtuves plānošanas procesā palīdzēs izvairīties dizaineris

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

2

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

5

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

6

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

City24 redaktora izvēle

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem