Kredītu salīdzināšanas platforma kā palīglīdzeklis daudzveidīgajā kreditēšanas nozarē

Latvijā ir vairāk nekā 30 kredītdevēju, un katram no tiem izstrādāta sava kredītu politika, kas ietver daudz un dažādus faktorus, piemēram, procentu likmi, izsniedzamo summu, komisijas maksu. Lai neapjuktu un spētu orientēties šajā tirgū, 2016. gada jūnijā tika izveidota kredītu salīdzināšanas platforma Altero.lv. Tās dibinātājs Artūrs Kostins atzīst, ka cilvēki ļoti aktīvi izmanto šo pakalpojumu, ar platformas palīdzību klientiem izsniegti jau teju 25 miljoni eiro. 
Investīcijas un kredīti, City24, Altero

Kāpēc nolēmāt veidot šādu kredītu salīdzināšanas platformu?

Biju strādājis par hipotekārās kreditēšanas vadītāju vienā no Latvijas bankām. Novēroju situācijas, kad, nākot uz banku pēc sev izdevīga kredīta piedāvājuma, potenciālie klienti gana bieži aizpilda pieteikumu, taču līgumu ar banku beigās tomēr nenoslēdz.

Ir skaidrs, ka cilvēki meklē dažādus variantus, kas pilnībā apmierinātu viņu gaidas. Tas nozīmē, ka viņiem jāizpilda pieteikumi vairākās kredītu izsniegšanas vietās, tērējot savu dārgo laiku. 

Domājot par to, kā cilvēkiem padarīt caurredzamāku un ērtāku kredītu ņemšanas procesu, sāku meklēt piemērus no citām valstīm. Atradu līdzīgas kredītu salīdzināšanas platformas, kas veiksmīgi pilda savas funkcijas, un izlēmu arī Latvijā ieviest šādu pakalpojumu.

Kā strādā jūsu platforma?

Šis pakalpojums strādā uz diviem segmentiem – B2B (business to business) un B2C (business to customer). Runājot par B2B segmentu, mēs esam tie, kas banku un nebanku aizdevējiem piesaista klientus. Caur mūsu platformu līdz viņiem nonāk cilvēki, kuriem nepieciešams kredīts. Viņi redz pieteikuma datus, kā arī informāciju par klientu, ko pēc tam apstrādā un sniedz operatīvu, detalizētu atbildi. Tāpat bankas caur mūsu platformu var izmēģināt un reklamēt savus jaunos produktus, piemēram, produktus ar citādāku kredītu risku vai atšķirīgām procentu likmēm. Kas attiecas uz B2C, mēs piedāvājam potenciālajiem kredītu ņēmējiem ļoti ērtu pakalpojumu, kurā viņi, aizpildot vienu pieteikumu, sasniedz aptuveni 15 aizdevējus. Dienas laikā pēc pieteikuma aizpildīšanas cilvēks jau savā profilā saņem attiecīgo informāciju no visiem aizdevējiem, kurā pārskatāmi redzama aizdevēja procentu likme, komisijas maksa, atgriežamā summa, līguma termiņš un cita papildu informācija. Tāpat arī norādīts, vai aizdevējs vispār var personai piešķirt kredītu, vai ir kādi argumenti, kas liedz to darīt. Kad no visiem piedāvājumiem ir izvērtēts sev piemērotākais, viņš to akceptē un stundas laikā banka ar klientu sazinās, lai vienotos par līguma parakstīšanas vietu.

Jūs komunicējat arī ar klientiem. Tas nozīmē, ka Altero.lv darbojas gana liela komanda?

Jā, esam izauguši par spēcīgu un profesionālu komandu. Mums ir vairāki konsultanti un arī IT speciālisti, jo mēs tomēr esam finanšu tehnoloģiju uzņēmums. Mums ir smalki iztrādāti mehānismi, kādā veidā notiek saziņa ar klientiem. Ļoti daudz funkcijas tiek pildītas automatizēti, kas ļauj precīzi komunicēt gan ar jaunajiem, gan esošajiem klientiem. Mēs vadāmies pēc dažādiem algoritmiem, ar kuru palīdzību klients saņem nepieciešamo informāciju operatīvi un viņam aktuālajā laika periodā. Paši nepārtraukti meklējam jaunus risinājumus, testējam dažādus digitālos rīkus, kuri varētu palīdzēt uzlabot klienta pieredzi. Nepārtraukti optimizējam iekšējos procesus un attīstam arī Altero.lv darbiniekiem paredzēto darba vidi, lai var intuitīvi pārvietoties pa to. 

Kādi ir pieprasītākie kredītu veidi, kam cilvēki piesakās?

Ir vairāki kredītu veidi, kam cilvēki visbiežāk izmanto. Patēriņa kredīts, kuru galvenokārt ņem, lai veiktu mājokļa remontu, ceļotu, segtu mācību izdevumus, apmaksātu kāzu vai citu pasākumu tēriņus. Šis arī ir vispieprasītākais kredītu veids klientu vidū. Vēl cilvēki izvēlas aizdevumu pārkreditēt, saņemot zemāku procentu likmi un iegūstot mazāku ikmēneša maksājumu nekā viņam ir šobrīd. Arī vairāku kredītu apvienošana ir gana populāra. Jo Latvijā ir liels cilvēku skaits, kuriem ir vairāki aizdevumi ar salīdzinoši lielām procentu likmēm – viņiem izdevīgāk tos apvienot vienā, turklāt maksājuma kopējais apmērs ir krasi mazāks. Un kā pēdējie jāmin auto līzings un auto kredīts. Izvēloties auto līzingu, auto paliek kā ķīla bankai, un klients ir tikai tās turētājs. Savukārt auto kredīta gadījumā persona saņem naudu un noteiktā laika termiņā iegādājas transporta līdzekli, par ko tiek informēts aizdevējs. Auto līzingu lielākoties izmanto jaunu automašīnu iegādei, auto kredītu – lietotu. Tas tāpēc, ka lietotas automašīnas bieži ir pārāk vecas, lai tās uzskatītu par ķīlu. 

Vai, jūsuprāt, platfroma ir sevi attaisnojusi?

Noteikti! Mēnesī vidēji caur kredītu salīdzināšanas platformu Altero.lv aizdevumiem piesakās 4 tūkstoši cilvēki. Katru mēnesi ar mūsu platformas palīdzību tiek izsniegti aptuveni 2,5 miljoni eiro, un šī summa turpina augt. Kopējais skaits, kas izmantojuši mūsu pakalpojumu sasniedz jau 41 tūkstoti. Protams, ne visi arī fiziski aizņemas vēlamo summu, bet viņi izmanto iespēju vienkārši, ātri un ērti uzzināt savas iespējas. 

Cik plašs kredītēšanas spēlētāju lauks ir Latvijā? 

Kreditēšanas uzņēmumus Latvijā var iedalīt vairākos segmentos. Kā pirmo var minēt universālās bankas, kas piedāvā dažādus pakalpojumus, tai skaitā kreditēšanu. Tad ir nebanku segments, kur tiek likts fokuss tikai uz kreditēšanu. Protams, ir ātro kredītu kompānijas, kas arī darbojas kā kreditēšanas uzņēmumi, tikai izsniedz mazākas summas. Un kā ceturto jāmin kredītu brokerus, kas darbojas kā starpnieki piedāvājot citu kreditēšanas uzņēmuma pakalpojumus. Kā starpnieki darbojas arī interneta veikali, mazumtirdzniecības preču veikali un auto tirgotāji. Mēs sadarbojamies ar lielāko daļu no visiem finanšu aizdevējiem, kas Altero.lv piedāvāto pakalpojumu padara par pieprasītu un uzticamu!

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Aicina pieteikt dalību divu nekustamo īpašumu izsolēm

29.08.2018

alt
alt

SIA "Vestabalt" uzsāk dzīvokļu pārdošanu jaunā dzīvojamo namu kompleksā "J5 Apartments"

30.08.2018

Saistītās ziņas

alt

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

alt

Vairums projekta Ezerparka Nami dzīvokļi iegādāti ar ALTUM programmas līdzdalību

alt

Altum mājokļu garantiju programmu izmantojušas jau 10 000 ģimenes

alt

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

alt

PrivatBank sadarbosies ar Altum mājokļa garantiju programmās

alt

SEB Mājokļu cenu indikators: gandrīz 54% iedzīvotāju prognozē nekustamā īpašuma cenu pieaugumu

alt

BREL forums aktualizē nozares būtiskākās tendences un izaicinājumus

alt

Eksperta viedoklis: pirkt vai īrēt nekustamo īpašumu?

alt

EstateGuru jauna identitāte un mājaslapa

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā