Nekustamo īpašumu nozarē ir sācies jauns laikmets - PropTech

Šodien tehnoloģiju nozare aktīvi atsaucas dažādu nozaru vajadzībām, piedāvājot modernus, efektīvus un inovatīvus «darbarīkus». Pēc FinTech – finanšu tehnoloģiju ēras, par pavisam jaunu globālu tendenci ir kļuvis PropTech - jauno tehnoloģiju uzvaras gājiens nekustamo īpašumu jomā, kurā sakrājušās daudzas «sasāpējušas» problēmas, kuras nepieciešams atrisināt. Lai gan šī tendence ir pavisam jauna, tā kā cunami vilnis veļas pāri valstīm, beidzot sniedzot šai nozarei sen gaidītus un nepieciešamus tehnoloģiskus risinājumus efektīvākai biznesa organizēšanai, kas ļaus sasniegt jaunu attīstības līmeni. Notikumi, Mājokļu tirgus, Komercplatības

Par to, kas pašlaik ir aktuāls PropTech jomā, 27. un 28. septembrī notiekošajā starptautiskā forumā, kas veltīts tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē PropTech Riga, stāstīs eksperti no dažādām valstīm. Forumu, kas notiks Rīgā, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA ar Ģenerālā sponsora - Bill.me atbalstu. Forumā uzstāsies lektori no Šveices, Vācijas, Apvienotās Karalistes, ASV, Slovēnijas, Igaunijas, Čehijas, Krievijas un Somijas.

Notikumi, Mājokļu tirgus, Komercplatības" PropTech joma ir jāuzlūko kā iespēja, nevis kā drauds," pārliecināts ir Ivans Nohrins (Krievija). 

I. Nokrins ir PropTech Russia līdzdibinātājs un biznesa attīstības direktors. PropTech Russia  koncentrējas uz īpašuma tehnoloģiju pielietojumiem un digitālo transformāciju nekustamo īpašumu nozarē Krievijā un NVS valstīs. I. Nokrins ir arī Exquance Software (exquance.com) līdzdibinātājs: tas ir tehnoloģisku risinājumu izstrādātājs finanšu modelēšanai, novērtēšanai un ieguldījumu pārvaldīšanai nekustamo īpašumu darījumos. 

"Pašlaik Krievijā PropTech joma attīstās ļoti strauji, - pastāstīja I. Nohrina kolēģis, PropTech Russia līdzdibinātājs un izpilddirektors Romāns Jevstratovs. - Mēs PropTech Krievijā iedzīvinājām tikai pirms gada. Tad tā bija pilnīga terra incognita (nezināmā zeme – red.): neviens nesaprata, kas tas ir un kāpēc tas ir nepieciešams. Mūsu pirmie kontakti ar tirgu, parādīja, ka uz vairumu mūsu piedāvājumu reakcija bija: "Vai tad tā arī var darīt?" Uzņēmējiem pat nebija priekšstata, ka pastāv tehnoloģijas un risinājumi, kas ļauj efektivizēt biznesu. Mums, PropTech Russia līdzdibinātājiem, ir vairāk nekā 15 gadu pieredze nekustamā īpašuma nozarē un tas ir liels pluss, jo zinām "drēbi", t.i. pārzinām nozari un tās vajadzības, problemātiku: ne tikai to, kas būtu vispārīgi nepieciešams uzņēmumiem, bet gan to, kā konkrēti risinājumi ļaus atrisināt konkrētas problēmas. Šī gada laikā esam uzkrājuši pamatīgu pieredzi un pašlaik PropTech Russia galvenie mērķi ir līdztekus organizācijas un tendenču popularizēšanai, pasākumu organizēšanai, ir arī tehnoloģiju pārdošana. Mēs startup uzņēmumus savedam kopā ar nozari. PropTech jomā Krievijā par aktuālāko jautājumu R. Jevstratovs uzskata pārēju uz BIM (business information modeling) tehnoloģiju. "Agrāk pret BIM attiecās kā pret līdzekļu tērēšanu: lai gan bizness apzinājās, ka tehnoloģija palīdz izveidot to efektīvāku, bet tas tomēr maksā ievērojamus līdzekļus. Mēs mainījām attieksmi, jo BIM ir labs pamats mikroservisiem, un, pateicoties šiem mikroservisiem, BIM kļūst par ienākumu ieguves pamatu: tas nu ir nevis naudas tērētājs, bet gan pelnīšanas instruments. 

Otrā joma, kuru atzīmēja Jevstratovs: tiek meklētas iespējas, kā NĪ nozarē paaugstināt ienākumus, jo īres cenas paaugstināšanas iespējas ir praktiski izsmeltas. Lai komercobjektā paceltu īres maksu par 5%, ir jābūt īstam burvim. Jaunās tehnoloģijas datu apstrādē (t.s. Big data) sniedz praktiski bezgalīgas iespējas ienākumu uzlabošanai. Ir rīki, kas ļauj tirdzniecības centros gūt lielākus ienākumus nekā līdz šim. Pašlaik norit pirmais pilotprojekts, kas mums 2019. gada beigās ļaus iegūt nevis līdzšinējos 5-7 %, bet gan pat 20-30% no nomas ienākuma tieši datu pārvaldības dēļ. Datu tirgus pašlaik visus ļoti interesē." 

"Forumā Rīgā labprāt iepazīsimies ar Eiropas, Baltijas startup uzņēmumiem, jaunajiem risinājumiem un NĪ nozares vajadzībām. Mēs esam diezgan kosmopolītiski, mums nav tāda viltus patriotisma, jo mēs meklējam labākos risinājumus un tos izvietojam tirgū: mums ir tīra biznesa interese. Ja Baltijā atradīsim labus risinājumus, labprāt tos atvedīsim uz Krieviju. Tāpat mums ir iespēja Eiropai parādīt mūsu startup uzņēmumus. Pašlaik redzam, ka dažādu produktu un risinājumu apvienošana sniedz bezgalīgas iespējas. Formējot dažāda spektra tehnoloģijas (piemēram, BIM vai datu savākšanu) un tās integrējot kopā ar dažādiem startup uzņēmumiem (Krievijas, ārvalstu), mēs iegūsim jaunu, plašu spektru tehnoloģiju, kas var ievest NĪ tirgu un tā uzņēmumus pavisam jaunā attīstības līmenī". 

Notikumi, Mājokļu tirgus, Komercplatības"Nozarēm nepieciešama valstiska mēroga sadarbība ar PropTech uzņēmumiem un daudz redzamāka klātbūtne plašsaziņas līdzekļos," uzskata Jākobs Šulcs (Jakob Schulz) (Vācija).

Viņš Eiropas Biznesa skolā apguvis biznesa administrācijas kursu, guvis pirmo pieredzi uzņēmumā Auto1, tad pievienojies uzņēmuma Blackprint komandai laikā, kad PropTech sāka savu attīstību Vācijā. Šajā uzņēmumā, kurš visu šo laiku bijis pamanāms PropTech jomā, J. Šulcs vada PropTech Booster: vienu no vadošajiem Eiropas PropTech akseleratoriem, kā arī lielāko PropTech tēmai veltīto konferenci Vācijā "FUTURE: PropTech Berlin". 

Forumā Rīgā J. Šulcs pievērsīsies nekustamo īpašumu (NĪ) uzņēmumu sadarbībai ar PropTech kompānijām, stāstot par šādu pieredzi Vācijā, pieminot veiksmīgākos piemērus, t.sk. kā PropTech risinājumi tiek veiksmīgi ieviesti uzņēmumu darbā. "Ceru, ka Baltijas valstu NĪ jomas uzņēmumi pēc šī Foruma gūs sev noderīgu informāciju gan kā darboties kopā ar agrīnās stadijas PropTech uzņēmumiem, gan arī mācīsies no sniegtajiem piemēriem no Vācijas tirgus, kas varētu būt ļoti interesanti ikvienam! Tāpat noderīgi būs uzzināt, kā veidot sadarbību ar lielajām korporācijām un vispārīgo situāciju Vācijā PropTech jomā: par to, kāda ir konkurence, kādi iespējamie tirgus segmenti vēl ir brīvi utt.," savas uzstāšanās tematiku pirms Foruma ieskicēja J. Šulcs.

Notikumi, Mājokļu tirgus, Komercplatības"Digitalizācija dod iespēju padarīt procesus ātrākus un gūt labāku pieredzi komerciālo nekustamo īpašumu darījumos," domā Hannu Kāki (Hannu Käki) (Somija).

Viņš ir @RealX.pro un RealSource.eu direktors, kā arī PropTech līderis, kurš palīdz investoriem un brokeriem digitalizēt NĪ darījumu gaitu. Viņš ir pārliecināts, ka darījumi var notikt daudz ātrāk un vienkāršāk ikkatram tajos iesaistītajiem. H. Kāki ir strādājis uzņēmumos Kone, Fiskars un YIT, ieņemot dažādus amatus. Lektora stiprās puses ir spēja apvienot tehnoloģiju pārvaldību un nozares zināšanas ar fleksiblāku vērtību radīšanu pārdošanai un mārketingam. Viņš ir līdzdibinātājs organizācijā PropTech Finland un vairāku PropTech ideju realizētājs - uzņēmējs. 

Pirms Foruma H. Kāki iepazīstināja ar to tēmu loku, par ko vēlas runāt un diskutēt. "Kā digitalizācija var palīdzēt komerciālā īpašuma tirgum kļūt vairāk atvērtam, vienlaikus esot aizsargātam pret nelikumīgu rīcību un korupciju gan vietējos tirgos, gan pārrobežu darījumos? Kā digitalizācija var palīdzēt uzlabot darījumu procesu, lai tas kļūtu rentablāks? Vai ir iespējams pārrobežu (starptautiskos) darījumus veikt tikpat vienkāršoti kā pašu mājās?" dažus no jautājumiem, uz kuriem sniegs atbildi Forumā, ieskicēja viņš. 

H. Kāki šo stāstījumu ilustrēs ar vairākiem īpašumu darījumu piemēriem Somijā, papildinot ar atziņu, ka lielākais darījumu skaits notiek uz vienas rokas saskaitāmu tirgus "spēlētāju" vidū, un kā tas noved pie mazāk konkurētspējīga tirgus. "Tas var novest pie situācijas, kad ārvalstnieki, kuri ir gatavi ieguldīt Somijā, var nemaz netikt pie aktuālajiem darījumiem vai arī iegūt nebūt ne tos labākos darījumu piedāvājumus. Ir pamatīga korelācija starp darījumu vešanas kultūru, t.sk., atvērtu un caurspīdīgu darījumu kultūru, tirgū, un to, cik interesants ir tirgus ārvalstu investoru acīs. Valsts var būt konkurētspējīga tikai tad, ja ir iespēja veikt caurspīdīgus darījumus un, ja tajā spēj adaptēt jaunus, efektīvus digitālus mārketinga risinājumus," pārliecināts ir viņš. 

Tāpēc H. Kāki iesaka: ja jūs vēlaties, lai jūsu valstī īpašumos tiktu veikti ieguldījumi, svarīgi, lai tirgus ir atvērts, būtiski ir ieviest jaunus digitālus risinājumus (digitālie mārketinga rīki, virtuālā realitāte, paplašinātā realitāte, droni, datu telpas u.c.), kā arī izmantot PropTech organizācijas iespējas, lai varētu veidot starptautisku sadarbību. 

27. un 28. septembrī pirmo reizi Latvijā RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 notiks vērienīgs starptautisks forums, kas veltīts tehnoloģijām nekustamo īpašumu nozarē - "PropTech". Foruma ietvaros norisināsies arī sacensība - izaicinājums PropTech jomas jaunuzņēmumu (startup) vidū. 

"PropTech" forums pulcēs vairāk nekā 300 dalībnieku: nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītājus, pārdevējus un šīs jomas uzņēmumus, juristus, finanšu jomas profesionāļus, PropTech nozares jaunuzņēmumus, tehnoloģiju ekspertus un IT uzņēmumus u.c., kuriem ir interese par karstākajām tehnoloģiju tendencēm, un kuri jūt, ka pasaule mainās un vēlas piedalīties šajās pārmaiņās.

Vairāk informācijas par konferenci PropTech Rigaproptechriga.lv.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

Iespēja iegādāties unikālu īpašumu Baltijas jūras krastā

28.08.2018

alt
alt

Jaunus saimniekus gaida Aizupes muiža - viens no spilgtākajiem klasicisma paraugiem Latvijā

29.08.2018

Saistītās ziņas

alt

Oktobra atvērto durvju dienas "Liepziedos"

alt

Rudens Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS

alt

Nāc un iepazīsti renovēto ēku kompleksu zaļajā Čiekurkalnā - projektu Šreienbušas nami!

alt

Renovēts nams Krišjāņa Barona ielā 30 - lieliska dzīvesvieta īsteniem pilsētniekiem!

alt

Dzīvokļi uz visiem 100 jaunajā mājā Stabu ielā

alt

Video: dzīve pie Mežaparka – pieejama izvēle!

alt

Jauns podkāsts! Ekspertu sarunas ar EstateGuru

alt

Pieprasītā Pierīga: ciemos aicina jaunie projekti!

alt

"Akācijas", "Filozofu rezidences" un citi projekti vērs durvis apmeklētājiem

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

2

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

3

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

4

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī