5 visbiežāk pieļautās kļūdas, veicot remontu

Strādājot savā profesijā, nekustamo īpašumu aģentam Deividam Cjukšam bieži nākas pārdot neremontētus īpašumus un sarunās dzirdēt pircēju cerības par izmaksām, ar kurām būtu iespējams uztaisīt tajos remontu. Tomēr, tā kā speciālistam ir sava celtniecības brigāde, ar kuru regulāri tiek veikti remonti gan savos, gan klientu īpašumos, viņš ievērojis, ka cerības un realitāte atšķiras. Nekustamo īpašumu aģents piedāvā par to uzzināt vairāk, kā arī nosauc piecas biežāk pieļautās kļūdas, veicot remontu. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, City24, Remonts, Altero

1. Pārāk zemu novērtēt izmaksas

Ļoti svarīgs faktors ir adekvāti novērtēt izmaksas, jo tas var ietekmēt, vai spēsi pabeigt remontu iecerētajā laikā, un, vai nebūs nepieciešams steidzami aizņemties finansiālos līdzekļus iecerētā paveikšanai. Tas var radīt papildu stresu un rosināt pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, kas balstīti uz vēlmi pabeigt par katru cenu, neņemot vērā ilgtermiņa sekas. "Bieži esmu redzējis īpašniekus, kas brīdī, kad remontam sāk trūkt līdzekļu, sāk ekonomēt uz būtiskām lietām vai arī rada sliktu kopējo ēkas/dzīvokļa tēlu. Piemēram, vienā istabā ir parketa un koka detaļas, kādā citā lamināts un plastmasa. Vai - augstas kvalitātes apdare, bet zemas kvalitātes sadzīves tehnika un mēbeles, kā arī citas kombinācijas," savā blogā un City24.lv stāsta D.Cjukša. 

Viņš atzīst, ka arī pats vairākkārt ir bijis šīs kļūdas upuris, tādēļ tagad ievēro principu, ka pat visu aprēķinot un satāmējot, ir jāpieskaita 20% rezerves fonds. Ja to nebūs jāizmanto – ļoti labi. Savukārt, ja būs, tad īpašnieks būs tam gatavs un nebūs vajadzības pieņemt nevajadzīgus kompromisus. 

Tiem, kuriem ir mazāka pieredze izmaksu noteikšanā, speciālists iesaka sākumā apspriesties ar cilvēkiem, kuri jau ir veikuši remontus, lai saprastu, kas ir tas, ko parasti palaiž garām vai piemirst. Tāpat  viņš aicina remonta veicējus neizvēlēties pēc lētākās tāmes principa, jo papīrs pacieš visu, bet mirklī, kad neplānoti būs jāpērk papildu mehānismi, materiāli vai darbs, sapratīsi, kādēļ lētākā tāme nebija reāli izpildāma.

2. Cerēt, ka viss ies, kā plānots

Veicot remontu, jūs esat atkarīgs no dizainera, celtniekiem, būvmateriālu veikala, transportētājiem, iekārtu un mēbeļu tirgotājiem, santehnikas veikaliem un kā tik vēl ne. Katrs no tiem ietver vienu vai vairākus cilvēkus, kuriem savā starpā jākomunicē. Papildus tam, jūs esat atkarīgs no pašiem materiāliem – krāsas, parketa, skrūvēm, mehānismiem, poda, ledusskapja un tā tālāk. Tieši tādēļ sagaidiet, ka būs problēmas un negaidītas situācijas, un esiet tām gatavi. Tas ļaus remontu veikt ar mierīgāku prātu un pieņemt racionālākus lēmumus.

3. Neizmantot dizaineri jau no paša sākuma

Liela kļūda. "Kopš sāku izmantot dizainera pakalpojumus, tas ir ievērojami uzlabojis kvalitāti, kādā darbi tiek pabeigti. Tāpat tādējādi tiek mazinātas problēmas, kas rodas remonta laikā un ievērojami tiek ietaupīts laiks," pēc pieredzes zina teikt nekustamo īpašumu aģents. Viņš norāda, ka dizaineris ir kā mini arhitekts, kas izmēra īpašumu, izplāno funkcionalitāti (kur jūs liksiet kurpes, kur atradīsies rozetes, slēdži, kā krāsas un materiāli saderēs kopā) un sagatavo jums vīziju. Jūs jau no paša sākuma varat izplānot un vizualizēt, kā izskatīsies jūsu dzīvesvieta. Izmantojot dizaineri, jau laikus var paredzēt iespējamās problēmas un jau plānošanas laikā tās novērst. 

Tas arī lieliski palīdz komunicēt ar meistariem un darīt viņiem zināmu, kas tieši no viņiem tiek sagaidīts. Proti, santehniķi zina, kur nepieciešami izvadi, bet elektriķi - kur vilkt vadus.

Daudzi domā, ka dizainera pakalpojumi ir dārgi, bet patiesībā tā ir salīdzinoši neliela daļa no kopējās izmaksu tāmes. Dizaineriem ir atlaides dažādos veikalos, kas palīdz ietaupīt, bet pati plānošana novērš dažādu dārgu kļūdu iespējamību.

4. Pieņemt darbā meistarus, ar kuriem nesaskan un nejautāt atsauksmes

Svarīgi ir sadarboties ar meistariem, kuru domas attiecībā uz remontu sakrīt ar jūsējām. Jums ir jābūt "on the same page". Tas nozīmē, lai tad, ja jūs sakāt, ka vēlaties, lai šeit būtu "taisna siena", abu izpratne par vārdu "taisns" būtu vienāda. 

Labākais veids, kā par to pārliecināties, ir pajautāt atsauksmes kādam, kuram meistars ir veidojis "taisnu sienu". "Īpaši bieži atšķirības skatījumos uz lietām esmu redzējis flīzēšanā, kur vienam kvalitatīvi noflīzēts pavisam atšķiras no tā, ko otrs iecerējis," stāsta D.Cjukša. 

Būtiski, lai visa iesaistītā komanda, gan elektriķi, gan santehniķi, gan meistari, dizaineri un piegādātāji, būtu ar vienu domu un mērķi. Proti, lai visi saprastu, kāds gala rezultāts tiek sagaidīts un kas ir tā nelielā daļa, ko katram no viņiem tā izveidē ir jāveic. 

5. Nesagatavot laika grafiku

Lai remonts notiktu plūstoši un bez liekiem kavēkļiem, ir labi jau no paša sākuma saprast, kādi materiāli un meistari kurā brīdī būs nepieciešami. Lai viss noritētu bez aizķeršanās, jānoskaidro, vai pareizajā mirklī konkrētais meistars maz būs pieejams. Piemēram, laicīgi ir jāpasūta logi, virtuves iekārtas un citas lietas, ko nevar tā vienkārši iegādāties jebkurā brīdī, jo to izmērīšana un izgatavošana prasa laiku. Sagatavojiet darbu secību un saprotiet, kurā brīdī jums būs nepieciešama konkrētā lieta un meistars.

 

City24.lv iesaka:

Kredītu salīdzināšanas portāls Altero.lv sniegs palīdzību aizdevumu salīdzināšanā, lai tev nebūtu jāpārmaksā par dzīvokļa remontu!

Jaunus saimniekus gaida Aizupes muiža - viens no spilgtākajiem klasicisma paraugiem Latvijā

29.08.2018

alt
alt

Aicina pieteikt dalību divu nekustamo īpašumu izsolēm

29.08.2018

Saistītās ziņas

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Padomi, kas palīdzēs interjera krāsu izvēlē

alt

Eksperta viedoklis: pirkt vai īrēt nekustamo īpašumu?

alt

Par ko mēs nepadomājam, pērkot dzīvokli

alt

Četri veidi, kā studio tipa dzīvoklī "viltot" guļamistabu

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Ieteikumi, kā piemājas teritorijā radīt īstu Halovīnu gaisotni

alt

Veselīgi ieteikumi pret saaukstēšanos, kas jāievēro savā dzīvesvietā

alt

TOP 5 virtuves dizaina trendi, kas ir aktuāli šoruden

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iespēja dzīvot pazīstamā arhitekta Vladimira Volkova projektētā villā Sunīšos

2

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

3

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

4

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO

alt

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju