Latvijā – vienas no zemākajām biroju īres cenām reģionā

Vidējā maksa par viena kvadrātmetra biroju telpu nomu Rīgā ir zemāka nekā kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, taču apsteidz vidējās nomas cenas Viļņā, liecina Igaunijas uzņēmuma RIA.com Marketplaces piederošā un Ukrainas tirgū strādājošā nekustamā īpašuma portāla DOM.RIA.com apkopotie dati. Maksa par viena kvadrātmetra ofisa telpu Rīgā vidēji ir ap 15 eiro. Interesanti, ka biroju noma Ukrainas, Baltkrievijas un Polijas galvaspilsētā ir dārgāka nekā jebkurā Balstijas valsts galvaspilsētās.

Komercplatības, Ārzemēs

Atbilstoši RIA.com Marketplaces veiktajai tirgus analīzei, pēdējā laikā Tallinā ir vērojams pakāpenisks komerctelpu nomas cenu kāpums. Salīdzinoši zemās izmaksas vilina uz turieni dažādas kompānijas un jaunuzņēmumus. Jaunajās ēkās pārsvarā tiek iekārtotas kopstrādes telpas un jaunuzņēmumu centri. Rezultātā labu telpu pilsētā ir ārkārtīgi maz, un tas paver iespēju būvniecības kompānijām un investoriem ieguldīt biznesa centru un biroju kompleksu celtniecībā. Saskaņā ar vietnes city24.ee datiem, Tallinā īres tirgū tiek piedāvāts 2621 birojs. No tiem ar platību virs 1500 kvadrātmetriem - 165, no kuriem savukārt premium klases objekti ir ne vairāk par 20, un par šo kategoriju birojiem  jārēķinās ar 11 000 - 17 000 eiro mēnesī. Nomalē esoša  500 kvadrātmetru biroja noma izmaksās 5000 - 8000 eiro. Pavisam par šādiem birojiem ir 155 sludinājumi, un tikai 12 pozīcijas ir ar remontu vai jaunā ēkā. Lielākais piedāvājuma segments Tallinā pašlaik ir telpām ar 150 kvadrātmetru platību. Šādā gadījumā par nomu nākas maksāt 2000 - 3500 eiro mēnesī, un pavisam tirgū ir 455 šīs grupas piedāvājumi. Tiesa, jauni vai nesen remontēti šajā sarakstā ir vien 186 objekti.

Arī Viļņa un Rīga pēdējos gados ir pilsētas, uz kurām pārceļas daudz jaunu uzņēmumu, piemēram, spēļu izstrādes kompānijas, un īrei pieejamo nekustamo īpašumu skaits nav liels. Rīgā, saskaņā ar Rent in Riga datiem, līdz 1500 kvadrātmetru lielu telpu noma izmaksā no 9000 līdz 18 000 eiro mēnesī, un šajā  grupā ir tikai pieci piedāvājumi. Par biroju nomu ap 500 kvadrātmetru platībā nākas izdot 3500 - 7000 eiro mēnesī. Pavisam Rīgā ir apmēram 50 šādu piedāvājumu, un vien puse no tiem atbilst A vai B kategorijai. Cena par biroju telpām apmēram 150 kvadrātmetru platībā ir no 1500 līdz 2000 eiro mēnesī. Šajā segmentā Latvijas galvaspilsētā tiek piedāvāti 100 objekti, un tikai puse no tiem ir iekļaujama kategorijā "ļoti labā stāvoklī".

Viļņā, analizējot portāla aruodas.lt atrodamo piedāvājumu, nomai tiek piedāvāti 1424 objekti. Maksa par 1500 kvadrātmetru ofisu svārstās ap 15 000 eiro. Piedāvājumu skaits - 62. Objektu, kas ir labā stāvoklī un iekļaujami kategorijā A vai B, ir aptuveni 10. No 4200 līdz 6000 eiro izmaksās ap 500 kvadrātmetru lielu telpu noma, un tirgū Lietuvas galvaspilsētā ir apmēram 150 šādi piedāvājumi, bet ar labu remontu - aptuveni 90. Par biroju 150 kvadrātmetru platībā nāksies šķirties no 1800 līdz 2700 eiro mēnesī, un pavisam šajā grupā var izvēlēties no 414 objektiem, savukārt A vai B kategorijai var pieskaitīt tikai trešo daļu, respektīvi  - 130 pozīcijas.

Varšavā situācija ir ievērojami labāka. Polijas galvaspilsētā dažos pēdējos gados ir uzbūvēts desmitiem jaunu biroju ēku, un tas daudziem uzņēmumiem ir pavēris iespēju pārcelties no nomales uz centru un paplašināt savas telpas, turpretī mazākām kompānijām - iegūt savus mītnes kvadrātmetrus galvaspilsētā. Cenas šeit kāpj pamazām, un nekādi lieli lēcieni nav vērojami, kas savukārt piesaista visdažādākos uzņēmumus. Pēc mājaslapas otodom.pl informācijas, tirgū ir izlikti 3105 Varšavas objekti. Nomas maksa par 1500 kvadrātmetru platību ir 16 000 - 20 000 eiro, un tādi ir 13 piedāvājumi, turklāt visos gadījumos ir labs remonts. 500 kvadrātmetru telpas maksā no 7000 līdz 13 000 eiro mēnesī. Kopējais piedāvājumu skaits šai segmentā ir 138, bet tikai 120 no tiem ir ļoti labā stāvoklī. Ap 150 kvadrātmetru lielu biroju var iznomāt par 2500 - 3800 eiro, un šī Varšavā ir visplašākā grupa – tajā ir 636 piedāvājumi, no kuriem aptuveni 500 objekti ir ideālā stāvoklī un bez problēmām ir iekļaujami A vai B kategorijā.

Ne īpaši iepriecinoša tendence atklājas Minskā. Tur, nomājot biroju, tēriņi būs lielāki nekā Baltijas valstu galvaspilsētās, bet jaunu ēku un biroju ir pavisam nedaudz. Šis fakts ir iemesls tam, kāpēc nelieliem uzņēmumiem vienkāršāk un lētāk ir biznesu pārcelt uz Igauniju vai kādu citu Baltijas valsti. Kijevā tāpat kā Minskā vērojams biroju telpu trūkums. Pieprasījums ir milzīgs, tāpēc lielie uzņēmumi savus birojus iekārto ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos. Taču pat dārgie Kijevas biroji neattur lielu daudzumu labu IT jomas speciālistu no Ukrainas strādāt Igaunijas un citu valstu tirgū. Minskā, vadoties pēc portāla realt.by sludinājumiem, nomai ir izlikti 1555 objekti. Maksa par 1500 kvadrātmetru platības biroju ir no 7500 līdz 16 000 eiro mēnesī. Pavisam ir atrodami 67 piedāvājumi, no kuriem aptuveni 20 ir iekļaujami A vai B kategorijā. 177 pieejamajiem ofisiem platība ir 500 kvadrātmetri, un 80 no tiem ir labā stāvoklī. Savukārt 150 kvadrātmetru lielo telpu segmentā ir 283 piedāvājumi, un 150 no tiem ir labā stāvoklī.

Ukrainā, kā var secināt pēc datiem portālā DOM.RIA.com (Igaunijas uzņēmuma RIA.COM Marketplaces produkts), potenciāli nomājami ir 683 objekti. Birojs ar 1500 kvadrātmetru platību Kijevas centrā izmaksās 21 000 - 35 000 eiro mēnesī. Ukrainas galvaspilsētā pašlaik ir 4 šādi piedāvājumi, un visi ir ļoti labā stāvoklī. Izvēloties 500 kvadrātmetru lielu biroju, jārēķinās ar 9000 - 16 000 eiro mēnesī, un šādu sludinājumu ir vien 25. Pieprasītākie ir biroji 150 kvadrātmetru platībā, un par tādiem jāmaksā 2200 - 4300 eiro. Šajā segmentā ir 99 piedāvājumi, un aptuveni puse no tiem ir pieskaitāmi A vai B kategorijai.

Tabula: Vidējā nomas maksa par vienu kvadrātmetru galvaspilsētās (2018. gada septembris, nekustamā īpašuma portālu dati)

Tallina 17 €
Rīga 15 €
Viļņa 13 €
Varšava 25 €
Minska 20 €
Kijeva 20 €

 * Bez papildu tēriņiem, PVN un komunālajiem maksājumiem.

Mājaslapa DOM.RIA.com pieder Igaunijas uzņēmumam International RIA.com Marketplaces OÜ, kurš no Igaunijas darbojas Ukrainas tirgū.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

A. Kostins: Latvijā katru gadu pieaug nebanku kredītu izsniegtais apjoms

17.09.2018

alt
alt

Ielūdz uz Atvērto durvju dienu vēsturiskā dzīvojamā ēkā Rīgas centrā

17.09.2018

Saistītās ziņas

alt

Kopstrāde un kopdzīvošana - jauns trends pasaules nekustamā īpašuma tirgū

alt

Mežaparka Biroji svin spāru svētkus

alt

Jēkabpilī sākta lielveikala "Lidl" būvniecība

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

LNK Properties attīstīs jaunu B klases biroju ēku "Deglava Biroji"

alt

Tirdzniecības parka Alfa piebūvei nosvinēti Spāru svētki

alt

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

alt

SG Capital iegādājas SWH biroju centru Skanstes ielā

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

5

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem