Blaumaņa rezidence - izsmalcināta dzīves telpa aktīviem cilvēkiem tuvajā centrā

Blaumaņa rezidence (Blaumaņa residence) iemieso sapni par dzīves telpu Rīgas centrā - skaistā, eklektisma stilā veidotā, renovētā ēkā, no kuras, kājām ejot, ātri un ērti var sasniegt ikvienu galamērķi. Tas ir ne vien daudzu rīdzinieku, bet arī Rīgas viesu sapnis - dzīvot pašā centrā, kas vienlaikus ir gan miera osta, gan aktīva vieta biznesa un kultūras dzīvei.  Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, City24, Baltic Sotheby`s International RealtySkaistais nams Rīgā, Blaumaņa ielā 12, kas atrodas blakus iepirkšanās centram "Galleria Riga", celts 1897.gadā pēc arhitekta Kārļa Johana Felsko projekta un uzskatāms par vienu no labākajiem 19.gadsimta vadošā arhitekta darbiem. Viņa projektētās celtnes izceļas ar detalizētiem fasādes elementiem - karnīzēm, margām un vītnēm, veidotiem pēc tradicionālā stila. Attīstītājs to radoši papildinājis, fasādei izvēloties košu - oranži sarkanu krāsu, kas jau šobrīd mielo garāmgājēju acis, bet pirmie demo dzīvokļi apmeklētājiem durvis vērs novembra vidū. Lai arī renovēto ēku plānots nodot 2019.gada novembrī, jau šobrīd ir veiktas rezervācijas vairākiem dzīvokļiem. 

Kompakta un moderna dzīves telpa

Tā kā tirgū palielinājies pieprasījums pēc mazākiem, kompaktākiem dzīvokļiem, piedāvājumā ir dzīvokļi, sākot no 35 kvadrātmetriem. Kopumā pieejami 56 dzīvokļi, pamatā kompakti divistabu un trīsistabu dzīvokļi, kuru cenas ir, sākot no 2300 eiro par kvadrātmetru, bet fasādes ēkā - sākot no 2400 eiro par kvadrātmetru. Interjera dizains būs atbilstošs ēkas vēsturiskajam kontekstam: minimālisms, lakoniskas formas, neitrālas krāsas un dabiskas faktūras. "Cilvēki ir gatavi maksāt vairāk, taču viņi vēlas, lai māja ir renovēta, ir laba atrašanās vieta, piemērota platība, sākot no otrā stāva - šāds piedāvājums ir ļoti ierobežots. Renovētai ēkai piemīt ne vien vēsturisks šarms, bet to lieliski papildina mūsdienīgi risinājumi - centralizēta apkures sistēma ar siltuma skaitītājiem, jaunas komunikācijas, lifts,’" ēkas priekšrocības akcentē "Baltic Sotheby’s International Realty" pārdošanas konsultants Aigars Strods. 

Ar rakstnieka Blaumaņa garu  

Fasādes mājas pirmajā stāvā būs komerctelpas, bet dzīvokļi piedāvājumā - sākot no otrā stāva. Fasādes ēkai būs vēl viena "rozīnīte" - divi mansarda tipa dzīvokļi. Ēkai ir liels un gaišs iekšpagalms. Lai pilnībā izmantotu tā priekšrocības atpūtai, automašīnu stāvvietu tajā nebūs. Pagalmā būs soliņi, zaļā zona un velosipēdu novietne. Tā kā ēka izvietota U veida formā, tai ir trīs kāpņu telpas, katrai no ēkas daļām dots savs nosaukums - "Vēsture", "Literatūra" un "Arhitektūra", kas idejiski papildina ēkas un Blaumaņa ielas vēsturisko kontekstu.

Vēsturiskā ēka iemantojusi slavenā latviešu rakstnieka, klasiķa Rūdolfa Blaumaņa vārdu, kurš savas dzīves laikā uz šīs ielas (kas tikai vēlāk tika nosaukta viņa vārdā) bija paguvis īrēt dzīvokli vairākās ēkās, arī blakus esošajā namā Blaumaņa ielā 8. "Ja ēka tolaik būtu bijusi tik pievilcīga kā tagad, iespējams, Blaumanis par savu dzīvesvietu būtu izvēlējies tieši šo ēku,"  jokojoties min Aigars Strods.

Blaumaņa rezidence atrodas tuvajā centrā, tā sauktā psiholoģiskā kvadrāta pašā vidū, to ieskauj Čaka iela, Bruņinieku iela, Valdemāra iela un Vecrīga. Tā ir vieta, no kuras viss ir kājām sasniedzams, turklāt klusais centrs otrpus Valdemāra ielai ir krietni dārgāks. Šis ir labs iemesls, ja ir vēlme dzīvot pašā Rīgas centrā, lai par savu dzīvesvietu izraudzītos tieši Blaumaņa rezidenci, kurai piemīt ne vien vēsturiskais šarms, bet arī visas modernai dzīvesvietai atbilstošas kvalitātes. 

Nevar nepamanīt, ka pēdējos divos gados Rīga kļuvusi manāmi skaistāka. Tas notiek, gan pateicoties attīstītāju vēlmei renovēt vecās ēkas, gan aktīviem ēku fasāžu atjaunošanas darbiem, ko veicinājis Eiropas Savienības līdzfinansējums un Rīgas domes atbalsta instrumenti. Tas ļauj arī Blaumaņa ielai kļūt par īstu pērli Rīgas centrā. 


City24.lv iesaka: 

IEPAZĪSTI SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

Sestdien klātienē būs iespēja apskatīt jauno mājokļu projektus centrā, Pārdaugavā, Šampēterī un Torņkalnā

22.10.2018

alt
alt

Lieliska iespēja, kas jāizmanto - dzīvoklis Mežaparkā ar savu zemesgabalu par īpašu cenu

23.10.2018

Saistītās ziņas

alt

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

alt

Kā izskatās paraugdzīvoklis projektā "Ķīpsalas Horizonti"?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

4

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

5

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

6

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī