No nākamā gada būvniecībai nepieciešamo dokumentāciju plāno virzīt tikai elektroniski

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien apstiprināja grozījumus Būvniecības likumā, kas paredz, ka no 2019.gada visa būvniecības procesā nepieciešamā dokumentācija notiks tikai elektroniski - dokumentācijas iesniegšana, lēmumu pieņemšana un saskaņojumu veikšana notiks Būvniecības informācijas sistēmā. BūvniecībaIzstrādātie grozījumi likumā paredz pāriet uz būvniecības procesa pilnīgu elektronisku dokumentu apriti no 2019.gada 1.janvāra. Pašvaldībām, kas vēl nejutīsies gatavas pilnībā pāriet uz elektronisku dokumentu apriti, plānots dot iespēju saistošajos noteikumos iekļaut normu par pārejas periodu, bet ne ilgāk par 2019.gada 31.decembri.

Noslēdzoties pārejas periodam, būvniecības process būs iesākams un turpināms tikai elektroniski. Izņēmums saglabāsies uz tiem būvniecības procesiem, kuri jau ir iesākti papīra veidā - šos procesus varēs pabeigt papīra veidā bez termiņa ierobežojuma.

Dokumentu elektroniska aprite ļaus ikvienam būvniecības procesa dalībniekam neatkarīgi no viņu atrašanās vietas sev ērtā, ātrā un efektīvā veidā bez papildu administratīvā sloga saņemt valsts nodrošinātos elektroniskos pakalpojumus Būvniecības informācijas sistēmā.

Tāpat līdz ar grozījumiem likumā tiek svītrots pienākums publicēt informāciju pašvaldības mājaslapā internetā, saglabājot pienākumu norādīt atbilstošo informāciju Būvniecības informācijas sistēmā, tādējādi nodrošinot visas būtiskās ar būvniecības procesiem saistītās informācijas esamību vienuviet.

Pret šo punktu iebilda domnīca "Providus". Tās eksperte Agnese Frīdenberga norādīja, ka iedzīvotājiem ir tiesības zināt par būvatļauju saņemšanu objektiem un viņi to uzzina tieši no pašvaldību mājaslapām. "Providus" uzskata, ka Būvniecības informācijas sistēma ir domāta profesionāļiem un tā ir sarežģīta.

Lai gan domnīca atbalsta informācijas elektronizēšanu, tā uzskata, ka informācijas pieejamība tikai Būvniecības informācijas sistēmā būtu pretrunā ar noteikumiem par sabiedrības informēšanu.

Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis pauda, ka ministrija ir iepazinusies ar "Providus" iebildumiem un paredzējusi katras pašvaldības mājaslapas pirmajā lapā ieviest baneri, uz kura uzspiežot cilvēks tiktu tieši novadīts uz Būvniecības informācijas sistēmu.

Lai gan Frīdenberga neiebilda pret EM piedāvājumu, viņa tomēr pauda, ka vajadzētu saglabāt informāciju arī pašvaldību mājaslapās.

Arī Saeimas Juridiskais birojs pauda neizpratni par to, kāpēc grib atteikties no informācijas ievietošanas pašvaldību mājaslapās, tomēr konceptuāli priekšlikumu atbalstīja.

Būvniecības informācijas sistēmas informācija un tās aprite tiek nodrošināta elektronisko dokumentu un strukturētu datu veidā. Līdz ar to būvvaldes vai institūcijas, kuras pilda būvvaldes funkcijas, lēmumus pieņem un būvniecības ieceres saskaņošanu veic, kā arī tehnisko un īpašo noteikumu izdevēji attiecīgajos noteikumos ietverto prasību izpildi saskaņo elektroniski strukturētu datu veidā Būvniecības informācijas sistēmā. Tas mazinās administratīvo slogu visiem būvniecības administratīvajā procesā iesaistītajiem. Iestāde var informēt iesniedzēju, ka pieprasītais dokuments ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmā.

Lai paplašinātu to personu loku, kuras būvniecības ierosinātājs Būvniecības informācijas sistēmā var pilnvarot pārstāvēt sevi būvniecības administratīvajā procesā, likumprojekts paredz, ka būvniecības ierosinātājs varēs pilnvarot ne tikai būvspeciālistu vest savu būvniecības administratīvā procesa lietu, bet arī jebkuru citu privātpersonu, piemēram, ģimenes locekli, juridisko pakalpojumu sniedzēju vai tml. Mērķis ir padarīt personai ērtāku, lētāku, efektīvāku pilnvarošanas procesu elektroniskajā vidē, vienlaikus nodrošinot atbilstošu personas identificēšanu.

City24.lv iesaka: 

IEPAZĪSTI SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

 

Interjera cienītāji bauda pirmo Dizaina un garšas festivālu

24.10.2018

alt
alt

Trīs dvīņu mājas, kas gaida savus pirmos īpašniekus

24.10.2018

Saistītās ziņas

alt

Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai

alt

Mežaparka Biroji svin spāru svētkus

alt

Liepājā piešķirs līdzfinansējumu mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai

alt

Nekustamā īpašuma attīstītāji aicina veikt būtiskus nozares uzlabojumus

alt

Jēkabpilī sākta lielveikala "Lidl" būvniecība

alt

LNK Properties attīstīs jaunu B klases biroju ēku "Deglava Biroji"

alt

Pilsētplānotājs: Vai Maskavas forštate būs jaunais klusais centrs?

alt

Tirdzniecības parka Alfa piebūvei nosvinēti Spāru svētki

alt

Topošā valdība vēlas panākt 1000 jaunu īres dzīvokļu būvniecību ik gadu

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā