No nākamā gada būvniecībai nepieciešamo dokumentāciju plāno virzīt tikai elektroniski

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien apstiprināja grozījumus Būvniecības likumā, kas paredz, ka no 2019.gada visa būvniecības procesā nepieciešamā dokumentācija notiks tikai elektroniski - dokumentācijas iesniegšana, lēmumu pieņemšana un saskaņojumu veikšana notiks Būvniecības informācijas sistēmā. BūvniecībaIzstrādātie grozījumi likumā paredz pāriet uz būvniecības procesa pilnīgu elektronisku dokumentu apriti no 2019.gada 1.janvāra. Pašvaldībām, kas vēl nejutīsies gatavas pilnībā pāriet uz elektronisku dokumentu apriti, plānots dot iespēju saistošajos noteikumos iekļaut normu par pārejas periodu, bet ne ilgāk par 2019.gada 31.decembri.

Noslēdzoties pārejas periodam, būvniecības process būs iesākams un turpināms tikai elektroniski. Izņēmums saglabāsies uz tiem būvniecības procesiem, kuri jau ir iesākti papīra veidā - šos procesus varēs pabeigt papīra veidā bez termiņa ierobežojuma.

Dokumentu elektroniska aprite ļaus ikvienam būvniecības procesa dalībniekam neatkarīgi no viņu atrašanās vietas sev ērtā, ātrā un efektīvā veidā bez papildu administratīvā sloga saņemt valsts nodrošinātos elektroniskos pakalpojumus Būvniecības informācijas sistēmā.

Tāpat līdz ar grozījumiem likumā tiek svītrots pienākums publicēt informāciju pašvaldības mājaslapā internetā, saglabājot pienākumu norādīt atbilstošo informāciju Būvniecības informācijas sistēmā, tādējādi nodrošinot visas būtiskās ar būvniecības procesiem saistītās informācijas esamību vienuviet.

Pret šo punktu iebilda domnīca "Providus". Tās eksperte Agnese Frīdenberga norādīja, ka iedzīvotājiem ir tiesības zināt par būvatļauju saņemšanu objektiem un viņi to uzzina tieši no pašvaldību mājaslapām. "Providus" uzskata, ka Būvniecības informācijas sistēma ir domāta profesionāļiem un tā ir sarežģīta.

Lai gan domnīca atbalsta informācijas elektronizēšanu, tā uzskata, ka informācijas pieejamība tikai Būvniecības informācijas sistēmā būtu pretrunā ar noteikumiem par sabiedrības informēšanu.

Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvis pauda, ka ministrija ir iepazinusies ar "Providus" iebildumiem un paredzējusi katras pašvaldības mājaslapas pirmajā lapā ieviest baneri, uz kura uzspiežot cilvēks tiktu tieši novadīts uz Būvniecības informācijas sistēmu.

Lai gan Frīdenberga neiebilda pret EM piedāvājumu, viņa tomēr pauda, ka vajadzētu saglabāt informāciju arī pašvaldību mājaslapās.

Arī Saeimas Juridiskais birojs pauda neizpratni par to, kāpēc grib atteikties no informācijas ievietošanas pašvaldību mājaslapās, tomēr konceptuāli priekšlikumu atbalstīja.

Būvniecības informācijas sistēmas informācija un tās aprite tiek nodrošināta elektronisko dokumentu un strukturētu datu veidā. Līdz ar to būvvaldes vai institūcijas, kuras pilda būvvaldes funkcijas, lēmumus pieņem un būvniecības ieceres saskaņošanu veic, kā arī tehnisko un īpašo noteikumu izdevēji attiecīgajos noteikumos ietverto prasību izpildi saskaņo elektroniski strukturētu datu veidā Būvniecības informācijas sistēmā. Tas mazinās administratīvo slogu visiem būvniecības administratīvajā procesā iesaistītajiem. Iestāde var informēt iesniedzēju, ka pieprasītais dokuments ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmā.

Lai paplašinātu to personu loku, kuras būvniecības ierosinātājs Būvniecības informācijas sistēmā var pilnvarot pārstāvēt sevi būvniecības administratīvajā procesā, likumprojekts paredz, ka būvniecības ierosinātājs varēs pilnvarot ne tikai būvspeciālistu vest savu būvniecības administratīvā procesa lietu, bet arī jebkuru citu privātpersonu, piemēram, ģimenes locekli, juridisko pakalpojumu sniedzēju vai tml. Mērķis ir padarīt personai ērtāku, lētāku, efektīvāku pilnvarošanas procesu elektroniskajā vidē, vienlaikus nodrošinot atbilstošu personas identificēšanu.

City24.lv iesaka: 

IEPAZĪSTI SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

 

Interjera cienītāji bauda pirmo Dizaina un garšas festivālu

24.10.2018

alt
alt

Trīs dvīņu mājas, kas gaida savus pirmos īpašniekus

24.10.2018

Saistītās ziņas

alt

Ekspluatācijā nodota projekta "Green City" otrā māja

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

"Green City" kļuvis par vienu no atzītākajiem jauno mājokļu projektiem Purvciema apkārtnē

alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

alt

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

alt

Kuru mājokli izvēlēties: standarta, luksusa vai komforta klases?

alt

Gudri pirkts mājoklis: pērciet īpašumu ar perspektīvu!

alt

Interese par īpašumu pirkšanu saglabājas augsta; pircēji kļuvuši mērķtiecīgāki un zinoši

alt

"Baltic Sotheby’s International Realty": jau 10 gadus globālā zīmola Sotheby’s kvalitātes zīmē

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

2

Madonā, Jelgavā, Smiltenē un citur: privātmājas ar samazinātu cenu

3

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

4

Atvērto durvju dienā ciemos gaidīs jaunie projekti Rīgā un Pierīgā!

5

Ekspluatācijā nodota projekta "Green City" otrā māja

6

Nedēļas skatītāko īpašumu sludinājumu TOP 10

City24 redaktora izvēle

alt

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

alt

Atvērto durvju dienā ciemos gaidīs jaunie projekti Rīgā un Pierīgā!

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem