Attīstītāji reti izvēlas investēt Rīgas centra īres namos

Līdz ar ikgadēju aktivitātes pieaugumu īres tirgū, aktuāls ir arī jautājums par īres namiem Rīgā. Šajā nozarē dalībnieku ir maz un rodas jautājums: kāpēc tik šķietami ienesīgā biznesa nišā konkurence ir niecīga vai pat nekāda? Vai īpašumu attīstītāji īres namus neredz kā peļņas iespēju? Mājokļu tirgus, Būvniecība, City24, EstateGuruKā galveno problēmu, kāpēc attīstītāji reti izvēlas investēt īres namu attīstībā, var minēt joprojām sabiedrībā eksistējošo uzskatu, ka peļņu jāgūst ātri, citādi uzņēmējdarbībai nav jēgas. Īres bizness ir ilgtermiņa ieguldījums, kas ievērojamu peļņu nenes ne pirmajā, ne lielākajā daļā gadījumu - arī otrajā gadā. Lielākā daļa Rīgā zināmo īres namu īpašnieki ir šos īpašumus mantojuši un attīstījuši, jauni tirgus dalībnieki tikpat kā nav novērojami. 

Viens no zināmākajiem īres namu attīstītājiem ir SIA Rentējas dibinātājs Ilmārs Millers, kurš savā pieredzē par nozares priekšrocībām un trūkumiem dalījies ar EstateGuru nesen publicētajā FB live sērijā "Ekspertu Sarunas".

Jāatzīst arī, ka viena no nozīmīgām problēmām, kas kavē šīs nozares attīstību ir nesakārtotie īrnieku un izīrētāju attiecību regulējumi, dažādas problēmsituācijas vēsturiskos īres namos un beztermiņa īres līgumu problēmas, tāpat, arī objektu mazais piedāvājums vai neadekvātas tirgus cenas attiecība pret īpašuma kvalitāti.  Rīgas ielās redzams ne viens vien vēsturisks īres nams, kas netiek apdzīvots, jo nepieciešams veikt vērienīgus labiekārtošanas un renovācijas darbus, tomēr, ja šādi objekti tiek piedāvāti iegādei, cenas nereti ir nesamērīgi augstas, ņemot vērā paveicamo darbu apjomu un izmaksas. 

"Kad cena namīpašumam divu gadu laikā tiek samazināta no 6 uz 3 miljoniem euro, interesentu jau kļūst ievērojami vairāk, tas tikai pierāda, ka sākumcena nav bijusi adekvāta," komentē Ilmārs par sava pašreiz lielākā īres objekta iegādes procesu Dzirnavu ielā.

Ilmārs un viņa komanda atjauno pirmskara laika namīpašumus Rīgas centrā, piedāvājot vidējā segmentā renovētus īres dzīvokļus un patīkamu pārvaldības servisu, un ir viens no nedaudzajiem šajā biznesā, kurš uzsācis darbību no nulles. Viņš arī atzīst, ka galvenais šajā tirgū ir būt atšķirīgam, un to vislabāk panākt strādājot tieši ar šādiem īpašumiem, jo būvējot jaunus namus, nereti tiek radīti tipveida projekti, ar zemākajām iespējamajām izmaksām. 

"Protams, nepietiek tikai ar skaistu māju vai izremontētu dzīvokli. Ēka jāpadara pēc iespējas dzīvojamāka, tāpēc namīpašniekam jādomā gan par koplietošanas telpām, gan pagalmu, infrastruktūru un reizēm pat sīkumiem, kas padara īrnieku dzīvi patīkamāku. Šāds bizness ir dārgs un riskants, pietam, tas arī prasa daudz specifiskas zināšanas, kas nepiemīt visiem," atklāj Ilmārs.   

Ņemot vērā iepriekš minētās tirgus nepilnības, jāsecina, ka Latvijā īsākā laika posmā saņemt ievērojamu peļņu iespējams tradicionālajā nekustamā īpašuma attīstības sektorā, piedāvājot dzīvokļus pārdošanā.  

Pilnu interviju ar Ilmāru meklē šeit 

FB LIVE sērijas "Ekspertu sarunas" regulāri ciemos aicina interesantas un zinošas personības nekustamo īpašumu nozarē. Lai nepalaistu garām nākamo interviju, seko jaunumiem : https://www.facebook.com/EstateGuruLatvia/.

Publicitātes foto/EstateGuru

City24.lv iesaka: 

IEPAZĪSTI SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

 

Jaunais projekts Mārupes nami nodrošinās 76 kvalitatīvus dzīvokļus par pieejamām cenām

05.11.2018

alt
alt

Ober-Haus: Aktīvi turpinās modernu biroju ēku būvniecība

05.11.2018

Saistītās ziņas

alt

Liepājā piešķirs līdzfinansējumu mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai

alt

Nekustamā īpašuma attīstītāji aicina veikt būtiskus nozares uzlabojumus

alt

Topošā valdība vēlas panākt 1000 jaunu īres dzīvokļu būvniecību ik gadu

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā

alt

Sāk būvēt Āgenskalna melodijas jaunos projektus Legato un Sentimento

alt

Swedbank: Mājokļu pieejamība trešajā ceturksnī uzlabojusies visu Baltijas valstu galvaspilsētās

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Arco Real Estate: Kopš gada sākuma Rīgā sērijveida dzīvokļu cenas kopumā augušas par 3,6%

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā