Attīstītāji reti izvēlas investēt Rīgas centra īres namos

Līdz ar ikgadēju aktivitātes pieaugumu īres tirgū, aktuāls ir arī jautājums par īres namiem Rīgā. Šajā nozarē dalībnieku ir maz un rodas jautājums: kāpēc tik šķietami ienesīgā biznesa nišā konkurence ir niecīga vai pat nekāda? Vai īpašumu attīstītāji īres namus neredz kā peļņas iespēju? Mājokļu tirgus, Būvniecība, City24, EstateGuru, estateguruKā galveno problēmu, kāpēc attīstītāji reti izvēlas investēt īres namu attīstībā, var minēt joprojām sabiedrībā eksistējošo uzskatu, ka peļņu jāgūst ātri, citādi uzņēmējdarbībai nav jēgas. Īres bizness ir ilgtermiņa ieguldījums, kas ievērojamu peļņu nenes ne pirmajā, ne lielākajā daļā gadījumu - arī otrajā gadā. Lielākā daļa Rīgā zināmo īres namu īpašnieki ir šos īpašumus mantojuši un attīstījuši, jauni tirgus dalībnieki tikpat kā nav novērojami. 

Viens no zināmākajiem īres namu attīstītājiem ir SIA Rentējas dibinātājs Ilmārs Millers, kurš savā pieredzē par nozares priekšrocībām un trūkumiem dalījies ar EstateGuru nesen publicētajā FB live sērijā "Ekspertu Sarunas".

Jāatzīst arī, ka viena no nozīmīgām problēmām, kas kavē šīs nozares attīstību ir nesakārtotie īrnieku un izīrētāju attiecību regulējumi, dažādas problēmsituācijas vēsturiskos īres namos un beztermiņa īres līgumu problēmas, tāpat, arī objektu mazais piedāvājums vai neadekvātas tirgus cenas attiecība pret īpašuma kvalitāti.  Rīgas ielās redzams ne viens vien vēsturisks īres nams, kas netiek apdzīvots, jo nepieciešams veikt vērienīgus labiekārtošanas un renovācijas darbus, tomēr, ja šādi objekti tiek piedāvāti iegādei, cenas nereti ir nesamērīgi augstas, ņemot vērā paveicamo darbu apjomu un izmaksas. 

"Kad cena namīpašumam divu gadu laikā tiek samazināta no 6 uz 3 miljoniem euro, interesentu jau kļūst ievērojami vairāk, tas tikai pierāda, ka sākumcena nav bijusi adekvāta," komentē Ilmārs par sava pašreiz lielākā īres objekta iegādes procesu Dzirnavu ielā.

Ilmārs un viņa komanda atjauno pirmskara laika namīpašumus Rīgas centrā, piedāvājot vidējā segmentā renovētus īres dzīvokļus un patīkamu pārvaldības servisu, un ir viens no nedaudzajiem šajā biznesā, kurš uzsācis darbību no nulles. Viņš arī atzīst, ka galvenais šajā tirgū ir būt atšķirīgam, un to vislabāk panākt strādājot tieši ar šādiem īpašumiem, jo būvējot jaunus namus, nereti tiek radīti tipveida projekti, ar zemākajām iespējamajām izmaksām. 

"Protams, nepietiek tikai ar skaistu māju vai izremontētu dzīvokli. Ēka jāpadara pēc iespējas dzīvojamāka, tāpēc namīpašniekam jādomā gan par koplietošanas telpām, gan pagalmu, infrastruktūru un reizēm pat sīkumiem, kas padara īrnieku dzīvi patīkamāku. Šāds bizness ir dārgs un riskants, pietam, tas arī prasa daudz specifiskas zināšanas, kas nepiemīt visiem," atklāj Ilmārs.   

Ņemot vērā iepriekš minētās tirgus nepilnības, jāsecina, ka Latvijā īsākā laika posmā saņemt ievērojamu peļņu iespējams tradicionālajā nekustamā īpašuma attīstības sektorā, piedāvājot dzīvokļus pārdošanā.  

Pilnu interviju ar Ilmāru meklē šeit 

FB LIVE sērijas "Ekspertu sarunas" regulāri ciemos aicina interesantas un zinošas personības nekustamo īpašumu nozarē. Lai nepalaistu garām nākamo interviju, seko jaunumiem : https://www.facebook.com/EstateGuruLatvia/.

Publicitātes foto/EstateGuru

City24.lv iesaka: 

IEPAZĪSTI SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

 

Jaunais projekts Mārupes nami nodrošinās 76 kvalitatīvus dzīvokļus par pieejamām cenām

05.11.2018

alt
alt

Ober-Haus: Aktīvi turpinās modernu biroju ēku būvniecība

05.11.2018

Saistītās ziņas

alt

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Jauns projekts Pārdaugavā pie Nordeķu parka - "Nordeķu mājas"!

alt

Rīgas formula - tikvien kā šūpoles un ielas bez bedrēm?

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Latvijā

alt

Daudzdzīvokļu ēka Āgenskalnā, Baložu ielā 7 nodota ekspluatācijā

alt

Viesturdārza apkaime attīstās: norit aktīvs darbs pie "Merks Viesturdārzs" būvniecības

alt

Otrās kārtas "Gaiļezera nami" nodoti ekspluatācijā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"