Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

Turpinot rakstu sēriju "Attīstītāja pieredze", sadarbībā ar būvkompāniju "Merks" - šoreiz aplūkosim jautājumus, kas jāuzdod par ēku, kur atrodas nolūkotais dzīvoklis. 

Domājot par nekustamā īpašuma iegādi daudzdzīvokļu mājā, ir svarīgi novērtēt ne tikai dzīvokli, bet arī ēku, kur dzīvoklis atrodas. Dzīves kvalitāte savā īpašumā vienmēr būs tieši atkarīga arī no kopējās dzīvojamās mājas kvalitātes.  Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Noderīgi zināt, Merks, Būvniecība, Redaktora izvēle, Skanstes ParksTas, par ko izvēloties īpašumu domājam uzreiz, parasti ir šī brīža praktiskās ikdienas ērtības - vai ēkā ir pieejamas noliktavu telpas, riteņu novietnes, ratiņu telpas, lifti u.tml., kas ir vienas no svarīgajām lietām, izvērtējot dzīvojamo māju kopumā. Taču, bieži vien ilgtermiņā svarīgākie aspekti izrādās arī citi, kurus uzreiz "ar aci" saskatīt nevar. 

Nenovērtētā drošība

Noteikti uzmanība jāpievērš tam, vai ēkai, kur noskatīts īpašums, ir pieejama apsardzes sistēma, tai skaitā arī videonovērošana un citi moderni drošības risinājumi.  No tā būs atkarīgs, cik droši velo novietnē varēsiet atstāt savu velosipēdu, bērnu ratiņus kopējā telpā, vai savu auto - stāvvietā. Neviena no šīm ērtībām realitātē nebūs izmantojama, ja nebūs pārliecība par tajās atstāto mantu drošību. 

Nav noslēpums, ka īpašuma apsardze ar cilvēkiem - dežurantiem, kuri to veic 24h diennaktī, izmaksā ļoti dārgi, tādēļ mūsdienīga drošības sistēma ir ļoti būtiska arī nākotnes apsaimniekošanas izmaksām.  

A, B, C jeb energoefektivitāte

Ēkas energoefektivitāti veido tas, cik daudz enerģijas ir jāpatērē, lai māju apsildītu, apgaismotu, ventilētu, dzesētu, nodrošinātu ar karsto ūdeni u.t.t. Ja ēka ir energoefektīva, tas nozīmē, ka tās iedzīvotājiem tiek nodrošināti augstas kvalitātes dzīves apstākļi un mazāki rēķini.  Energosertifikācija ir uzticams instruments, kas dzīvokļa pircējam vai īrniekam ļauj uzzināt, kāds ir piedāvātās ēkas enerģijas patēriņš. Ēkas tiek iedalītas klasēs: C, D, E un F klase atbilst pamata energoefektivitātes klasēm, bet  A un B klase atbilst paaugstinātas energoefektivitātes klasēm. 

"Prasības ēku energoefektivitātei Eiropas līmenī arvien paaugstinās un Latvija nav izņēmums. Tas, kas šodien ir standarts, nākotnes prasībām jau vairs nebūs atbilstošs", stāsta Reinis Sproģis, "Merks" dzīvojamo māju attīstības projektu vadītājs. "Tieši tāpēc "Merks" savos dzīvojamos projektos šīs prasības pat pārpilda - mēs izdarām vairāk un panākam augstāku energoefektivitāti nekā šobrīd nosaka normatīvie akti. Zinot, ka klienti dzīvokļus iegādājas ilgtermiņam, mēs rūpējamies, lai arī ilgtermiņā tie būtu atbilstoši gan energoefektivitātes, gan citām kvalitātes prasībām."

Komfortablai dzīvei dzīvokļa telpās, ļoti svarīga ir gaisa apmaiņa. Ja vēdināšanā tiek izmantoti logi, apkures sezonā tas viennozīmīgi rada būtisku siltuma zudumus. Lai tos novērstu, energoefektīvu ēku ārsienās tiek iebūvētas iekārtas ar siltuma atgūšanas un gaisa filtrācijas funkciju - šāda sistēma ļauj katrā dzīvoklī individuāli regulēt gaisa apmaiņu, izvēloties dažādus intensitātes režīmus. 

Labs piemērs ir projekta "Skanstes Parks" ēka Grostonas ielā 12, kas ieguvusi 1.vietu konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018" kategorijā daudzdzīvokļu ēka - jaunbūve. Būvkompānija "Merks", attīstot un būvējot šo projektu, ņēmusi vērā visaugstākās kvalitātes prasības, lai ēkas būtu ar labu siltumizolāciju, ventilāciju, zemu oglekļa dioksīda emisiju un augstu energoefektivitāti. Par to padomāts ne vien dzīvokļos, bet arī koplietošanas telpās un apkārtējā teritorijā, piemēram, ierīkojot apgaismojumu ar kustību sensoriem un taimeriem, bet virs autostāvvietas izmantojot Knauf Insulation Urbanscape zaļā jumta sistēmu - inovatīvu, energoefektīvu un ekoloģisku risinājumu.  Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Noderīgi zināt, Merks, Būvniecība, Redaktora izvēle, Skanstes Parks Mājoklis Tavam auto 

Kvalitatīvā dzīvokļa pārdošanas piedāvājumā ietilpst arī iespēja iegūt stāvvietu savam auto - par papildu maksu vai jau iekļautu dzīvokļa cenā. Ja tā nav, vai stāvvietu būs iespējams īrēt? Vai arī būs jāriņķo pa rajonu, meklējot brīvas vietas ielas malā, kas, iespējams, jau ir, vai ar laiku būs maksas stāvvietas? Vai vieta automašīnām paredzēta pagalmā vai "zem jumta"? Ne mazāk svarīgi saprast, cik stāvvietas pieejamas vienai ģimenei - vai būs iespēja iegūt divas, ja tas būs vajadzīgs? 

Taču, var domāt vēl vienu soli uz priekšu. Skaidro Reinis Sproģis, "Merks" dzīvojamo māju attīstības projektu vadītājs: "Sekojot līdz auto industrijas attīstībai, mēs redzam, ka elektroautomobīļu popularitāte tuvāko gadu laikā tikai pieaugs. Vai Jūs esat pārliecināti, ka pēc pieciem gadiem negribēsiet sev tādu? Tieši tāpēc "Merks" jau šodien savu dzīvojamo māju slēgtajās autostāvvietās paredz pieslēgumu vietas, kur būs iespēja uzstādīt elektroautomašīnu uzlādes iekārtas, kad iedzīvotājiem radīsies tāda nepieciešamība."

Pat ja šodien tas jums nav aktuāli, pat ja šāds auto nekad nebūs jūsu īpašumā, pārdodot vai izīrējot savu dzīvokli pēc 10, 15 gadiem, šis faktors var būtiski ietekmēt tā cenu. 

Raksts tapis sadarbībā ar būvkompāniju un nekustamo īpašumu attīstītāju "Merks"

Apskati šī brīža pieejamos "Merks" jaunos dzīvojamos projektus!

 

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

06.12.2018

alt
alt

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

09.12.2018

Saistītās ziņas

alt

Atvērto durvju dienas maratonā apskatei būs pieejams iecienītais projekts Baložos - Tuvidi

alt

Priekšrocības, iegādājoties dzīvokli ēkas būvēšanas procesā

alt

"Bibliotēkas nama" projektā iegulda 4 miljonus eiro un sāk dzīvokļu pārdošanu

alt

Piesaista pūļa finansējumu daudzdzīvokļu nama projektam Tukumā

alt

Aicina klātienē iepazīties ar dzīvokļu piedāvājumu jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja"

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

alt

Atvērto durvju dienā būs iespēja apskatīt Ezerparka Namu dzīvokļus

alt

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem