Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

Līdz ar augošo ekonomiku, pieaug arī uzņēmējdarbības apjomi nekustamo īpašumu nozarē, arvien vairāk jaunu projektu un renovētu ēku rotā ielas, kas neizbēgami rada arī lielāku pieprasījumu pēc ērtiem finanšu piesaistes līdzekļiem. Kamēr bankas uzņēmējdarbības un īpašumu attīstīšanas kreditēšanu padara par ilgu un sarežģītu procesu, uzņēmēji arvien vairāk izprot priekšrocības, ko dod ātra finansējuma piesaiste. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Mājokļu tirgus, EstateGuru, Nekustamais īpašums, Būvniecība Kāpēc nerealizēt projektu, kamēr tiek kārtota dokumentācija bankas kredītam? Kāpēc gaidīt līdz viena projekta pilnīgai realizācijai, lai uzsāktu nākamo, ja iespējams sasniegt savu potenciālu īsākā laikā, izmantojot pūļa finansējuma iespējas? Eiropā pūļa finansējuma nozare savu uzvaras gājienu uzsākusi jau ātrāk, taču arvien straujāk pieaug interese pēc šāda veida pakalpojumiem arī Latvijā, par ko liecina finansējuma apjoms un dažādie projekti platformā EstateGuru.

Šobrīd ne tikai īpašumu attīstītāji ir izpratuši, kā izmantot īstermiņa finansējumu, bet arvien vairāk arī uzņēmēji izmanto iespēju palielināt savu darbības kapitālu, lai sasniegtu jaunas virsotnes ar pūļa finansējuma līdzdalību. Kopumā EstateGuru platformā finansēti jau vairāk kā 500 projekti  85 miljonu EUR vērtībā un ik gadu uzņēmuma sniegto aizdevumu apjoms kopumā palielinās par vairāk kā 200%. 2 gadu darbības laikā Latvijā finansēti 11 miljoni EUR, un vērojama strauja izaugsme - ja 2017.gadā lielākais piesaistītā finansējuma mēnesī bija 351 000 EUR, tad šī gada aktīvākajā mēnesī Latvijas projekti finansēti vairāk kā 1.7 miljoni EUR apmērā.

"Projektu piedāvājuma pieaugums ir cieši saistīts ar investoru pieaugumu platformā - jo vairāk investoru, kas novērtē nodrošinātas investīcijas ar nekustamo īpašumu ķīlu un stabilu atdevi, jo vairāk projektus varam finansēt. Tieši tāpēc mums ir vienlīdz svarīgi visi klienti - gan investori, gan aizņēmēji. Pūļa finansējuma nozarē šo sauc par vistas un olas dilemmu," komentē EstateGuru pārstāvniecības vadītājs Latvijā Dainis Rupainis.

Uzsākot darbību Latvijas tirgū bija vērojams, ka vienīgie, kas izprot pakalpojuma būtību ir īpašumu attīstītāji, kam nepieciešams finansējums iesāktās būvniecības turpināšanai, bet šobrīd klientu loks ir daudz plašāks. Īstermiņa finansējums ir risinājums kā projekta izstrādes, tā arī būvniecības un pārdošanas periodā. Situācijā, kad tiek pārdoti tikko īstenota daudzdzīvokļu nama dzīvokļi, bet tirgū parādījies jauns potenciāls objekts attīstīšanai - šī ir EstateGuru specialitāte.

Piesaistot finansējumu jaunā projekta iegādei, un atmaksājot no iepriekšējā projekta pārdošanas ieņēmumiem, attīstītājs nezaudē laiku un potenciālo peļņu, kā arī gūst papildu atpazīstamību investoru vidū, kas nereti ļauj izpārdot īpašumus ātrāk. Tikpat lietderīgs finansējums, kas tiek piesaistīts platformā var būt jebkuram uzņēmumam, kam nepieciešami papildu apgrozāmie līdzekļi, un pieder nekustamais īpašums. 


Statistika liecina, ka 51% no platformā finansētajiem aizdevumiem ir tieši īstermiņa aizdevumi, piemēram, gadījumos, kad aizņēmējs iegādājas plašu dzīvokli par izdevīgu cenu, sadala to vairākos mazākos, likvīdākos dzīvokļos, un realizē ar peļņu, atlikušie 21% un 28% ir attiecīgi uzņēmējdarbības un attīstīšanas aizdevumi.

Likumsakarīgi, ka lielākā daļa (82%) projektu tiek finansēti iecerēm Rīgā vai tās apkārtnē, taču pēdējā laikā EstateGuru saņem un izskata arvien vairāk perspektīvu projektu arī lielākajās reģionu pilsētās. 

Ja arī tev ir iecere, kuras īstenošanu nevēlies atlikt, raksti uz info@estateguru.co.

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Iris Shampeteris Apartments aicina apskatīt mājokļu projektu un jauno Demo dzīvokli

06.12.2018

alt
alt

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

06.12.2018

Saistītās ziņas

alt

Alternatīvais finansējums uzņēmējiem – iespēja arī krīzes laikā

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

alt

Estateguru izsludina kapitāla piesaistes kampaņu 2 miljonu EUR apmērā vietnē Seedrs

alt

SEB Mājokļu cenu indikators: sarucis iedzīvotāju optimisms par nekustamā īpašuma cenu pieaugumu

alt

Procentu likmju kāpums - drauds nozarei vai peļņas iespēja investoriem?

alt

Colliers International: mainīgā situācija Centrālās un Austrumeiropas nekustamā īpašuma tirgos

alt

Īpašs piedāvājums banku klientiem, iegadājoties dzīvokli IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS projektā

alt

Jaunas iespējas investoriem - EstateGuru finansē pirmo projektu Vācijā

alt

VIDEO! Pūļa finansējums - krāpnieciska shēma vai reāla iespēja nopelnīt?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Iespējams, visu laiku skaistākais piejūras īpašums: "Brīzes" Salacgrīvas novadā

2

Projekts ar zaļu vidi un plašām terasēm - "Zelta Rasa" Mārupē!

3

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

4

Jaunums Ādažos! Uzsāk dzīvokļu rezervāciju jaunā mājā Podniekos

5

Atlaides dzīvokļiem "Mārupes namos": ieguvums līdz 10 000 EUR

6

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

City24 redaktora izvēle

alt

Madonā, Jelgavā, Smiltenē un citur: privātmājas ar samazinātu cenu

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?