Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

Līdz ar augošo ekonomiku, pieaug arī uzņēmējdarbības apjomi nekustamo īpašumu nozarē, arvien vairāk jaunu projektu un renovētu ēku rotā ielas, kas neizbēgami rada arī lielāku pieprasījumu pēc ērtiem finanšu piesaistes līdzekļiem. Kamēr bankas uzņēmējdarbības un īpašumu attīstīšanas kreditēšanu padara par ilgu un sarežģītu procesu, uzņēmēji arvien vairāk izprot priekšrocības, ko dod ātra finansējuma piesaiste. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, Mājokļu tirgus, EstateGuru, Nekustamais īpašums, Būvniecība Kāpēc nerealizēt projektu, kamēr tiek kārtota dokumentācija bankas kredītam? Kāpēc gaidīt līdz viena projekta pilnīgai realizācijai, lai uzsāktu nākamo, ja iespējams sasniegt savu potenciālu īsākā laikā, izmantojot pūļa finansējuma iespējas? Eiropā pūļa finansējuma nozare savu uzvaras gājienu uzsākusi jau ātrāk, taču arvien straujāk pieaug interese pēc šāda veida pakalpojumiem arī Latvijā, par ko liecina finansējuma apjoms un dažādie projekti platformā EstateGuru.

Šobrīd ne tikai īpašumu attīstītāji ir izpratuši, kā izmantot īstermiņa finansējumu, bet arvien vairāk arī uzņēmēji izmanto iespēju palielināt savu darbības kapitālu, lai sasniegtu jaunas virsotnes ar pūļa finansējuma līdzdalību. Kopumā EstateGuru platformā finansēti jau vairāk kā 500 projekti  85 miljonu EUR vērtībā un ik gadu uzņēmuma sniegto aizdevumu apjoms kopumā palielinās par vairāk kā 200%. 2 gadu darbības laikā Latvijā finansēti 11 miljoni EUR, un vērojama strauja izaugsme - ja 2017.gadā lielākais piesaistītā finansējuma mēnesī bija 351 000 EUR, tad šī gada aktīvākajā mēnesī Latvijas projekti finansēti vairāk kā 1.7 miljoni EUR apmērā.

"Projektu piedāvājuma pieaugums ir cieši saistīts ar investoru pieaugumu platformā - jo vairāk investoru, kas novērtē nodrošinātas investīcijas ar nekustamo īpašumu ķīlu un stabilu atdevi, jo vairāk projektus varam finansēt. Tieši tāpēc mums ir vienlīdz svarīgi visi klienti - gan investori, gan aizņēmēji. Pūļa finansējuma nozarē šo sauc par vistas un olas dilemmu," komentē EstateGuru pārstāvniecības vadītājs Latvijā Dainis Rupainis.

Uzsākot darbību Latvijas tirgū bija vērojams, ka vienīgie, kas izprot pakalpojuma būtību ir īpašumu attīstītāji, kam nepieciešams finansējums iesāktās būvniecības turpināšanai, bet šobrīd klientu loks ir daudz plašāks. Īstermiņa finansējums ir risinājums kā projekta izstrādes, tā arī būvniecības un pārdošanas periodā. Situācijā, kad tiek pārdoti tikko īstenota daudzdzīvokļu nama dzīvokļi, bet tirgū parādījies jauns potenciāls objekts attīstīšanai - šī ir EstateGuru specialitāte.

Piesaistot finansējumu jaunā projekta iegādei, un atmaksājot no iepriekšējā projekta pārdošanas ieņēmumiem, attīstītājs nezaudē laiku un potenciālo peļņu, kā arī gūst papildu atpazīstamību investoru vidū, kas nereti ļauj izpārdot īpašumus ātrāk. Tikpat lietderīgs finansējums, kas tiek piesaistīts platformā var būt jebkuram uzņēmumam, kam nepieciešami papildu apgrozāmie līdzekļi, un pieder nekustamais īpašums. 


Statistika liecina, ka 51% no platformā finansētajiem aizdevumiem ir tieši īstermiņa aizdevumi, piemēram, gadījumos, kad aizņēmējs iegādājas plašu dzīvokli par izdevīgu cenu, sadala to vairākos mazākos, likvīdākos dzīvokļos, un realizē ar peļņu, atlikušie 21% un 28% ir attiecīgi uzņēmējdarbības un attīstīšanas aizdevumi.

Likumsakarīgi, ka lielākā daļa (82%) projektu tiek finansēti iecerēm Rīgā vai tās apkārtnē, taču pēdējā laikā EstateGuru saņem un izskata arvien vairāk perspektīvu projektu arī lielākajās reģionu pilsētās. 

Ja arī tev ir iecere, kuras īstenošanu nevēlies atlikt, raksti uz info@estateguru.co.

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS FACEBOOK!

Iris Shampeteris Apartments aicina apskatīt mājokļu projektu un jauno Demo dzīvokli

06.12.2018

alt
alt

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

06.12.2018

Saistītās ziņas

alt

Priekšrocības, iegādājoties dzīvokli ēkas būvēšanas procesā

alt

Piesaista pūļa finansējumu daudzdzīvokļu nama projektam Tukumā

alt

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

alt

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

alt

Vilis Krištopans: pūļa finansējuma konceptam ir milzīga nākotne (video)

alt

Viedoklis: Kā nepārmaksāt, pērkot īpašumu

alt

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

alt

Vairums projekta Ezerparka Nami dzīvokļi iegādāti ar ALTUM programmas līdzdalību

alt

Altum mājokļu garantiju programmu izmantojušas jau 10 000 ģimenes

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem