R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

Šis stāsts sākās pirms 17 gadiem. R.Evolution pirmais Latvijā īstenotais projekts - "Tomsona Terases" kļuva par īstu izrāvienu mājokļu būvniecībā Latvijā. Viņi necentās diktēt modi vai paaugstināt latiņu, lai kādam pierādītu, ka viņi ir labākie. Viņi tā būvē, jo neprot savādāk. Tās nav tikai tehniskās zināšanas un prasme tās īstenot. Tā ir vesela filozofija, kuras pamatā ir ticība tam, ka vide, kādā dzīvojam, patiešām spēj mainīt un motivēt. "Mūsu mājokļos nav strīdu, te kaimiņi paliek par draugiem," saka intervijas galvenais varonis. Būvniecība, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Lofts&Rosegolds, R.Evolution, Villa Milia, Redaktora izvēle, HOFT, Filozofu rezidence

Nekustamo īpašumu sludinājumu portāls City24.lv piedāvā interviju ar spēcīgu personību, kompānijas R.EVOLUTION CITY iedvesmas avotu un galveno lokomotīvi - tās valdes priekšsēdētāju Alekseju Zagrebeļniju. Runājām par to, kāpēc mājoklim tik svarīgs ir stāsts, kā tas var mainīt mūs un mūsu apkārtējo vidi, kā arī, kāds ir R.EVOLUTION CITY projektu perfekcionisma noslēpums.  

Visi R.EVOLUTION CITY projekti ir nestandarta mājokļi. Kāpēc Jūs izvēlaties iet tieši šādu ceļu?  

Pirmajā reizē varētu teikt, ka tā ir nejaušība, otrajā, ka sagadīšanās, bet, kad tas notiek trešo un katru nākamo reizi - ir skaidrs, ka tā tomēr jau ir apzināta filozofija. Te ir maz no tā saucamā "ego" - būvējot mājokļus, svarīgāki ir citi aspekti. Piemēram, praktiskais, metafiziskais, patriotiskais utt. Mēs cenšamies, lai mūsu projektos sasaucas tie visi. 

No praktiskā viedokļa, ar savu nestandarta pieeju mēs radām papildus konkurētspējīgu priekšrocību uzņēmumam, bet mūsu objektiem - vērtību. Tajā pašā laikā, mēs vienmēr rūpējamies par metafizisko aspektu. Mājas iegāde - tas vienmēr ir kaut kas īpašs, tas ir stāsts par emocijām, kuras cilvēks grib piedzīvot pats un vēlas, lai tās piedzīvo arī viņa ģimene. Mēs pārdodam iespēju saņemt šīs sajūtas un caur tām - iespēju uzlabot sevi un savu dzīvi.  

Izstāstiet, kā tas izpaužas "dzīvē"? 

Ziniet, cilvēki, kuri iegādājas dzīvokļus mūsu projektos, šīs sajūtas tiešām arī piedzīvo! Nenoliedzami, mājoklis ir motivējošs faktors, un ievācoties mūsu mājās, cilvēks sāk savādāk justies un, līdz ar to, arī rīkoties. Bieži klienti paši stāsta mums, kā pozitīvi izmainījusies viņu ikdiena. Pavisam vienkāršs piemērs - mūsu mājokļos nav skandālu, valda savstarpējās cieņas piepildīta, relaksēta atmosfēra. 

Iespējams, to nosaka jau pati auditorija? 

Es gribētu teikt, ka tas tomēr strādā savādāk, jo man nepatīk vārds luxury. Mēs veidojam objektus dažādos cenu segmentos, bet tie atšķiras tikai ar to instrumentu kopumu, kāds mūsu mājokļos tiek pielietots konkrēta rezultāta panākšanai. Mani daudz vairāk aizrauj strādāt tieši ar mazākiem budžetiem, jo tur nepieciešams likt lietā intelektu, lai sajūtu līmenī panāktu tikpat labu rezultātu, kā tad, ja būtu strādāts ar lielākiem finanšu līdzekļiem. 

Jebkurā cenu kategorijā mēs ieguldām filozofiju un sajūtas. Tas ir pamats. Šeit es atkal runāju par emocijām jau pie mājas ieejas un pat ceļā uz mājām. Man, personīgi, atrašanās motivējošā vidē rezultējas papildu ienākumos. Tāpēc mani vienmēr sarūgtina, ka dēļ kādiem 100-150 eiro par kvadrātmetru kāds izvēlas citu objektu, jo es nojaušu, ka tur viņš tās sajūtas nesaņems. Ja šos 150 eiro izdalītu uz 10 gadiem, nieks vien sanāk, tie ir 15 - 20 eiro. Tik, cik cilvēks var nejauši iztērēt lielveikalā.  Filozofu Rezidence Kam jūs būvējat savas mājas, kāds ir jūsu klients? 

Es patiesi priecātos, ja mūsu klientu loks Latvijā paplašinātos. Tas, ko es redzu tagad -  60% mūsu klientu ir jauni, inteliģenti, motivēti un veiksmīgi cilvēki, vecuma kategorijā no 27 līdz 40 gadiem. Tomēr es gribētu uzsvērt, ka mums nav kāds īpašs klientu segments, mūsu projekti domāti visiem. 

Ziniet, cilvēkiem gados jau sākas pieķeršanās vietai, viņiem ir grūti izkustēties no tās, tāpēc ar visām mūsu programmām mēs cenšamies paplašināt auditoriju. Ko tas nozīmē? Piemēram, mums ir esošā īpašuma izpirkšanas programma. Iegādājoties jaunu īpašumu pie mums, tā saucamais next step ir iespēja apmaksāt tikai starpību - tāda maiga pāreja no vecā pie jaunā. 

Mums ir svarīgi nodot ziņu, kādas papildu vērtības cilvēkam un viņa ģimenei sniedz mūsu pasaules redzējums, ko mēs ietveram mūsu ēkās. Taču, mēs necenšamies kādu pārliecināt. Vai nu cilvēks atzīst šīs vērtības jau šobrīd, vai arī viņš sāk tās apzināties ar laiku. 

Pašlaik R.EVOLUTION CITY realizē četrus izcilus projektus ar stāstu - HOFT, Lofts&Rosegolds, Filozofu Rezidence un Villa Milia. Pastāstiet, vai Latvijā ir kam dzīvot šajos projektos?

Mēs uzskatām, ka jā. Turklāt, būvniecības mērogs Rīgā un Latvijā kopumā pat stipri atpaliek no mūsu kaimiņiem Viļņas un Tallinas, un pat vairākas reizes. Ja mēs paskatāmies pēc iedzīvotāju blīvuma - Rīgā dzīvo ap 800 tūkstošiem cilvēku. Aug atalgojums, notiek pozitīvas pārmaiņas, turklāt, neviens nav atcēlis bērnu piedzimšanu un citas dzīves apstākļu izmaiņas. 

Uz rokas pirkstiem var saskaitīt šādus īpašus projektus Rīgas centrā. Piemēram, "HOFT", kas kļūs par māju numur viens. No vienas puses, tajā ir 40 dzīvokļi - it kā daudz, bet no otras puses, situācijā, kad cilvēki nav gatavi samierināties ar kompromisiem, tas ir "nekas". Šajā projektā no septiņiem penthausiem palika vien divi un tos pašlaik jau skatās jauna ģimene. Tā kā, varu droši teikt - interese un vēlme dzīvot šādos īpašumos ir!  Villa Milia

Viena no R.EVOLUTION CITY nākotnes pērlēm ir projekts Villa Milia Jūrmalā. Izstāstiet, kas šajā projektā ir īpašs, kāda ideja tajā ir iekodēta? 

Jūrmalā ir māja, kas man, personīgi, ļoti patīk - tā ir "Villa Benjamiņa". Šī ir pārsteidzoša būve gan no arhitektūras, gan no inženiertehniskā viedokļa. Kad likteņa vadīts, es dažas reizes tur viesojos, es sapratu, ka krāsas, risinājumi, detaļas - absolūti viss vēl joprojām ir aktuāls. Turklāt, man ļoti imponē Emīlijas Benjamiņas personība un viņas dzīves principi - tas, kā viņa attīstījās, kā dzīvoja, tāda self-made woman.

Mēs izlēmām īstenot šīs villas mūsdienīgu "atkārtošanu". Šajā ēkā atsevišķas detaļas, kopējā pieeja, proporcijas - tas ir par viņu. Tas ir kā 1968. un 2018.gada Jaguar. Šī projekta atslēgvārds ir pēctecība, laiku un paaudžu saikne. Sākot darbu pie šī nama, viena pēc otra atklājās interesantas saiknes un stāsti. 

Interesanti, ka šī nama kapsulas iemūrēšanā piedalījās mūsu bērni. Savukārt, kad mēs rīkojām arhitektu konkursu, tajā uzvarēja Zane Tetere, un tikai pēc tam, kad mēs parakstījām līgumu, viņa paziņoja, ka pati ir no Benjamiņu ģimenes. Tāpat mēs satikām Bruno Birmani, kuram pateicoties, radās projekta nosaukums. Un atkal sastapāmies ar patīkamiem pārsteigumiem - izrādījās, ka viņa vectēvs projektējis šo vēsturisko ēku. Tieši Bruno atklāja, ka Emīliju mājās sauca par Mīliju. Tā arī radās mūsu "Villa Milia". 

Viss koncepts pievilka tādus notikumus, kuri atkal un atkal apliecina, ka šis nav mārketinga gājiens, šis ir objekts ar īpašu enerģētiku. Kaut vai tas, kā bērni lika kapsulu, veidoja zīmējumus - tas paliks ar viņiem uz visu mūžu. Šī māja jau ir uzlādēta ar pozitīvu enerģiju!

Vai "spēlējot" Latvijas nekustamā īpašuma tirgū, izjūtat kādus sarežģījumus? 

Otra tik konkurētspējīga un sarežģīta tirgus vienkārši nav. Šeit ir liela konkurence, tā tas ir bijis vienmēr. Mūsu pirmais objekts 2002.gadā - "Tomsona Terases", uzreiz noteica diezgan augstus standartus, pēc kuriem daudzi pēc tam orientējās. Līdz tam līmenim, kāds mums jau bija 2002.gadā, Maskava ir nonākusi tikai pēdējos 5 - 7 gados. Tur tikai tagad sāk pievērst uzmanību, ka nepieciešams būvēt kaut ko īpašu. Ja var pārdot visu, kas vien uzbūvēts, neskatoties pēc kvalitātes, tas kropļo tirgu. Mēs tagad strādājam arī Vācijas tirgū, Berlīnē, tur augstas kvalitātes objekti ir pārsvarā. Nebaidos teikt, ka ar tiem muskuļiem, kas uztrenēti Latvijas attīstītajiem, var ļoti labi justies jebkurā tirgū.HOFT R.EVOLUTION CITY piekopj ļoti augstus standartus. Kur smeļaties idejas, jo notikumus apsteidzat pat pasaules līmenī? 

Tas ir iekšējais līmenis, tā ir dharma, kad Tava dvēsele atrod savas iekšējās attīstības ceļu. Man daudzas lietas notiek atmiņu līmenī, it kā es to visu būtu zinājis. Es vienkārši nevaru savādāk. Man tas izveidojies par noteiktu ieradumu - es formēju vidi, kur pat vismazāko detaļu es tiecos novest līdz ideālam. Ja kāda no tām mani iekšēji uztrauc, tā tiks izlabota. 

Var teikt, ka Latvijā jūs esat līmeņa un kvalitātes noteicēji? 

Mēs neesam noteicēji, mēs vienkārši labi darām savu darbu. Tas, ka tas patīk daudziem un attīstītāji sāk tam pievērst uzmanību ne tikai Rīgā - tās, drīzāk, ir sekas. Tas nav pašmērķis, mums nav mērķa diktēt visiem trendus. Mans uzdevums ir maksimāli efektīvi, ar papildus intelektuāliem ieguldījumiem formēt objektus, tai skaitā arī peļņu savam uzņēmumam. 

R.EVOLUTION CITY projektu aprakstā ir jēdziens "mūsdienu intelektuālā arhitektūra". Ko tas īsti nozīmē? 

Intelektuālā attīstīšana nozīmē ieguldīt mājokļu arhitektūrā arī kādu papildus domu. Tas nav tikai logu un kvadrātmetru savienojums, bet drīzāk - storytelling ēkas. Es gribētu uzsvērt svarīgu domu - tāpat kā mēs mainām apkārtējo vidi, absolūti tāpat vide iedarbojas uz mums! Es aicinu visus mainīt vidi ap sevi tā, kā gribas. Tas nav tikai par Tevi, tas ir arī par cilvēkiem, kuri ir Tev blakus, par kuriem Tu uzņemies atbildību - bērni, sieva, mīļotā. Veidojiet pozitīvu un kvalitatīvu vidi, tā noteikti motivēs tālākai attīstībai!  

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

12.12.2018

alt
alt

Asociācija: Novembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

13.12.2018

Saistītās ziņas

alt

Sāk būvēt Āgenskalna melodijas jaunos projektus Legato un Sentimento

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Jaunajā projektā Dzirciema nams jau rezervēta gandrīz puse dzīvokļu

alt

Par ko mēs nepadomājam, pērkot dzīvokli

alt

Būvniecības izmaksas trešajā ceturksnī - vidēji par 4,7% augstākas nekā pirms gada

alt

Rīgas vēsturiskajā centrā tiek celts dzīvojamais kvartāls "Lofts&Rosegold"

alt

Dreiliņos taps vērienīgs, pircējiem pieejams dzīvojamo māju projekts

alt

Baložu jaunais projekts "Tuvidi" nodots ekspluatācijā

alt

Spāru svētki jaunajā daudzdzīvokļu projektā "Akācijas"

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā