Arī šogad prognozē jauno mājokļu cenu pieaugumu

Jaunu mājokļu cenas patlaban aug par aptuveni 10% gadā un šāda tendence gaidāma arī šogad, aģentūrai LETA sacīja nekustamo īpašumu attīstītāja "Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš. Mājokļu tirgus, Jaunie projekti, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija"Valsts ekonomiskā izaugsme sekmē iedzīvotāju pirktspēju un veicina arī mājokļu tirgus izaugsmi, taču uztraukumam, ka varētu sekot tirgus pārkaršana, nav pamata. Lietuvā un Igaunijā šobrīd nekustamā īpašuma tirgus attīstība norit daudz straujākos tempos, Latvijā vēl ir liels potenciāls un tuvākajos gados gaidāma lielāka konkurence nekustamo īpašumu attīstītāju vidū," skaidroja Kļaviņš.

Viņš norādīja, ka uztraukumu nozarē rada straujš būvniecības izmaksu pieaugums, kas pašreiz ir lielāks kā nekustamā īpašuma cenu pieaugums. Nozarē akūti trūkst darba roku, kā arī nepieciešama ātrāka un efektīvāka visu iesaistīto pušu (attīstītājs, pašvaldība, valsts) sadarbība, tādā veidā minimizējot būvniecības procesa izmaksas, uzskata Kļaviņš.

"Lai nozare turpinātu sekmīgi attīstīties, no valsts sagaidām aktīvāku rīcību darbaspēka pieejamības nodrošināšanā un birokrātijas mazināšanā. Tas veicinās produktivitātes pieaugumu, sekmēs uzņēmējdarbību, līdz ar to arī nozares un valsts attīstību kopumā," sacīja Kļaviņš.

"Bonava Latvija" valdes priekšsēdētājs norādīja, ka Latvijā nekustamo īpašumu tirgus dzīvojamo namu kategorijā attīstās stabili un aug pieprasījums pēc jauniem mājokļiem. Kļaviņš skaidroja, ka lielākā daļa no dzīvojamā fonda jeb 75% mājokļu būvēti padomju laikā, savukārt uzlaboti vai rekonstruēti ir tikai 5-10% no tiem. Un tikai 11-14% mājokļu ir celti gados pēc neatkarības atjaunošanas - tas nozīmē, ka dzīvojamā fonda atjaunošanās Rīgā un Latvijā ir ļoti lēna un pieprasījums pēc jauniem mājokļiem turpinās būt augsts.

Kļaviņš norādīja, ka šādā situācijā likumsakarīgi ir "Bonava Latvija" darbības rezultāti - jau līdz augustam uzņēmums bija pārdevis vairāk dzīvokļu nekā visa 2017.gada laikā. Kļaviņš lēsa, ka pārdoto dzīvokļu apjoms 2018.gadā pieaugs vismaz par 40%, salīdzinot ar 2017.gadu.

"Šogad esam uzsākuši valsts dzīvojamā fonda atjaunošanā ļoti nozīmīgus projektus - Krasta kvartālu, kur jaunas mājvietas tuvāko gadu laikā nodrošināsim vairāk kā 1000 cilvēkiem un Dreilinga mājas - vairāk kā 2000 cilvēku," sacīja Kļaviņš.

Attiecībā uz 2018.gada notikumiem, kas bijuši svarīgi gan uzņēmumam, gan nozarei kopumā, Kļaviņš minēja izmaiņu īres likumā virzīšana, kas paredz dzīvokļu īres līgumu reģistrēšanu zemesgrāmatā. "Šīs izmaiņas sakārtos īres tirgu, darot to caurskatāmāku un uzticamāku gan iedzīvotājiem, gan investoriem un veicinās īres darījumu iznākšanu no pelēkās zonas," sacīja uzņēmējs.

"Vēl viens svarīgs notikums šogad - Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) iedzīvināšana, kas ļaus būvniecības ieceres un būvniecības atļaujas saskaņot interneta vidē. Mums kā nekustamo īpašumu attīstītājam, kas paši veic pilna cikla darbu no zemes iegādes, projektēšanas, projektu būvniecības līdz mājokļu pārdošanai, ļoti būtiska ir šīs sistēmas efektīva darbība. Esam celmlauži nozarē - gada nogalē tieši mūsu 16 namu dzīvojamais projekts Dreiliņos "Dreilinga mājas" saņēma pirmo digitālo būvatļauju Latvijā, kuru izdevās īstenot, pateicoties mūsu, Stopiņu novada domes un Būvniecības valsts kontroles biroja kopīgai efektīvai sadarbībai," sacīja Kļaviņš.

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

28.12.2018

alt
alt

Dzīvokļi Rīgā, kas paver īpašu skatu uz sniegotās ziemas ainavu

02.01.2019

Saistītās ziņas

alt

Sagaidi Jauno gadu savās jaunajās mājās - izvēlies Saliena Park Apartments un sāc dzīvot tūlīt!

alt

Ieskaties! Īres dzīvokļi ar samazinātu cenu

alt

CITY24.LV MĒNEŠA PROJEKTS: "Zelta Rasa" Mārupē

alt

Svētku sezonā IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS dzīvokļi pieejami ar atlaidi līdz 18 000 EUR!

alt

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

alt

Vai mājoklis Rīgas centrā var sniegt klusumu?

alt

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

alt

MĒNEŠA PROJEKTS! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais nams

alt

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

CITY24.LV MĒNEŠA PROJEKTS: "Zelta Rasa" Mārupē

2

Sagaidi Jauno gadu savās jaunajās mājās - izvēlies Saliena Park Apartments un sāc dzīvot tūlīt!

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

5

MĒNEŠA PROJEKTS! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais nams

6

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

City24 redaktora izvēle

alt

Piedāvājums darītājiem: īpašums Aiviekstes upes krastā lauksaimniecībai un lauku tūrismam

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?