Eksperti atzīst - investējot īres īpašumā, jāpievērš uzmanība ne tikai atdevei

Aizvadītā gada nogalē, EstateGuru FB LIVE sēriju "Ekspertu Sarunas" epizodē eksperti Arco Real Estate īres nodaļas vadītājs Dzintars Bērziņš un nekustamā īpašuma investors Artūrs Kostins diskutēja par investīcijām īres dzīvokļos un iespējām, ko investoram sniedz dzīvokļa iegāde ekonomiskajā un ekskluzīvajā segmentā.  Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, EstateGuru, estateguruTā kā īres tirgus Rīgā šobrīd ir ļoti aktīvs, arvien vairāk investoru izvēlas veidot investīciju portfeli ar īpašumiem, kas nodrošina stabilu naudas plūsmu no īres ienākumiem. Taču ar kādiem iespējamajiem šķēršļiem jārēķinās, ieguldot šādā biznesā, vai izdevīgāk ieguldīt mazākos un lētākos dzīvokļos, vai izvēlēties kvalitatīvāku produktu? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildes sniedza eksperti.

"Tirgus kopumā ir ļoti aktīvs, bet, protams, tam piemīt izteikta sezonalitāte - novembris un decembris nav no aktīvākajiem mēnešiem. Aktīvākā sezona sāksies janvārī un februārī, saprotams, lielākoties segmentā līdz 500 EUR mēnesī, tomēr pieprasīti ir arī dzīvokļi ar īres maksu no 800 EUR līdz 1200 EUR, par kuriem interesi izrāda vairāk ārzemju uzņēmēji vai lielu uzņēmumu darbinieki. Šī sezonalitāte ir cieši saistīta arī ar studentu un skolēnu grafiku, aktīvākais brīdis tirgū ir augusts un septembris, kad cilvēki atgriežas pilsētā no vasaras mājām un atpūtas, jo sākas jauns mācību gads," komentē Dzintars. 

Abi eksperti arī atzīst, ka arvien populārāks biznesa modelis ir tieši īstermiņa īres objekti, kurus piedāvā platformās booking un airbnb, taču šajā segmentā jārēķinās ar papildu laiku, kas jāvelta organizatoriskiem pasākumiem.

"Īstermiņa īre varētu būt ienesīgs bizness ļoti specifiskiem dzīvokļiem, kuriem ir unikāls dizains vai lokācija - gadījumos, kad klients ir gatavs maksāt tieši par pieredzi, ko gūst atrodoties šajā īpašumā, parastiem dzīvokļiem tas prasa pārāk daudz laika un īsti neatmaksājas," skaidro Artūrs.

Jautāti par to, vai izdevīgāk ieguldīt ekonomiskās klases dzīvokļos, ko piedāvāt īres tirgū par pieejamākām cenām, vai ekskluzīvākos apartamentos, eksperti apgalvo, ka ekonomiskās klases dzīvokļos var gūt lielāku atdevi un iespējams ātrākā laika periodā atrast īrnieku, taču šie īrnieki ne vienmēr ir pastāvīgi, reizēm nākas saskarties arī ar nemaksāšanas problēmām, turpretim ekskluzīvāki īpašumi nodrošina nedaudz mazāku naudas plūsmu, bet tajos nav bieži  nepieciešams ieguldīt papildu līdzekļus remontā, kā arī īrnieki parasti ir situēti un problēmas rodas retāk, tomēr jārēķinās arī ar ilgāku izīrēšanas laiku (līdz pat 4 mēnešiem).

Gan jau minētās tirgus sezonalitātes un nozares specifikas dēļ nereti var gadīties, ka īpašumu nav iespējams īsā laika posmā izīrēt par plānoto cenu, kas var būtiski ietekmēt plānoto investīcijas atdevi un naudas plūsmu, tomēr eksperti atklāj, ka pat ar nelieliem sīkumiem uzlabojot dzīvokļa interjera iekārtojumu, iespējams palielināt īres cenu līdz pat 15%, tāpēc īrnieku intereses trūkuma gadījumā ir vērts apsvērt iespēju radošiem un gaumīgiem mājokļa dizaina papildinājumiem. 

Galvenās atziņas par īres tirgu un investīcijām:

* Īres dzīvokļi ir ieguldījums ar stabilu atdevi

* Iedziļinoties un sekojot līdzi tirgus aktivitātēm, ir iespējams iegādāties īpašumu pat   zem tirgus vērtības un nodrošināt vēl lielāku atdevi

* Īres cenas Rīgas teritorijā šobrīd ir ļoti stabilas

Pilnu interviju meklē šeit!Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, EstateGuru, estateguruFB LIVE sērijas "Ekspertu sarunas" regulāri ciemos aicina interesantas un zinošas personības nekustamo īpašumu nozarē. Lai nepalaistu garām nākamo interviju, seko jaunumiem EstateGuru Facebook lapā.

 

Iespēja iegādāties īpašumu Lāčplēša ielā 13, netērējot līdzekļus valsts nodevas apmaksai

04.01.2019

alt
alt

Arco Real Estate: Pērn sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā palielinājās par 3,9%

04.01.2019

Saistītās ziņas

alt

Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par jūniju

alt

Jauni noteikumi nekustamā īpašuma darījumu jomā: NĪ darījumu starpnieku darbības likums

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Vai pēdējā pusgada notikumi ir ieviesuši izmaiņas vērtēšanas pakalpojumu sniegšanā?

alt

Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par maiju

alt

Alternatīvais finansējums uzņēmējiem – iespēja arī krīzes laikā

alt

Ventilācijas sistēma ar rekuperāciju – veselīga videi un makam

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas atvērto durvju diena jaunajos projektos Rīgā un Pierīgā!

2

Jaunā projekta "Akācijas" iedzīvotāji veiksmīgi izmanto ALTUM programmas iespējas

3

Ekspluatācijā nodota projekta "Green City" otrā māja

4

Nenokavē! Atvērto durvju diena Daugavas labā krasta mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Pārdaugavā!

6

Jauni noteikumi nekustamā īpašuma darījumu jomā: NĪ darījumu starpnieku darbības likums

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas atvērto durvju diena jaunajos projektos Rīgā un Pierīgā!

alt

Apskati klātienē jaunos projektus Rīgas Centrā: Merks Viesturdārzs, Rēdera nami un citi!

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem