Eksperti atzīst - investējot īres īpašumā, jāpievērš uzmanība ne tikai atdevei

Aizvadītā gada nogalē, EstateGuru FB LIVE sēriju "Ekspertu Sarunas" epizodē eksperti Arco Real Estate īres nodaļas vadītājs Dzintars Bērziņš un nekustamā īpašuma investors Artūrs Kostins diskutēja par investīcijām īres dzīvokļos un iespējām, ko investoram sniedz dzīvokļa iegāde ekonomiskajā un ekskluzīvajā segmentā.  Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, EstateGuru, estateguruTā kā īres tirgus Rīgā šobrīd ir ļoti aktīvs, arvien vairāk investoru izvēlas veidot investīciju portfeli ar īpašumiem, kas nodrošina stabilu naudas plūsmu no īres ienākumiem. Taču ar kādiem iespējamajiem šķēršļiem jārēķinās, ieguldot šādā biznesā, vai izdevīgāk ieguldīt mazākos un lētākos dzīvokļos, vai izvēlēties kvalitatīvāku produktu? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem atbildes sniedza eksperti.

"Tirgus kopumā ir ļoti aktīvs, bet, protams, tam piemīt izteikta sezonalitāte - novembris un decembris nav no aktīvākajiem mēnešiem. Aktīvākā sezona sāksies janvārī un februārī, saprotams, lielākoties segmentā līdz 500 EUR mēnesī, tomēr pieprasīti ir arī dzīvokļi ar īres maksu no 800 EUR līdz 1200 EUR, par kuriem interesi izrāda vairāk ārzemju uzņēmēji vai lielu uzņēmumu darbinieki. Šī sezonalitāte ir cieši saistīta arī ar studentu un skolēnu grafiku, aktīvākais brīdis tirgū ir augusts un septembris, kad cilvēki atgriežas pilsētā no vasaras mājām un atpūtas, jo sākas jauns mācību gads," komentē Dzintars. 

Abi eksperti arī atzīst, ka arvien populārāks biznesa modelis ir tieši īstermiņa īres objekti, kurus piedāvā platformās booking un airbnb, taču šajā segmentā jārēķinās ar papildu laiku, kas jāvelta organizatoriskiem pasākumiem.

"Īstermiņa īre varētu būt ienesīgs bizness ļoti specifiskiem dzīvokļiem, kuriem ir unikāls dizains vai lokācija - gadījumos, kad klients ir gatavs maksāt tieši par pieredzi, ko gūst atrodoties šajā īpašumā, parastiem dzīvokļiem tas prasa pārāk daudz laika un īsti neatmaksājas," skaidro Artūrs.

Jautāti par to, vai izdevīgāk ieguldīt ekonomiskās klases dzīvokļos, ko piedāvāt īres tirgū par pieejamākām cenām, vai ekskluzīvākos apartamentos, eksperti apgalvo, ka ekonomiskās klases dzīvokļos var gūt lielāku atdevi un iespējams ātrākā laika periodā atrast īrnieku, taču šie īrnieki ne vienmēr ir pastāvīgi, reizēm nākas saskarties arī ar nemaksāšanas problēmām, turpretim ekskluzīvāki īpašumi nodrošina nedaudz mazāku naudas plūsmu, bet tajos nav bieži  nepieciešams ieguldīt papildu līdzekļus remontā, kā arī īrnieki parasti ir situēti un problēmas rodas retāk, tomēr jārēķinās arī ar ilgāku izīrēšanas laiku (līdz pat 4 mēnešiem).

Gan jau minētās tirgus sezonalitātes un nozares specifikas dēļ nereti var gadīties, ka īpašumu nav iespējams īsā laika posmā izīrēt par plānoto cenu, kas var būtiski ietekmēt plānoto investīcijas atdevi un naudas plūsmu, tomēr eksperti atklāj, ka pat ar nelieliem sīkumiem uzlabojot dzīvokļa interjera iekārtojumu, iespējams palielināt īres cenu līdz pat 15%, tāpēc īrnieku intereses trūkuma gadījumā ir vērts apsvērt iespēju radošiem un gaumīgiem mājokļa dizaina papildinājumiem. 

Galvenās atziņas par īres tirgu un investīcijām:

* Īres dzīvokļi ir ieguldījums ar stabilu atdevi

* Iedziļinoties un sekojot līdzi tirgus aktivitātēm, ir iespējams iegādāties īpašumu pat   zem tirgus vērtības un nodrošināt vēl lielāku atdevi

* Īres cenas Rīgas teritorijā šobrīd ir ļoti stabilas

Pilnu interviju meklē šeit!Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, EstateGuru, estateguruFB LIVE sērijas "Ekspertu sarunas" regulāri ciemos aicina interesantas un zinošas personības nekustamo īpašumu nozarē. Lai nepalaistu garām nākamo interviju, seko jaunumiem EstateGuru Facebook lapā.

 

Iespēja iegādāties īpašumu Lāčplēša ielā 13, netērējot līdzekļus valsts nodevas apmaksai

04.01.2019

alt
alt

Arco Real Estate: Pērn sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā palielinājās par 3,9%

04.01.2019

Saistītās ziņas

alt

Pilsētplānotājs: Vai Maskavas forštate būs jaunais klusais centrs?

alt

Kādos gadījumos jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par pārdoto īpašumu?

alt

Stājas spēkā jauni noteikumi, kas jāievēro daudzdzīvokļu namos ar gāzes iekārtām

alt

Aptauja: Dūmu detektori nav uzstādīti 83% mājokļu

alt

Arī šogad prognozē jauno mājokļu cenu pieaugumu

alt

Turpmāko divu gadu laikā tehnoloģijas aktīvi ietekmēs nekustamā īpašuma tirgu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

alt

Aicina pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Nedēļas nogalē būs iespēja apskatīt REALAT dzīvokļus Brīvības ielā 133

5

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

6

REALAT aicina uz Klientu dienu Dzirnavu ielas 132 namā

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā