Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

Jau esam stāstījuši, cik radikāli mainās uzņēmēju paradumi, tostarp arī finansējuma piesaistīšanas jomā. Tradicionālā banku finansēšanas pieeja ar birokrātisku porcedūru veikšanu tā vietā, lai izvērtētu projekta attīstības potenciālu uzņēmējiem kļūst arvien apgrūtinošāka. Nekustamo īpašumu attīstītājiem tieši ātrums un finansētāja izpratne par projektu ir vieni no svarīgākajiem veiksmīga projekta stūrakmeņiem, tāpēc arvien biežāk perspektīvi projekti tiek realizēti ar pūļa finansējuma platformu starpniecību.  

Aizvadītajā gadā pūļa finansējuma platformā EstateGuru kopā finansēti 356 projekti vairāk kā 52 miljonu EUR apmērā. Projekti, kas tiek publicēti platformā ir ļoti dažādi - gan tādi, kuriem uz ielas nevarēsi paiet garām, jo pāris gadu laikā būs tapis iespaidīgs īpašums, kas pozitīvi ietekmēs un palielinās ne tikai īpašuma vērtību, bet arī kopējo pilsētas attīstību, gan tādi, ko nezinātājs nemaz nemanīs, taču projekta attīstītājs vai uzņēmējs būs veicis būtiskus uzlabojumus savā biznesā vai realizējis kvalitatīvu īpašumu, gūstot peļņu. Iespējas ar šāda finansējuma veida izmantošanu ir ļoti plašas, un arvien vairāk apņēmīgu uzņēmēju Latvijā tās izmanto.

Interesantākos no projektiem, kas 2018.gadā finansēti Latvijā, apskatīsim turpinājumā! Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, EstateGuru, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, estateguru Dzīvokļu sadalīšanai un pārdošanai Rīgas centrā

Ņemot vērā to, ka pūļa finansējumu iespējams iegūt īsā laika periodā, tas ir ļoti ērts finanšu instruments darījumiem ar nekustamo īpašumu, kas neaizņem vairāk par 1 - 2 gadiem. Šajā gadījumā pieredzējušam īpašumu attīstītājam tika piesaistīts finansējums plašu dzīvokļu iegādei Rīgas centrā. 

Tā kā dzīvokļi ar lielām platībām tirgū šobrīd nav vispieprasītākie, attīstītājs tos sadalīs vairākos mazākos un pārdos, piedāvājot pircējiem modernus, nelielus dzīvokļus ar kvalitatīvu apdari izdevīgā atrašanās vietā. Šāda veida īpašumu nepieciešamību apstiprina fakts, ka jau īpašuma pārplānošanas stadijā vairāki dzīvokļi tika rezervēti, kā rezultātā reālais aizdevuma termiņš bija vien pāris mēneši.

Projektam finansējums piesaistīts vairākos etapos, no kuriem viens tika piedāvāts investoriem EstateGuru Ziemassvētku labdarības kampaņas ietvaros, kas paredz, ka 5% no piesaistītās finansējuma summas EstateGuru ziedo labdarībai. 

Kopējā aizdevuma summa visos etapos - 426 000 EUR. Aizdevuma termiņš: 12 mēneši. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, EstateGuru, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, estateguru Dzīvokļu kompleksa attīstīšanai un pārdošanai

Finansējumu EstateGuru iespējams atmaksāt aizdevuma termiņa beigās, taču nereti aizņēmēji izvēlas atmaksāt saistības arī pirms termiņa beigām. Visbiežāk pirms termiņa atmaksa notiek tieši tiem aizdevumiem, kas piesaistīti īpašuma pārdošanas periodam. 

Dzīvokļu kompleksa ciemats Mārupē, Dreimaņu ielā, ir lielisks piemērs, kā īpašumu attīstītājam atbrīvot kapitālu un nezaudēt laiku jaunu projektu attīstīšanai. Finansējums īpašuma pārdošanas periodam - kamēr tiek pārdoti dzīvokļi vienā mājā, tiek veikti nepieciešamie būvdarbi jau nākamajām jaunbūvēm,  finansējums atmaksāts investoriem pie katra dzīvokļa pārdošanas.

Apartamenti topošajā dzīvokļu kompleksā iegādei pieejami šeit.

Aizdevuma summa: 138 450 EUR. Termiņš: 12 mēneši. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, EstateGuru, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, estateguru Projekta attīstīšanai Tukumā

Pieredzējuši attīstītāji, kas gatavi pieņemt jaunu izaicinājumu un piedāvāt tirgū dzīvojamās platības ārpus Rīgas - tā varētu īsumā raksturot šo projektu.

Jauni daudzdzīvokļu māju projekti pilsētās ārpus Rīgas ir retums, taču pēc rūpīgas tirgus izpētes attīstītājs ir sapratis, ka pieprasījums pēc jauniem, kvalitatīviem mājokļiem ir! Tieši tāpēc piesaistīts finansējums būvniecībai un projekta attīstīšanai, kas Tukuma dzīvokļu tirgus piedāvājumu papildinās par 20 trīsistabu un 24 divistabu dzīvokļiem.

Finansējums šobrīd projekta pirmajā etapā jau ir  piesaistīti 220 000 EUR. Aizdevuma termiņš: 18 mēneši. Nekustamo īpašumu darījumi, Investīcijas un kredīti, City24, EstateGuru, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, estateguru Kimmel kvartāls - attīstības projekta sagatavošanai

Līdz šim populārākais un zināmākais no EstateGuru projektiem ir bijušās Kimmel alus darītavas teritorijā topošais biznesa komplekss Rīgas vēsturiskajā centrā. 

Attīstītājs plāno līdz 2022.gada vidum uzbūvēt A klases biznesa kompleksu ar kopējo platību ~50 000m2, kas atbilstu mūsdienu prasībām. Šobrīd ir noslēdzies starptautisks arhitektūras konkurss būvniecības risinājumiem, un nepieciešams finansējums projekta tālākai attīstībai. 

EstateGuru finansējums šim projektam ir kā īstermiņa pārejas posms, pirms ilgtermiņa investora vai bankas finansējuma piesaistīšanas. 

Sīkāka informācija par Kimmel Kvartālā notiekošo informācija pieejama: Kimmel FB lapā

Aizdevuma summa: 600 000 EUR. Termiņš: 18 mēneši. 

Kopumā projektiem Latvijā  pērn piesaistīti 9.46 miljoni EUR, un arī 2019.gadā EstateGuru turpinās piedāvāt izdevīgus risinājumus uzņēmējiem un nodrošinātas investīciju iespējas investoriem. 

Lai uzzinātu vairāk, ieskaties www.estateguru.co

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

18.01.2019

alt
alt

Liepājā piešķirs līdzfinansējumu mikrorajonu pagalmu labiekārtošanai

21.01.2019

Saistītās ziņas

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai papildus piešķirt 2,8 miljonus eiro. ...

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā šonedēļ piešķīrusi 1000. garantiju, ...

alt

Vilis Krištopans: pūļa finansējuma konceptam ir milzīga nākotne (video)

alt

Viedoklis: Kā nepārmaksāt, pērkot īpašumu

alt

Vairums projekta Ezerparka Nami dzīvokļi iegādāti ar ALTUM programmas līdzdalību

alt

Altum mājokļu garantiju programmu izmantojušas jau 10 000 ģimenes

alt

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

alt

PrivatBank sadarbosies ar Altum mājokļa garantiju programmās

alt

"Akropolis Group" pārņēmis tirdzniecības centra "Akropole" būvniecības pārvaldītāju "GVP Invest LV"

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

2

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Maijā dzīvošanai gatava būs Salienas trešā dzīvokļu māja. Atvērto durvju diena jau martā!

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība