Viedoklis: Labs laiks Mārupes premium privātmāju pārdevējiem, jo pieprasījums ir lielāks kā piedāvājums

Rīgai tuvā apkaime - Mārupe, kas pēdējos gados ir bijusi viena no iecienītākajām dzīvesvietām ar stabilu nekustamā īpašuma tirgus izaugsmes dinamiku, iezīmējusi aktuālu tendenci: lielākā daļa darījumu Mārupes novadā notiek t.s. pieejamajā privātmāju segmentā, bet premium segmenta māju trūkst, un katrs šāds īpašums, ar pieredzējuša nekustamā īpašumu māklera palīdzību, ātri atrod savu jauno īpašnieku. Līdzīgas tendences tiek prognozētas arī šim gadam.

Šādā situācijā, kad tirgū pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu, Mārupes premium īpašumu pārdevējiem varētu šķist, ka ar jaunu īpašnieku atrašanu savam īpašumam un visu formalitāšu kārtošanu varētu tikt galā paši, turklāt - ātri. Tomēr pieredzējuša speciālista piesaiste var palīdzēt ne tikai adekvāti novērtēt īpašuma stāvokli un iespējas konkrētā tirgus segmentā, bet arī noteikt pareizu cenu īpašumam, un saņemt zinoša speciālista, kas orientējas darījuma un konkrētās vietas niansēs, padomu,- tādējādi atrodot privātmājai īsto pircēju.

Savukārt īpašumu pircējiem profesionāļa iesaiste darījuma veikšanā var palīdzēt izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem un ļautu "nenopirkt problēmas", nezinot visu darījuma specifiku un tirgus īpatnības.

Padomus, kā rīkoties augošajā Mārupes novada premium īpašumu tirgū, sniedz Evita Pudane, "Baltic Sotheby`s International Realty" pārdošanas un īres konsultante, kura sarunas laikā izceļ arī šīs vietas priekšrocības Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums, Būvniecība

"Pašlaik ir ļoti pateicīgs laiks premium segmenta darījumiem: gan šādu īpašumu pārdošanai, gan pirkšanai. Tirgus konjunktūra, arī pieejamais finansējums, kad bankas kļuvušas ļoti atvērtas kreditēšanai un aktīvi konkurē savā starpā par klientu piesaisti,  arī Altum - valsts atbalsta programma jaunajām ģimenēm un jaunajiem speciālistiem sekmē labvēlīgu augsni darījumiem ar vidējā segmenta īpašumiem. Tāpēc ir izdevīgs laiks pārdot šādus īpašumus par izdevīgu cenu, gan arī tādus pirkt, īpaši - Mārupē, kuru par izcilu dzīvesvietu atzinuši daudzi vietējie iedzīvotāji, jo šis novads strauji attīstās, paverot plašas iespējas harmoniskai dzīvei," komentē Evita Pudane, "Baltic Sotheby`s International Realty" pārdošanas un īres konsultante.

Viņa Mārupes novada un Bieriņu apkaimes nekustamā īpašuma tirgum pievērsusies jau sesto gadu, sekojot līdzi novada tirgus tendencēm,darījumu specifikai, datu analīzei (t.sk., piedāvājumam un pieprasījumam), kā arī jaunumiem novada pašvaldībā, kas saistīti ar infrastruktūras attīstību, attīstības plāniem u.c. Darbā ar klientiem lieti noder arī viņas iepriekšējā darba pieredze, strādājot bankā ar nekustamā īpašuma finansēšanas jautājumiem, kas ļauj labāk izprast banku sfēras prasības un piedāvājumu.

Mārupes novada trumpji jaunas dzīves vietas meklētājiem ir labi zināmi: tuvums ar galvaspilsētu, sakārtota, zaļa un droša vide vide un attīstītā infrastruktūra: uzlabojas inženierkomunikāciju pievade, tiek sakārtoti ceļi, būvētas un uzlabotas skolas, bērnudārzi, ir arī plašas brīvā laika pavadīšanas iepējas sākot no aktīvas, sportiskas atpūtas līdz ģimeniskām izklaidēm.

"Mārupe pēdējo gadu laikā ir intensīvi attīstījusies, un līdz ar šo attīstību ir palielinājies iedzīvotāju skaits: novadu par dzīves vietu izvēlas jaunie speciālisti, ģimenes ar augstiem ienākumiem. Tas ļauj pašvaldību ierindot "turīgo" pašvaldību vidū, un tā nomaksātos nodokļus liek lietā, ieguldot naudu dažādu projektu realizācijā (skolu izbūve, ceļu un inženierkomunikāciju infrastruktūras sakārtošana, sporta un atpūtas vietu izveide utt.)," stāsta speciāliste.

Evita Pudane,
raksturojot Mārupes novada premium īpašumu tirgu, norāda, ka tas atšķiras no tādām luksus mājokļu vietām kā Jūrmala vai Mežaparks, kuros premium īpašumi ir lielākais īpatsvars, turklāt - ar vēsturisku auru. Mārupē ir jauna apbūve, ko novērtē tādi pircēji, kas dod priekšoku mūsdienīgiem īpašumiem.

"Lielākā aktivitāte novērota t.s. pieejamajā privātmāju/dvīņu māju segmentā (mājas cenā no 160 000 - 220 000 eiro), kuras iegādājas vietējais pircējs - turīgais vidusslānis. Pērn notikuši 34 šādu (kopējā vērtībā 6,3 milj. eur; vidējā - 184,000 eur) īpašumu darījumi, kas ir par 55% vairāk nekā gadu iepriekš (22 darījumi, kopējā vērtībā 4.0 milj. eur; vidējā - 184,000 EUR). Premium segmenta privātmāju tirgū nav daudz, un tās visai ātri atrod jaunus īpašniekus. 2018. gadā Mārupes novadā notikuši 3 darījumi ar premium privātmājām (cenā no 350 000 EUR), kas ir par trim vairāk nekā gadu iepriekš, kad netika slēgts neviens šāds pirkums" , aktivitāti raksturo E. Pudane. 

Speciāliste novērojusi, ka Mārupes novadā trūkst jaunu, kvalitatīvu, gaumīgu premium māju labās vietās. "Redzam, ka Mārupes novadā ir diezgan liels pieprasījums pēc šādiem, dārgiem, labiem īpašumiem. Premium privātmāju pircējs ir ļoti prasīgs: pie šādām māju cenām nevar būt atkāpes ne apdarē, ne lokācijā, ne plānojuma praktiskumā. Šādam pircējam noteikti nederēs Mārupē tik ļoti bieži redzamās dvīņu vai rindu mājas, un tas nav gatavs dzīvot viensētā, lauka vidū, kur var piebraukt pa zemes ceļu bez apgaismojuma. Mārupē ir ļoti liels dvīņu, rindu māju piedāvājums, bet atsevišķi stāvošas mājas par atbilstošu cenu ir maz," saka E.Pudane.

Iezīmējot tuvāko perspektīvu Mārupes premium īpašumu tirgū, "Baltic Sotheby`s International Realty" speciāliste domā, ka premium īpašumu piedāvājums varētu paplašināties, jo daudzi, kas apsvēruši savus īpašumus pārdot, varētu beidzot izmantot labo tirgus situāciju.

"Lai gan novadā pieejamie īpašumi vairāk orientēti uz t.s. turīgo vidusslāni, premium privātmāju segmentam ir visas iespējas attīstībai, jo deficīts joprojām pastāv,"  saka E. Pudane, piebilstot, ka bankas turpinās aktīvi finansēt īpašumu iegādi. Novadā notiek aktīva būvniecība un šis reģions turpina attīstīties, kļūstot par ļoti labvēlīgu vietu dzīvošanai, kurā ir atrodami visi priekšnoteikumi, lai premium īpašumi Mārupē būtu pieprasīti arī nākotnē.

Nekustamo īpašumu Mārupē meklē šeit!

 

Kopstrāde un kopdzīvošana - jauns trends pasaules nekustamā īpašuma tirgū

01.02.2019

alt
alt

Salienā piedāvās jaunu mājokļu projektu - māja un zeme par dzīvokļa cenu

04.02.2019

Saistītās ziņas

alt

Piesaista pūļa finansējumu daudzdzīvokļu nama projektam Tukumā

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Arco Real Estate: Janvārī dzīvokļu piedāvājums Rīgā ir par 18% zemāks nekā pirms gada

alt

Arco Real Estate: Gada laikā sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā augušas par 4%

alt

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

alt

TOP 5 iemesli, kāpēc Mārupes novada premium īpašumu pārdevējiem izvēlēties profesionāļa palīdzību

alt

Atvērto durvju dienā būs iespēja apskatīt Ezerparka Namu dzīvokļus

alt

"Valsts nekustamie īpašumi" sāk izmantot e-izsoles

alt

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

5

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

6

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem