TOP 5 iemesli, kāpēc Mārupes novada premium īpašumu pārdevējiem izvēlēties profesionāļa palīdzību

Mārupē, kas pēdējos gados ir bijusi viena no iecienītākajām dzīvesvietām ar stabilu nekustamā īpašuma tirgus izaugsmes dinamiku, iezīmējusi aktuālu tendenci: ir paaugstināts pieprasījums pēc premium segmenta mājām. Šādā situācijā, kad tirgū pieprasījums ir lielāks par piedāvājumu, Mārupes premium īpašumu pārdevējiem varētu šķist, ka ar jaunu īpašnieku atrašanu savam īpašumam un visu formalitāšu kārtošanu varētu tikt galā paši, turklāt - ātri. Tomēr pieredzējuša speciālista piesaiste var palīdzēt ne tikai adekvāti novērtēt īpašuma stāvokli un iespējas konkrētā tirgus segmentā, bet arī noteikt pareizu cenu īpašumam, un saņemt zinoša speciālista, kas orientējas darījuma un konkrētās vietas niansēs, padomu, - tādējādi atrodot privātmājai īsto pircēju.  Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums Padomu sniedz Evita Pudane, "Baltic Sotheby`s International Realty" pārdošanas un īres konsultante. Viņa fiksējusi arī vairākus klupšanas akmeņus, mēģinot pašrocīgi pārdot īpašumu, no kuriem iespējams izvairīties, izmantojot profesionāļa sniegto pieredzi. Nekustamo īpašumu darījumi, Mājokļu tirgus, Baltic Sotheby`s International Realty, Nekustamais īpašums

1. Īpašuma precīza segmentēšana, palīdzība pareizas cenas noteikšanā, premium tirgus pārzināšana

Profesionāls konsultants var palīdzēt definēt īpašuma atbilstību konkrētam tirgus segmentam, t.i., noteikt, vai tas atbilst premium īpašuma pircēju prasībām. Tikai tas, ka māja ir ļoti plaša un konkrētā vietā, piemēram, Mārupē, nenozīmē, ka tas ir premium īpašums. Tāpēc lieti noder speciālista padoms, lai ne tikai precīzi novērtētu un noteiktu tirgum atbilstošu cenu par šādu īpašumu, bet arī noteiktu īsto īpašuma segmentu.


Bieži novērota situācija: mārupiešu ģimene pirms gadiem divdesmit uzbūvējusi sev plašu privātmāju (300-400 m2), bet nu bērni ir izauguši, aizgājuši savā dzīvē, bet vecākiem šī māja kļuvusi par plašu. Viņi vēlas dzīvot praktiskākā, kompaktākā mājā, bet šo īpašumu vēlas pārdot.  Tā kā šīs mājas ir būvētas pašu vajadzībai, izmantoti labi, kvalitatīvi materiāli. Pašrocīgi tirgojot premium īpašumu, pārdevējs grib 100% atgūt tajā ieguldīto naudu un vēl pamatīgi nopelnīt, tāpēc pārdevējam jārēķinās, ka mūsdienu pircējs nebūs gatavs maksāt tik augstu cenu par gadsimtu mijas dizaina modi un iekārtojumu, jo nams prasīs ieguldījumus, pielāgojot to mūsdienu prasībām.

Ja īpašuma pārdevējs, pastāvīgi noteicis cenu, kas neatbilst tirgum, nav gatavs no tās atkāpties, var nākties vilties, jo tirgus nebūs gatavs šādu cenu pieņemt: īpašums par tirgum neatbilstošu cenu var tikt piedāvāts ilgi un tā arī neatrast savu jauno īpašnieku. Vai šāds īpašums atbilst premium pircēju gaidām un kāda ir šādu namu vērtība, zina "Baltic Sotheby`s International Realty", jo tā speciālisti orientējas premium tirgus pieprasījumā.

2. Palīdzība īpašuma dokumentācijas sakārtošanā u.c. formalitāšu kārtošana

Speciālista iesaiste ir noderīga, jo profesionālis pārzina visas nianses, kas saistītas ar  darījuma veikšanu, kā arī var ietaupīt laiku un nervus, mēģinot pārdevējam pašam visu izprast un nokārtojot. Tiks sniegta palīdzība, sagatavojot īpašumu pārdošanai un sakārtojot visus dokumentus.  Ļoti bieži novērots, ka īpašumos ir veiktas pārbūves, tie nav nodoti ekspluatācijā, līdz ar to inventarizācijas lietas neatbilst reālajai situācijai. Mēdz gadīties, ka kadastra reģistros ir viena informācija, bet Zemesgrāmatā - cita. Datu nesakritība neļauj mainīt īpašuma tiesības, tāpēc visa dokumentācija pirms tā izlikšanas pārdošanā ir jāsakārto. Gadās, ka īpašumam atrodas pircējs un tad pēkšņi parādās visas šīs problēmas, kuru nokārtošana prasa laiku, un tas pircējam var viest bažas, un darījums var nenotikt. 

3. Know-how: premium īpašumu pārdošanas procesa pārzināšana, plašas datu bāzes, sadarbība

Profesionāļa piesaiste premium īpašuma pārdošanā nozīmē, ka jums vairs nav nekādu galvassāpju par to, kā īpašumu pārdosiet, kur meklēsiet pircēju utt., jo ar to nodarbojas speciālists, kas pārzina darījuma veikšanu.

Neuzticoties vienam profesionālim, bet iedodot īpašumu tirgot, piemēram, desmit nekustamo īpašumu uzņēmumiem, tie sāk to agresīvi piedāvāt tirgū, sludinājumos zib tikai šis īpašums. Tas potenciālajos pircējos var radīt bažas, ka ar īpašumu kaut kas nav kārtībā, ja to tik steigšus, daudzi pārdod. Tā šis īpašums tirgū tiek "apviļāts", un ir arī liela varbūtība, ka īpašums neatradīs savu pircēju.

"Baltic Sotheby`s International Realty" rīcībā ir plaša datu bāze, premium īpašumu klientu loks (arī ārpus Latvijas robežām), kas ļauj operatīvi savest kopā divas darījumu puses, ir laba sadarbība arī ar citām nekustamo īpašumu kompānijām, kas paplašina potenciālo pircēju loku. Ir arī izveidojusies laba sadarbība  bankām, juristiem un notāriem, pie kuriem neskaidrību gadījumā var operatīvi vērsties.

4. Mākleris kā vidutājs un zibensnovedējs starp divām darījumu pusēm

Nekustamo īpašumu māklerim bieži ir jābūt kā vidutājam starp divām darījumu pusēm, dažkārt arī - kā zibensnovedējam, lai darījums veiksmīgi tiktu noslēgts. Gadās situācijas, kad, darījumu veicot, rodas kādas domstarpības, piemēram, radi nevar savā starpā sadalīt īpašumu, pārdevēja un pircēja vidū ir kādas šaubas, neuzticēšanās u.tml., tad bez vidutāja neiztikt. Objektīvs skats no malas jeb  neitrāls, bezkaislīgs cilvēks kā mākleris var palīdzēt novest darījumu līdz tā veiksmīgai pabeigšanai: t.i., panākt, lai abas puses būtu apmierinātas ar darījumu.  

5. Serviss pēc darījuma

Kad darījums noticis, un premium īpašums ir atradis savu jauno īpašnieku, nepieciešamības gadījumā "Baltic Sotheby`s International Realty" var piedāvāt arī šī īpašuma apsaimniekošanu. Savukārt, ja premium īpašums iegādāts kā investīciju objekts, - atrast tam īrniekus un turpmāk īpašnieka vietā uzņemties rūpes sadarbībā ar īrnieku.  

Atvērto durvju dienā būs iespēja apskatīt Ezerparka Namu dzīvokļus

14.02.2019

alt
alt

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

15.02.2019

Saistītās ziņas

alt

Februārī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,1%

alt

Latio piedāvā: 2018.gada mājokļu tirgus pārskats

alt

Pirmās ģimenes tiek pie sava mājokļa sadarbībā ar PrivatBank un Altum

alt

Spāru svētki arī jaunajā projektā "Green City" Purvciemā

alt

No šā gada budžeta izņem priekšlikumu par atbalstu īres namu būvniecībai reģionos

alt

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

alt

"Swedbank" Mājokļu indekss: Rīgā ir vispieejamākie mājokļi Baltijā

alt

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas daudzdzīvokļu mājas projektā "Akācijas"

alt

Februārī sērijveida dzīvokļu cenas augušas Ogrē, Jelgavā, Salaspilī un Kauguros

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Skandināvu kvalitāte un pievilcīga cena - drīzumā jauns dzīvojamais projekts Teikā

2

Īsts atradums Staļina laika mūra mājā - dizainisks divu līmeņu mansards

3

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

4

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

5

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā

6

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

City24 redaktora izvēle

alt

Līdz ar jauno projektu attīstību, Imanta kļūst arvien pieprasītāka

alt

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

alt

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā