Sācies balsojums par bērnu un jauniešu zīmējumiem skatē "Gada labākā būve Latvijā 2018"

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" organizatori ir saņēmuši lielu zīmējumu skaitu bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā "Mana novada dārgakmens - jaunā būve" - 326 zīmējumus no visas Latvijas. Zīmējumu konkurss, kurš ir skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" nozīmīga sastāvdaļa, notiek jau ceturto gadu. Skates organizatori aicina cilvēkus būt aktīviem, apskatīt visus zīmējumus un balsot par labāko zīmējumu skates Facebook vietnē Nekustamais īpašums, Notikumi, Īpašumi Latvijā, BūvniecībaBērnu zīmējumu konkurss ir viena no skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" nozīmīgām aktivitātēm. Cēsu Mākslas skolas skolotāja Digna Bicāne raksta, ka "Mūsu skolēni  paši ir atraduši jaunās ēkas, kuras zīmēt, jo tās nevar nepamanīt, tās ir brīnišķīgas pilsētas jaunās rotas".

Bērnu un jauniešu domas un skatījums uz Latvijas mājām, tiltiem, ceļiem, rotaļu laukumiem, pastaigu takām vai skatu torņiem būvniekiem ir ļoti nozīmīgs. 

Iesniegto zīmējumu skaits pa vecuma grupām: pirmsskolas un 1.-3.klase - 134 zīmējumi, 4.-6. klase - 141 zīmējums, 7.-9. klase - 51 zīmējums. Aktīvākie zīmētāji ir Limbažu, Jūrmalas, Cēsu un Valmieras skolēni.

Šobrīd zīmējumus izvērtē Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, bet ikviens ir aicināts piedalīties skatītāju balsojumā skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" lapā Facebook par sabiedrības simpātiju balvu, kuru ikvienā vecuma grupā saņems viens no zīmējumu autoriem. Visi zīmējumi ir apskatāmi skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" facebook lapā, un ikviens var nobalsot par zīmējumu, kurš viņam patīk vislabāk, vietnē facebook.com/gadabuve.

Zīmējumu konkursa uzvarētāji tiks nosaukti un apbalvoti skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" noslēgumā 2019.gada 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā "Rīga" Elizabetes ielā 2, kur "Būvniecības dienas" laikā notiks visu zīmējumu virtuālā izstāde. Labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks publicēti prestižajā gadagrāmatā "Gada labākā būve Latvijā 2018", kuru zīmējumu konkursa uzvarētāji saņems dāvanā.

Šobrīd notiek skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrā kārta, kurā žūrija dodas vērtēt otrajai kārtai izvirzītās 79 būves, tiekas ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un vietējiem iedzīvotājiem. Žūrija uzsver, ka šī ir lieliska iespēja apmainīties ar pieredzi un diskutēt par būvniecības attīstību.

Skates ģeogrāfija ir ļoti plaša. 32 būves atrodas Vidzemē, 18 - Rīgā, 11 - Kurzemē, 8 - Latgalē un 9 - Zemgalē, bet viena - Zviedrijā. Žūrijas sastāvā ir 49 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un  augstskolām.

Skate notiek jau divdesmitpirmo gadu. Skate notiek trīs kārtās un tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" fināls notiks 20.martā no plkst.9.00 līdz plkst.17.00 RTU Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6, bet 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā "Rīga" Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference "Droša un kvalitatīva būvniecība", kurā Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos jau ceturto "Būvniecības dienu". Pagājušajā gadā "Būvniecības dienu" apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu - būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS "Valsts nekustami īpašumi", Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu "Būvinženieris" un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skate "Gada labākā būve Latvijā 2018" notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, CMB, Hilti, Isover un Weber Saint Gobain, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, MAPEI, Mikrokods, Ramirent, Valsts nekustamie īpašumi.

Skates informatīvie atbalstītāji: "Latvijas Avīze", "RīgaTV24", žurnāls "Būvinženieris", LETA, Nozare.lv, City24.lv, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, būvbāze.lv. 

Papildu informācija pa tālruni 67 22 85 84 vai e-pastu: gadabuve@gmail.com. 

Viedoklis: Energoefektivitātes projektos jāsabalansē finanšu ieguvumi un investīcijas

22.02.2019

alt
alt

Rezervējot dzīvokli Bišumuižā, pircēji saņems dāvanu karti 1000 eiro vērtībā

25.02.2019

Saistītās ziņas

alt

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" finālam virza 44 būves

alt

Ceturtdien renovētajā centra namā "Barona rezidence" būs atvērto durvju diena

alt

Rekonstruētajā Tallinas ielas 86 namā izrādīs jaunos dzīvokļus

alt

Aicina klātienē iepazīties ar dzīvokļu piedāvājumu jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja"

alt

Jaunums Salaspilī! Klientu dienā atklās rindu māju labiekārtotā ciematā "Jaunzemes"

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

"Arco Real Estate" prezentēs Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskatu

alt

Projekts "Valdemāra 69" aicina uz atvērto durvju dienu un lekciju par investīcijām īres dzīvokļos

alt

Atvērto durvju dienas maratons: apskati un rezervē dzīvokli renovētajā jūgendstila ēkā Dzirnavu ielā 63

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Skandināvu kvalitāte un pievilcīga cena - drīzumā jauns dzīvojamais projekts Teikā

2

Nenopietni par nopietno: 5 plusi minimālisma pieejai mājoklī

3

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

4

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

5

"Swedbank" Mājokļu indekss: Rīgā ir vispieejamākie mājokļi Baltijā

6

Dalītā īpašuma izbeigšanu varētu veikt bez zemes īpašnieku piekrišanas

City24 redaktora izvēle

alt

Līdz ar jauno projektu attīstību, Imanta kļūst arvien pieprasītāka

alt

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

alt

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā