Sācies balsojums par bērnu un jauniešu zīmējumiem skatē "Gada labākā būve Latvijā 2018"

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" organizatori ir saņēmuši lielu zīmējumu skaitu bērnu un jauniešu zīmējumu konkursā "Mana novada dārgakmens - jaunā būve" - 326 zīmējumus no visas Latvijas. Zīmējumu konkurss, kurš ir skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" nozīmīga sastāvdaļa, notiek jau ceturto gadu. Skates organizatori aicina cilvēkus būt aktīviem, apskatīt visus zīmējumus un balsot par labāko zīmējumu skates Facebook vietnē Nekustamais īpašums, Notikumi, Īpašumi Latvijā, BūvniecībaBērnu zīmējumu konkurss ir viena no skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" nozīmīgām aktivitātēm. Cēsu Mākslas skolas skolotāja Digna Bicāne raksta, ka "Mūsu skolēni  paši ir atraduši jaunās ēkas, kuras zīmēt, jo tās nevar nepamanīt, tās ir brīnišķīgas pilsētas jaunās rotas".

Bērnu un jauniešu domas un skatījums uz Latvijas mājām, tiltiem, ceļiem, rotaļu laukumiem, pastaigu takām vai skatu torņiem būvniekiem ir ļoti nozīmīgs. 

Iesniegto zīmējumu skaits pa vecuma grupām: pirmsskolas un 1.-3.klase - 134 zīmējumi, 4.-6. klase - 141 zīmējums, 7.-9. klase - 51 zīmējums. Aktīvākie zīmētāji ir Limbažu, Jūrmalas, Cēsu un Valmieras skolēni.

Šobrīd zīmējumus izvērtē Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, bet ikviens ir aicināts piedalīties skatītāju balsojumā skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" lapā Facebook par sabiedrības simpātiju balvu, kuru ikvienā vecuma grupā saņems viens no zīmējumu autoriem. Visi zīmējumi ir apskatāmi skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" facebook lapā, un ikviens var nobalsot par zīmējumu, kurš viņam patīk vislabāk, vietnē facebook.com/gadabuve.

Zīmējumu konkursa uzvarētāji tiks nosaukti un apbalvoti skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" noslēgumā 2019.gada 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā "Rīga" Elizabetes ielā 2, kur "Būvniecības dienas" laikā notiks visu zīmējumu virtuālā izstāde. Labākie darbi ar autoru un skolotāju vārdiem, līdzīgi kā iepriekšējos gadus, tiks publicēti prestižajā gadagrāmatā "Gada labākā būve Latvijā 2018", kuru zīmējumu konkursa uzvarētāji saņems dāvanā.

Šobrīd notiek skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrā kārta, kurā žūrija dodas vērtēt otrajai kārtai izvirzītās 79 būves, tiekas ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un vietējiem iedzīvotājiem. Žūrija uzsver, ka šī ir lieliska iespēja apmainīties ar pieredzi un diskutēt par būvniecības attīstību.

Skates ģeogrāfija ir ļoti plaša. 32 būves atrodas Vidzemē, 18 - Rīgā, 11 - Kurzemē, 8 - Latgalē un 9 - Zemgalē, bet viena - Zviedrijā. Žūrijas sastāvā ir 49 augstas raudzes eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un  augstskolām.

Skate notiek jau divdesmitpirmo gadu. Skate notiek trīs kārtās un tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" fināls notiks 20.martā no plkst.9.00 līdz plkst.17.00 RTU Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6, bet 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā "Rīga" Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference "Droša un kvalitatīva būvniecība", kurā Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos jau ceturto "Būvniecības dienu". Pagājušajā gadā "Būvniecības dienu" apmeklēja vairāk nekā 900 dalībnieku.

Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu - būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS "Valsts nekustami īpašumi", Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu "Būvinženieris" un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Skate "Gada labākā būve Latvijā 2018" notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, CMB, Hilti, Isover un Weber Saint Gobain, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, MAPEI, Mikrokods, Ramirent, Valsts nekustamie īpašumi.

Skates informatīvie atbalstītāji: "Latvijas Avīze", "RīgaTV24", žurnāls "Būvinženieris", LETA, Nozare.lv, City24.lv, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, būvbāze.lv. 

Papildu informācija pa tālruni 67 22 85 84 vai e-pastu: gadabuve@gmail.com. 

Viedoklis: Energoefektivitātes projektos jāsabalansē finanšu ieguvumi un investīcijas

22.02.2019

alt
alt

Rezervējot dzīvokli Bišumuižā, pircēji saņems dāvanu karti 1000 eiro vērtībā

25.02.2019

Saistītās ziņas

alt

Tuvojas Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS!

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

alt

Klientu dienas sestdienās "Merks Gaiļezera namos" - nāc, apskati, izvēlies savu!

alt

Ekspluatācijā nodotas pirmās četras dzīvojamās mājas ciematā "Mārupes Rezidences"

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau rīt!

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

2

Pārdod Džemmas Skulmes dzimtas māju Mežaparkā

3

Vasara ir klāt! Sapņu īpašumi ūdens tuvumā, kas pašlaik meklē saimniekus

4

Cenu izmaiņas: dzīvokļi, kurus šobrīd vari iegādāties par samazinātu cenu!

5

NEDĒĻAS MĀJA: klasicisma stilā uz mākslīgās salas Bieriņos

6

Nekustamo īpašumu asociācija: interese atgriezusies, darījumu pagaidām mazāk

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas Atvērto durvju dienas maratons JAUNAJOS PROJEKTOS!

alt

Vasara ir klāt! Sapņu īpašumi ūdens tuvumā, kas pašlaik meklē saimniekus

alt

NEDĒĻAS MĀJA: klasicisma stilā uz mākslīgās salas Bieriņos