Par 7 miljoniem eiro noslēgts pirmais Bonava darījums Baltijas īres tirgū

Dzīvojamo namu attīstītājs Bonava noslēdzis pirmo nekustamā īpašuma investīciju darījumu Baltijā, pārdodot investoram 84 dzīvokļu dzīvojamo namu Tallinā. Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiDaudzdzīvokļu namu iegādājies riska kapitāla fonds Lumi Capital, kas kā institucionālais investors darbojas Igaunijas īres tirgū, piedāvājot dzīvokļus par pieejamām īres cenām iedzīvotājam ar vidējiem ienākumiem. Darījuma summa ir 71 miljons zviedru kronu jeb aptuveni 7 miljoni eiro. Mājas nodošana ekspluatācijā paredzēta 2021.gadā.  

"Bonava grupas uzņēmumos Ziemeļeiropā un Vācijā šādi investoru darījumi ir ierasta lieta. Tie veido līdz pat 35% biznesa. Tikko notikušais darījums Igaunijā ir laba zīme Baltijas tirgum. Taču, jāatzīst, Latvijā situācija īres tirgū nav iepriecinoša - pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu, darījumi notiek pamatā starp privātpersonām, īres cenas ir augstas. Šo situāciju palīdzētu risināt institucionālie investori. Taču pastāv vairāki šķēršļi to ienākšanai Latvijas tirgū un novecojušais īres likums ir tikai viens no tiem. Investīciju piesaisti veicinātu arī valsts nodevas, kas jāmaksā iegādājoties īpašumu, mazināšana. Juridiskām personām tā šobrīd ir 6% no darījuma summas, iepretim 2%, kas jāmaksā privātpersonai," situāciju skaidro Bonava Latvija valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiInstitucionālā investora īpašumā nonākušais dzīvojamais nams Tallinā atradīsies vienā no lielākajiem dzīvojamiem rajoniem. Šajā apkaimē Bonava attīsta jauno daudzdzīvokļu māju projektu "Uus - Mustamäe", kuram noslēdzoties, tiks radītas 750 jaunas mājvietas ar labiekārtotu plašu parka teritoriju līdzās.  Darījuma rezultātā vienā no projekta namiem, dzīvokļi par pieejamām cenām būs pieejami izīrēšanai plašam iedzīvotāju lokam. Bonava darījuma partneris riska kapitāla fonds Lumi Capital pārvalda LHV pensiju fonda līdzekļus, kas ieguldījumus veic pamatā Igaunijas tirgū. 

"Mums Rīgā arī ir piedāvājums investoriem. Jau šobrīd būvējam un attīstām vairākus jauno māju projektus ekonomiskās klases segmentā, piemēram, Krasta kvartālu un Dreilinga mājas, kas varētu būt interesants biznesa produkts. Taču, lai darījumi notiktu, arī valstij un pašvaldībai aktīvāk jāiesaistās un jāveic izmaiņas investoru piesaisti kavējošos nosacījumos. Jāatzīst, ka šobrīd investīciju vide daudz pievilcīgāka ir Lietuvā un Igaunijā," uzsver Mareks Kļaviņš.  Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiBonava Latvija, attīstot mājokļus Rīgā par plašam klientu lokam pieejamām cenām, veido būtisku pienesumu novecojušajam padomju laiku dzīvojamajam fondam - kopumā 2019.gadā būvniecības stadijā būs 705 dzīvokļi 7 projektos, no kuriem līdz gada nogalei plānots pabeigt 475 dzīvokļu būvniecību. 

Pavasaris tuvojas - smelies idejas krāsainākai un spilgtākai dzīvei savā mājoklī!

05.03.2019

alt
alt

SEB ar 7.5 miljonu eiro aizdevumu finansē industriālā parka "Dienvidu vārti" būvniecību

06.03.2019

Saistītās ziņas

alt

Latio piedāvā: 2018.gada mājokļu tirgus pārskats

alt

"Arco Real Estate" prognozē jaunu biroja telpu piedāvājuma pieaugumu Rīgā un tās apkārtnē

alt

Spāru svētki arī jaunajā projektā "Green City" Purvciemā

alt

No šā gada budžeta izņem priekšlikumu par atbalstu īres namu būvniecībai reģionos

alt

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

alt

"Swedbank" Mājokļu indekss: Rīgā ir vispieejamākie mājokļi Baltijā

alt

Bonava Latvija: Nepieciešams īres tirgus atveseļošanas plāns

alt

Vai ēka jānolīdzina un jāuzceļ no jauna, lai tā kļūtu par modernu un ilgtspējīgu?

alt

Darījumu skaits ar zemesgabaliem privātai apbūvei pērn Rīgā un tās apkārtnē saruka par 11%

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Skandināvu kvalitāte un pievilcīga cena - drīzumā jauns dzīvojamais projekts Teikā

2

Īsts atradums Staļina laika mūra mājā - dizainisks divu līmeņu mansards

3

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

4

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

5

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā

6

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

City24 redaktora izvēle

alt

Līdz ar jauno projektu attīstību, Imanta kļūst arvien pieprasītāka

alt

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

alt

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā