Par 7 miljoniem eiro noslēgts pirmais Bonava darījums Baltijas īres tirgū

Dzīvojamo namu attīstītājs Bonava noslēdzis pirmo nekustamā īpašuma investīciju darījumu Baltijā, pārdodot investoram 84 dzīvokļu dzīvojamo namu Tallinā. Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiDaudzdzīvokļu namu iegādājies riska kapitāla fonds Lumi Capital, kas kā institucionālais investors darbojas Igaunijas īres tirgū, piedāvājot dzīvokļus par pieejamām īres cenām iedzīvotājam ar vidējiem ienākumiem. Darījuma summa ir 71 miljons zviedru kronu jeb aptuveni 7 miljoni eiro. Mājas nodošana ekspluatācijā paredzēta 2021.gadā.  

"Bonava grupas uzņēmumos Ziemeļeiropā un Vācijā šādi investoru darījumi ir ierasta lieta. Tie veido līdz pat 35% biznesa. Tikko notikušais darījums Igaunijā ir laba zīme Baltijas tirgum. Taču, jāatzīst, Latvijā situācija īres tirgū nav iepriecinoša - pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu, darījumi notiek pamatā starp privātpersonām, īres cenas ir augstas. Šo situāciju palīdzētu risināt institucionālie investori. Taču pastāv vairāki šķēršļi to ienākšanai Latvijas tirgū un novecojušais īres likums ir tikai viens no tiem. Investīciju piesaisti veicinātu arī valsts nodevas, kas jāmaksā iegādājoties īpašumu, mazināšana. Juridiskām personām tā šobrīd ir 6% no darījuma summas, iepretim 2%, kas jāmaksā privātpersonai," situāciju skaidro Bonava Latvija valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiInstitucionālā investora īpašumā nonākušais dzīvojamais nams Tallinā atradīsies vienā no lielākajiem dzīvojamiem rajoniem. Šajā apkaimē Bonava attīsta jauno daudzdzīvokļu māju projektu "Uus - Mustamäe", kuram noslēdzoties, tiks radītas 750 jaunas mājvietas ar labiekārtotu plašu parka teritoriju līdzās.  Darījuma rezultātā vienā no projekta namiem, dzīvokļi par pieejamām cenām būs pieejami izīrēšanai plašam iedzīvotāju lokam. Bonava darījuma partneris riska kapitāla fonds Lumi Capital pārvalda LHV pensiju fonda līdzekļus, kas ieguldījumus veic pamatā Igaunijas tirgū. 

"Mums Rīgā arī ir piedāvājums investoriem. Jau šobrīd būvējam un attīstām vairākus jauno māju projektus ekonomiskās klases segmentā, piemēram, Krasta kvartālu un Dreilinga mājas, kas varētu būt interesants biznesa produkts. Taču, lai darījumi notiktu, arī valstij un pašvaldībai aktīvāk jāiesaistās un jāveic izmaiņas investoru piesaisti kavējošos nosacījumos. Jāatzīst, ka šobrīd investīciju vide daudz pievilcīgāka ir Lietuvā un Igaunijā," uzsver Mareks Kļaviņš.  Nekustamo īpašumu darījumi, Būvniecība, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Bonava Latvija, Jaunie projektiBonava Latvija, attīstot mājokļus Rīgā par plašam klientu lokam pieejamām cenām, veido būtisku pienesumu novecojušajam padomju laiku dzīvojamajam fondam - kopumā 2019.gadā būvniecības stadijā būs 705 dzīvokļi 7 projektos, no kuriem līdz gada nogalei plānots pabeigt 475 dzīvokļu būvniecību. 

Pavasaris tuvojas - smelies idejas krāsainākai un spilgtākai dzīvei savā mājoklī!

05.03.2019

alt
alt

SEB ar 7.5 miljonu eiro aizdevumu finansē industriālā parka "Dienvidu vārti" būvniecību

06.03.2019

Saistītās ziņas

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skanstes City /DUNTE jaunais veidols

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Latvijā

alt

Otrās kārtas "Gaiļezera nami" nodoti ekspluatācijā

alt

No investora par īpašnieku - iegādei pieejami četri ar pūļa finansējumu realizēti projekti

alt

Nelikumīga pārbūve - kā tā ietekmē īpašuma pārdošanas procesu?

alt

Būvnieks: "Kāda ir dzīvokļa kvadrātmetra cena Jūrmalā? Kā to vērtē!"

alt

Dzīvokļi jaunajos un vecajos jaunajos projektos - kā izdarīt izvēli?

alt

Asociācija LANĪDA - nekustamā īpašuma tirgus cenu indikators par oktobri

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"