Vai ēka jānolīdzina un jāuzceļ no jauna, lai tā kļūtu par modernu un ilgtspējīgu?

"Vai tiešām ēka jānolīdzina un jāuzceļ no jauna, lai tā kļūtu par modernu un ilgtspējīgu? Nebūt nē!" pauž Baltijā pirmā ilgtspējīgā nekustamo īpašumu fondu pārvaldes kompānijas SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs.  Nekustamais īpašums, Būvniecība, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, Komercplatības"Jā, iespējams dažreiz ir vieglāk ēku nojaukt, lai tad tās vietā izveidotu kaut ko jaunu un modernu, taču mēs, kompānijā SG Capital Partners, esam nolēmuši latiņu pacelt augstāk un ar augstāku latiņu mēs saprotam BREEAM sertifikāciju, kas ir viens no pazīstamākajiem ēku ilgtspējas standartiem pasaulē. Savas ēkas modernizēsim un padarīsim tās energoefektīvas un videi draudzīgas saglabājot to nozīmīgāku un mazāk nozīmīgāku vēsturisko mantojumu", saka Harijs Švarcs. 

"Runājot par to, vēsturiskais mantojums mūsu ēkām noteikti visvērtīgākais ir tā sauktajam SNIĶERA NAMAM, ēkai Rīgā, Brīvības ielā 39, kas būvēta pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Šodien tā saucās OPEN CENTRE un šo ēku tāpat, kā mums piederošās biroju ēkas DUNTES NAMI un SWH BIROJU CENTRS, esam nolēmuši sertificēt atbilstoši pasaulē vadošā ilgtspējas standarta BREEAM prasībām. Visas trīs ēkas esam iegādājušies 2018.gadā un nekavējoties uzsākām to BREEAM sertifikācijas procesu un plānojam to pabeigt tuvākajos divos gados un, kad process būs pabeigts visas mūsu ēkas būs pirmās Latvijā ar tā saukto "In Use" BREEAM sertifikātu. Īpaši jāatzīmē, ka OPEN CENTRE, kuras sertifikācijas process tiks pabeigts jau 2019.gadā, būs pirmā vēsturiski nozīmīgā ēka Latvijā, kura tikusi sertificēta BREEAM prasībām. Leģendārais latviešu arhitekts Ēižens Laube, kurš ir šīs ēkas autors, var būt lepns, ka viņa darbs bija viens no modernākiem Rīgas namiem kā 90 gadus atpakaļ, tā arī mūsdienās", viņš turpina. 

Starptautiski pētījumi uzrāda, ka BREEAM sertificētās ēkās ir zemākas uzturēšanas izmaksas, veselīgāka darba vide un zemāks enerģijas patēriņš. To novērtē gan nomnieki, gan arī viņu darbinieki, kuru produktivitāte aug, uzlabojoties, piemēram, gaisa kvalitātei, dienas gaismas daudzumam un kopējai apgaismojuma intensitātei. Dabai draudzīgāka attieksme ir daudzu starptautisku uzņēmumu darbības stūrakmens, līdz ar ko "zaļāki" nomnieki izvēlas videi draudzīgākas un "zaļākas" ēkas.

Kompānija SG Capital ir investīciju kompānija, kura veic ieguldījumus komercīpašumos Baltijā. Tā dibināta 2016.gadā. Kompānijas motto ir "WE CARE" un tā savā darbā par prioritātēm ir izvirzījuši rūpes par apkārtējo vidi, nomniekiem, partneriem un saviem īpašumiem. 

BREEAM ir pasaulē vadošā sabiedrisku objektu ilgtspējas novērtēšanas metode, kuras pamatā ir objektu novērtēšana tādās kategorijās kā ietekme uz apkārtējo vidi, pievienoto vērtību sabiedrībai un ēkas uzturēšanas ekonomiskie rādītāji. BREEAM sertifikācijas metodoloģija ir pierādījusi sevi praksē un sertificētās ēkas un objekti vēcina ilgtspējīgākas vides veidošanos, uzlabojot ēkās dzīvojošo un strādājošo labklājību un veselību un saudzējot dabas resursus.

Darījumu skaits ar zemesgabaliem privātai apbūvei pērn Rīgā un tās apkārtnē saruka par 11%

11.03.2019

alt
alt

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas daudzdzīvokļu mājas projektā "Akācijas"

12.03.2019

Saistītās ziņas

alt

Latio piedāvā: 2018.gada mājokļu tirgus pārskats

alt

"Arco Real Estate" prognozē jaunu biroja telpu piedāvājuma pieaugumu Rīgā un tās apkārtnē

alt

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā

alt

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

alt

Spāru svētki arī jaunajā projektā "Green City" Purvciemā

alt

No šā gada budžeta izņem priekšlikumu par atbalstu īres namu būvniecībai reģionos

alt

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

alt

Ekspluatācijā nodota pirmā ēka "Melnsila kvartālā"

alt

Renovēto namu Lāčplēša ielā 13 augsti novērtē "Latvijas Būvniecības Gada balvā 2018"

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Skandināvu kvalitāte un pievilcīga cena - drīzumā jauns dzīvojamais projekts Teikā

2

Īsts atradums Staļina laika mūra mājā - dizainisks divu līmeņu mansards

3

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

4

Jaunais daudzdzīvokļu projekts "Mārupes Nami" pulcē plašu interesentu loku

5

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā

6

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

City24 redaktora izvēle

alt

Līdz ar jauno projektu attīstību, Imanta kļūst arvien pieprasītāka

alt

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

alt

Merks Silaciems - "All inclusive" vieta savas mājas celšanai Pierīgā