Latio piedāvā: 2018.gada mājokļu tirgus pārskats

Nekustamo īpašumu kompānija Latio ir veikusi padziļinātu analīzi par mājokļu tirgu Latvijā 2018.gadā, vērtējot dažādus faktorus, kas ietekmējuši mājokļu iegādi. Šoreiz tirgus pārskatā vērtēta korelācija starp Latvijas un pasaules ekonomikas tendencēm, apstākļiem, kam būtiska ietekme uz mājokļu tirgu, pirktspēju un piedāvājumu. Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Noderīgi zināt, Būvniecība, Jaunie projekti, Latio

Situācija mājokļu tirgū  šobrīd ir stabila - aug iedzīvotāju pārliecība par esošo ekonomikas situāciju un nākotnes pozitīvo vērtējumu. Latio analītiķu prognozes liecina, ka mērenu ekonomisko pieaugumu prognožu dēļ nekustamo īpašumu cenas augs lēnām.

2019.gada izaicinājums būs būvniecības izmaksas, kam tendence paaugstināties būvniecības materiālu sadārdzināšanās un kvalificēta darba spēka trūkuma dēļ. Jauno projektu attīstība šogad noteikti turpināsies, pieaugs konkurence nekustamo īpašumu attīstītāju starpā.

2018.gadā vislielākais ekspluatācijā pieņemto privātmāju skaits bija Pierīgā (69% jeb 854 mājas), savukārt vislielākais ekspluatācijā pieņemto dzīvokļu skaits daudzdzīvokļu mājās bija Rīgā (67% jeb 1154 dzīvokļi). Paredzams, ka privātmāju skaits tuvāko gadu laikā turpinās pieaugt - Pierīgā 2018.gadā tika izdota 1121 būvatļauja jaunas privātmājas būvniecībai. Pēc Latio datiem, 2018.gadā 86% dzīvokļu ekspluatācijā nodoti Rīgā (visvairāk Bišumuižā, Klusajā centrā, Pļavniekos, Skanstē), galvenokārt jaunbūvēs.

Pēdējo divu gadu laikā Latvijā un Lietuvā bija lielāki būvniecības izmaksu indeksi nekā Igaunijā un Eiropas savienībā kopumā; abās valstīs bija arī straujākais darbaspēka izmaksu pieaugums: Latvijā tas pieauga par 23 procentpunktiem, bet Lietuvā - par 16,5 procentpunktiem (ES - vidēji par 4,7). Vienlaikus šajā periodā būvmateriālu izmaksas Latvijai pieauga par 5,9 procentpunktiem. Tas apstiprina publiskajā telpā izskanējušos analītiķu viedokļus, ka visticamākais darba spēka izmaksu pieaugums ir ēnu ekonomikas samazināšanās būvniecības nozarē Latvijā un Lietuvā. Šāda tendence visticamāk norāda uz nozares ilgtspēju un mērenu attīstību nākotnē.

Salīdzinot ar 2017.gadu, darījumu skaits dzīvokļu īpašumos ir samazinājies par 7%, vienlaikus darījuma summa ir pieaugusi par 1,33%, sasniedzot 619 milj. EUR. 54% darījumu ar dzīvokļu īpašumiem 2018.gadā notikuši Rīgā. Aplūkojot 2018.gada darījumu datus Rīgā, lielākais pārdoto īpašumu skaits bija Daugavas labajā krastā (4186 darījumi). Centrā galvenokārt notiek darījumi jaunajos projektos un pirmskara mājās (attiecīgi 37% un 48%), savukārt pārējā Rīgas teritorijā dominē sērijveida projekti, veidojot aptuveni 70-75% no visiem darījumiem.

2018.gadā cilvēki galvenokārt iegādājās 1-2 istabu dzīvokļus, Pierīgā un Vidzemē lielākoties - divu un trīs istabu dzīvokļus, bet pārējos reģionos vienu līdz trīs istabu dzīvokļus. Vidējās iegādātās dzīvojamo īpašumu platības 2018.gadā samazinājās, kas pierāda globālo pieprasījuma tendenci pēc mazākiem dzīvokļiem. 

Ermīns Sniedze, Latio Mājokļu tirdzniecības vadītājs šo vērtē sekojoši:

"Tendences liecina, ka mājokļu pircēju tirgū pārliecinoši iesoļo Tūkstošgades paaudze jeb Millennials, kurai neinteresē lieli, plaši un neekonomiski dzīvokļi, bet pārdomāti jeb ergonomiski mājokļi, kas primāri spēj apmierināt dinamiskā dzīves ritma izvirzītos izaicinājumus, vienlaicīgi saglabājot atbildību pret apkārtējo vidi."

Pilnu pārskatu var atvērt šeit.

 

Iedzīvotāju aptauja: vairāk kā 80% arī saviem draugiem ieteiktu dzīvot Salienā

19.03.2019

alt
alt

Īsts atradums Staļina laika mūra mājā - dizainisks divu līmeņu mansards

22.03.2019

Saistītās ziņas

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

alt

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

alt

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

alt

Īpašās Atvērto durvju dienās klātienē varēs apskatīt privātmājas un zemes

alt

Jūlijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas turpināja samazināties

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Ciematā "Mārupes Rezidences" ekspluatācijā nodotas jaunākās četras mājas

alt

LANĪDA: kadastrālās vērtības ir "jāiesaldē"

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

2

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

3

Īpašās Atvērto durvju dienās klātienē varēs apskatīt privātmājas un zemes

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: dzīvokļi ar terasi vai privātu dārzu

5

Ciematā "Mārupes Rezidences" ekspluatācijā nodotas jaunākās četras mājas

6

VNĪ piedāvā iegādāties Teteru namu, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

City24 redaktora izvēle

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!