Ekspluatācijā nodots atjaunotais vēsturiskais nams Rīgā, A. Briāna ielā 4

Pēc vērienīgiem renovācijas un paplašināšanas darbiem šī gada 6. martā ekspluatācijā tika nodots vēsturisks dzīvokļu nams Rīgas centrā - Aristida Briāna un Šarlotes ielas krustojumā. Jau renovācijas laikā notika aktīva dzīvokļu rezervēšana, un pašlaik jaunos īpašniekus atradusi jau puse šī nama dzīvokļu, ko sekmējusi gan šī projekta unikalitāte - Latvijā pavisam jaunas koncepcijas, bet pasaules metropolēs ļoti iecienīta, pārdomāta plānojuma divlīmeņu dzīvokļi, kā arī adekvātā cena par Rīgas centra dzīvokļa īpašumu.  Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Mājokļu tirgus, BūvniecībaĒka A. Briāna ielā 4 ir būvēta 1880. gadā kā trīsstāvu īres nams pēc inženiera, arhitekta Otto Dīces izstrādātā projekta. 2017. gadā tika sākta nama renovācija, un tas ir ieguvis arī lielāku apjomu. Kādreizējais trīs stāvu nams nu ir piecu stāvu ēka: tika piebūvēti divi stāvi ar lieliem vitrīnu logiem un tajos izveidoti plaši, gaiši, divu līmeņu dzīvokļi. Gandrīz visos dzīvokļos griestu augstums pārsniedz 3 metrus, kas dod papildus plašuma sajūtu. Renovācijas gaitā fasādē tika izvietoti pēc saglabātajām vēsturiskām liecībām veidotie koka logi, abās kāpņu telpās jaunizveidoti skaisti metāla kalumi trepju margās, bet dažos dzīvokļos fragmentāli atstātas atsauces uz nama vēsturiskajām liecībām: ķieģeļu sienām iekštelpu apdarē.  Rekonstrukcijas gaitā namā ierīkoti arī jauni un mūsdienīgi inženiertīkli, bet iemītnieku ērtībām izbūvēti divi beztrokšņa lifti.  

Projekta attīstītāja un namīpašnieka SIA "MP Finance", kura pieredze projektu attīstīšanā ir vairāk nekā 15 gadu, valdes loceklis Veniamīns Rodionovs:

"Šis projekts mums bija īpašs ar to, ka bija jāveic pilnīga ēkas atjaunošana, ieskaitot visu vēsturisko elementu restaurāciju. Šis nams ir unikāls, un lepojamies, ka mums ir izdevās atjaunot 1880. gados celto vēstures pieminekli. Darbus veica licencēts būvniecības uzņēmums SIA "NEWCOM CONSTRUCTION", un daudz  laika un uzmanības bija jāvelta dažādiem tehniskiem risinājumiem, lai ēka, neskatoties uz tās ievērojamo vecumu, atbilstu visām mūsdienu normām un klientu vajadzībām. Kopējais investīciju apjoms palielinājās līdz 3 miljoniem eiro, jo renovācijas darbu laikā bija ne tikai kāpušas būvizmaksas, bet arī tāpēc, ka nācās pielietot daudz sarežģītākus un dārgākus risinājumus. Līdz ar ēkas nodošanu ekspluatācijā tiek sākta arī nama apsaimniekošana, kuru uzticējām uzņēmumam SIA "Klusā centra apsaimniekotājs", kas specializējas pirmskara laika ēku apsaimniekošanā. Tā kā visi renovācijas darbi tika veikti augstā līmenī, izmantojot kvalitatīvus un modernus materiālus un risinājumus, t.sk., visos dzīvokļos ir ierīkoti siltuma skaitītāji, apsaimniekotājs spēs piedāvāt diezgan ekonomisku apsaimniekošanas maksu - 0.65 EUR/m²." Ēkā, salīdzinot ar citiem, pilsētas centrā renovētajiem namiem, nav daudz dzīvokļu: divās kāpņu telpās kopā izvietoti 28 dzīvokļi platībā no 32 m² līdz pat dzīvoklim 144 m² platībā augšējā stāvā. Visi pirmā stāva dzīvokļi ir kompakta plānojuma, divos līmeņos: pirmajā stāvā ir dzīvojamā zona un virtuve, bet puspagrabā līmenī - guļamzona, turklāt šajā telpā visas grīdas ir apsildāmas. Šāda veida plānojums ir pavisam jauns koncepts ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas dzīvokļu tirgum. Tomēr pasaules metropolēs, piemēram, Londonā, šādi dzīvokļi ļoti bieži sastopami.  

Kā informē šī projekta dzīvokļu ekskluzīvā pārdevēja  - augstākās klases nekustamo īpašumu uzņēmuma "Baltic Sotheby’s International Realty" pārdošanas konsultants Aigars Strods, brīvi pieejama palikusi puse jeb 14 dzīvokļi: galvenokārt divistabu dzīvokļi ar skatu gan uz Šarlotes, gan uz A. Briāna ielu. Tāpat vakants ir kompaktais 3 istabu dzīvoklis (73 m²) otrajā stāvā, kā arī  ir brīvs viens divstāvu dzīvoklis nama augšējā - 4.-5. stāvā. Kopumā šī nama dzīvokļu kvadrātmetra cena, salīdzinot ar citiem, līdzīgiem projektiem Rīgas centrā, ir ļoti adekvāta: 1750 - 2300 EUR/m². Dzīvokļi pircējiem tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari, kurā izmantoti augstvērtīgi materiāli un aprīkojums, piemēram, Laufen un PAA santehnika, ozolkoka parkets, kvalitatīvas itāļu flīzes u.c. Jaunajam īpašniekam atliek tikai apmēbelēt virtuvi un uzstādīt gaismekļus.

"Renovētā ēka ir īsts klasisku arhitektūras vērtību, mūsdienu būvniecības tehnoloģiju, inovatīvu dizaina risinājumu un maksimāla komforta apvienojums. Katrs dzīvoklis ir izveidots ar individuālu pieeju. Ēkai  ir izcila atrašanās vieta: līdzās ir lieliska infrastruktūra, kā arī parki, svēri, tuvumā ir Dailes teātris un citas kultūras iestādes, skolas. Liels pluss ir arī tas, ka šis nams tika kapitāli renovēts. Atšķirībā no citiem projektiem, kas tiek diezgan ātri realizēti, šis projekts bija laikietilpīgs ēkas sarežģītības dēļ, jo tika arī izveidots jauns, monolīts pārsegums, palielinot ēkas apjomu par diviem stāviem," stāsta A. Strods.Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Baltic Sotheby`s International Realty, Mājokļu tirgus, BūvniecībaViņš novērojis, ka jaunie dzīvokļu īpašnieki esot vietējie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem un vecāki - jaunie speciālisti un ģimenes.

"Šie klienti novērtē iespējas dzīvot Rīgas centrā jaunā, renovētā mājā ar savu "odziņu". Tie ir cilvēki, kuri vēlas uzlabot savu līdzšinējo dzīves kvalitāti. Redzams, ka jaunā koncepta dzīvokļi patīk jauniem cilvēkiem - speciālistiem, kuri novērtē mūsdienu pasaules tendences," saka A. Strods. 

Projektu finansē banka "Citadele".

Nosauks gada labākās būves Latvijā

28.03.2019

alt
alt

Bēšie toņi - četri interjeru piemēri klasikas cienītājiem

28.03.2019

Saistītās ziņas

alt

Premium klases dzīvokļi kā privātmāja River Breeze Residence tieši pretī Vecrīgai

alt

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

alt

Ekspluatācijā nodota jaunā projekta "Annas Parks" trešā ēka

alt

Projekts "Rododendri" Juglā, Pāles ielā 11 – klusuma un kvalitātes cienītājiem

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Aicina uz atvērto durvju dienu projektā "Sun Re.public" Saulkrastos

alt

Felicity Apartments – dzīvokļi Rīgas centrā ar starptautiski sertificētu kvalitāti!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

alt

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: dzīvokļi ar terasi vai privātu dārzu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

2

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

3

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

4

Saldais ēdiens investīciju objektu medniekiem: grandiozu īpašumu TOP 10

5

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

6

Felicity Apartments – dzīvokļi Rīgas centrā ar starptautiski sertificētu kvalitāti!

City24 redaktora izvēle

alt

Saldais ēdiens investīciju objektu medniekiem: grandiozu īpašumu TOP 10

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā