Noskaidrotas labākās būves Latvijā 2018.gadā

Noslēgusies Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar būvindustrijas lielajām profesionālajām organizācijām organizētā valsts mēroga skate "Gada labākā būve Latvijā 2018". Prominenta žūrija, kuras sastāvā ir būvindustrijas sabiedrisko organizāciju izvirzīti 42 praktiķi un mācībspēki, pēc skates trīs kārtām - iesniegto dokumentu skrupulozas analīzes, objektu novērtēšanas dabā un finālistu prezentācijām nosauca 2018. gada labākās būves Latvijā. Būvniecība, Notikumi, City24, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Latvijas Būvnieku asociācija, Jaunie projekti Balvas labākajiem no labākajiem Latvijas būvniekiem pasniedza Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Labklājības ministre Ramona Petraviča, Latvijas Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentās ekretāre Anita Muižniece, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns, Saeimas deputāte Dana Reizniece - Ozola, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, finanšu ministra padomnieks Ints Dālderis, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks, LU Latvijas Vēstures institūta direktors Guntis Zemītis.

Labākās būves Latvijā 2018. gadā

Nominācija "Publiskā jaunbūve"

Pirmā vieta. Valmieras peldbaseins, Rīgas iela 91, Valmiera.

Otrā vieta. Limbažu pilsētas daudzfunkcionālais sporta un veselības komplekss Jaunatnes ielā 4A, Limbaži.

Trešā vieta. Dubultu kultūras un izglītības centrs. Jūrmalas mūzikas vidusskola (2.kārta), Strēlnieku prospekts 30 k-1, Jūrmala.

Atzinība.  "Atvadu nams", Indrānu pagasts, Lubānas novads.

Atzinība. Tukuma 3. pamatskolas sporta zāle un stadions, Lielā iela 18, Pauzera iela 7, Pauzera iela 5, Talsu iela 4, Tukums.

Publiskā jaunbūve. Ražošanas ēkas jaunbūve.

Atzinība. "Jaunlopu kūtis "Tērces"", "Tērces", Tērvetes pagasts, Tērvetes novads.

Atzinība. Rūpniecības komplekss ar ražošanas korpusu, administratīvo - sadzīves ēku palīgtelpām, tehniskajām telpām Viļakas ielā 1, Rēzekne.

Nominācija "Dzīvojamā jaunbūve"

Pirmā vieta. Magdelēnas kvartāla pirmās kārtas apbūve, Antonijas iela 17A, Rīga

Otrā vieta. Daudzstāvu daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve "River Breeze Residence", Kuģu iela 28, Rīga.

Trešā vieta. Dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss "Trebū HOME", Kupriču iela 1A un 1C, Rīga.

Atzinība. Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Ķieģeļu ielā 8 un Mālu ielā 1, Valmiera.

Nominācija "Pārbūve"

Pirmā vieta. Klaušinieku mājas restaurācija/ rekonstrukcija, teritorijas labiekārtojums īpašumā "Turaidas muzejrezervāts", Turaidas iela 12, Turaidas ciems, Krimuldas pag., Krimuldas novads.

Otrā vieta. Dzīvojamās mājas ("Vanadziņa māja") pārbūve par publisku ēku Rīgas ielā 15, Cēsīs, Cēsu nov.

Trešā vieta. "Lībiešu saieta nams" Kolkā, Kolkas pagastā, Dundagas novadā.

Atzinība. Siguldas pils kompleksa ēku - Muižas koka mājas (lit.002), Dzīvojamās mājas (lit.005) un Saimniecības ēkas (lit.004) pārbūve Pils ielā 16, Siguldā

Atzinība. Kuldīgas restaurācijas centrs Baznīcas iela 30, Kuldīga, Kuldīgas novads 

Nominācija "Atjaunošana"

Pirmā vieta. Alberta un Strēlnieku ielu fasāžu atjaunošana, restaurācija administratīvai ēkai Alberta ielā 13, Rīgā.

Otrā vieta. Viļķenes PII ēkas energoefektivitātes paaugstināšana un telpu atjaunošana, Briežu gatve 6A, Viļķene, Viļķenes pagasts, Limbažu novads

Trešā vieta. Telpu pielāgošana KNAB vajadzībām Citadeles ielā 1, Rīgā

Atzinība. Doma baznīcas Marijas kapelas jaunās vitrāžas uzstādīšana "Marijas kapelas logs" Veltījums Latvijas valsts neatkarībai, Herdera laukums 6, Rīga, LV-1050

Atzinība. Ēkas energoefektivitātes uzlabošana Skolas ielā 1, Grobiņā

Nominācija "Restaurācija"

Pirmā vieta. Svētā Jēkaba Katedrāles fasāžu apdares atjaunošana. Fasāžu restaurācija, Jēkaba ielā 9, Rīgā

Otrā vieta. Kultūras Ministrijas ēkas - nekustamā īpašuma K.Valdemāra ielā 11a, Rīgā, sastāvā esošo ēku atjaunošanas/restaurācijas darbi

Trešā vieta. Bauskas muzeja ēkas jumta un fasādes atjaunošana, Kalna iela 6, Bauska, Bauskas nov.

Nominācija "Inženierbūve"

Pirmā vieta. Papildu infrastruktūras būvniecība Krievu salā, Zilā iela 25, Rīga, kura ietvaros projektēti - izbūvēti 5 būvprojekti.

Otrā vieta. Valsts galvenā autoceļa A10 Rīga - Ventspils posma 57,76 - 68,60 km segas pārbūve. Tukuma un Engures novadi.

Trešā vieta. Ģedules upes tiltiņš, Upes iela, Iecava, Iecavas novads.

Atzinība. Valsts reģionālā autoceļa P132 Rīga - Mārupe (Jaunmārupe) posma km 1.80 - 4.14 pārbūve

Atzinība. Valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova) posma km 114,34 - 125,14 segas pārbūve

Nominācija "Ainava"

Pirmā vieta. Alūksnes Pilssalas infrastruktūras izbūve Pilssala, Alūksne, Alūksnes novads

Otrā vieta. Digitālais strūklaku ansamblis, Brīvības iela 18, Ogre, Ogres novads

Trešā vieta. Sporta laukums Dārza iela 9, Bauska

Atzinība. 1.Pasaules kara vēstures izziņas maršruts, Jelgavas iela 5, Olaine, Olaines novads

Atzinība. Skvēra pārbūve, Lielā iela 6 un Jaunā iela 5, Tukums, Tukuma novads

Nominācija "Būve ārzemēs"

Atzinība. Nacka (NC) Zviedrija, Tollarevagen 5, 13249 Saltsjo-Boo, Stockholm, Sweden.

Nominācija "Koka būve"

Pirmā vieta. Atklātās publiskās slidotavas segtā jumta Pasta salā izbūve, Pasta sala 1, Jelgava

Otrā vieta. Alūksnes stacijas šķūņa pārbūve, Jāņkalna iela 52, Alūksne, Alūksnes novads

Trešā vieta. Golfa kluba ēka, Golfa iela 1, Piņķi, Babītes pag., Babītes novads

Atzinība. PII "Gaismiņa" moduļu tipa ēkas būvniecība, Ķegumā, Komunālā ielā 7

Atzinība. Rūjienas estrāde, Rūjiena.

Nominācija "Inovācija būvniecībā"

Atzinība. Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Rūpniecības ielā 25, Rīgā

Atzinība. Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka  Jaunbūve, Maskavas ielā 192, Rīgā

Atzinība. Koka biroja ēka, Malienas iela 1K-1, Rīga

Atzinība. Origo One; Satekles iela 2B 

Labāko Latvijas būvju un to veidotāju - pasūtītāju, arhitektu, projektētāju, konstruktoru, būvnieku, būvuzraugu - godināšana bija "Būvniecības dienas" kulminācija. Visu dienu nozares praktiķi, mācībspēki, valsts un pašvaldību institūciju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji dalījās zināšanās, pieredzē un diskutēja par atbildību, kvalifikāciju un kvalitāti būvniecībā.

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" organizatori arī šogad ir izdevuši prestižo gadagrāmatu "Gada labākā būve Latvijā 2018", un rīkoja visas Latvijas bērnu zīmējumu konkursu "Mana novada dārgakmens - jaunā būve". Zīmējumu konkursa uzvarētāji tika godināti kopā ar labākajiem būvniekiem.

Apbalvoti arī bērnu un jauniešu zīmējumu konkursa "Mana novada dārgakmens - jaunā būve" uzvarētāji

7. līdz 9. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvusi Valērija Šamšura no Jūrmalas mākslas skolas, otro vietu ir ieguvusi Samanta Nazarova no Jelgavas Amatu vidusskolas, trešo vietu dala Paula Pūpola no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, kura ir zīmējusi Alūksnes Pilssalas infrastruktūras izbūvi, un Kristiāna Līga Melngaile no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, kura ir zīmējusi Atjaunoto Saules tiltu Tempļa kalnā Alūksnē.

Atzinība: Linda Blomniece no Aizupes pamatskolas par darbu "Jelgavas Mītavas tilts", Aleksis Cielavs no Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas par darbu "Atjaunošana", Keita Rutkovska no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas par darbu "Atjaunotie Alūksnes objekti: Aleksandra paviljons (Tējas namiņš) pils muižas parkā, Saules tilts, Paviljons - rotonda Tempļa kalnā" un Ēriks Šulcs no Rudzātu speciālā internātskolas par darbu "Ceļš Līvāni - Preiļi".

4. līdz 6. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvis Timofejs Čestnihs no Jūrmalas mākslas skolas, otro vietu dala Anda Dombrovska no Jēkabpils pamatskolas, kura ir zīmējusi restaurēto Kena parku Jēkabpilī, un Beāte Līgotne no Bauskas pilsētas pamatskolas, kura ir zīmējusi Bauskas stadionu. Trešo vietu ir ieguvis Markuss Mercis no Remtes pamatskolas, kurš zīmējis skatu torni pie Cieceres ezera

Atzinība: Keita Soloveiko no Aizupes pamatskolas par darbu "Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs", Linda Būde no Jaunmārupes pamatskolas par darbu "Jaunmārupes pamatskola", Annija Juraševska no Rencēnu pamatskolas par darbu "Rencēnu pamatskolas jaunais stadions" un Anna Baranova no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas par darbu "Valmieras peldbaseina ēka".

1. līdz 3. klašu grupā pirmo vietu ir ieguvusi Aļona Novika no Jūrmalas Mākslas skolas, kura zīmēja Jūrmalas mūzikas skolu. Otro vietu ir ieguvis Santis Sprūdžs no Varakļānu pirmsskolas izglītības iestādes, kurš zīmēja ceļu Varakļānos, un Sāra Leimane no Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas, kura zīmēja Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu ēku. Trešo vietu ir ieguvusi Ieva Balane no Alūksnes Mākslas skola, kura zīmēja stacijas šķūni vakarā, un Linda Kokina no Daugavas Saskaņas pamatskolas.

Atzinība: Sofija Forstere no Bejas pamatskolas ar zīmējumu "Putnu paviljons", Pauls Dreibants no Cēsu pilsētas Mākslas skolas par darbu "Vanadziņa nams", Kristofers Belovs no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas par darbu "Valmieras peldbaseins", Audris Prauliņš no Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas par darbu "Bērnudārzs, peldbaseins burtiņš" un Līga Gūtmane no Jūrmalas pilsētas internātskolas par darbu "Skola un jaunā koka "Pūce".

Skatītāju simpātiju balvu balsojumā, kurš notika skates "Gada labākā būve Latvijā 2018"  profilā Facebook ieguva Paula Pūpola no Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas.

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018. gadā, veicināt  profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu - būvi.

Skati "Gada labākā būve Latvijā 2018", kura notiek jau 21 reizi, organizē būvindustrijas sabiedriskās organizācijas sadarbībā ar Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS "Valsts nekustami īpašumi", Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD, Biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu "Būvinženieris". 

Konference un skate "Gada labākā būve Latvijā 2018" notiek, pateicoties ģenerālsponsoram PERI un sponsoriem: BIM Solutions, Hilti, Ramirent, Saint Gobain, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija, Mapei, MikroKods un Valsts nekustamie īpašumi.

Skates informatīvie atbalstītāji: "Latvijas Avīze", "RīgaTV24", žurnāls "Būvinženieris", LETA, Nozare.lv, City24.lv, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, būvbāze.lv.

Aptauja: Latvijā 53% iedzīvotāju ir gatavi dzīvot mazākā īpašumā, taču labākā vietā Rīgā

29.03.2019

alt
alt

Līdz 2022.gadam būvniecības apmēri Latvijā varētu pieaugt par 14%

29.03.2019

Saistītās ziņas

alt

Dzīvokļi uz visiem 100 jaunajā mājā Stabu ielā

alt

Interese par īpašumu pirkšanu saglabājas augsta; pircēji kļuvuši mērķtiecīgāki un zinoši

alt

Nosvinēti spāru svētki daudzdzīvokļu projektā "Fjordi" Rīgas centra apkaimē

alt

Piņķos atvērs modes zīmolu outlet ciematu

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

alt

Ekspluatācijā nodotas pirmās četras dzīvojamās mājas ciematā "Mārupes Rezidences"

alt

Investīcijas Baltijas nekustamo īpašumu tirgū arī šogad sasniegs 1 miljardu eiro slieksni

alt

Proptech Riga 2019: mūsdienu vērtīgākais resurss vairs nav nafta, bet gan dati

alt

Ieskaties Rīgas nākotnes zonā! Atvērto durvju diena "Filozofu rezidencē"

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

2

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

3

Jauns, uzlabots plānojums trīsistabu dzīvokļiem "Merks Gaiļezera namos"

4

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

5

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

6

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

City24 redaktora izvēle

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī