Jaunie projekti tuvplānā: Promenāde, River Park un Filozofu Rezidence Āgenskalnā

Akmens bruģis, nelielas koka mājas un pirmskara celtnes, "Stradiņu" slimnīca, bibliotēka un tirgus - tās ir tikai dažas vietas un iezīmes, kas vairumam rīdzinieku asociējas ar Āgenskalnu. Šo galvaspilsētas apkaimi varētu nodēvēt par otru Rīgas centru, kurā ik dienas ir jaušama aktīva iedzīvotāju kustība. Tāpat kā par Rīgas centru, arī par Āgenskalnu pirmās ziņas ir meklējamas jau 13. gadsimta hronikās. Mūsdienās Āgenskalns, ko tautā mēdz mīļi dēvēt par "Āģīti", ir visai pieprasīta, varētu pat teikt, moderna vieta dzīvošanai. Šeit atrodas vairākas rīdziniekiem nozīmīgas vietas - Gaismas pils jeb Latvijas Nacionālā bibliotēka, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Āgenskalna tirgus, atjaunotais Kalnciema kvartāls, parki un skolas. Šis Rīgas rajons neapšaubāmi uz citu fona izceļas ar tā vēsturisko šarmu un īpašo auru - neraugoties uz to, ka šeit ik dienas pa ielām traucas tūkstošiem automašīnu, vietām ir redzami mūsdienīgi lielveikali un jaunieši pa ietvēm vizinās ar jaunu tehnoloģiju braucamrīkiem, Āgenskalns katram rajona apmeklētājam vienmēr liks justies kā 20. gadsimta sākumposmā.

Āgenskalnā mitinās aptuveni 28000 iedzīvotāju, un tā, balstoties uz 2018. gada SKDS Rīgas iedzīvotāju aptaujas datiem, ir viena no dzīvošanai pievilcīgākajām apkaimēm. 

19. gadsimta beigās, 20. gadsimta sākumā tapa nozīmīgākās Āgenskalna ēkas - bāreņu nams jeb mūsdienās pazīstamā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte Bāriņu ielā, 2. pilsētas slimnīca jeb tagadējā Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca un pašreizējā tirgus ēka. Pēc Pirmā pasaules kara beigām, 1923. un 1924. gadā Āgenskalns tika pie tramvaja sliedēm. Šeit uzreiz pēc Otrā pasaules kara beigām tika izveidots pirmais dzīvojamo ēku masīvs - Āgenskalna priedes, apbūvētas atklātās kāpas starp Mazo Nometņu ielu un dzelzceļu un Liepājas un Mārupes ielu.

Tāpat kā daudzus citus Rīgas rajonus, arī Āgenskalnu skars vilciena Rail Baltica sliežu ceļš. Lielas pārmaiņas sola arī Latvijas Universitāte. Tiek lēsts, ka līdz 2023. gadam Āgenskalnā būs vesels akadēmiskais centrs ar piecām ēkām un visu nepieciešamo aktīvai studentu dzīvei. Sagaidāms, ka jau tuvākajā nākotnē norisināsies aktīva slaveno Āgenskalna koka mājiņu revitalizācija, kā arī Āgenskalna tirgus atjaunošana.

Āgenskalns var lepoties arī ar jaunajiem projektiem, kas apkaimei piešķir vēl lielāku vērtību!  Promenāde - Latvijas galvaspilsētā dzīvojamo apartamentu klāstu ir papildinājis neparasts un aizraujošs projekts Promenāde, kas īstenots Daugavas kreisajā krastā, paralēli Mūkusalas ielai un topošajai pastaigu promenādei gar Daugavu.  Ēkas stils attaisno tās atrašanās vietu, un tā ar lieliem burtiem ierakstāma unikālo un ekskluzīvo projektu kategorijā. No tiem paveras lielisks skats uz Daugavu, vecpilsētu un Lucavsalu, pateicoties augstajiem griestiem, daudzus dzīvokļus var iekārtot divos un trijos līmeņos. Apskatīt vairāk!River Park - tieši šāds nosaukums projektam izvēlēts, jo tas visprecīzāk atspoguļo tā atrašanās vietu -  blakus Daugavai un parkam. River Park ir kvalitatīvi, komfortabli un mūsdienīgi vienas līdz  četru istabu dzīvokļu īpašumi, platībā no 40 līdz 180m². Pie nama centrālās ieejas 24 stundas diennaktī dežurē nama uzraugs un darbojas  videonovērošana. Visi dzīvokļi ir veidoti ar pilnu apdari no augstvērtīgiem materiāliem. Apskatīt vairāk! Filozofu Rezidence - Filozofu Rezidence - tas ir veltījums topošajiem iedzīvotājiem, kas seko savam ceļam, savai filozofijai, savai izvēlei. Galvenais projekta veidotāju uzdevums - izveidot vidi, kas iedrošina tās iedzīvotāju turpināt izvelēto ceļu, palīdzēt atklāt iespējas jaunu ideju un mērķu meklējumos. Katrs kvartāla elements ir veidots tā, lai ikviens iedzīvotājs varētu dzīvot saskaņā ar savu filozofiju. Filozofu Rezidence atrodas Rīgā, Daugavas kreisajā krastā (Pārdaugavā), labiekārtotā 4200 kvadrātmetru plašā teritorijā. Projektā ir 115 dzīvokļi, 2 dzīvokļu ēkas (22 stāvu un 23 stāvu), ko savieno pazemes stāvvieta 121 automobiļiem. Apskatīt vairāk!

IEPAZĪSTI VISAS SAVAS PILSĒTAS APKAIMES UN UZZINI PAR JAUNĀKAJIEM MĀJOKĻU PIEDĀVĀJUMIEM TAJĀS! APSKATĪT APKAIMES!

 

Klusā centra jūgendstila pērles papildina jauni un mūsdienīgi mājokļu projekti

03.04.2019

alt
alt

Kā iekārtot bērnam draudzīgu mājokli?

05.04.2019

Saistītās ziņas

alt

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

alt

Ilgi gaidīts jaunums Purvciemā: dzīvojamais projekts "Safrāns"

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Podniekos četru mēnešu laikā rezervēti 50% dzīvokļu

alt

Īrei vai investīcijai – labiekārtoti dzīvokļi jaunajā Strēlnieku ielas 4b namā

alt

Stabu100 – pieejama jaunbūve Rīgas centrā

alt

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

alt

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

3

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

4

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

5

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

6

Žūrija vērtēs 90 pretendentes titulam "Gada labākā būve 2020"

City24 redaktora izvēle

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu