Newsec: Stagnējušais Rīgas biroju tirgus sāk panākt Viļņu un Tallinu

Līdz šim stagnējušais Rīgas biroju tirgus atgūstas - Latvijas galvaspilsēta sāk panākt kaimiņu Viļņas un Tallinas tirgus, bet tas palielina Baltijas reģiona kopējo pievilcību starptautisko nomnieku acīs. Tie izvēlas ienākt pilsētās, kurās ir lielāka brīvība un iespēja izvēlēties no modernāko biroju piedāvājuma. Nekustamais īpašums, Komercplatības, Nekustamo īpašumu darījumi, City24, Mājokļu tirgus, Būvniecība, Newsec"Newsec" analītiķis Ģintars Toločka novērojis, ka Rīgai ir potenciāls nonākt tādā pašā situācijā, kādā pārējās Baltijas valstu galvaspilsētas bija pirms 3 - 5 gadiem, kad aktīvā moderno biroju attīstība piesaistīja starptautisku uzņēmumu uzmanību. 

"Pēdējos piecos gados moderno biroju tirgus strauji audzis Baltijas valstu galvaspilsētās Tallinā un Viļņā, nostumjot malā Rīgu, bet no 2018. gada arī Latvijas galvaspilsētā novērota sarosīšanās. Rīgā šobrīd būvējamo darījumu centru moderno biroju platība ir 62 tūkstoši kvadrātmetru. Trešdaļu šīs platības veido A klases biroju platība," - saka G. Toločka.

Pašlaik Latvijas galvaspilsēta ir otrā Baltijā pēc kopējā moderno biroju platību piedāvājuma, kas ir 650 tūkstoši kvadrātmetru, un ierindojas aiz Tallinas ar 770 tūkstošiem kvadrātmetru, savukārt Viļņas moderno biroju piedāvājums šobrīd ir 635 tūkstoši kvadrātmetru.

Lai arī moderno biroju platība ir lielāka nekā Viļņā, Rīgā uz vienu iedzīvotāju moderno biroju platība ir mazāka - 1,0 kvadrātmetrs. Viļņā uz vienu iedzīvotāju ir 1,2 kvadrātmetri, Tallinā - 1,7 kvadrātmetri. 

Brīvo telpu rādītājs Rīgā sasniedz 6 % un ir līdzīgs Tallinai, kurā brīvo moderno biroju telpu platība ir 5,5 %.

"Tie ir veselīgi brīvo vietu rādītāji, kas nozīmē labu ziņu telpu nomniekiem, kas var cerēt, ka nomas cenas tuvākajos gados visticamāk paliks esošajā līmenī," - atzīmē eksperts. 

Priekšrocība - pievilcīga nomas cena

"Aktivizējusies Rīgas moderno biroju attīstība palielina Baltijas reģiona kopējo pievilcību starptautisko nomnieku acīs, jo uzņēmumi varēs izvēlēties ne tikai starp Tallinu un Viļņu, bet arī Rīgu, kas šobrīd ir pievilcīga arī konkurētspējīgās biroju nomas cenas dēļ," - saka G. Toločka. 

Augstākā līmeņa A klases biroju vidējā nomas cena Rīgā sasniedz 15,5 Eur par kvadrātmetru un ir mazāka nekā Viļņā, kur tā sasniedz 16,0 Eur. Igaunijā kvadrātmetra vidējā cena šobrīd ir augstākā - 17 Eur un vairāk. 

"Newsec" analītiķis uzsver, ka "pamodusies" Rīga ies jau iemīto pārējo Baltijas valstu ceļu - soli solī ar kaimiņiem piedāvās jaunākos projektus par konkurētspējīgu cenu.

"Starptautiskie nomnieki izvirza ļoti augstas prasības biroju attīstītājiem un pārvaldniekiem, kas nodrošina, lai ēkas būtu modernas un draudzīgas apkārtējai videi. Šīs gaidas mudina NĪ attīstīšanas uzņēmumus uz starptautisko standartu - BREEAM vai LEED - ieviešanas labo praksi. Pateicoties tam, Baltijas valstīs rodas aizvien vairāk pēc augstākajiem standartiem sertificētu NĪ projektu."

Par "Newsec" 

"Newsec" - starptautisks nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmums, dibināts 1994. gadā Zviedrijā, darbojas septiņās Ziemeļeiropas un Baltijas valstīs, tā sniegto pakalpojumu spektrā ir visas komerciālā NĪ pakalpojumu jomas. "Newsec" ir starpnieks investīciju un nekustamā īpašuma darījumos, kā arī nomājot un pārdodot komerciālo NĪ, sniedz NĪ pārvaldības pakalpojumus, pārstāv klientu intereses, attīstot jaunus vai jau esošus projektus. Uzņēmums sniedz licencētus īpašuma un uzņēmumu vērtēšanas pakalpojumus, tam ir lielākā tirgus pētījumu un analītikas nodaļa Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs. Daudzpusīgais sniegto pakalpojumu spektrs nodrošina augstāko sniegto pakalpojumu kvalitāti un kompetenci. "Newsec" eksperti strādā atbilstoši RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) standartiem un ievēro tādus darbības principus kā pārredzamība, atbildība, nepārtrauktība, stabilitāte. Uzņēmums ir arī BNP (Paribas Real Estate) alianses loceklis.

Rīgā atjaunota Jāņa Alkšņa celta vēsturiska ēka Tallinas ielā

09.04.2019

alt
alt

Dreiliņu pārvērtības - no IKEA līdz 700 jauniem dzīvokļiem

10.04.2019

Saistītās ziņas

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

alt

Rīgā top jauns biznesa komplekss "StokOfiss U30"

alt

Birojos drīz atkal kūsās dzīvība

alt

Kādreizējā Latvijas lepnuma "Dzintars" mājvieta meklē jaunu saimnieku

alt

Dzīvesstila tirdzniecības centrā SĀGA veidos Latvijā pirmo veselības klasteri ar ārstu privātpraksēm

alt

Ieguldot 8 miljonus eiro, Mežaparka Rezidencēs būvēs Dr. Mauriņa Vēnu klīniku

alt

Piņķos atvērs modes zīmolu outlet ciematu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

2

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

3

Īpašās Atvērto durvju dienās klātienē varēs apskatīt privātmājas un zemes

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: dzīvokļi ar terasi vai privātu dārzu

5

Ciematā "Mārupes Rezidences" ekspluatācijā nodotas jaunākās četras mājas

6

VNĪ piedāvā iegādāties Teteru namu, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

City24 redaktora izvēle

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!