Kā pielāgot mājokli, ja ģimenē plāno uzņemt mājdzīvnieku?

Domājot par mājdzīvnieka (visbiežāk - suņa vai kaķa) harmonisku ienākšanu mājās, domas "grozās" ap trīs aspektiem: no kā atbrīvoties, ko iegādāties un kā pielāgot jau esošo? Patiesībā, paveicamo darbu saraksts var būt garāks, nekā sākumā šķiet. Tomēr jāsāk ar galveno… Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Nekustamais īpašums, Decco, Redaktora izvēle No kā atbrīvoties? 

Gaišie paklāji - ja vien Tev nav dzelžaina apņēmība regulāri "draudzēties" ar paklāju ķīmiskās tīrīšanas firmu darbiniekiem, gudri būtu balto un pūkaino paklāju nomainīt uz kādu neitrālāku un tumšāku toni, uz kā fona nebūtu redzami pat paši mazākie traipi. Vērts padomāt, vai no lielajiem paklājiem visapdzīvotākajās mājokļa zonās nevajadzētu atvadīties pavisam… 

Dārgi interjera priekšmeti - dzīvnieks nav muļķis, arī viņam patīk skaistas lietas! Tāpēc, lai izvairītos no liekām "sirdssāpēm" un nervus kutinošām situācijām, kā arī, lai ar jauno mājdzīvnieku paliktu "draugos" ilgāku laiku, augstākos plauktos būtu jānovieto vērtīgās ģimenes relikvijas vai dārgi interjera priekšmeti. Jaunajiem kaķu saimniekiem šis uzdevums būs grūtāks, jo, kā zināms, kaķu spējas sasniegt istabas augstākos punktus, bieži vien pārspēj visas ekspektācijas.

Tāpat, daudzi zinās, cik ļoti kaķi mīl skaistus aizkarus, bet suņi - visu to, kas labi padodas graušanai garlaicīgākos dzīves brīžos, saimnieka prombūtnes laikā…

Mēbeles, kuras "pievelk" spalvas - dīvānu un citu mīksto mēbeļu tirgotāju piedāvājums mūsdienās ir patiešām milzīgs, tāpēc no iespējamajiem variantiem jāizvēlas tie audumi, kuri kā magnēts nepievelk dzīvnieku spalvas. Neizbēgami, tās uz mīkstajām mēbelēm noteikti būs, tāpēc jāpadomā, lai tās vismaz ir viegli tīrāmas… vērts arī padomāt par tādu mēbeļu krāsu, kas nav kontrastējošas ar mājas mīluļa “rotu”, t.i. baltas spalvas uz melna samta dīvāniņa…Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Nekustamais īpašums, Decco, Redaktora izvēle Ko pielāgot?

Nostiprini visu, ko var apgāzt - īpaši svarīgi būtu novērst, piemēram, lielā platekrāna televizora apgāšanos, kas var gan sabojāt pašu tehniku, gan radīt traumas "apgāzējam". Mazākiem kucēniem vai kaķēniem bīstams var būt pat veļas gludināšanas dēlis… 

Novērs iespēju savainoties - patiesībā, dzīvnieka iespējas savainoties paša mājās ir milzum daudz. Piemēram, iesprūšana puspavērtā logā (vēdināšanas režīms), vai apdedzināšanās pie kamīna vai citām sildierīcēm.

Nevēlamas ir pat tik ierastas lietas kā plastmasas maisiņi..

Novērs iespēju apēst to, ko nevajag apēst - līdzīgi kā no maziem bērniem, arī no dzīvniekiem jāslēpj, piemēram, sadzīves ķīmija, kosmētika un citi viņiem nevēlami produkti. Ir kaķu un suņu šķirnes, kuri labprāt pagaršo it visu, kas nonāk viņu ceļā..

Jāpadomā par bērnu drošību - ja mājās ir pavisam mazs zīdainis, jāliedz iespēja dzīvniekam pietuvoties - gan bērna guļvietai, gan visos citos veidos. Jāpieskata lielākie bērni, lai nenotiktu dzīvnieka provocēšana uz asu reakciju.  Noderīgi zināt, Interjers un dizains, City24, Nekustamais īpašums, Decco, Redaktora izvēle Ko iegādāties?

Ja mājoklī vēl nav tādas maģiskas ierīces kā, piemēram, putekļu sūcējs, jāsāk ar to.. tas noteikti noderēs. Tāpat neiztikt bez palīgierīcēm, lai veiksmīgāk atbrīvotos no dzīvnieku spalvām, piemēram, uz apģērba. Savukārt, jaunākie trendi dzīvnieku apģērbā un aksesuāros, garšīgākās dzīvnieku barības izvēle - pēc katra paša gaumes un saprašanas… 

City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

Imantas jaunā projekta Anniņmuižas Parka Rezidence pamatos iemūrē kapsulu

12.04.2019

alt
alt

"Green City" projektā Purvciemā lielākā daļa dzīvokļu izpārdoti; top otrā māja

12.04.2019

Saistītās ziņas

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis

alt

Kļūdas, no kurām virtuves plānošanas procesā palīdzēs izvairīties dizaineris

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Aktuālākās interjera dizaina tendences 2020. gadam

alt

Pareizi izvēlēts mājoklis var palīdzēt ikdienas steigā rast vairāk laika sev būtiskām nodarbēm

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

2

Jaunums tirgū! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais projekts

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

5

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

6

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

City24 redaktora izvēle

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP