SEB Mājokļu cenu indikators: iedzīvotāju optimisms par NĪ cenu izmaiņām nemainīgi augsts

SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība (starpība starp mājokļu cenu kāpuma un cenu krituma prognozētāju skaitu) šī gada aprīlī nedaudz samazinājusies. Šobrīd tā sasniegusi 45,4 punktus, kas ir nedaudz zemāk nekā 2018. gadā.   Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, SEB banka, BūvniecībaNekustamā īpašuma cenu pieaugumu nākamo 12 mēnešu laikā prognozē 54% aptaujāto iedzīvotāju*, kas ir nedaudz vairāk nekā 2018. gada rudenī. Tajā pašā laikā salīdzinājumā ar 2018. gada oktobri nedaudz palielinājies arī  mājokļu cenu krituma prognozētāju īpatsvars, kas šobrīd veido 8,6%. Neitrāli noskaņoto iedzīvotāju, kuri sagaida nemainīgas mājokļu cenas tuvākā gada laikā, īpatsvars šobrīd veido 22,8%. Savukārt 14,7% respondentu nebija konkrēta viedokļa par mājokļu cenu izmaiņām, un tas ir mazāk nekā iepriekšējos ceturkšņos.

"Iedzīvotāju optimisms, runājot par mājokļa cenu izmaiņām nākotnē, saglabājas, pateicoties pašreizējai stabilitātei ekonomikā un darba tirgū, augošiem ienākumiem un finansējuma pieejamībai. Tomēr publiskajā telpā skanošās runas par augošajiem riskiem ekonomikai un iespējamo krīzes atkārtošanos samazina iedzīvotājos pārliecību par nākotni, tāpēc pakāpeniski aug arī to iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka mājokļu cenas tuvākā gada laikā samazināsies", aptaujas rezultātus skaidro SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, SEB banka, BūvniecībaVispesimistiskāk noskaņoti ir Latgales iedzīvotāj, kur cenu kritumu prognozē 13,5% aptaujāto. Tur arī ir vismazāk cenu kāpumu sagaidītāju - 41%. 

Visaugstākais mājokļu cenu pieauguma prognozētāju īpatsvars ir Rīgā - tur 59,9% aptaujāto sagaida, ka cenas tuvākā gada laikā pieaugs. Tomēr tieši Rīgā pusgada laikā visstraujāk pieaudzis arī pesimistiski noskaņoto iedzīvotāju īpatsvars - apmēram 10% aptaujāto prognozē mājokļa cenu kritumu. 

Optimistiski attiecībā uz mājokļu cenu izmaiņām ir arī Zemgales iedzīvotāji (55,6% sagaida, ka cenas tuvāko 12 mēnešu laikā pieaugs), kā arī Vidzemē dzīvojošie (54,9%).Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, City24, Nekustamo īpašumu darījumi, SEB banka, BūvniecībaAnalizējot respondentu atbildes dažādās sociālekonomiskajās grupās, redzams, ka visvairāk nekustamā īpašuma cenu kāpuma sagaidītāju ir starp iedzīvotajiem vecumā no 35 līdz 44 gadiem. Visdrīzāk tieši šajā vecuma grupā cilvēki jūtas visvairāk finansiāli nodrošināti un sociāli aizsargāti. Optimistiskāk noskaņoti ir algotie darbinieki, speciālisti un ierēdņi, kā arī individuālā darba veicēji. Savukārt, procentuāli visvairāk to, kuri sagaida mājokļu cenu kritumu, ir starp jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem, strādājošie ar vidējiem ienākumiem, kā arī Latgalē dzīvojošie. Tomēr arī šajās grupās mājokļu cenu kāpuma sagaidītāju skaits ir ievērojami lielāks nekā cenu krituma prognozētāju skaits.

*Aptauja veikta 2019. gada martā sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Ar stratificētās nejaušās izlases metodi tika aptaujāti 1007 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem visā Latvijā, veicot tiešās intervijas respondentu dzīves vietās.

Konkursā "Gada aģenti 2019" noteiks labākos nekustamā īpašuma aģentus

16.04.2019

alt
alt

Klientu ceturtdienas Jūrmalā - aicina klātienē novērtēt "Rīgas 51 Apartments" dzīvokļus

17.04.2019

Saistītās ziņas

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Projekts "Rododendri" Juglā, Pāles ielā 11 – klusuma un kvalitātes cienītājiem

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Aicina uz atvērto durvju dienu projektā "Sun Re.public" Saulkrastos

alt

Felicity Apartments – dzīvokļi Rīgas centrā ar starptautiski sertificētu kvalitāti!

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

alt

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

alt

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

MĀJAS Ādažos, Dreiliņos, Baltezerā, Salaspilī un citur – nāc uz Atvērto durvju dienu!

2

Īpašās Atvērto durvju dienās klātienē varēs apskatīt privātmājas un zemes

3

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes

4

VNĪ piedāvā iegādāties Teteru namu, saglabājot Okupācijas muzeja ekspozīciju

5

Durvis vērs šarmantas privātmājas Daugavas kreisā krasta apkaimēs

6

Magdelēnas kvartāls - vieta, kur Rīgas centrs sniedz jaunu dzīves kvalitāti!

City24 redaktora izvēle

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Vieta Tavai sapņu mājai: Atvērto durvju dienā izrādīs apbūves zemes