Balkons nav noliktava jeb īstais laiks atklāt balkonu sezonu

Mūsdienīgu daudzdzīvokļu māju ir grūti iedomāties bez balkona - papildu telpas mājoklī, kurā var lieliski pavadīt laiku. Bieži varam novērot, ka iedzīvotāji, it īpaši sērijveida dzīvokļos, balkonus ir patvaļīgi izbūvējuši par lodžijām un pārvērtuši tos par krāmu noliktavām. Skandināvu vērtību iemiesotā daudzdzīvokļu namu projekta "Krasta kvartāls" attīstītāji ir apkopojuši vienkāršas idejas, kas palīdzēs iekārtot balkonus, lai tie primāri kalpotu kā ērta atpūtas zona, kurā gribās uzturēties arvien vairāk un baudīt laiku ar saviem tuvajiem, un kurā nav vietas nevajadzīgām mantām. 

Balkona izmantošanas mērķis

Balkons no vienas puses dzīvojamo telpu savieno ar visu apkārt esošo, bet no otras puses - tas ir veids, kā no ārpuses doties iekšā savā mājoklī, tomēr katrs no mums šo telpu mājoklī izmanto dažādi. Tā ir vieta, kurā var pavadīt laiku dažādās kompānijās un nodarboties ar daudzveidīgām aktivitātēm - baudīt iecienīto rīta dzērienu, lasot jaunākās ziņas rīta laikrakstā, strādāt, izmantojot datoru, kā arī ar draugiem kopīgi pagatavotu kādu maltīti.  Interjers un dizains, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Krasta Kvartāls, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Decco, Bonava Latvija

Paturot prātā, kādiem mērķiem vēlies izmantot balkonu, tu vari to funkcionāli pielāgot savām vajadzībām. Pat izmēros mazākā balkonā var atrast vietu kafijas galdiņam un dažiem saliekamiem krēsliem, savukārt lielākam balkonam iespējams izraudzīties jau no plašāka mēbeļu klāsta. Skandināvu izpratnē mēbelēm ir jābūt daudzfunkcionālām - galdu var pārtransformēt par krēslu, ja uz tā uzliek spilvenu vai tam ir pieejama mantu uzglabāšanas kaste. Ja esi drosmīgāks, savā balkonā vari novietot iekaramo krēslu vai šūpuļtīklu, radot īpašu atpūtas vietu. Galvenais - ievēro visus drošības noteikumus. Šūpuļtīkls ir funkcionāls, sniedzot iespēju to vajadzības gadījumā sabīdīt mazāku, atvēlot vairāk brīvas telpas. 

Drošība arī uz balkona

Iekārtojot savu balkonu, atceries, ka nedrīkst to pārslogot. Ja vēlies terasē novietot smagus puķu podus, lielākas mēbeles vai citus interjera priekšmetus, vispirms noskaidro, kāds ir to svars, un kādu maksimālo svaru vari izvietot balkonā.

Esi uzmanīgs ar plauktiem vai puķu podiem, ko var uzkarināt uz balkona margām - ja tie nebūs atbilstoši piestiprināti, var nokrist un radīt traumas apakšējo dzīvokļu kaimiņiem vai to īpašumam.

Izmanto telpu maksimāli  

Kad esi sapratis, kādiem mērķiem vēlies izmantot balkonu, īstais laiks maksimāli to izmantot. Mazas telpas ne vienmēr ir mīnuss, ja vien tās funkcionāli piepilda ar piemērotām mēbelēm un citiem interjera priekšmetiem. Pirms iegādāties kārotās mēbeles, noteikti izmēri sava balkona terasi un pārliecinies, ka visu varēsi parocīgi izvietot, un vienlaikus atstāt pietiekami daudz brīvas telpas.

Ar grīdas krītiņiem uz balkona grīdas pat vari sazīmēt telpas plānu, lai vizualizētu savu ieceri. 

Interjers un dizains, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Krasta Kvartāls, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Decco, Bonava Latvija

Ja tavā mājā nav atsevišķa noliktava un tomēr ir nepieciešams uzglabāt mantas, ko ikdienā tik bieži neizmanto, arī uz balkona to iespējams īstenot, nepadarot balkonu par mantu noliktavu. Piemēram, pie sienas piestiprini dažus plauktus iemīļotajām grāmatām. Ja balkons nav slēgts, vienmēr atceries par Latvijas neprognozējamiem laikapstākļiem. Izvēlies viegli noņemamus plauktus, kurus vari ienest iekštelpās. Mēbeles ar kastēm ir ļoti funkcionālas - tajās vienlaikus var noslēpt kaut ko vajadzīgu, kā arī izmantot kā krēslus. Praktiski arī Latvijas laikapstākļiem - izvēloties grozus, kuros ir iekšējā odere, pasargāsi mantas no samirkšanas.  

Mājīguma radīšana skandināvu stilā 

Balkons nenoliedzami papildina mājokļa kopējo stilu. Ja tas iekārtots skandināviem raksturīgā minimālisma stilā, arī uz balkona ieteicams izvēlēties saskaņotus un vienlīdz funkcionālus stila elementus - ērtus krēslus, gaismas virtenes un augus. Noteikti talkā nāk arī citi mājīguma akcenti - pledi, spilveni, sveces. Tieši tik vienkārši mēs paši radām iespēju pilsētas kņadā baudīt atpūtas mirkļus uz sava balkona labiekārtotā un patīkamā vidē.  

Labākais veids, kā pārvērst balkonu par mājīgu atpūtas zonu jebkurā sezonā, ir iekārt lampiņu virteni.

Virteni ar lielām lampiņām vari izvietot pa balkona perimetru, un līdz ar krēslas iestāšanos šīs lampiņas radīs patiesi mājīgu atmosfēru. Savukārt dzīvo augu kompozīcija, kas pilnībā apsedz kādu sienas daļu, ir praktisks veids, kā panākt dabas klātesamību pilsētā. Izdaiļojot kaut vienu balkona sienu ar augiem, var panākt patīkamu atmosfēru, vienlaicīgi atdzīvinot klasisko balkona apdari ar koši zaļiem augiem vai pat ziediem.  Interjers un dizains, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, Krasta Kvartāls, Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, Decco, Bonava Latvija

Ja šķiet, ka "zaļā" augu siena un puķu kastes uz balkona margām ir klišejiskas, izvēlies puķu podus uz ritentiņiem.

Ziemas sezonā augus var viegli pārvietot uz iekštelpām, savukārt vasarā - atkal iznest uz balkona. 

Latviešu privātums 

Zināms izaicinājums var būt gan balkona labiekārtošana, lai baudītu apkārtējo vidi, gan arī sava privātuma aizsargāšana. Pretēji mūsu skandināvu kaimiņiem, mums, latviešiem, bieži vien patīk būt nomaļus no kaimiņiem, līdz ar to, ja šķiet, ka balkons ir pārāk redzams apkārtējo acīm, var palīdzēt pārvietojami aizslietņi. Šādi aizslietņi ir gan moderni, piedāvājot dažādas krāsu un faktūru iespējas, gan arī funkcionāli un praktiski - aizsargājot pret vēju un nokrišņiem. 

 


City24.lv iesaka:

BALTIJĀ LIELĀKAIS INTERJERA, DIZAINA PRIEKŠMETU UN APDARES MATERIĀLU TEMATISKAIS KVARTĀLS - DECCO CENTRS

 

Lielo pilsētu asociācija: Jārisina jautājums par īres dzīvokļu pieejamību reģionos

25.04.2019

alt
alt

Rīgas centrā atgriežas dzīvība: dzīvokļi galvaspilsētas sirdī - arvien pieprasītāki

26.04.2019

Saistītās ziņas

alt

Kā izskatās paraugdzīvoklis projektā "Ķīpsalas Horizonti"?

alt

Jaunākās dizaina tendences un ieteikumi, kā mājokli iekārtot modernu un mājīgu

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kad dizainerim bija labs garastāvoklis: dzīvokļi, no kuriem mācīties interjeru

alt

Dienas mājoklis! Dzīvoklis zviedru vates fabrikas telpās Rīgas centrā

alt

Dzīvot citā līmenī! 5 superstilīgi lofti Rīgā un Jūrmalā!

alt

Īres dzīvokļi ar šarmu! Šī brīža interesantāko īres dzīvokļu TOP

alt

Ieskaties! Šī brīža interesantākie dvīņu un rindu māju piedāvājumi Rīgas tuvumā

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti