Mūsdienīgi energoefektivitātes risinājumi - ventilējamas fasādes un fasāžu sistēmas

Lai mūsdienīgai ēkai būtu visaugstākie energoefektivitātes rādītāji, talkā nāk progresīvas tehnoloģijas. Tās sadārdzina būvniecību, taču paildzina ēkas kalpošanas laiku, samazina uzturēšanas izmaksas un kopumā nodrošina ērtākus apstākļus dzīvošanai.

Gādājot par augstu energoefektivitāti, pirmkārt jāparūpējas par ēkas sienu siltināšanu. Lai saglabātu sienas siltas un sausas, viens no labākajiem risinājumiem ir ventilējama fasāde. Runa ir par īpašu ēkas apšuvuma tehnoloģiju, kurā siltinājuma materiāls netiek uzklāts uz sienām, bet gan uz alumīnija vai tērauda rāmja. Izolācijas materiāls, kas iestrādāts starp sienu un apšuvuma materiālu, ļauj gaisam brīvi cirkulēt un nožāvēt kondensātu un mitrumu no ārējām konstrukcijām.

Šāda celtniecības metode ir dārgāka nekā citas, un ne visi būvniecības uzņēmumi to pielieto savos objektos. Liekot pirmajā vietā kvalitāti, nevis izmaksas, uzņēmums/investīciju grupa Baltic Investment Group cēla māju Rīgas ielā 51, Jūrmalā.

Uzņēmuma valdes loceklis Ļevs Golands atklāj: "Mūsu māju fasādēm ir četri slāņi - apšuvums, gaisa spraugas, izolācija un ēkas rāmis. Šis risinājums nepieļauj kondensāta uzkrāšanos uz ēkas sienām, fasāde un iekštelpas ir gaisa caurlaidīgas, tāpēc mājas iedzīvotāji var neraizēties par mitruma un pelējuma parādīšanos dzīvokļos. Turklāt ēkas rāmis ir izgatavots no māla betona, kas ir daudz siltāks par betonu."  Būvniecība, Jaunie projekti, Rīgas 51, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Baltic Investment Group

 


Mūsdienīgs energoefektivitātes risinājums ir arī kvalitatīvi logi. Zemas kvalitātes logi var radīt būtisku siltumenerģijas zudumu. Lai saglabātu siltumu mājā, netērējot papildu siltumenerģiju, izvēlieties trīsslāņu stikla pakešu logus. Īpaši šis ieteikums attiecināms uz panorāmas un franču logiem. Ļevs Golands piebilst, ka Rīgas ielā 51 tika uzstādīts selektīvs stikls, kas aizkavē ultravioleto starojumu un telpas uzsilšanu.

Arī fasāžu sistēmas paaugstina ēkas energoefektivitāti. Āra sistēma palielina sienu spēju uzglabāt siltumu. Kad siltuma avots ir izslēgts, sienas atdziest 4-6 reizes lēnāk. Rīgas ielā 51 šāda sistēma ir uzstādīta kāpņutelpās - kas ir vienots stiklojums no pirmā līdz ceturtajam ēkas stāvam.  

Tāpat individuāls apkures katls būtiski paaugstina ēkas energoefektivitātes rādītājus. Rīgas ielā 51 ir uzstādīts kondensāta gāzes katls, kas ir par 30% ekonomiskāks nekā citi. Visos dzīvokļos radiatori ir aprīkoti ar termostatiem, kas ļauj regulēt siltuma padevi katrā telpā. Arī tad, kad temperatūra aiz loga strauji mainās, nav jāsalst vai jācieš no karstuma, kā arī nav jāmaksā par apkuri, kas jums nav nepieciešama.

Salīdzinot ar pilsētas centrālapkures sistēmu, individuālie apkures katli ievērojami samazina siltuma zudumu, kas rodas, piegādājot apkuri atsevišķiem dzīvokļiem. "Šāda apkures sistēma ļauj būt neatkarīgiem no centrālajiem tīkliem un pasargāt pilsētas zālienu no nevēlamas sildīšanas," uzsver Ļevs Golands.

Jāpiebilst, ka visvairāk siltuma ēka zaudē caur jumtu - līdz pat 70%. Rīgas ielā 51 mājas jumta izolācijas biezums ir 300 - 350 mm un tam ir protāna/Protan hidroizolācija. Tā ir pilnībā hermētiska un reizē arī uguns noturīga. Siltumizolācija aiztur siltumu, bet membrāna nodrošina gaisa caurlaidību - caur to tiek izvadīts mitrums, nepieļaujot aukstuma ieplūšanu ēkā.  Būvniecība, Jaunie projekti, Rīgas 51, City24, Mājokļu tirgus, Nekustamais īpašums, Baltic Investment GroupIevērojams atbalsts pirmo stāvu siltināšanā ir pazemes autostāvvieta, kas ir papildu siltuma avots. Vēl pazemes autostāvvietā Rīgas ielā 51 ir ierīkoti divi lieli dūmu izplūdes ventilatori, kas izvada CO2. Šī ventilācijas sistēma reizē gādā arī par ugunsdrošību. 

"Mājā ar mūsdienīgiem energoefektivitātes risinājumiem ir visaugstākie siltuma saglabāšanas rādītāji. To novērtējuši arī (energoefektivitātes - varbūt var iztikt bez šī vārda) eksperti - mūsu ēkai piešķirts B klases sertifikāts, ko ne vienmēr saņem pat vismodernākās un jaunākās ēkas," vēsta Ļevs Golands.

Energoefektīva māja ievērojami taupa enerģiju un samazina izdevumus par dzīvokļa apsildīšanu. Ietaupījumi var pieaugt pat līdz 70%. Un runa ir ne vien par izmaksām ziemas periodā, bet arī vasarā - šāda māja uzsilst mazāk, tāpēc pat viskarstākajās dienās nav vajadzības gaisa kondicionierus, pat ja tie ir uzstādīti.

Par uzņēmumu

Attīstības grupa Baltic Investment Group (BIG) Latvijas nekustamo īpašumu tirgū darbojas kopš 2010. gada. Tajā apvienojušies uzņēmumi, kas specializējas jaunu dzīvojamo un ofisa ēku būvniecībā un jau esošo namu renovācijā. Baltic Investment Group pašreizējo un nākotnes projektu portfelī ir vairāk nekā 11 000 kvadrātmetru dzīvojamo nekustamo īpašumu un 3000 kvadrātmetru komercplatību Rīgas un Jūrmalas centra rajonos.

 

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē EDEN pufu no Decco Centrs!

30.04.2019

alt
alt

Izmanto iespēju ciemoties projektā "Baltozoli" un atrodi savu īsto mājokli!

02.05.2019

Saistītās ziņas

alt

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

alt

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

alt

Hepsor pirmajā attīstītajā projektā Rīgā, Baložu ielā 7 pārdoti visi dzīvokļi

alt

Uzsākti remontdarbi ēkā Raiņa bulvārī 25, Rīgā

alt

Magdelēnas kvartāls ierindots starp labākajiem aizvadītā gada Pilsētas rajona atjaunošanas projektiem Baltijā

alt

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

alt

Izziņoti "Krasta City" apbūves metu konkursa rezultāti

alt

"Mežaparka Rezidencēs" ekspluatācijā nodota pirmā dzīvokļu māja Jaunā Mežaparka ielā 36

alt

"Vestabalt", vadoties no klientu maksātspējas, pielāgo nekustamo īpašumu cenas savos attīstītajos projektos

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

2

Video: moderns finansējuma risinājums jaunam dzīvojamajam rajonam Rīgā

3

Īres dzīvokļi, kur neviens vēl nav dzīvojis: jaunais projekts "Ezerpaka Nami" pie Mežaparka

4

Jau drīzumā "Hepsor" uzsāks jauna dzīvojamā projekta būvniecību Baložu ielā 9, Rīgā

5

Trīs istabu dzīvokļi Rīgas centrā no 1900 EUR/ m2: tikai projektā "Kvartāls 5/26"

6

Izvēlies savu favorītu no jaunajiem projektiem un laimē FRANKE dāvanu karti 200 EUR vērtībā!

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti