"Elemental Skanste" saņem gala būvniecības atļauju un visaugstāko BREEAM sertifikātu Baltijā

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi projekta Elemental Skanste attīstītājam SIA "Kapitel" galīgo projekta saskaņojumu, kā arī būvniecības atļauju divu biroja ēku celtniecībai. Ņemot vērā, ka nobeiguma stadijā ir arī konkurss par būvniecības uzņēmumu, kurš realizēs projektu, pirmās 10 stāvu biroja ēkas būvniecība sāksies jau šovasar. Projekts Elemental Skanste tikko ieguvis arī nozīmīgu apbalvojumu - BREEAM Excellent līmeņa ilgtspējības sertifikātu par ēkas projektēšanas procesu.   Būvniecība, Komercplatības, City24, Elemental Skanste, Nekustamais īpašums, SIA Kapitel "Elemental Skanste ir liels un izaicinājumiem bagāts projekts, kas no mums prasījis īpašu pieeju un būtiskus ieguldījumus, lai sasniegtu iecerēto. Mēs, kā projekta attīstītāji, uzstādījām ļoti augstus kvalitātes standartus tā izstrādāšanā, tāpēc esam jo īpaši gandarīti paziņot, par šiem nozīmīgajiem sasniegumiem projekta attīstības procesā. Tas attiecas gan uz iegūto starptautisko ilgtspējas sertifikātu, gan tuvošanos projekta būvniecības uzsākšanai,"  uzsver SIA "Kapitel"  izpilddirektors Andris Stankevičs.

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi galīgo projekta saskaņojumu būvniecības atļaujai. 

" Tiklīdz tiks pabeigtas sarunas un mēs parakstīsim vienošanos ar ģenerāluzņēmēju, kurš realizēs projektu, uzsāksim tā būvniecību. Plānotais būvniecības laiks - aptuveni 20 mēneši. Tāpēc, ja runājam par abu biroju ēku torņu būvniecību, varam lēst, ka tā tiks pabeigta 2021. gada vasaras sākumā ," piebilda Andris Stankevičs.

Elemental Skanste projektu izstrādāja igauņu arhitektu kompānija "Arhitektuuribüroo PLUSS" sadarbībā ar Latvijas partneri SIA "Birojs T22". Šīs energoefektīvās uz ilgtspējīgās A++ klases biroju ēkas projektētas izmantojot BIM (Building Information Modeling) principus un saskaņā ar starptautiskajiem BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) standartiem.

Tāpat Elemental Skanste ir pirmais projekts Latvijā, kurš saņēmis pozitīvu ietekmes uz vidi novērtējumu no Vides pārraudzības valsts biroja. Tas ir ļoti nozīmīgs solis biroju ēku būvniecībā kopumā, jo tiek uzstādīti daudz augstāki kvalitātes kritēriji. Projektam jau ir augstākais energoefektivitātes standarts Latvijā, kas praktiski sasniedz pasīvās mājas līmeni. Tostarp projekta attīstītājs SIA "Kapitel" plāno maksimāli samazināt arī īrnieku risku saskarsmē ar neveselīgām organiskām ķimikālijām (GOS - gaistošie ķīmiskie savienojumi), kas līdz šim biroju ēkās pat netika mērīts.  Būvniecība, Komercplatības, City24, Elemental Skanste, Nekustamais īpašums, SIA Kapitel "Mūsu attīstīto un projektēto ēku ilgtspējība ir viena no uzņēmuma galvenajām vērtībām. Ir patiess prieks, ka Elemental Skanste ir viena no pirmajām biroju ēkām Rīgā, kuras projektēšanas process apbalvots ar BREEAM ilgtspējības sertifikāta Excellent līmeni. Saskaņā ar informāciju, kas pieejama BREEAM oficiālajā mājas lapā, Elemental Skanste projekta novērtējums ir 80,1% - augstākais rezultāts, kāds jebkad piešķirts Baltijas valstīs attīstītam projektam. Esam pirmie attīstītāji Latvijā, kuru BREEAM reitings ir tuvu izcilam novērtējumam," stāsta Pārdošanas un klientu attiecību vadītāja Ilze Reira. 

"Kopumā redzam, ka uzņēmumi kļūst arvien izglītotāki un, meklējot birojus, vairāk pievērš uzmanību ilgtermiņa efektivitātei un cilvēkiem kā galvenajam resursam, nevis zemākām izmaksām un attiecīgi īstermiņa skatījum am," piebilst Ilze Reira.

"Papildus piedāvājam saviem īrniekiem profesionālu palīdzību biroju plānošanā, palīdzot uzņēmumiem veidot birojus atbilstoši tieši viņu vajadzībām. Plānošanā izmantojam 3D modeļus un virtuālo realitāti, kas ļauj potenciālajiem īrniekiem savu nākotnes biroju "izstaigāt" un apskatīt jau šodien, pirms ēkas būvniecības uzsākšanas"  Ilze Reira apraksta SIA "Kapitel" piedāvāto pilno servisu. 

Pārdošanas un klientu attiecību vadītāja Ilze Reira SIA "Kapitel" komandai pievienojās nesen. Viņai ir plaša pieredze komerciālā nekustamā īpašuma jomā (14 gadu pieredze nekustamā īpašuma brokera pakalpojumu un konsultāciju sniegšanā, kā arī projektu vadībā).

Elemental Skanste biroju kompleksapirmais posms ietvers divu 10 stāvu biroja ēku torņu būvniecību ar iznomājamo biroju platību 20 500 m² un 367 stāvvietām. Standarta stāvos ir 1 100 m² izīrējamas biroja telpas, kuru griestu augstums ir virs 3 metriem (3 m no paceltās grīdas līdz piekārtajiem elementiem un 3,3 m no paaugstinātās grīdas līdz griestiem). Abos torņos tiks nodrošinātas vietas 700 - 800 darbiniekiem. Turpmākajos projekta posmos plānots būvēt vēl trīs biroju ēkas ar kopējo iznomājamo biroju platību 20 900 m², kā arī daudzstāvu autostāvvietu kompleksa centrā. 

BREEAM ir Apvienotajā Karalistē izstrādāta un uzturēta ēku novērtēšanas un sertifikācijas sistēma. Sertifikāts tiek piešķirts ēkām, kurām ir vismazākā negatīvā ietekme uz vidi. Tiek novērtēti visi procesa posmi, sākot ar projekta izstrādi, būvniecības procesu un beidzot ar ēkas nodošanu ekspuatācijā. BREEAM standartu izmantošana nekustamā īpašuma attīstībā ir modernas un atbildīgas būvniecības stūrakmens. Uzzināt vairāk.

SIA "Kapitel", agrākais E.L.L Real Estate, ir viena no lielākajām nekustamo īpašuma kompānijām Baltijas valstīs, kas jau vairāk nekā 20 gadus nodarbojas ar mazumtirdzniecības, viesnīcu un biroju ēku attīstīšanu un pārvaldīšanu. Šobrīd grupai pieder un tā pārvalda vairāk nekā 185 000 m² nomas telpu.

Uzņēmumam pieder četras biroju ēkas (Delta Plaza un Sõpruse Ärimaja biroju ēkas Tallinā, Narbuto 5 Viļņā un IP Pavlova 5 Prāgā) un dažādi vadošie tirdzniecības centri (Spice un Spice Home Rīgā, Panorama Viļņā un aptuveni 30% no Viru Keskus Tallinā). Uzņēmumam pieder arī divas viesnīcas Tallinā: Nordic Hotel Forum (operators OÜ Nordic Hotels) un kopā ar AS “Infortar” pieder Tallink City Hotel, kuru pārvalda Tallink Hotels. Uzzināt vairāk.

Sabiedrībā zināmas personības līksmo Dizaina un Garšas festivālā kvartālā DECCO CENTRS!

14.05.2019

alt
alt

Rīgas centrs vai Mārupe? Izvēlies atvērto durvju dienā projektos "Zelta Rasa" un "Brīvības 91"

14.05.2019

Saistītās ziņas

alt

Atvērta rekonstruētā t/c Origo ēka

alt

Viedoklis: kāda būs biroju telpu nākotne Covid- 19 pandēmijas iespaidā?

alt

Iegādei pieejama vēsturiska pērle Rožu laukumā Cēsīs: "Konrāda nams"

alt

Viedoklis: Kas notiek Rīgas komercīpašumu tirgū?

alt

Uzsāk Preses Nama kvartāla 1. kārtas projekta būvniecību

alt

Rīgā top jauns biznesa komplekss "StokOfiss U30"

alt

Kādreizējā Latvijas lepnuma "Dzintars" mājvieta meklē jaunu saimnieku

alt

Dzīvesstila tirdzniecības centrā SĀGA veidos Latvijā pirmo veselības klasteri ar ārstu privātpraksēm

alt

Ieguldot 8 miljonus eiro, Mežaparka Rezidencēs būvēs Dr. Mauriņa Vēnu klīniku

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

3

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

4

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

5

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums