Pabeigta "Filozofu rezidences" būvniecība

9. jūlijā ekspluatācijā tika nodots viens no visspilgtākajiem daudzdzīvokļu ēku kompleksiem Rīgā - Filozofu rezidence, kas atrodas Raņķa dambī 34. Šīs ēkas, kas kopā ar pirmajiem debesskrāpjiem - Saules akmeni un Z-Towers - veido Latvijas galvaspilsētas nākotnes zonu, ir arhitektūras veltījums 18. gadsimta vācu filozofiem un apgaismotājiem Johanam Georgam Hāmanim un Johanam Gotfrīdam Herderam, kuri, Rīgā pavadot laiku, smēlās iedvesmu no apkārtējās vides.  Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, R.Evolution, Būvniecība, Filozofu rezidenceĒku arhitektūra ir turpinājums kvartāla ģenerālkoncepcijai. Vizuāli ēkas atgādina citu uz citas saliktu grāmatu kaudzi, kurā katrs stāvs ir jauna grāmata, jauns saturs ar savu filozofiju. Katra dzīvokļa terašu un balkonu atšķirīgais izmērs un novietojums palīdz arhitektam paveikt šo sarežģīto uzdevumu - vizualizēt šo tēlu un sniegt iemītniekiem iespēju baudīt meditatīvu mieru.  Skatu dēļ, kas paveras uz Filozofu aleju un Vecrīgu, pirmais dzīvojamais stāvs ir pacelts 14 metru virs zemes, zemes līmenī ir tikai nesošās kolonnas un halle ar 12 metru augstiem griestiem, kurā projekta iemītnieku vajadzībām atradīsies plaša bibliotēka.

Daudzdzīvokļu ēku kompleksa būvniecību uzsāka 2017. gada oktobrī, investīciju apmērs sasniedza 20 miljonus eiro. Projektā Filozofu rezidence ir 120 mūsdienīgi biznesa klases apartamenti. Iemītnieku rīcībā tiks nodota labiekārtota teritorija, pazemes un virszemes autostāvvietas. Vēl viena projekta priekšrocība - vestibila, liftu un gaiteņu unikālais dizains.

Arhitekts Kronbergs pauž pārliecību, ka Filozofu rezidences būvniecība pozitīvi ietekmēs visa Daugavas kreisā krasta attīstību. "Šīs ēkas Rīgas kreisajam krastam dos jaunu siluetu un sniegs savu artavu arī pilsētplānošanas un infrastruktūras jomā, pamazām veidojot zonu, ko mēs saucam par Jauno centru. Ķīpsalas dienvidu gals ar laiku, domājams, izveidosies par Rīgas jauno biznesa centru ar augstbūvēm. Filozofu rezidence ir labs iesākums šīs teritorijas attīstībai," viņš piebilst.  Nekustamais īpašums, Jaunie projekti, City24, Mājokļu tirgus, R.Evolution, Būvniecība, Filozofu rezidence "Filozofu rezidence ir viens no mūsdienīgākajiem jaunajiem projektiem ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Jau būvniecības laikā tas pārliecinoši iedzīvojies Daugavas kreisā krasta panorāmā un kļuvis par vienu no Rīgas modernās apbūves simboliem. Tomēr šis ir ne tikai emocijas raisošs, bet arī izaicinājumiem bagāts projekts, jo abās daudzdzīvokļu ēkās, īstenojot projekta autoru arhitektonisko vīziju, bija jāizbūvē sarežģīti tehniskie risinājumi. Piemēram, viens no lielākajiem izaicinājumiem bija ēku augstāko stāvu izbūve, jo, sākot ar 10. stāvu, ēku platība palielinās," skaidro Toms Reiziņš, Filozofu rezidence būvnieka SIA Velve valdes loceklis.


"Filozofu rezidence nosaka pavisam jaunus biznesa klases mājokļu standartus Latvijā. Ar jau tā augstajiem dizaina standartiem mēs esam uzlabojuši projektu arī būvniecības laikā, ievērojot principu - pilnība slēpjas detaļās. Piemēram, izvēlējāmies dārgāku un vizuāli pievilcīgāku apdares metodi, ar kuru ieguvām pārklājumu, kas ir daudz izturīgāks pret laikapstākļu ietekmi. Mūsu torņu pašattīrošās keramikas fasāde saules staru ietekmē rada skābekli. Dzīvokļu apdare ir augstākā kvalitātē, dzīvokļos izmantoti dubultā stikla pakešu logi koka rāmjos ar alumīnija plāksnēm, kuru siltuma vadītspējas koeficients ir 0,5. Ēku projektēšanas procesā netika pieļauti nekādi kompromisi attiecībā uz kvalitāti vai tehniskiem risinājumiem. Šobrīd dzīvokļu pārdošana notiek Haman ēkā, un 50% dzīvokļu jau ir rezervēti, kas liecina, ka pircēji novērtē augsto Filozofu rezidences kvalitātes līmeni un īpašo dzīvesstilu, kas raksturīgs R.EVOLUTION projektiem"
, stāsta Aleksejs Zagrebeļnijs, attīstītāju kompānijas R.EVOLUTION valdes loceklis.

 

Atvērto durvju dienas maratona maršrutā - arī "Riverstone Residence" Ķīpsalā

10.07.2019

alt
alt

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas ekspluatācijā nodots elitārais dzīvojamais nams "Ausekļa 14"

11.07.2019

Saistītās ziņas

alt

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

alt

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

alt

"Merks" uzsāk projekta "Merks Viesturdārzs" otrās kārtas būvniecību un dzīvokļu rezervēšanu

alt

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

alt

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

alt

Īpašais "Black sale" piedāvājums Klientu dienās, projektā "Summer house" Jūrmalā!

alt

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

alt

"R.Evolution" neparastais piedāvājums: pop-up birojs Philosophers Residence

alt

Luminor banka daudzbērnu ģimenēm sāk piedāvāt Altum subsīdiju "Balsts"

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

3

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

4

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

5

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums