Latvijas iedzīvotāji ir tikpat apmierināti ar dzīvesvietu kā norvēģi un vācieši

Latvijas iedzīvotāji savu apmierinātību ar esošo dzīvesvietu novērtējuši samērā augstu, dzīvesvietas laimes indeksam sasniedzot 76 punktus no 100. Tas noskaidrots apjomīgā nekustamā īpašuma attīstītāja "Bonava" un pētījumu aģentūras "Cliente" starptautiskā pētījumā, aptaujājot 8582 iedzīvotājus astoņās Ziemeļvalstīs, tostarp Latvijā. Laimes indekss dzīvesvietā Latvijā pēdējo divu gadu laikā pieaudzis par 4%. Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Bonava Latvija Starp Ziemeļeiropas valstīm visaugstākais laimes rādītājs dzīvesvietā ir Somijā - 82 punkti, kam seko Dānija ar 79 punktiem un Zviedrija ar 78, bet Norvēģijā un Vācijā laimes indekss sasniedz 77 punktus. Latvija ar 76 punktiem ierindojas 6. vietā, aiz sevis ar 73 punktiem atstājot Igauniju un Sanktpēterburgu Krievijā.

"Pētījuma mērķis ir noteikt un izvērtēt dzīves kvalitāti ietekmējošus aspektus, lai veidotudas dzīvesvietas, kur iedzīvotāji jūtas piederīgi un, protams, laimīgi. Labā ziņa ir tā, ka jau šobrīd mēs esam diezgan apmierināti ar vidi, kurā dzīvojam, un laimes sajūtās daudz neatpaliekam no citām ekonomiski augsti attīstītām valstīm. Pētījuma dati liecina - veltot lielāku uzmanību zaļo zonu attīstīšanai un radot arvien vairāk vietu kopā būšanai pilsētvidē - ar ģimeni, draugiem, domubiedriem vai kaimiņiem, mums ir visas iespējas  ātri vien Laimes indeksā pakāpties vēl augstāk,"  saka "Bonava" valdes priekšsēdētājs Latvijā Mareks Kļaviņš.

Tieši mājvieta trešdaļai (32%) Latvijas iedzīvotāju dod lielāko laimes sajūtu.

Tas ir augstākais rādītājs starp valstīm, kur pētījums veikts. Salīdzinājumam: mājvietas ietekme uz laimi Igaunijā veido 25%, Norvēģijā 24%, Zviedrijā 19%, Dānijā un Somijā18%, bet Vācijā 16%.  Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Bonava Latvija Laimes indekss atklāj arī svarīgākos faktorus, kas nepieciešami, lai cilvēki būtu laimīgi savā dzīvesvietā. Kā būtiskāko Latvijas iedzīvotāji norādījuši drošību (88%). Nozīmīgs ir arī infrastruktūras tuvums - veikali (81%) un sabiedriskā transporta pieejamība (78%). Vienlaikus iedzīvotājiem nepieciešams arī apzaļumotu teritoriju tuvums dzīvesvietai (78%), kā arī labas attiecības ar kaimiņiem (72%). 

"Mājvietas lielo nozīmi Latvijas iedzīvotāju vidū, protams, var skaidrot dažādi, bet, manuprāt, viens no iemesliem ir dzīves apstākļi ārpus mājām. Iedzīvotāji strādā garas stundas un bieži vien mājvieta un ģimene ir būtiska cilvēku komforta zona, it īpaši izaicinošos sociālos apstākļos, kas saistīti ar darbu un ienākumiem. Lai arī cilvēki Latvijā ir tikpat apmierināti ar dzīvesvietu kā ekonomiski daudz attīstītākās valstīs, tas nebūt nenozīmē, ka dzīves kvalitāte ir tikpat augsta. Pieejams, drošs, stabils mājoklis, protams, ir šīs kvalitātes centrāls nosacījums ," stāsta ekonomikas antropologs Andris Šuvajevs.Noderīgi zināt, Nekustamais īpašums, City24, Bonava LatvijaPētījums "Dzīvesvietas laimes indekss" tika veikts laika posmā no 2018. gada decembra līdz 2019. gada janvārim astoņās valstīs: Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Krievijā (Sanktpēterburgā), Igaunijā un Latvijā. Kopumā tika aptaujāti 8582 cilvēki (aptuveni 1000 katrā valstī).  

"Bonava Latvija" īsteno biznesa klases un arī ekonomiskā segmenta mājokļu attīstīšanu, būvniecību un pārdošanu Rīgā saskaņā ar augstākajiem skandināvu kvalitātes un funkcionalitātes standartiem, veidojot būtisku alternatīvu novecojušajam padomju laiku dzīvojamajam fondam. Kopumā 2019. gadā būvniecības stadijā būs 705 dzīvokļi 7 projektos, no kuriem līdz gada nogalei plānots pabeigt 475 dzīvokļu būvniecību.  

Par "Bonava Latvija"

"Bonava Latvija" ir lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs Latvijā, kura mātes uzņēmums "Bonava" ir vadošais nekustamo īpašumu attīstītājs Ziemeļeiropā. "Bonava" rada mājas un apkārtnes kopš aizvadītā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Pašlaik uzņēmumā strādā 2100 darbinieki, un tas ir pārstāvēts Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā, 2018. gadā sasniedzot pārdošanas rezultātus 14 miljardu Zviedrijas kronu apmērā. "Bonava" akcijas tiek kotētas "Nasdaq" biržā Stokholmā. Vairāk par "Bonava": mājas lapā

Šonedēļ skatītāko sludinājumu TOPS

26.07.2019

alt
alt

Piecas īres mājas Latvijā, kur pavadīt sapņu atvaļinājumu

26.07.2019

Saistītās ziņas

alt

Alternatīvais finansējums uzņēmējiem – iespēja arī krīzes laikā

alt

Ventilācijas sistēma ar rekuperāciju – veselīga videi un makam

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

alt

EstateGuru aicina uz bezmaksas semināru tiešsaistē – alternatīvā finansējuma iespējas uzņēmējiem

alt

Kur virzās nekustamo īpašumu pārdošanas un īres cenas

alt

Arco Real Estate: sērijveida dzīvokļu tirgus pārskats par aprīli

alt

Interese par nekustamo īpašumu sludinājumiem atgriežas pirmskrīzes līmenī

alt

Koronavīrusa ietekme uz komerciālo nekustamo īpašumu Baltijā

alt

"ARCO REAL ESTATE" gada pārskata prezentācijā analizēs Latvijas nekustamo īpašumu tirgu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Vēlamies, lai nopērk latvietis! Aicina iegādāties privātu salu Baltijas jūrā

2

Mēneša projekts - "Ziedoņdārza rezidence" Aleksandra Čaka ielā

3

Nedēļas īpašums: ekoloģiskā māja Amatciemā

4

Iepazīsties klātienē: dzīvokļi, zemes un mājas pieprasītajā Pierīgā

5

Atvērto durvju dienā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

6

Atvērtās durvis Pārdaugavas jaunajos projektos: dodies izvēlēties savu!

City24 redaktora izvēle

alt

Nedēļas īpašums: ekoloģiskā māja Amatciemā

alt

Iepazīsties klātienē: dzīvokļi, zemes un mājas pieprasītajā Pierīgā

alt

Jaunie projekti kūrortpilsētā - atvērto durvju diena Jūrmalā !